Haydi Beyler, ASKERLİKLER NEREDE YAPILDI?

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
1995-1996 yılları, 243. dönem acemilik yedek subay Eğirdir Dağ Komando okulu (bu arada askere geç gittim yani bakaya kalmıştım). Usta birliği ise Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı olmasına rağmen üs bölgemiz Van'dı. Gerisini siz düşünün :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kesinlikle öyle. Dk'lar dışlanır hep
Anlamak mümkün değildi yahu, hep böyle öcü gibi, vebalı gibi davranırlardı bizim zamanımızda da. Bilirim ki acemi birliğimde çok kral çocuklar vardı içlerinde, çok vakit geçirirdim onlarla.

Devrecilik
Tertipçilik
Toprakçılık
Adamcılık

Hepsini yaşamış birisi olarak ayırımcılığa o dönemlerden beri çok karşıyım. Bu günkü ülke yönetimine bu denli tepkili olmamın nedeni de belki o dur :)

Karşımdaki İNSAN olsun, gerisi ne olursa olsun zerre kadar önemi yok benim için :ok

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Sizde saygı nöbeti yoktu sanırım değil mi? :alala
Evet, yoktu. Saygı nöbetini uzun dönem askerlik yapan erlerden seçiyorlar.
Kısa dönem askerlik yapanları ise rehber takımı dediğimiz, Anıtkabir'e önceden haber vererek gelen gruplara ve yerli yabancı resmi törenlere rehberlik eden takıma alıyorlar.

Benerivo Çevrimdışı

Benerivo 

Aktif Üye
20 May 2018
201
42
Model 82, okul tecili sebebi ile 85/2 gittim

Acemi birliği : Bilecik/Söğüt
Usta birliği Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı/Tunceli
#Şahinler

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Anlamak mümkün değildi yahu, hep böyle öcü gibi, vebalı gibi davranırlardı bizim zamanımızda da. Bilirim ki acemi birliğimde çok kral çocuklar vardı içlerinde, çok vakit geçirirdim onlarla.

Devrecilik
Tertipçilik
Toprakçılık
Adamcılık

Hepsini yaşamış birisi olarak ayırımcılığa o dönemlerden beri çok karşıyım. Bu günkü ülke yönetimine bu denli tepkili olmamın nedeni de belki o dur :)

Karşımdaki İNSAN olsun, gerisi ne olursa olsun zerre kadar önemi yok benim için :ok
Devrecilik bize de geldi ama hiç öyle bir şey yapmadık.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet, yoktu. Saygı nöbetini uzun dönem askerlik yapan erlerden seçiyorlar.
Kısa dönem askerlik yapanları ise rehber takımı dediğimiz, Anıtkabir'e önceden haber vererek gelen gruplara ve yerli yabancı resmi törenlere rehberlik eden takıma alıyorlar.
Böyle bir uygulama olduğunu bilmiyordum, bir şey daha öğrenmiş oldum ve çok da yerinde bir karar olmuş bence. Yine buradan insan ayrımı yaptığım sonucu çıkartılmasın ancak okumuş görmüş kesimin diksiyon sorunu da olmaması nedeniyle lehçe problemi de ortadan kalkmış olur böylece. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt