Fethiye'den Manzaralar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
20200507_085726.jpg
20200430_192359.jpg
20200430_192354.jpg
20200429_104022.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Abi cennet tesin resmen.Çoooook güzel...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abi buranın açık adresını alabılırmıyım olmeden once yapılacaklar lıstsıne ekleyecegım :}
tavsiye ederim ancak suyu gerçekten durgun.Denize girmek için erken gitmek gerekiyormuş öğleden sonra güneş kremleri vs. suyu çok bulandırıyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
yaz aylarında ne zaman sakın olur .yanı sessız sakın bı zamanda ne zaman denıze gırılebılır.
Ailece sakin sakin denize girmek için Karagözler tarafından girip, Letonya otelin yanındaki yoldan kıvrılarak Büyüksamanlık ve Küçüksamanlık koyları var, Ücretli localı (25tl) veya ücretsiz normal dilediğiniz yere girebildiğiniz yerler var. Mangal yakmak isteyen yakar, mangal yanarken denize girmek isteyen girer.

Buna paralel Fethiyeye giriş yapmadan önce Günlüklü denilen yerde Katrancı koyu var orası mangal yakılabilen ve denize girilebilen yer, AYnı bölgede Günlüklü koyu var orada sadece denize girilebilri mangala izin verilmiyor aynı zamanda kamp alanı kapalı yerler buralar ve girişleri ücretlidir bilginiz olsun.

Bizim iş yerinin önünden geçip ölüdenize giden yoldan yukarı 7km tırmanırsanız Ovacık bölgesine gelirsiniz ki buralarda genelde turistler vardır ama Deniz yok bol bol dağ havası alırsınız apart daireler mevcut. O tırmanışın ardından 5km kadar aşağı doğru giderseniz Cennet Mekân Ölüdenize ulaşırsınız. Arabalı arabasız yaya şeklinde giriş yapmak her şekilde ücretli yalnız giriş yapmadan hemen önce mesela benim bu fotoları çektiğim yerler Halk plajıdır kimse karışamaz dilediğiniz yere şezlong ve şemsiyenizi koyar denize girersiniz. ?

Fethiye kordon yürüyüş yapmak için inanılmaz güzel bir alandır ancak denize girilmez, devamında Çalış bölgesine gelirsiniz ve 3km lik kesintisiz halk plajı yine emrinize amadedir :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tavsiye ederim ancak suyu gerçekten durgun.Denize girmek için erken gitmek gerekiyormuş öğleden sonra güneş kremleri vs. suyu çok bulandırıyor.

İşin gerçeği, Ben o ÖLÜ olan denize girmeyi sevmiyorum o nedenle gitmem hiç. Doğa harikası mı? evet, Cennet gibi bir yer mi? Evet ancak metrekareye 3 insan düştüğünü ve idrar yolları kontrolsüz çocukları (ve hatta büyükleri) düşündükçe bunun ciddi anlamda sağlıksız olduğu su götürmez bir gerçek.

Ayrıca ülkemizdeki işletme mantığı hep ihaleyi kap parayı götür şeklinde olduğu için yazın o patlamış döneminde lavabolarda vs hijyen hiç aramayınız.

Ben o nedenle sezon açılmadan gidip coğrafi anlamda doygunluğumu yaşıyorum Nisan Mayıs aylarında. ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
adem bey merhaba lütfen kusura bakmayın size tv hakkında bir sey soracaktım youtube dan ulasmıstım.burdan size direk mesaj nasıl atılır bilemedim. qmail adresiniz varmı acaba . you tube d SİZE MESAJ YAZDIM AMA FARKEDİLMEDİ DÜN ATTIMDI.
Size iletişim kanalı açtım, sormak istediğiniz özel bir şey ise yazabilirsiniz yoksa forum üzerinden konu açarak da sorabilirsiniz ben ve diğer arkadaşlar mutlaka yardımcı oluruz :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
İşin gerçeği, Ben o ÖLÜ olan denize girmeyi sevmiyorum o nedenle gitmem hiç. Doğa harikası mı? evet, Cennet gibi bir yer mi? Evet ancak metrekareye 3 insan düştüğünü ve idrar yolları kontrolsüz çocukları (ve hatta büyükleri) düşündükçe bunun ciddi anlamda sağlıksız olduğu su götürmez bir gerçek.

Ayrıca ülkemizdeki işletme mantığı hep ihaleyi kap parayı götür şeklinde olduğu için yazın o patlamış döneminde lavabolarda vs hijyen hiç aramayınız.

Ben o nedenle sezon açılmadan gidip coğrafi anlamda doygunluğumu yaşıyorum Nisan Mayıs aylarında. ?

Valla biz turla gittik 2 saat verdiler orda hocam Tabi hemen denize girdik sabah 9 111 arası falandı.Neyse eşim pek girmedi , eşyalarıda şezlong un üstüne bırakmıştık ayak üstü 30 lira kitlemişlerdi bize sözde gün boyu ücretmiş yahu 15 dk kadar üzerinde yatmadım güneşlenmedim ? çantaların havluların güneşlenmesine 30 lira vermiştim?

Şimdi yine muhabbeti siyasete çekmek istemem ancak nasıl bir mantıktır ülkemin olan benim olan koyları özel firmalara kiralamak?Hayır dedikleriniz de sonuna kadar haklısınız bakım yok hizmet yok neyin parası bu?

Ama çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz hocam , valla hep diyorum iş olayı olmasa pılımızı pırtımızı satar gelirdim.? Ama işte insan karnı doyduğu yer olmalı diyorlar ya aynen öyle.Artık belki milli piyango vurur , hükümet değişir şöyle 50 yaşında emekli olursam bakcam bişiler.Bir yanımız diyor Karadeniz ,diğer yanımız Akdeniz Ege??

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Valla biz turla gittik 2 saat verdiler orda hocam Tabi hemen denize girdik sabah 9 111 arası falandı.Neyse eşim pek girmedi , eşyalarıda şezlong un üstüne bırakmıştık ayak üstü 30 lira kitlemişlerdi bize sözde gün boyu ücretmiş yahu 15 dk kadar üzerinde yatmadım güneşlenmedim ? çantaların havluların güneşlenmesine 30 lira vermiştim?

Şimdi yine muhabbeti siyasete çekmek istemem ancak nasıl bir mantıktır ülkemin olan benim olan koyları özel firmalara kiralamak?Hayır dedikleriniz de sonuna kadar haklısınız bakım yok hizmet yok neyin parası bu?

Ama çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz hocam , valla hep diyorum iş olayı olmasa pılımızı pırtımızı satar gelirdim.? Ama işte insan karnı doyduğu yer olmalı diyorlar ya aynen öyle.Artık belki milli piyango vurur , hükümet değişir şöyle 50 yaşında emekli olursam bakcam bişiler.Bir yanımız diyor Karadeniz ,diğer yanımız Akdeniz Ege??
3621 ve 7121 Sayılı kıyı kanununda her şey belirlenmiş olmasına rağmen, forumda hep yazdığım üzere bizim ülkemiz kanun cennetidir, her şeyin kanunu çıkarılır ancak uygulayıcı güç bulamazsınız.

Bodrumda kayınvalidelerin evi, Halikarnas diskonun yakınında. Yani ev ile Kumbahçe plajı arasındaki mesafe 30 metre falan.

Kıyı kanunu gereği buralar halka açık mecralar olsa da her yer sahildeki işletmelerin kendilerine ait koltuk, şezlong vs ile doludur. Yani aslında ciddi bir mobbyng var vatandaşa ama biz havlumuzu alır, iki koltuğu (Boş elbette, müşteri bekleyen koltuklar) kenarlara doğru biraz kaydırır, havlumuzu yere koyar, güneşlenir, denize gireriz yalnız ne olursa olsun kapital her zaman ve her yerde kapitaldir zira belediye de neticede bu işletmelerden iyi bir vergi aldığı için akşam saat 18:00 den sonra DEVLET dahi sizin orada olmanıza hoş bakmıyor. İzin vermiyor demiyorum ama bir şekilde mırıldanıyorlar yani. Kaldı ki 6 dan sonra zaten biz olmayız, ben öyle deniz adamı da değilim, gider 10dk denize girerim yeter bana. Zaten güneşlenmem de. Şezlongda otururken dahi Tshirt vardır üstümde :kiskis

Diyeceğim o ki;

''Kanun mu? kanun ne arar la bazarda'' :kiskis

Geri
Üst Alt