Güncellemeden sonra mesajları engelleyemiyorum

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Uygulama, kullandığınız telefonun işletim sistemine ait Android'in kendi mesaj uygulaması. Ayarlar-uygulamalar da mesajları bulup devre dışı bırakın bu seçenek aktif değilse kaldıramazsınız ama bildirimleri kapatabilirsiniz.
Böyle bir mesaj çıkınca açıkçası şüphelendim.markette sms engelleme programlarıda vardı.onlara da guvenemefigimden yuklemek istemedim.erısime izin verme secenekleri beni supheye düsuruyor.

Screenshot_20190404-161214_Settings.jpg

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Böyle bir mesaj çıkınca açıkçası şüphelendim.markette sms engelleme programlarıda vardı.onlara da guvenemefigimden yuklemek istemedim.erısime izin verme secenekleri beni supheye düsuruyor.

Screenshot_20190404-161214_Settings.jpg
şüphe duyuyorsanız Android de kullanmamanız lazım yani elinizde ki telefonu, chrome kullanmamanız lazım google da gezinmemeniz lazım karar sizin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
fabrika ayarlarına dön,fabrka ayarlarına sıfırla ve erişebilir ayarlarına sıfırla ,ağ ayarlarına sıfırla seceneklerı var.hangisini yapmamı önerirsiniz?

Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçin.
Telefonunuz sıfırlanmış halde açılacaktır.
Şarjınız yüzde elli ve üzeri olsun.
Dosyalarınız, numaralarınız varsa yedekleyin.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Sıfırlayınca zaten aynı Google hesabı ile giriş yapmayacak mı?
Sosyal medya hesaplarını diyorsan, açık kalmış oturumlar sonradan da kapatılabilir.
Ama cihazdan tek tek çıkış yapmak daha zahmetsiz tabi. :kiskis
Ben hesaplar kaldırılmayınca "sıkıntı oluyor" diye biliyordum,önce hesabı-hesapları kaldırmak gerekmiyormu,bildiğimden değil tam öğrenmek istediğimden sordum,hatta vestel venüste bu yönde açıklama vardı sanırım,"önce google hesabını kaldırın" diye de,acaba dedim ...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ben hesaplar kaldırılmayınca "sıkıntı oluyor" diye biliyordum,önce hesabı-hesapları kaldırmak gerekmiyormu,bildiğimden değil tam öğrenmek istediğimden sordum,hatta vestel venüste bu yönde açıklama vardı sanırım,"önce google hesabını kaldırın" diye de,acaba dedim ...

Aynı cihaz olduğu için bir sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.
Kendi telefonumda format öncesi hiç öyle birşey yaptığımı hatırlamıyorum. :bilmiyom
En kötü PC'den giriş yapıp diğer cihazı kaldırırsın abi. :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Aynı cihaz olduğu için bir sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.
Kendi telefonumda format öncesi hiç öyle birşey yaptığımı hatırlamıyorum. :bilmiyom
En kötü PC'den giriş yapıp diğer cihazı kaldırırsın abi. :hihi
Benim için değil sevgili umut,ben zaten önce tüm hesapları kaldırıyorum,el alışkanlığı oldu bu zaten,ne bileyim işte,aklıma geldi (arada mutlaka sıfırlarım telefonu da)

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçin.
Telefonunuz sıfırlanmış halde açılacaktır.
Şarjınız yüzde elli ve üzeri olsun.
Dosyalarınız, numaralarınız varsa yedekleyin.
söylediğiniz gibi telefonu sıfırladım.bahsettiğim sorun çözülmüş gibi gözüküyor.yalnız samsungun temasını ve simgelerini beğenmıyorum.yenir bir tema indirip yüklesem aynı sorunu yaşarmıyım

başka bir konu daha var.intenette gezınırken bazen hesaplama yapmaya çalışıyorum.karşıma çıkan hesap makinesinde virgül işareti olmuyor.bu yüzden yazdığım rakam yanlış gözüküyor.örneğin 5,50 yazmak istiyorum fakat virgül işareti olmadığından bunun yerıne nokta koyuyorum bu seferde bir rakam yazın uyarısı çıkıyor.sağ allta virgül gibi işaret gözüksede tıkladığımda hiçbir işaret belırmıyor bunu nasıl düzeltebilirim

20190404_221448.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
söylediğiniz gibi telefonu sıfırladım.bahsettiğim sorun çözülmüş gibi gözüküyor.yalnız samsungun temasını ve simgelerini beğenmıyorum.yenir bir tema indirip yüklesem aynı sorunu yaşarmıyım

başka bir konu daha var.intenette gezınırken bazen hesaplama yapmaya çalışıyorum.karşıma çıkan hesap makinesinde virgül işareti olmuyor.bu yüzden yazdığım rakam yanlış gözüküyor.örneğin 5,50 yazmak istiyorum fakat virgül işareti olmadığından bunun yerıne nokta koyuyorum bu seferde bir rakam yazın uyarısı çıkıyor.sağ allta virgül gibi işaret gözüksede tıkladığımda hiçbir işaret belırmıyor bunu nasıl düzeltebilirim

20190404_221448.jpg

Hesap makinesinin bir ayarı varsa ona bakın.
Ya da telefonunuzun erişilebilirlik ayarlarına bakın derim.

Tema için diyeceğim şey, Samsung'un resmi uygulaması varsa oraya bakın derim.
Play Store'dan bulacaklarınız pek sağlıklı çalışmayabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri