Güncellemeden sonra mesajları engelleyemiyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Aynen bu sekilde oldu
Samsung müsteri hizmetlerini aradim.guncellmeyle alakali durum dediler.sanirim kasitli yaptilar.eski surume donmek istedigimi soyledim.donma kasma olur dedi.eski surume döndüğum icin mi bu sorun olur yoksa yeni sürume gecmedigimden dolayi mi onu anlamadim.ama yüklemeden once boyle bir sorun yoktu.tam bir rezalet

Samsung öyle bir karar aldıysa yapabileceğimiz pek birşey yok.
Eski sürüm bence dışarıdan yüklenebilirse kasma olmaz.
Ama zamanla yeni sürüm uygulamalarla uyumsuzluklar yaşatırsa bilemem.
İsterseniz telefonunuza launcher yüklemeyi deneyin.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Samsung öyle bir karar aldıysa yapabileceğimiz pek birşey yok.
Eski sürüm bence dışarıdan yüklenebilirse kasma olmaz.
Ama zamanla yeni sürüm uygulamalarla uyumsuzluklar yaşatırsa bilemem.
İsterseniz telefonunuza launcher yüklemeyi deneyin.
room root gibi sanırım yüklemelerle bu durum çözülüyor ama garantiden çıkıyormuş.zaten yapmayıda bilmıyorum
launcher ne oluyor.googleden baktım mıcrosoft launcher gibi birşey çıktı ama tam olark ne işe yaradığını anlamadım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
room root gibi sanırım yüklemelerle bu durum çözülüyor ama garantiden çıkıyormuş.zaten yapmayıda bilmıyorum
launcher ne oluyor.googleden baktım mıcrosoft launcher gibi birşey çıktı ama tam olark ne işe yaradığını anlamadım
Hımm,demek kernel (sistem) yükseltmeden kaynaklı sorunmuş,bende program sanmıştım.
"launcher" aslında başlatıcı program denilebilir,root ile alakası vardır elbette ama root olmadan da kullanılabilir,fakat bu bir işe yaramaz gibi dişünüyorum,eski versiyona geçebilirsin ama kolay olmaz,en azından sen yapamazsın sanıyorum,servise vermelisin eskiye dönmek için.
Aslında (çok da anlamam ama) eski sürümün mesajlaşma programı olsa ve yüklense ,belki işe yarar ama ,bence en iyisi bu konuyu işini bilen servis ile çözüme kavuştursan daha iyi :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Launcher dediğimiz şey arayüz oluyor.
Çeşit çok launcher konusunda.
Belki launcher aracılığı ile çözülür. Mesajlaşma uygulaması olan launcher'lar vardır.
Eski sürüm yüklenmesi isteğini yetkili servis halledebilir diye düşünüyorum.
Vaktiniz varsa bir Samsung yetkili servisine sorun derim.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Eski sürüme dönmeniz için ihtiyacınız olan stok rom( eski versiyon ne ise) , samsung mobile driver ve odin. Cihaz garanti dışı kalmaz servisin de yaptığı bu işlemdir ama sormadan geçmek istemiyorum engellemek istediğiniz mesajı açınca sağ üst kısımda açılır menü olması gerek dokunduğumuz da kara liste yok mu?
Resimde ki gibi

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Eski sürüme dönmeniz için ihtiyacınız olan stok rom( eski versiyon ne ise) , samsung mobile driver ve odin. Cihaz garanti dışı kalmaz servisin de yaptığı bu işlemdir ama sormadan geçmek istemiyorum engellemek istediğiniz mesajı açınca sağ üst kısımda açılır menü olması gerek dokunduğumuz da kara liste yok mu?
Resimde ki gibi
mesajları açınca sadece sağ üst köşede sil seçeneği var
yukarıda eklediğim resimde ifadeleri ekle seçeneği vardı.oradan engelleniyordu
areayan kimliği ve sapm koruması tam olarak ne işe yarıyor onu anlamadın.açtığım halde bir süre sonra nedense kapatıldığını görüyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Çok emin değilim ama galiba o kısım bildirim için,yani istenmeyen no veya sms bildiriliyor sanırım,ben işaretlersem arayanı görüyorum,işaretlemezsem göremiyorum (harici program kullanıyorum)
Program olmadığından boşta kalmış olabilir o kısım,ki kapatılıyor,ama o zaman neden var diye de düşündürüyor.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
mesajları açınca sadece sağ üst köşede sil seçeneği var
yukarıda eklediğim resimde ifadeleri ekle seçeneği vardı.oradan engelleniyordu
areayan kimliği ve sapm koruması tam olarak ne işe yarıyor onu anlamadın.açtığım halde bir süre sonra nedense kapatıldığını görüyorum
telefon modeli ve android sürümü nedir ?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
note 8.son sürüm
birde bu yetmıyormuş gibi şimdi de mesaj ekranı beyaz çıkmaya başladı.gelen mesaj yazıları okunmuyor.birkaç defa tema ,duvar kağıdı değiştırdım yıne aynı kafayı yicem
Samsung kullanmadığım için çok fazla yorum yapamayacağım ancak google ın kendi mesaj uygulamasını kullanabilirsiniz. Renkde büyük ihtimalle erişebilirlik ya da sms ayarları ile alakalıdır diye düşünüyorum

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
note 8.son sürüm
birde bu yetmıyormuş gibi şimdi de mesaj ekranı beyaz çıkmaya başladı.gelen mesaj yazıları okunmuyor.birkaç defa tema ,duvar kağıdı değiştırdım yıne aynı kafayı yicem
Haydaaa,daha düzeleceğine berbat olmuş sanki.
Samsung kullanmadığım için çok fazla yorum yapamayacağım ancak google ın kendi mesaj uygulamasını kullanabilirsiniz. Renkde büyük ihtimalle erişebilirlik ya da sms ayarları ile alakalıdır diye düşünüyorum
Sevgili NetCaliber,acaba bu uygulamada sms engelleme varmıdır,bende bir program var ama saçma sapan hareket ettiğinden kaldırdım.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Haydaaa,daha düzeleceğine berbat olmuş sanki.

Sevgili NetCaliber,acaba bu uygulamada sms engelleme varmıdır,bende bir program var ama saçma sapan hareket ettiğinden kaldırdım.
Abi android yani google ın orjinal mesaj uygulaması, çok kapsamlı engelleme konusunda hiç sorun yok

Ek: şimdi kendi başlığımı engelleyip denedim sorun yok abi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri