et yemek bir hak mıdır? (ayrıcalık mıdır? )

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Sevgili arkadaşlar.
Atatürk öyleydi, Chp böyleydi, Akp şöyleydi veya bunlar hep böyle, şunlar da zaten şöyle yapmıştı demekle neyi hedefliyorsunuz?

Bakın ben size ne anlatacağım..
Haydi buyrun akp, atatürk, chp, meral akşener, pkk pyd, amerika bunun neresinde.
Sırf öğrenci kıyafeti giydiği için çocuğumu minibüsler almıyor. Sabah saat 7'de kalkıp kışın ayazında durağa kadar yürüyor, bilirsiniz, boş gelirse ilk gelen minibüse gidersiniz. Dolu gelirse bir sonraki 10 dk sonradır. ona binersiniz. Ama üzerinde bir öğrenci kıyafeti olunca ne oluyor biliyor musunuz? Sabah saat 7'de kalkıp o ayazda durağa gidiyorsunuz. Durağa gelen minibüs şöförü sizi isterse durup alır, istemezse almaz. Neden? Çünkü öğrenci hem 2 lira daha az veriyor, hem de sırtında çanta var ve daha fazla yer kaplıyor. Ben günlerce 14 yaşındaki çocuğu bebek gibi durağa götürüp minibüse bindirdim. Neden? Benzin mi pahalı? Akp geldi diye mi böyle oldu? Bir başkası gelirse veya başka bir partinin lideri daha mantıklı açıklamalar yaparsa bu şöför alacak mı benim oğlumu sabah ayazında yağmurda soğukta bekleyen öğrencileri?

Et fiyatı arttı, tv fiyatı arttı, ram fiyatı arttı, elektrik, doğalgaz, benzin mtv ötv her bir şey arttı. Buna mukabil maaşlar da arttı. Fakat siz görmüyor musunuz? Bütün dünyada bunlar arttı. Bütün dünyayı akp mi yönetiyor?

Yani çok özür dilerim ama sevgili arkadaşlar, bazı şeylere çamur atıp ondan dolayı böyle oldu diye fikir yürütmek, gerçekleri detaylıca bilmeden kendi fikrini farkında bile olmadan bir başkasına empoze etmekten başka bir şey değil ve bu hiç bir fayda sağlamıyor.

Akp dediniz, chp dediniz bilmem ne dediniz, dünya üzerinde yaşanan pandemi sonrası çip krizinin, ekonomik istikrarsızlığın, tüm dünyada ayyuka çıkan batı ve uzak doğunun ne yazık ki tüm olumsuzlukları, artık tepe noktasına varan rezaletler, bütün marketlerin yağmalandığı, beyaz saraya bile baskınların yapıldığı karmakarışık bir zamanda yaşıyoruz. Nasıl olur da kalkıp en ufacık bir şeyde akp şöyle, tayyip böyle dersiniz? Siz bu kafayla hangi ekonomiyi ele alıyorsunuz?

Bu haftasonu bir teknofest atölyesine katıldım ve Türk olmaktan, Türklüğümden, şu an içinde bulunduğum ülkeden ve yönetim biçiminden, her şeyden bir kere daha gurur duydum. Şu anda geleceğin atom, fizik, genetik mühendislerinin yetiştirildiği, ve şu anda yenilemez, yakalanamaz, darp edilemez silahların yapıldığı, uzay teknolojisi ve bilişim ağının en güçlü devletlerin seviyelerinden yer yer üstün olduğunu gördüm. Bunu kim yaptı AKP mi ali mi veli mi? Bunu Türkiye yaptı.

Siz et fiyatını, benzin fiyatını dert ettiğini sandığınız ekşi sözlükte akp'yi trolleyen kadrolu chp yandaşlarının olduğunu bilmiyorsunuz tabii. İtiraf etmeseler biz de bilmeyecektik. Paralı sanal askerler var. Paralı geçen askerler de var. Vardı. Ülkeyi karıştırmak isteyen.

Öyle büyük oyunlar oynanıyor ki, Öyle büyük oyunlar oynandı ve çok şükür bozuldu ki..
Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hak'ka (Allah'a) tapan bir milletin istikbali, işte budur şu anki ülkemin hali, ahvali.

Allah, ülkemizden ehli sünnet alimleri, ve talebelerini, başımızdan da hak ve adalet gözeten Allah korkusu olan yöneticileri eksik etmesin. Namerde muhtaç etmesin. İslam ordularını tekrar tüm dünyada muzaffer eylesin. Neydi bizim tarihimiz, nasıl yönetildi de dünyaya korku ve adalet sardı Osmanlı?
Cübbeli bir adam ne Demekti Mimar Sinan mı? Peki şimdi aynı cübbeyii giyene ne deniyor? Ne değişti? Namaz aynı, kafa da aynı. Ya dışarıdan birinin bakış açısı?

Görün artık şunu. Bizi bizle dost bilenler var. Bizi bize düşman edenler var.

Rusya ne oldu? Dünyanın en büyük ikinci / üçüncü gücü?
Çocuk tiktok çekti hamburger için ağladı ya.
Bak görüyor musun kim güçlü şimdi? Hani güçlü Rusya? Kendi vatan evladını bir hamburgere ağlattı.

Hani güçlü dünya ülkeleri? Yağmalandı tüm Müslümanları, denizde zıpkınla insan avladı. Türkiye ne yaptı? Bak Türkiye ne yaptı diyorum AKP ne yaptı değil.

Şunu bir görün artık ya.
cevap vereyim dedim önce. sonra ayıktım ki, iflah olmaz bir "akp'ye oy vermedim ama..." tipolojisi ile "amargıga bizi kıskanıyor" bileşimi söz konusu. ruh sağlığım söz konusu olduğu için, yoksay butonunu kullandım. çok teşekkürler yoksay butonunu akıl eden üstat, her kimse artık.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu konuda eksik vardı neydi diyordum trol eksikti oda geldi Avrupa bizi kıskanıyor :hihi

2 sene öncede Avrupa'da et fiyatları 8-10 avro arasıydı şimdi yine 8-10 avro arası et fiyatları

Bütün dünya ülkelerinin parası değer kazanmış bizim paramız değer kaybetmiş pul olmuş 100 yıl geriye gitmiş ülke.

İşte bunu diyordum çıktı geldi durumu çok güzel anlattı ama ben cahil olduğumdan ne dediğini anlamadım :haha1

P Çevrimdışı

Poyrazz 

Yasaklı Üye
20 Mar 2022
25
48
Hiç anlamıyorsunuz, ve anlamayacaksınız değil mi? O kadar şey yazdım ve neler yaşadığımı görüşümü de kısmen anlattım. Fakat verilen cevap bu mudur?
AKP trolüsün Burak.

Abi robot yaptım bak, olsun akpliisin.
Sensör ürettim.. Fark etmez AKP trolüsün.
Dronla yemek siparişi yapıyorum. Beni ilgilendirmez. Sen AKP trolüsün.

Hala beyaz şahine 5 kişi binip müziğin sesini sonuna kadar açan tipler var ve ne yazık ki AKP halkında iyi bir şey söyleyen her birey'i aynı beyaz şahine binen kişiler zümresine dahil ediyorsunuz.

Siz bildiğiniz gibi konuşun, biz de bunu bile bile sizin için üretmeye devam edeceğiz, ediyoruz da. Teknoloji satıyoruz tüm dünyaya. Gördüğüm muameleye bak şu forum sayfasında.

Trolüm ben amariga ğööyy
Yazık..
Oyuna gelmeyin, ve oyunları görün diyorum.
Yağ bitiyor koş al 5 litre. Sen yağ ve makarna derdine düşüp marketleri yağmalarken ben teknofestte insansız uçakların verimliliğini görüşüyorum Selçuk beyle..

S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
Şahsi olarak yazdıklarımda parti ismi belirtmedim. Bu düzen böyle geldi böyle de gidecek... İnanmayan TRT Arşiv kanalına baksın.

Bu sorunun sorumlusu a partisi , b partisi , c partisi değil ; milletimizin umursamazlığıdır. Gelen hükümet sorunlarını çözemiyor mu ; yönetime başkası geçsin.
Verilen vaatler yerine getirilmedi mi ; hesap ver bakayım denilmesi lazım.
Devletin siyasi görüşü , partisi olmaz. Devlet için sadece vatandaşın menfaati vardır.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Hiç anlamıyorsunuz, ve anlamayacaksınız değil mi? O kadar şey yazdım ve neler yaşadığımı görüşümü de kısmen anlattım. Fakat verilen cevap bu mudur?
AKP trolüsün Burak.

Abi robot yaptım bak, olsun akpliisin.
Sensör ürettim.. Fark etmez AKP trolüsün.
Dronla yemek siparişi yapıyorum. Beni ilgilendirmez. Sen AKP trolüsün.

Hala beyaz şahine 5 kişi binip müziğin sesini sonuna kadar açan tipler var ve ne yazık ki AKP halkında iyi bir şey söyleyen her birey'i aynı beyaz şahine binen kişiler zümresine dahil ediyorsunuz.

Siz bildiğiniz gibi konuşun, biz de bunu bile bile sizin için üretmeye devam edeceğiz, ediyoruz da. Teknoloji satıyoruz tüm dünyaya. Gördüğüm muameleye bak şu forum sayfasında.

Trolüm ben amariga ğööyy
Yazık..

Yağ bitiyor koş al 5 litre...

Güzel kardeşim sana tek bir şey sorayım. Bizde şu yerli ve gerçekten güzel olan otomobilimizi şimdilik 1 milyon olan fiyatıyla kaç kişi alabilecek. Şöyle de anlayabilirsin yerli otomuzu yerlilerimizden alabilecek olan kaç kişi.

Şahsi olarak yazdıklarımda parti ismi belirtmedim. Bu düzen böyle geldi böyle de gidecek... İnanmayan TRT Arşiv kanalına baksın.

Bu sorunun sorumlusu a partisi , b partisi , c partisi değil ; milletimizin umursamazlığıdır. Gelen hükümet sorunlarını çözemiyor mu ; yönetime başkası geçsin.
Verilen vaatler yerine getirilmedi mi ; hesap ver bakayım denilmesi lazım.
Devletin siyasi görüşü , partisi olmaz. Devlet için sadece vatandaşın menfaati vardır.

İşte sorun bu zaten. Hükümetler hata yaparsa, beceremezse, sorun oluşursa yenisini seçersin. Sen bedel ödetmez, hadi yenisi gelsin dedikçe niye uğraşsın. Bu sistemle kim gelirse gelsin zoru değil rahatı seçer, yolunu bulur sonra da hadi ne haliniz varsa görün der gider.

P Çevrimdışı

Poyrazz 

Yasaklı Üye
20 Mar 2022
25
48
Güzel kardeşim sana tek bir şey sorayım. Bizde şu yerli ve gerçekten güzel olan otomobilimizi şimdilik 1 milyon olan fiyatıyla kaç kişi alabilecek. Şöyle de anlayabilirsin yerli otomuzu yerlilerimizden alabilecek olan kaç kişi.

İşte sorun bu zaten. Hükümetler hata yaparsa, beceremezse, sorun oluşursa yenisini seçersin. Sen bedel ödetmez, hadi yenisi gelsin dedikçe niye uğraşsın. Bu sistemle kim gelirse gelsin zoru değil rahatı seçer, yolunu bulur sonra da hadi ne haliniz varsa görün der gider.
Yerli otomobilin üretilecek olması ve kısmen açıklanan teknolojisi büyük bir adım ve bu sadece bir adım. Devamı gelecek. Siz neden 2 mşo bu, kim alacak kısmına takıldınız?
Teknolojiyi üretmek asıl önemli olan mesele. Ürettiğini kim alacak diyr endişelenmek değil. Ürün ilk lanse edildiğinde 300k fiyatı vardı. Zam gördü evet, ne görmedi ki?
Benzer donanıma sahip bir aracı kaç liraya alabileceğinizi düşünüyorsunuz? Fosil yakıtlı mondeo ile at o para,limdilik.
Ve bu sadece bir adım.

Peki rica etsem bir düşünür müsünüz? Biz bunu yaptık. Hadi pahalı oldu arttı neyse. Gel, birlikte bu fiyatı düşürmek için bir şey yapalım da tüm halkımız faydalansın. Var mısın?
Bunu daha ucuza üretip daha fazla satmayı hedeflemez mi üreten? Sen hedefler misin?

Ya da sen de mi amariga ğöyyy troll bu akepeli geldi ğöööyy eksik tamamlandı deyip gidecek misin?

Ya da ülken için ne yapacaksın? Halkın için ne kadar saatini uykusuz bırakmaya hazırsın?

Yağ bitiyor aman koşun markete. Elinde 5 litre yağ tenekesi ile sokaklara doluştu koca ülke. Neydi amaç görmedi, göremedi hiç kimse. Ne zeytinyağı bitti ne de ayçiçeği bitecek bu ülkede.

Ülken için ne yapıyorlar görmüyor musun?
Ülken için ne yapmaya hazırsın?
Ya gelecek? Gelecekte senin yerine kim gelecek? Onu hazırladın mı? Peki ona bir şey hazırladın mı?

Ğöyyy gene yazdı bir sürü şey, ahanda gidiyor akepeli tröll

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Yerli otomobilin üretilecek olması ve kısmen açıklanan teknolojisi büyük bir adım ve bu sadece bir adım. Devamı gelecek. Siz neden 2 mşo bu, kim alacak kısmına takıldınız?
Teknolojiyi üretmek asıl önemli olan mesele. Ürettiğini kim alacak diyr endişelenmek değil. Ürün ilk lanse edildiğinde 300k fiyatı vardı. Zam gördü evet, ne görmedi ki?
Benzer donanıma sahip bir aracı kaç liraya alabileceğinizi düşünüyorsunuz? Fosil yakıtlı mondeo ile at o para,limdilik.
Ve bu sadece bir adım.

Peki rica etsem bir düşünür müsünüz? Biz bunu yaptık. Hadi pahalı oldu arttı neyse. Gel, birlikte bu fiyatı düşürmek için bir şey yapalım da tüm halkımız faydalansın. Var mısın?
Bunu daha ucuza üretip daha fazla satmayı hedeflemez mi üreten? Sen hedefler misin?

Ya da sen de mi amariga ğöyyy troll bu akepeli geldi ğöööyy eksik tamamlandı deyip gidecek misin?

Ya da ülken için ne yapacaksın? Halkın için ne kadar saatini uykusuz bırakmaya hazırsın?

Yağ bitiyor aman koşun markete. Elinde 5 litre yağ tenekesi ile sokaklara doluştu koca ülke. Neydi amaç görmedi, göremedi hiç kimse. Ne zeytinyağı bitti ne de ayçiçeği bitecek bu ülkede.

Ülken için ne yapıyorlar görmüyor musun?
Ülken için ne yapmaya hazırsın?
Ya gelecek? Gelecekte senin yerine kim gelecek? Onu hazırladın mı? Peki ona bir şey hazırladın mı?

Ğöyyy gene yazdı bir sürü şey, ahanda gidiyor akepeli tröll

Beni zerre tanımıyorsun, o yüzden beni edebiyatına meze yapma.

Kim alacak kısmına takılma demek ne demek. Neye takılacağız peki. Neyin kafasını yaşıyorsun sen. Ne diyelim teknoloji ürettik ama biz kullanamıyoruz yaşa, otomobil ürettik ama biz binemiyoruz yaşa mı diyelim. Benzerini kaça alıyorsun diyorsun. Hiç mi utanmıyorsun. Hani dünyada pahalılık var derken amerika ile avrupa ile kıyaslıyorsun ya bunu da kıyaslasana. Elin amerikalısı kendi üretmediği halde dünyanın lüks zirvesine 180 bine biniyor biz niye orta sınıfa 1 milyon veriyoruz desene. Neymiş teknoloji üretiyormuş. Ben büyümedikten, ben refaha ulaşamadıktan sonra sen o teknolojiyi kime üretiyorsun. Senin “hadi pahalı oldu, NEYSE” demen garabetin alası. Ne demek pahalı neyse demek. Bu kafayla Türkiye dünyanın lideri, teknoloji üssü, uzay merkezi olur da biz eşşeklerle seyahat etmeye başlarız. Senin kafan millet sürünsün de olsun devletin içindeki şirketler üretim yapsın kafası. Bu kafayı da edebiyatla, duygu sömrüsüyle millete empoze etmeye çalışıyorsun. Unutma; insanı yaşatamazsan devlet yaşamaz.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Dünyada kriz olduğu Coca Cola’nın sır gibi saklanan gizli formülünü bulmuşçasına iktidar şakşakçılığı yapanlar şu sorulara yanıt veremezler; “bizi kıskanan Alman ekonomisiyle bizim enflasyonumuzun farkı kimin cebinden çıkıyor?” Boş laf kalabalığı yazan arkadaşı bende yoksaydım. Biliyoruz dünyada kriz var ama buradaki enflasyonun yarıştığı ülkeler büyük ülkeler değil. Bu hepimizin parası, insanlar en temel besin ihtiyaçlarını alamaz yada azaltır olmuş konu açmışlar ama troller gelip “dünyada kriz var,şunu ürettik,bunu uçurduk” diyince insan; dedesinin cephede kanla suladığı,doğduğu, büyüdüğü,askerlik yaptığı,çalışıp vergisini tastamam verdiği ülkesine karşı umutlarını yitiriyor. Bu tipler bizi bu duruma düşürdü, umuyorum ilerisi için hepimize ders olurda bir daha bu kadar uzun yanlışa düşmeyiz!

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Dünyada kriz olduğu Coca Cola’nın sır gibi saklanan gizli formülünü bulmuşçasına iktidar şakşakçılığı yapanlar şu sorulara yanıt veremezler; “bizi kıskanan Alman ekonomisiyle bizim enflasyonumuzun farkı kimin cebinden çıkıyor?” Boş laf kalabalığı yazan arkadaşı bende yoksaydım. Biliyoruz dünyada kriz var ama buradaki enflasyonun yarıştığı ülkeler büyük ülkeler değil. Bu hepimizin parası, insanlar en temel besin ihtiyaçlarını alamaz yada azaltır olmuş konu açmışlar ama troller gelip “dünyada kriz var,şunu ürettik,bunu uçurduk” diyince insan; dedesinin cephede kanla suladığı,doğduğu, büyüdüğü,askerlik yaptığı,çalışıp vergisini tastamam verdiği ülkesine karşı umutlarını yitiriyor. Bu tipler bizi bu duruma düşürdü, umuyorum ilerisi için hepimize ders olurda bir daha bu kadar uzun yanlışa düşmeyiz!

Adamın kafası çin modeli kafası. Çin de dünyanın zengini, teknoloji üreticisi, dünyanın üretim üssü ama insanlar böcek yiyor yarasa yiyor bok yiyor. Ev diye köpek kulübesinden bozmada oturuyor, araba diye de peynir tenekesinden halliceye biniyor. Burası çin olur mu bilmem ama bu millet çinli olmaz. Şimdi susan sadece Devlet diye susuyor da ortada devlet bırakılmadığına karar verirse herkes hayatının şokunu yaşar. Türkiye gibi dünyayı besleyebilecek potansiyele sahip bir ülkede millete yokluk, kıtlık yaşatırsan alım gücünü yerle bir edersen bir zamandan sonra kimseyi tutamazsın. Böyle kepazelik olmaz.

S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
Muz kabuğundan plastik plastik üretmeyi başaran genç vardı. Ülkemizde yeterli destek alamayınca Amarigaya gitti. Hani şu " onların doları varsa bizim Allah'ımız var" dediğimiz amariga. Projesinin patentini amerika satın aldı ve ar-ge alışmaları 2013 gibi başladı diye hatırlıyorum. Peki biz ne yaptık : montaj yapmayı üretim diye yutturup dünyaya kafa tuttuğumuzu sandık. Üretilen araç için yapılan ar-ge harcamalarının değeri ne kadar ? Kullanılacak olan donanımların ömrü , ekonomik değeri ne kadar olduğu hesaplandı mı ? Hayır. Bir prototip yapıldı onu da devlet sırrı gibi saklıyorlar.
Ben de isterim %100 yerli imkanlarla üretilen araçlarımız olmasını ama şu şartlarda İMKANSIZ.
Teknoloji tüketilmek için üretilir. Yapmak için değil. Siz hiç kullanılmayacak TV üretildiğini gördünüz mü ? yada kullanılmayacak iletişim teknolojisi ... Teknoloji = ileriye dönük ticaret. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir kimse satmayacağı malı üretmez. Ticaretin dinamiklerine aykırı.
Ayçiçeği çoktu madem Rusya'dan gelen yük gemisini sevinçle karşılayan dedem miydi ?
Ben Muğla'da yaşıyorum. Çevre iller hakkında da yeterli bilgim var çok şükür. Zeytin ağaçları maden kazmak için kesilip talan edildi ve ediliyor. Yıllık rekolte her yıl hızlı bir şekilde düşüyor. Çok değil 5 yıl sonra ay çiçek yağı beklediğimiz gibi zeytin yağı da bekleyeceğiz.
Kafası çalışan gençler ekonomik desteği bulur bulmaz yurtdışına kaçıyor. Elin memleketinde elin avrupalısı , amerikalısı için emek harcıyor. Bize de böyle antikalar kalıyor işte. Üretim yoksa bir hiçsin. Anlamak bu kadar zor mu ?

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Sevgili arkadaşlar.
Chp böyleydi, Akp şöyleydi veya bunlar hep böyle, şunlar da zaten şöyle yapmıştı demekle neyi hedefliyorsunuz?

Bakın ben size ne anlatacağım..
Haydi buyrun akp, atatürk, chp, meral akşener, pkk pyd, amerika bunun neresinde.
Sırf öğrenci kıyafeti giydiği için çocuğumu minibüsler almıyor. Sabah saat 7'de kalkıp kışın ayazında durağa kadar yürüyor, bilirsiniz, boş gelirse ilk gelen minibüse gidersiniz. Dolu gelirse bir sonraki 10 dk sonradır. ona binersiniz. Ama üzerinde bir öğrenci kıyafeti olunca ne oluyor biliyor musunuz? Sabah saat 7'de kalkıp o ayazda durağa gidiyorsunuz. Durağa gelen minibüs şöförü sizi isterse durup alır, istemezse almaz. Neden? Çünkü öğrenci hem 2 lira daha az veriyor, hem de sırtında çanta var ve daha fazla yer kaplıyor. Ben günlerce 14 yaşındaki çocuğu bebek gibi durağa götürüp minibüse bindirdim. Neden? Benzin mi pahalı? Akp geldi diye mi böyle oldu? Bir başkası gelirse veya başka bir partinin lideri daha mantıklı açıklamalar yaparsa bu şöför alacak mı benim oğlumu sabah ayazında yağmurda soğukta bekleyen öğrencileri?

Et fiyatı arttı, tv fiyatı arttı, ram fiyatı arttı, elektrik, doğalgaz, benzin mtv ötv her bir şey arttı. Buna mukabil maaşlar da arttı. Fakat siz görmüyor musunuz? Bütün dünyada bunlar arttı. Bütün dünyayı akp mi yönetiyor?

Yani çok özür dilerim ama sevgili arkadaşlar, bazı şeylere çamur atıp ondan dolayı böyle oldu diye fikir yürütmek, gerçekleri detaylıca bilmeden kendi fikrini farkında bile olmadan bir başkasına empoze etmekten başka bir şey değil ve bu hiç bir fayda sağlamıyor.

Akp dediniz, chp dediniz bilmem ne dediniz, dünya üzerinde yaşanan pandemi sonrası çip krizinin, ekonomik istikrarsızlığın, tüm dünyada ayyuka çıkan batı ve uzak doğunun ne yazık ki tüm olumsuzlukları, artık tepe noktasına varan rezaletler, bütün marketlerin yağmalandığı, beyaz saraya bile baskınların yapıldığı karmakarışık bir zamanda yaşıyoruz. Nasıl olur da kalkıp en ufacık bir şeyde akp şöyle, tayyip böyle dersiniz? Siz bu kafayla hangi ekonomiyi ele alıyorsunuz?

Bu haftasonu bir teknofest atölyesine katıldım ve Türk olmaktan, Türklüğümden, şu an içinde bulunduğum ülkeden ve yönetim biçiminden, her şeyden bir kere daha gurur duydum. Şu anda geleceğin atom, fizik, genetik mühendislerinin yetiştirildiği, ve şu anda yenilemez, yakalanamaz, darp edilemez silahların yapıldığı, uzay teknolojisi ve bilişim ağının en güçlü devletlerin seviyelerinden yer yer üstün olduğunu gördüm. Bunu kim yaptı AKP mi ali mi veli mi? Bunu Türkiye yaptı.

Siz et fiyatını, benzin fiyatını dert ettiğini sandığınız ekşi sözlükte akp'yi trolleyen kadrolu chp yandaşlarının olduğunu bilmiyorsunuz tabii. İtiraf etmeseler biz de bilmeyecektik. Paralı sanal askerler var. Paralı geçen askerler de var. Vardı. Ülkeyi karıştırmak isteyen.

Öyle büyük oyunlar oynanıyor ki, Öyle büyük oyunlar oynandı ve çok şükür bozuldu ki..
Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hak'ka (Allah'a) tapan bir milletin istikbali, işte budur şu anki ülkemin hali, ahvali.

Allah, ülkemizden ehli sünnet alimleri, ve talebelerini, başımızdan da hak ve adalet gözeten Allah korkusu olan yöneticileri eksik etmesin. Namerde muhtaç etmesin. İslam ordularını tekrar tüm dünyada muzaffer eylesin. Neydi bizim tarihimiz, nasıl yönetildi de dünyaya korku ve adalet sardı Osmanlı?
Cübbeli bir adam ne Demekti Mimar Sinan mı? Peki şimdi aynı cübbeyii giyene ne deniyor? Ne değişti? Namaz aynı, kafa da aynı. Ya dışarıdan birinin bakış açısı?

Görün artık şunu. Bizi bizle dost bilenler var. Bizi bize düşman edenler var.

Rusya ne oldu? Dünyanın en büyük ikinci / üçüncü gücü?
Çocuk tiktok çekti hamburger için ağladı ya.
Bak görüyor musun kim güçlü şimdi? Hani güçlü Rusya? Kendi vatan evladını bir hamburgere ağlattı.

Hani güçlü dünya ülkeleri? Yağmalandı tüm Müslümanları, denizde zıpkınla insan avladı. Türkiye ne yaptı? Bak Türkiye ne yaptı diyorum AKP ne yaptı değil.

Şunu bir görün artık ya.
Yanlış alamazsanız bir kaç kısıma düzeltme yapmak isterim.
Öncelikle çip krizinin başlıca nedeni pandemi değil. Bahsi geçen çiplerin üretiminde yüksek miktarda su kullanılması gerekiyor ve Kore'nin başlıca tatlı su kaynağı olan muson yağmurları son bir kaç senedir kayda değer bir şekilde azalmıştı. Zaten tehlike çanları çalıyordu pandemiden önce ama nedense kimse bunu dikkate almadı. Sonuçları ise tahmin edilenden fazla oldu. Mesela gelecek için bir kriz beklentisi daha var. Yarı iletkenlerin temel malzemesi olan silisyum (kum) kanakları çok hızlı bir şekilde tükeniyor. Önümüzdeki yıllarda bunun krizini de yaşayacağız. Bu sefer otomotiv sektörü dersini aldığı için önümüzdeki senelerde arabaların gösterge panelleri analog göstergelere dönerse şaşırmayın.

Oğlunuzun minibüse alınmama nedeni ise hem sosyal hem de ekonomik açıdan inceleyelim. Öncelikle eskiden okuyan insana değer verilirdi. Günümüzde ise okuyan insana salak gözüyle bakılıyor. Son 20 senede kayda değer zengi olanların eğitim ve öğretim dereceleri nelerdir ve hangi bağlantılar sayesinde zengin olmuşlardır. Ekonomik kısmına gelirsek aracın şöförü o araca günlük ne kadar kira ödüyor? En büyük gideri de akaryakıt. Her seçim öncesi memleketi dört bir yanında bulunan petrol bir türlü çıkamadı gitti. Şöför de akşam çocuğuna yemek alabilmek için "ne kadar çok yolcu taşırsam o kadar para kazanırım" düşüncesinden öteye geçemiyor bu nedenle. Peki o şöförün o hale gelmesinden sorumlu olan Amerikan Hükümeti mi, Alman Hükümeti mi yoksa Türk Hükümeti'mi?

Gelin görün ki "herşeyin fiyatı arttı ama maaşım da arttı" cümlesi aslında yapılan en büyük hatanın göstergesidir. Maaşları arttırmak yerine alım gücünün arttırılması gerekirken (bunun için iyi bir ekonomik plan gerekir) en basit olan maaş arttırımı yapıldı. Sonuç ne oldu peki? İki ay alım gücünüzün arttığınnı sandınız ama maaş arttırımı aynı zamanda sizin aldığınız her şeyin fiyatının artmasına neden oldu ve de üçüncü ay maaşınız hızlı bir şekilde erimiş oldu.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,652
59
Kandırılmış bir gençlik,mi desem insanlar,mı desem halen daha milletin kullanamayacağı alım gücü olmayan vatandaşın biz şu teknolojiyi bu malı ürettik şunu yapacaz bunu edecez ama halk bu imkanların büyük bölümünden yararlanamaz kullanamaz iken sen bunları kime yapıyorsun kardeşim sadece zenginlerlere,mi yoksa yurt dışındakı alım gücü olan kullanıcılara,mı tüm ülkede,ki insanları dışarıya bağımlı hale getirmişssin senin ülkenin tüm topraklarında her türlü tarım ve hayvancılık yapılırken yasaklamışssın şimdi teknolojiden bahsediyorsun yurtta her türlü maden varken dışarıdan ithal edip bağımlı hale getir sonra mılletle dalga geçer gibi biz şunu üreteceğiz bunu yapacağız de milletin anası ağlamış vergilerle zam üstüne zam yap çalışana değil,de yandaş,a patrona uygun yasa çıkar servetine servet katsın sonra bu arkadaş kalksın akp,yi veya hükümeti savunsun yazık çok yazık. et yemek sadece zenginlerin yada siyasilerin yiyebileceği bir hak değil tüm insanlığın yiyebileceği bir ihtiyaçtır ama ne yazıktır,ki bizim bize hizmet için seçtiklerimizin en lüks yaşamlarına bizlerin hakkını yiyerek ve bizleri aşağılayarak hakaretlerine şahit oluyoruz ve hala,da onları içimizden birileri alkışlıyor ve bu ülkede yaşayan insanların en kötüsü,de bu duruma düşmelerine sebep olduklarının farkında oldukları halde desteklemeleridir maalesef. atatürk,ümüz türk milleti zekidir demiş ama bu günkü durumu görseydi bence kesin bunları denize çoktan dökmüştü
ama sorsan yol yaptı köprü yaptı şaha kalktık uzaya gidiyoruz uçak yaptık falan filan ama demiyorlar,ki ya arkadaş biz bu işleri devletin hazinesinden milletin parasıyla vergisiyle yaptık üstüne üslük bir,de buralardan geçiş vergisi ücreti aldık ha birde yandaşa kazandıralım diye geçiş garantisi verip hazineden para aktardık hey yavrum hey ne ala memleket biz nasıl bir devire rast geldik ya böyle. sorsan biz namazı kılarız kuran okuruz bizde yalan dolan yok ama millete her türlü hakaret küfür karalama sonra eyy chp yeter be kardeşim yeter 20 yıldır milletim a.m koydunuz hala doymadınız gözünüzü toprak doyursun kusura bakmayın arkadaşlar,kardeşlerim konu oldukça uzadı söylenecek çok şey var ama bu saatten sonra umarım,ki bu yapılanları sandıkta millet göz önüne alır ve ona göre oyunu verir sağlıcakla hayırlı geceler.

hayat-ile-ilgili-anlamli-sozler05a30c83e6e4e087.jpg

resimlihadisierifler5.jpg

P Çevrimdışı

Poyrazz 

Yasaklı Üye
20 Mar 2022
25
48
Benim yerim burası değil... Bakış açısı, ön yargı, niyet okumw ne denli fazlaymış bir kere daha gördüm de üzüldüm.
Ama ne var biliyor musunuz, umurumda değil. Kendi kuralını çiğnemiştim, görüyorum ki onlarca senede değişen hiç bir şey olmamış.

Buyrun meydan sizindir. Ben daha fazla yazmayacağım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt