Eski ses sistemleri alınır mı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, @ mi box elimde olduğu için yazdım yoksa bir maceraya filan girmem

Bu iş bütçenize bağlı.
Bir de kulağınız, zevkiniz nasıldır bilemeyiz ki.
Ya ikinci el de oynatıcılı sistemlere bakacaksınız ya da a/v receiver sistem toplayacaksınız.

Temiz olduktan sonra kaçıncı el olduğunun bir önemi yok.
Mi-box sadece kaynak.

Bir şeyi fark ettim mi-box'da optik çıkış yok.

Sizin box'daki sesi çözebilmeniz için HDMI üzerinden ses alabilen bir sistem bakmanız lazım.
HDMI ARC desteği olan bir sistem şart sizin için.

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Gerçek ses çıkış gücü RMS'dir.
Bu oynatıcılı sistemlerde aldatmaca amaçlı yazarlar yok 1000 watt, 1500 watt vs. (Bu PMPO'dur.)
1500 watt ses çıkışıyla değil aynı odada bulunmak, o odada vitrin bile çatlar da yıkılır.

Ben şahsen odamda 2x75 watt amfi kullandım bir dönem, müzik dinlemek için, son sesi açsam komşular da benimle aynı şekilde dinlerdi.
Alacağınız oynatıcılı sistemlerde en babası tahminimce 200-300 watt aralığında olur.
Ki Tekirdağ'da bulduğum ilanlarda da öyle bir sistem göremedim.

100-110 Watt'lık bir sistem her türlü yetecektir. 100 metrekare salona kurmayacaksanız.

Çıkış gücüne bu yüzden takılmayın.
Model numarasını bize söylersiniz, kullanım kılavuzu varsa internette buluruz, optik girişi var mı, Dolby Digital Plus ve DTS çözüyor mu buna bakarız.

Bakacağınız şeyler

Optik Giriş (mutlaka)
HDMI ARC & HDMI CEC (mümkünse, bulamazsanız yapacak bir şey yok)
Dolby Digital & Digital Plus, DTS codec desteği.

Bunlara baksanız yeter, watt vs bunların bir önemi yok.
Hoparlörleri patlak yırtık olmasın yeter. Bir de çatlak vs olmasın kabinlerinde, buna da dikkat edin.
Çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi aldım oturduğum oda 20 metre kare
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aragorn Aragorn, çok bildiğim bir konu değil sorarak öğrenebiliyodum

Sefa06 Çevrimdışı

Sefa06

Aktif Üye
24 Haz 2018
142
ben letgodan 400 liraya sony dz 740 aldım arc filan var baya güçlü zaten sonuna kadar açamayacaksınız sizde araştırın bulursunuz bulundugunuz bölgede

IMG_20200307_1446261a83f93cc1dfe5c5.jpg

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
ben letgodan 400 liraya sony dz 740 aldım arc filan var baya güçlü zaten sonuna kadar açamayacaksınız sizde araştırın bulursunuz bulundugunuz bölgede

Çok güzelmiş iyi de fiyata almışsınız güle güle kullanın

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
bende böyle bir sistem arayışındayım max 500 liraya kadar. optik girişi olan bir ses sistemi işimi görecektir aslında. Güzel önerileriniz için teşekkürler.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336

hocam güzel bir ürüne benziyor. Receiver i sadece sesi çözmek için mi kullanıyorsunuz çünkü fazlalık gibi oluyor, tv arkasına saklamyı düşünüyorum. Tv den ses açığ kapyabiliyor musunuz? Hdmi arc mi optikle mi bağladınız?

hocam güzel bir ürüne benziyor. Receiver i sadece sesi çözmek için mi kullanıyorsunuz çünkü fazlalık gibi oluyor, tv arkasına saklamyı düşünüyorum. Tv den ses açığ kapyabiliyor musunuz? Hdmi arc mi optikle mi bağladınız?
birde netflix 5.1 yazanlarda destekliyor mu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

O hem sesi çözüyor hem de yükseltiyor.
ARC ve CEC destekli sistem taktıktan sonra TV arkasına saklamayı tercih edebilirsiniz tabi. Ama ısınmamasına dikkat edin her ihtimale karşı.
CEC destekli olursa tek kumandadan idare edebilirsiniz ama öncesinde sistemin bas, tiz gibi ayarlarını yapmayı unutmayın derim.
Sonra TV arkasından al geri yerleştir, iki iş olmasın size.

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Umut Barış Umut Barış, üstat düz mantıkla bir sinema sistemi kurulabilir mi misal bir tane 300-500 arası av recevier 1 tane subwoofer 4 tane de merkez kolon alsak 5+1 sinema sistemi olabilir mi yada bunları hangi parçaları alsak uygun bir sinema sistemine dönüşür r çok beklenti olmadan sistem kurabilirmiyiz internet te gezerken 1 tane merkez yanında 2 hopörler toshiba 185 lira aynı satıcıda 2 tane jbl hopörlör 170 lira gibi fiata satıyor bu şekil bir tane de yanına avr alsak r sinema sistemi olurmu biliyorum basit değil nasıl yapabiliriz toplama alt seviye bir sistem nasıl ayarlanır parça uyumları avr kaçlık olmalı kolonlar nasıl olmalı subwoofer ne kadar olmalı gibi

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, üstad düz bir mantıkla sinema sistemi kurulabilir mi misal bir tane 300-500 arası av recevier 1 tane subwoofer 4 tane de merkez kolon alsak 5+1 sinema sistemi olabilir mi yada bunları hangi parçaları alsak uygun çok beklenti olmadan sistem kurabiliriz internet gezerken 1 tane merkez yanında 2 hopörler toshiba 185 lira aynı satıcı 2 tane jbl hopörlör 170 lira gibi fiata satıyor bu şekil bir tane de yanına avr alsak olur mu yada buiş bu kadar basit değil nasıl yapabiliriz tplama olarak alt seviye bir sistem

İkinci el sistem toplayabilirsiniz tabi ama hoparlörlerin çıkışı gücü veya ürettikleri desibel seviyeleri aynı olmalı.
Aksi takdirde biri diğerini ne yaparsanız yapın baskılayacaktır çünkü mühendislikleri farklı.

5 hoparlör, 1 aktif subwoofer, 1 adet a/v receiver alarak da bir sistem toplayabilirsiniz tabi.

DVD veya Blu-ray'li hazır sistemler daha kolay ve daha ucuz diye tavsiye etmiştim.

İstanbul'da şu sistem mesela güzel bir fırsat, denk gelmişken paylaşayım;

Mi-box'a takacaktınız ama sanırım? :alala

Geri
Üst Alt