HARİCİ UYDU ALICILARININ SONU

G Çevrimdışı

Gennc

Yeni Üye
29 Tem 2018
34
40
Hocam bizde 42pf5045 var galiba kartı mb81 CNN Kanal D HD vs vs bazı kanallar açılmıyor. Sanki sinyal yok gibi vici vici ses veriyor sorun bahsettiğin gibi dahili uyduda mi? Ben de yazılım yüklemek için foruma girdim sorun donanımsa hiç bulaşmayayım. Eğer sorun karttaysa tam olarak nasıl çözülüyor ve kaça mal oluyor?

Sadece bazı kanallar da hata veriyorsa ilk önce bakacağınız yer, anten kablosu, lnb, kabloda varsa ek yerleri ve çanak anten ayarıdır. CNN TÜRK HD ile CCN TÜRK farklı frekanslar da yayın yapmaktadır. Biri sorun çıkartıyorsa diğer kanalı deneyin. Çözüm için yakınlarınızda uydu servisi olarak çalışan bir ekipten yardım almanızı tavsiye ediyorum. Hemen yazılıma bulaşmayın derim.

M Çevrimdışı

megabrain2000

Yeni Üye
15 Eyl 2020
13
33
Sadece bazı kanallar da hata veriyorsa ilk önce bakacağınız yer, anten kablosu, lnb, kabloda varsa ek yerleri ve çanak anten ayarıdır. CNN TÜRK HD ile CCN TÜRK farklı frekanslar da yayın yapmaktadır. Biri sorun çıkartıyorsa diğer kanalı deneyin. Çözüm için yakınlarınızda uydu servisi olarak çalışan bir ekipten yardım almanızı tavsiye ediyorum. Hemen yazılıma bulaşmayın derim.
hocam durum şu. bir tane hdmi uydu alıcı taktım bahsettiğim sorunlu televizyona. bu dediğim kanallar çekiyor harici fobem marka uydu alıcı ile fakat aynı frekans mı kontrol etmedim. yani aynı kablo lnb aynı çanak ile yeni uydu alıcısı gösteriyor bu kanalları. vestel tv ise sd olanları gösterirken hd olanlarda bahsettiğim durumu yapıyor. ben ucra bir ilçedeyim. burada doğru düzgün bilen bir televizyoncu yok. kendim az çok uğraşıp yapmaya çalışacağım zaten 10 senelik televizyon. olmazsa başka bir çözüm arar yine olmazsa yenisini alırız.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
hocam durum şu. bir tane hdmi uydu alıcı taktım bahsettiğim sorunlu televizyona. bu dediğim kanallar çekiyor harici fobem marka uydu alıcı ile fakat aynı frekans mı kontrol etmedim. yani aynı kablo lnb aynı çanak ile yeni uydu alıcısı gösteriyor bu kanalları. vestel tv ise sd olanları gösterirken hd olanlarda bahsettiğim durumu yapıyor. ben ucra bir ilçedeyim. burada doğru düzgün bilen bir televizyoncu yok. kendim az çok uğraşıp yapmaya çalışacağım zaten 10 senelik televizyon. olmazsa başka bir çözüm arar yine olmazsa yenisini alırız.

O cihazlarda onun nedeni sanki işlemci kaynaklı gibiydi ama emin değilim.
Menü + 4725 tuşlayın, çıkan ekranın fotoğrafını atın.

DH'den hatırlıyorum, HD yayına yeni geçilen zamanlar, MB82 anakartlı TV'si olanlarda Kanal D HD gibi kanallar sorunlu çalışıyordu.
Vestel yazılım güncellemesi verecekti, ne oldu sonra bilmiyorum.
Sizdeki TV'nin içinde ne var onu görelim derim.

M Çevrimdışı

megabrain2000

Yeni Üye
15 Eyl 2020
13
33
O cihazlarda onun nedeni sanki işlemci kaynaklı gibiydi ama emin değilim.
Menü + 4725 tuşlayın, çıkan ekranın fotoğrafını atın.

DH'den hatırlıyorum, HD yayına yeni geçilen zamanlar, MB82 anakartlı TV'si olanlarda Kanal D HD gibi kanallar sorunlu çalışıyordu.
Vestel yazılım güncellemesi verecekti, ne oldu sonra bilmiyorum.
Sizdeki TV'nin içinde ne var onu görelim derim.
Buyrun hocam menü

IMG_20200915_192343.jpg

G Çevrimdışı

Gennc

Yeni Üye
29 Tem 2018
34
40
Anladım hocam. Denediyseniz o zaman televizyonda sorun olmuş olabilir. Harici hd uydu alıcısı ile de aynı kaliteyi yakalayabilirsiniz. Hem kanal geçişleri daha hızlı olur. Böyle kullanmanızı tavsiye ederim.

M Çevrimdışı

megabrain2000

Yeni Üye
15 Eyl 2020
13
33
By_Trol By_Trol F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST arkadaşlar bir çözümü varsa söyleyecektir.
Muhtemelen o sorunun bir çözümü üretilemedi ama, yine de şansımızı deneyelim bakalım.
o konuyu okudum. v.0.8.1 sürümünü yükleyince düzelmiş diyen birisi var. internetten bir v.0.8.1 dosyası buldum ancak farklı varyasyon kartlar için farklı firmware dosyaları olabileceğinden kartı elime almak istemiyorum. bunu da araştırıp sonra sonuca denemeye çalışacağım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
o konuyu okudum. v.0.8.1 sürümünü yükleyince düzelmiş diyen birisi var. internetten bir v.0.8.1 dosyası buldum ancak farklı varyasyon kartlar için farklı firmware dosyaları olabileceğinden kartı elime almak istemiyorum. bunu da araştırıp sonra sonuca denemeye çalışacağım.

Buradaki ustalardan haber bekleyin derim, yanlış yazılım atarsanız TV çöpe de gidebilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
By_Trol By_Trol F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST arkadaşlar bir çözümü varsa söyleyecektir.
Muhtemelen o sorunun bir çözümü üretilemedi ama, yine de şansımızı deneyelim bakalım.
Tv nin arka kapağındaki barkod resmini ekleyin bulduğunuz her yazılımı yüklemeyin.

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Sayın megabrain2000

Sizin bahsettiğiniz duruma göre kanımca çanak ayariniz tam degil. Şimdi diyeceksiniz peki harici uydu alıcısın da nasıl çekiyor ? Söyle her cihazın tuner gücü bir olmaz örnek verecek olursam . Benim Vu+ marka bir uydu alıcım var bunun tuneriyle var olan başka uydu alıcımın tuneri aynı güçte degil. Vu cihazımda sinyal 80 gelirken diğer cihazda 70 Yada 65 geliyor çanak ayarisiz olursa tuneri güçlü olan cihaz sinyali yakalar fakat tuneri daha zayıf olan cihaz ise sinyali yakalayamaz. Benim şahsi fikrim ilk önce çanak ayarını bir kontrol ettirin çözüm bulamazsanız diğer çözüm yollarını deneyin derim.

M Çevrimdışı

megabrain2000

Yeni Üye
15 Eyl 2020
13
33
Sayın megabrain2000

Sizin bahsettiğiniz duruma göre kanımca çanak ayariniz tam degil. Şimdi diyeceksiniz peki harici uydu alıcısın da nasıl çekiyor ? Söyle her cihazın tuner gücü bir olmaz örnek verecek olursam . Benim Vu+ marka bir uydu alıcım var bunun tuneriyle var olan başka uydu alıcımın tuneri aynı güçte degil. Vu cihazımda sinyal 80 gelirken diğer cihazda 70 Yada 65 geliyor çanak ayarisiz olursa tuneri güçlü olan cihaz sinyali yakalar fakat tuneri daha zayıf olan cihaz ise sinyali yakalayamaz. Benim şahsi fikrim ilk önce çanak ayarını bir kontrol ettirin çözüm bulamazsanız diğer çözüm yollarını deneyin derim.
Bu problem diğer mb81 kartı olan birçok kişide var. DH da konusu var hatta. Bu kartın tunerinin ince ayar gerektirdiğini duymuştum. Ancak gelen sinyalin kalitesi diger kanallarla aynı olmasına rağmen görüntüde sıkıntı var. Belki dediğiniz gibi sorun kartın tunerinin gücünün düşük olması olabilir ama ben bu ihtimali biraz daha zayıf görüyorum. Eğer sorun bu şekilde çözülmezse uydu yön bulucu var elimde onunla sinyali artırmaya çalışacağım.

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bence harici uydu alıcılarının eski rehaveti yok. Eskiden daha hobi merak işiydi hiremcolar dönemini bizzat yaşadım. Thor uydusundaki digi paketi için uğraşıp duruyorduk.
Yada awox marka gibi kanal sıralaması sıkıntısı çekenler için veya tkgs için tercih edilebilir.. Onun haricinde ekstra masrafa gerek yok bence.. ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt