HARİCİ UYDU ALICILARININ SONU

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Teşekkürler. Buyrun hocam

IMG_20200915_220721.jpg

Linkteki yazılımı yükleyin.
Yazılımı zipten çıkartın
Bos bir flash bellek içerisine kopyalayın
Flash belleği tv nin usb portuna takın
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun
Tv nin fişini prize takın
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir
Kullandığınız flash bellek 4GB üzeri olmasın

Tv çalıştıktan sonra kurulum aşamasında tek çanak anten kullanıyor olsanız bile diseqc ayarını mutlaka yapın 1 Numaralı port için Türksat 2 Numaralı port için herhangi bir uydu ismi seçin
Güncel hazır kanal dosyalarından uygun olanı da açıklamalara uygun bir şekilde yükleyin.

Kanal dosyası link

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

megabrain2000

Yeni Üye
15 Eyl 2020
13
33
Linkteki yazılımı yükleyin.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın
Bos bir flash bellek içerisine kopyalayın
Flash belleği tv nin usb portuna takın
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun
Tv nin fişini prize takın
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir
Kullandığınız flash bellek 4GB üzeri olmasın

Tv çalıştıktan sonra kurulum aşamasında tek çanak anten kullanıyor olsanız bile diseqc ayarını mutlaka yapın 1 Numaralı port için Türksat 2 Numaralı port için herhangi bir uydu ismi seçin
Güncel hazır kanal dosyalarından uygun olanı da açıklamalara uygun bir şekilde yükleyin.

Kanal dosyası link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
hocam verdiğniz yazılımı yükledim. yüklemede sıkıntı çıkmadı. yalnız usb belleği görmüyor artık bir türlü. fat32 formatlı. usb portunu kullanmıyorum pek önemli değil ancak kanal listesini otomatik yüklemek istiyorum aramayla taramayla uğraşmak istemiyorum sadece.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
hocam verdiğniz yazılımı yükledim. yüklemede sıkıntı çıkmadı. yalnız usb belleği görmüyor artık bir türlü. fat32 formatlı. usb portunu kullanmıyorum pek önemli değil ancak kanal listesini otomatik yüklemek istiyorum aramayla taramayla uğraşmak istemiyorum sadece.
Otomatik yükleme yapıldığında kanal sıralaması dağınık olur düzenleme ile uğraşmamanız için hazır kanal dosyası linki vermiştim bu arada MENÜ 4 7 2 5 Yapıp ekran görüntüsünü ekler misin.

M Çevrimdışı

megabrain2000

Yeni Üye
15 Eyl 2020
13
33
Otomatik yükleme yapıldığında kanal sıralaması dağınık olur düzenleme ile uğraşmamanız için hazır kanal dosyası linki vermiştim bu arada MENÜ 4 7 2 5 Yapıp ekran görüntüsünü ekler misin.
Hocam verdiğiniz satcodx listesini yüklemek için usb takıyorum cihaz usb yi görmüyor

IMG_20200916_102059.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Hocam verdiğiniz satcodx listesini yüklemek için usb takıyorum cihaz usb yi görmüyor

IMG_20200916_102059.jpg

Yazılım yüklenmiş usb yi görmese yazılım da yüklenmezdi.
Manuel kanal arama yaptırın Kanal D HD, Star HD ve bir çok kanalın çıkmaması donması mozaiklenmesi sorunu bu yazılımla çözüldü.
Tv yi fişten çekip tekrar taktığınızda usb flash bellek sağlamsa anakartın portuna da zarar verilmediyse tekrar çalışabilir.

M Çevrimdışı

megabrain2000

Yeni Üye
15 Eyl 2020
13
33
Yazılım yüklenmiş usb yi görmese yazılım da yüklenmezdi.
Manuel kanal arama yaptırın Kanal D HD, Star HD ve bir çok kanalın çıkmaması donması mozaiklenmesi sorunu bu yazılımla çözüldü.
Tv yi fişten çekip tekrar taktığınızda usb flash bellek sağlamsa anakartın portuna da zarar verilmediyse tekrar çalışabilir.
Hocam tekrar elinize sağlık ilginize teşekkürler. İlginçtir ki yazılımı kurarken kullandığım usb belleği kanal kurarken görmedi. Başka bir usb 3.0 belleğe attım bu sefer usbyi gördü.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
son zamanlarda gittiğim evlerin çoğunda dahili uydu alıcılı tvler kullanılıyor.fakat kullanması kanal taşıması falan zor .

akrep2018 Çevrimiçi

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Harici uydu cihazları bir özgürlük bence.İstediğin gibi kanal sırala,sil,taşı,internet desteği varsa uygun cccam veya ip tv ile bir çok şifreli kanalı izlersin.Daha başka özellikler de var.Dahili uydu alıcılarında bunların çoğu yok.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Harici uydu cihazları bir özgürlük bence.İstediğin gibi kanal sırala,sil,taşı,internet desteği varsa uygun cccam veya ip tv ile bir çok şifreli kanalı izlersin.Daha başka özellikler de var.Dahili uydu alıcılarında bunların çoğu yok.

olay bu:hoba1

hele de malum kanalları değil de olaya "FTA" olarak bakıp bir de "en iyi resim" kalitesi de arayan adam için
bu cihazlar hala ciddi tercih meselesidir!

TecniSat/Humax/Kathrein bu üçlü o zaman da bu zaman da hala en iyileri ve da satılıyorlar! üstelik ciddi pahalı
vede bunları Avrupalılar alıyor ki bunlar çoğu işe para vermezler veya kıl adamlar dır ama bu dediğim markaları
hep alıyorlar vede unutmadan bu işlerin her zaman bir numarası olan ama çoğunlukla bilinmeyen "Panasonic"
Receiver ları saymıyorum bile vede bu meret acaip pahalı her devir de ve ben kim alıyor lan bunları derim
her zaman ama çok uzun yıllardır Pana lar hem en iyisi hem de hala satılıyor üstelik ciddi pahalı olarak!

Uğraşmak vede bu işleri bilen ve de seven adam için bu cihazlar her zaman iş yapar:ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
aynen öyle oldu,ama malum olay Dövize bağlı,Reise bunu sormak lazım:haha

örneğin TR de ilk 4K/UHD Receiver ben getirmiştim sanırım Mayıs 2015 idi
TechniSat-UHD 1 kağıt gibi mal ettim,6 ay sonra 1 kağıda başkasına satmıştım
şimdi birisi var satan,sanırım beni de tanıyor olabilir 2.6 kağıt istiyor,paraya kıyacak
olsam alırım ama ihtiyacım yok! Astra/HBird ve Türksat toplasan 3/5 Demo dışında
bir mok UHD olarak! geçen yeniden taradım bu uyduları,bir de bazıları şifreliye geçmiş ki
bunlarda zaten açılamıyor UHD Receiver o zaman ne işe yarayacak!

ayrıca hala kafamda Pany var,hepsini siler atar+BD Player ki bu da hala işime gelir benim+Recorder!!
sanırım en yeni ve üst serileri şimdi UHD de oldular ama manyak para!

UHD-Bluray+Recorder+Sat.Receiver:ok

yeni nesil Chipset kullanıyorlar(kendi buluşuları+üretimi)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri