HARİCİ UYDU ALICILARININ SONU

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
ihtiyaca göre değişir demek istediğim sadece uydu alıcısı üreten firmalar zaman içinde tv üretiminne geçeceklerini düşünüyorum, harici uydu alıcıları tarih olacaktır :sirit
Birazda tutucu bir yapımız var kolay kolay bir şeyi değiştiremiyoruz.
Bir çoğu beş para etmez küçük ev aletlerine geçti bile.
Çaymatik, Ampul gibi.
Benden uzak olsunlar.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
E2 cihazları kanser olmuş durumda tf 'de.
İstedikleri bir çok şey olmuyor.
Kodi düzgün çalışmıyor.
Netflix rüya.
Onlar bile ikili sisteme (e2 - android) geçecek yada yok olacaklar.

Son düzenleme:
omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Dahili uydu alıcısı bozulmuş Vestel'ler, Yazılımsal hatalarından ötürü durmadan kanal silen ve yeni yazılımları bulunamayan dahili uydu alicili LG tvlere o kadar çok harici uydu cihazı takıyoruz ki.. Adam tamirine para vermemek için 80 90 100 lira bandindaki cihazlardan alıp yoluna devam ediyor.

Bu aralar yazılımsal arızaları zamanında Vestel servisi tarafından çözülmemiş dahili uydulu mb81 saseli 22 inç ve 39 inç Vestel ürünlerde geliyor. Kanal D HD , CNN Türk HD, TV 35 HD kanallarını gösteremiyor. Bunların anakarti da yok, yazılımına da erisemeyebiliyoruz. Mecburen harici uydu ile kurtarılıyor.

Bir de bu tarafından bakın..

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Harici uydu bana kalırsa asla ölmez hele ki TV ler deki dandik uydu alıcılarını gördükten sonra neredeyse bundan eminim diyebilirim. Bende Enigma 2 bir cihaz var ben çok memnunum açıkçası.
Android box gibi olmasa da bir çok şeyi onla yapabiliyorum;
IpTv,Yotube,Turkvod gibi eklentileri yükleyerek bir çok şeyi yapabilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Asla ölmezler ,sonları gelmez ,gelmediği gibi tvler bile artık bazı uydu alıcısının işlemcisi ile çıkıyor ,tıpkı uydu alıcısı ile oynandığı gibi oynanıyor ,mesela GX6605s ,bu tvler bizde yok sanırım daha ama eğer iç piyasaya girerse bir çok marka tvnin papucu dama atılır kesinlikle.Funcam,cccam, v.s cam ,iptv,youtube :)
Bunlar 90 tlik uydu alıcısında olanlar aynı zamanda .Demek ki ,harici uydu alıcılarının hiç bir zaman sonu gelmez :ok

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Harici uydu alıcı devri asla geçmez, uydu alıcı işi bir hastalık, farklı bir hobi keyif almasını bilirseniz. Kullandığım tv'de dahili 4k uydu alıcı olmasına rahmen aldığımdan beri hep harici uydu alıcımı kullandım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Uydu yayıncılığı biterse onlar da biter.
En azından IPTV alan kutulara dönüşürler.
Üretici dediğiniz tasarım ve yazılımı yapar.
Asıl olan o işlemciyi, tuneri üretendedir.
Gidişatı teknolojiyi üretenler belirler. :kiskis

Bana kalsa çanak çoktan terk edilip IPTV ye geçilmeli ama saldırı gibi işler nasıl önlenir onu bilemem.

M Çevrimdışı

megabrain2000

Yeni Üye
15 Eyl 2020
13
33
Dahili uydu alıcısı bozulmuş Vestel'ler, Yazılımsal hatalarından ötürü durmadan kanal silen ve yeni yazılımları bulunamayan dahili uydu alicili LG tvlere o kadar çok harici uydu cihazı takıyoruz ki.. Adam tamirine para vermemek için 80 90 100 lira bandindaki cihazlardan alıp yoluna devam ediyor.

Bu aralar yazılımsal arızaları zamanında Vestel servisi tarafından çözülmemiş dahili uydulu mb81 saseli 22 inç ve 39 inç Vestel ürünlerde geliyor. Kanal D HD , CNN Türk HD, TV 35 HD kanallarını gösteremiyor. Bunların anakarti da yok, yazılımına da erisemeyebiliyoruz. Mecburen harici uydu ile kurtarılıyor.

Bir de bu tarafından bakın..
Hocam bizde 42pf5045 var galiba kartı mb81 CNN Kanal D HD vs vs bazı kanallar açılmıyor. Sanki sinyal yok gibi vici vici ses veriyor sorun bahsettiğin gibi dahili uyduda mi? Ben de yazılım yüklemek için foruma girdim sorun donanımsa hiç bulaşmayayım. Eğer sorun karttaysa tam olarak nasıl çözülüyor ve kaça mal oluyor?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri