HARİCİ UYDU ALICILARININ SONU

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,215
Aklınız da bulunsun(bugün de geçerlidir) bu kural!

Sadece Panasonic TV lerin çoğu PDP ve LCD leri(ama hepsi değildir!!!) Dahili alıcıları adeta süper dir:ok
daha doğrusu hem kullanılan Tuner(kendi üretimleridir Analog/Digital)hem yazılımları+Chipset/Processor v.s
bunların da hepsi Pany nin kendi üretimler dir oradan buradan alınma çakma işler değildir!

Böyle bir Pany TV için ne harici bir alıcı hatta Techni/Humi/Kati bile gerekmez!

Bugüne gelirsem HiEnd Pany OLED/LCD lerin de yine son sistem yeni nesil Processor+dahili+uygun yazılım
olarak yine süper resim veren dahili sistemi vardır,bu işi zaten dahili de tek çözen Panasonic dir:ok
bir de eskiden Pio nun Rusya versiyonu PDP lerin de dahili vardı,onlar da süperdi:ok

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Eskisi gibi TV izlenmiyor ki. Boşuna harici uydu cihazı 2 kumandayla uğraşmak istemiyor kimse. Buradaki satıcılar bile herşeyin farkında. Satışı çok düştü.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
örnek verdiğiniz cihaz kaliteli bir cihaz değilki o cihazı kullanacağına amacın fta kanalları izlemekse televizyonun dahili uydu alıcısını kullanmak daha mantıklı. fakat şifreli kanalları seyredeceğim ıptv seyredeceğim dersen o zaman harici uydu alıcısı bağlayabilirsin görüntü kalitesine gelirsen bizim burda bahsettiğimiz technisat-humax-katherin gibi üst sınıf görüntü veren harici uydu alıcıları.

Bahsi geçen cihazın onlarla denk olmadığı belli. Ama giriş sınıfı üzerinde STi işlemcili cihazlar bolca övülür. E dahili uydu alıcıları bu kadar kötülenmesine rağmen, STi işlemcili bir cihaza SD-HD farketmeksizin böylesi fark atabilmesi en azından şaşırtıcı.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
son zamanlarda uydu için gittiğim evlerin %70 inde uydu alıcısı içersindeki tvler kullanılıyor.hatta geçenlerde komşunun birine gitmiştim tüplü tv ve sd uydu alıcısı kullanıyordu sduydu cihazı bozulmuş yeni sd cihaz takalım dedim istemedi daha sonra klima ayarı içinde beni çağırdi bir baktım kendinden uydulu lg marka led tv almış.fakat benim gibi şifreli kanalları seyredenler için harici uydu cihazları vazgeçilmez.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,215
Panasonic Harici
Panasonic Dahili

alayı süper yani Türkçesi bunlardan iyisi yok:ok

ama parası da absürt yaw:haha

çoğusu zaten "Bluray" li geliyor ki herifler bu konuda da gerçekten "MARKA" olan malum
harbi markalarla da çok ciddi boy ölçüşüp çoğundan da daha iyiler:ok

o zaman Pany nin bu cihazları onlarla mukayese edince de ya ucuz ya bayağı ucuz v.s kalıyor
Performans ve F/P de!!

Bir tek Avrupa da bunlar satılıyor! ne USA ne Japan bunları bilmiyor bile,enteresan iş yaw
hatta Avrupa da bile millet ya ucuz yollu FTA ya da malum işi yapan cihazlara baktıkları için
Pany Sat.Receiver dedinmi bilmeyenler bile var:kiskis

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
Bu üçlü>>>Kati/Humi/Techni TR de kolay satılmaz,hatta kimilerine beleş versen istemez yaw:hihi

sonra bilmiş gibi yorumlar yaparlar özellikle TF de
örneğin

-aldım beğenmedim hemen sattım! ülen yalanını yiyeyim seni!
-yaw bumu dediğiniz cihaz!
-bunlara "ÇÖP" diyenler bile oldu,halbuki bunu yazanın asıl ta kendisi çöp:kiskis
-yaw benim LG nin dahilisi buna beş basar! ülen salla da bari bu kadar sallama emi
-LG lerin dahilisi SD ve HD de bundan çok daha iyidir! hastir ülen sallama

gibi bir sürü msg lar vardır

ama adam şöyle yazamışsa;yaw bunlar FTA bana yaramaz,şifrelileri açmadıktan sonra bedava versen almam kullanmam
doğrusu budur,bu insanlar için

Bileni ve de meraklısı olursa ancak onlar alıyor bunları!

Bunlar ayrıca bizim "KARAKÖY" işi hesabı gibi mallar da değildir kaldıki TR de Dist.firmaları da bile yoktur(bir ara var gibi
göründü ama yoktur) bu herifler TR için bir pazar kaygısı taşımazlar ki burası çok büyük pazardır aslında
ama bu tür mallar için değildir! FTA işi bizi bozar yaw:haha

Sanırım 2004 yılıydı,bana bir de bozuk atmıştı Almanlar!! kısaca bana ...almayın bizim cihazları zaten bunlar TRT için uyumlu değildir...

adam harbiden almayın diyor bir de bozuk atıyor ve diyor ki ...bıktım sizin hergün bir şeyleri şikayet etmenizden...

bunu da yazmışlardır,hatta daha ileri gidip TR ye en çok net den satış yapan
firmasına bile msg atıp TR ye benim malımı satmayın başımı ağrıyorlar demiştir! yaw şaka gibi ama bunlar gerçek te oldu

"TechniSat" dan bahsediyorum,kaldıki hm-sat firması da TR ye çok mal sattı,ben de sanırım 3/5 defa bundan cihaz almıştım!

Adam USA/Canada gibi ülkeler de stüdyo altyapıları ve uydu sistemleri kuruyor ki buna TR de dahildir ve heriflerin asıl
işi bunlar,REceiver onlar için çerez bile değildir! aynı şekilde Kathrein da aynen böyledir,dünya devi firmalar bunlar!

ama bize gelmez,bizim Karaköy işi çakma cihazlarımız alemin Kralı dır yaw
"FTA" cihazmı olur kardeşim!

ancak merak edenler için söyliyeyim TR de o kadar fazla bu üçlüden cihaz alıp kullananlar var ki şaşarsanız ama bunlar
ne forumlarda ne de bir yerlerde dolanmazlar!

4K lı Technisat/Humax lar da oldukça fazla girdi TR ye,Kathrein fazla girmedi
yani "bilen" alıyor bunları
Can Abi bu üçlü arasında Katrein,Humax ve Technisat 4k uydular arasında bi kıyaslama yaparsan en iyi görüntüyü hangi cihaz veriyor abi sence?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,215
Kati926 yı kullanmadım,bilmiyorum,ama birisi vardı ve onun demesiyle 925 den upgrade
edilen 926(UHD) yine ciddi sıkıntılıymış! bu ne derece doğru bilemem,heriflerin TÜRKSAT
uydusuyla bir şekilde uyum sorun var,bende 916 var bu da aynen böyle,ancak resim
kalitesi çok çok iyi:ok ben aynı şekilde UHD926 nın da resim kalitesinin daha da iyi olduğuna eminim!

Humi ve Techni yi ise TR ye ilk ben ben getirip kullanmıştım,bir sürü de msg atmıştım DH deki başlığa!
ilk başlarda bana Techni daha iyi geldi,sonra Humi de aynı gibi geldi ama daha sonra gelen Update ler
ile TF de bazı kişiler Humi nin bozulduğunu belirtmişler(TF de bu başlık durmaktadır,dileyen oraya bakabilir)

Techni de her zaman bu en üst seriler bana göre ilk sırada gleiyor ki bu UHD si de aynen böyledir:ok

Ben bunların,bu arada her ikisini de aynı zamanlar da kullandım,ben de ki 2 ayrı Tosh FHD paneller de!

TSat/Astra19.2/HBird olarak 3 uydudan izleme yapmıştım,sorun sadece TS uydusunda dır!!
Bu cihazlar baba ama TS uydusuyla uyumsuz dur bir şekilde,ülen bütün uydularda sorunsuz ama TS de sorun

acaba sorun cihazlardamı yoksa TS uydusundamı??? işte soru bu ve "alaman abinin" bana cevabı şu olmuştu geçmişte;

sizin TS uydusu bir tuhaf örneğin Symbol-rate değerleniz bile tuhaf! frekanslar tutmuyor! ayrıca bir frekansa
3/4 FHD konacak yerde siz 10/15 tane kanal tıkıştırıyorsunuz gibi bir sürü şeyler yazmıştı:hihi ve teknik olarak da hepsi
aynen doğrudur! zira bu herifler bu işlerin hem en iyileri hem de "alaman" yaw,bir de kalkıyor herif harbiden
almayın benim malımı diyecek kadar artık tok satıcımı yoksa dürüstmü ona siz karar verin!

ülen Karaköy işi beş paralık alıcılar bile sorunsuz çalışıyor TSat uydusunda ama bu heriflerin ki çalışmaz!
uğraş ki örneğin KanalD-HD çıksın ya da Kanal7-HD filan:hihi
DSmart modülü takarım 12bin bilmem ne frekansını almaz! hayda ne iştir diye herife sorarım bana kapıyı
gösterir:haha1 ülen hele Technisat yakalasa beni dövecekti o derece yani...

abi bütün illetliker bizim uyududa yaw,gerçi bazı yazılım sorunları v.s olsa da bunları da zaman içinde upgrade
ederek hallediyorlar ama Türksat da herifler çok fena çuvallıyor,ülen ne biçim uydu yaptık be???

Şimdi ben de 916 var ama bir sürü bizim kanallar çıkmaz! gerçi onları da izlemiyorum Astra varken arada HBird takılırım
resim kalitesi çok iyi diye tutuyorum,ancak Humi de bu sorunlar pek yok,Techni nin ne yapacağı belli olmaz
yani garantisi yoktur,Kati adamı tam kanser eder vesselam

yaw adamlar düzgün alet yapıyorlar,malım satılsın diye bir kaygıları da yok,bunlar 50 yıldan veri bu işleri yapıyorlar
UYDU işleri ise yeni heriflerin asıl işleri sistem kurmak! TV yayıncılığı altyapıları inşa etmek bunların tüm
cihazlarını üretmek v.s v.s TR de bunlar yapıyor zaten bu işleri!

Canada/USA gibi yayıncılıkta dev ülkelere bile bunlar komple sistem kuruyorlar yaw

L Çevrimdışı

lunarstrain

Yeni Üye
6 Haz 2018
40
43
TV'lerin dahili uydu alıcılarında cccam server kullanmaya yarayacak bir modül var mıdır? Diablo cam isimli bir modülden söz ettiler ama değer mi sizce?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
TV'lerin dahili uydu alıcılarında cccam server kullanmaya yarayacak bir modül var mıdır? Diablo cam isimli bir modülden söz ettiler ama değer mi sizce?
Tvlerin olarak genellemeyeyim ama cccam -oscam olayı maalesef yoktur ,en azından şimdilik yok ,bir kaç denemem oldu bu konuda modlama konusunda eper işlendi konu ama şimdilik yok maalesef. :ok
Diablo için şöyle bir açklama var ,umarım yardımcı olur :
Diablo Cam ; Conax Tabanlı Bir Modüldür.Diablocam ; Wireless Set Olarak Kullanıldığında Oda İçi Paylaşım Yapılabilir.Yani ; Evinizde 2 Receveir varsa , Modülü Sadece 1 Tanesine Takıp Diğer Uydu Alıcısına Wireless Sistemi İle Modüldeki ve Modüle Takılı Olan Kartlardaki Yayını Verebilirsiniz.DiabloCam'e Çift Kart Takılabilir.Diablo Cam ; Tüm Yasal Kartları Destekler.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
konu gözümden kaçmış yeni gördüm yav,,, soru baya garip, TVlerin belki sonu gelir lakin harici uydu alıcıların sonu gelmez
2 TL lik üfürükten teyare ile uzaya çıkılmaz, TVlere entegre dahili tüner Türklirası ile 5 kuruş etmediği dünyanın malumu, dolayısı ile
harici uydu saltanatını ancak daha gelişmiş bir harici sistem bitirebilir, oda belki ?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
harici uydu alıcısı kullanımı yarıya düştü. gittiğim evlerde (konu komşu akraba-arkadaş)vs gibi dahili uydu alıcılı tvler var çoğuda (son zamanlarda axen-awox-hılevel-sunny vs gibi ucuz markalar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
harici uydu alıcısı kullanımı yarıya düştü. gittiğim evlerde (konu komşu akraba-arkadaş)vs gibi dahili uydu alıcılı tvler var çoğuda (son zamanlarda axen-awox-hılevel-sunny vs gibi ucuz markalar.
Bana bu nedenle verilen çoğu uydu alıcılarının uyanlarını köylerde dağıttım ,bizim burada 3 kişiye dm500 taktım mesela :)
Hepsi de hayvanlarının başında gece kalan çiftçiler :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Eski cazibeleri kalmadı. On yıl önce bayağı bir revaçtaydı. Mesela tivibu üyeliğim bitince dahili uydu alıcıya devam. ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri