Eski ses sistemleri alınır mı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İkinci el ürünü görerek almanızı tavsiye ederim.
Sıfır 5.1 sistem alacaksanız eğer HDMI girişli, A/V Receiver'ı olan bir sistem bakın derim.
Soundbar tipi sistemler bence mantıklı çözümler değil.

5.1 deneyimi için Optik veya HDMI girişi olan bir sistem bakmalısınız. (Sıfır Logitech Z906 alınmaz o fiyata onu belirteyim.)
Çünkü TV'lerde analog 5.1 çıkışı yok.

Aceleniz yoksa virüs salgınının geçmesini bekleyin, ikinci el bakarsınız. A arven5959

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Umut Barış Umut Barış, ikinci elde dikkat edeceğimiz hususlar nelerdir biraz yazmışsınız ama bu konuda tamamen yabancıyım sahibinden com adresine bakıyorum yeni 5+1 pahalı eskiler ise 10 senelik filan uygun 5+1 ler var bilmediğim için soruyorum hem ekonomik olsun hemde beklentileri karşılasın dersek 10 senelik 5+1leri hangi sınıfta değerlendirme biliriz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, ikinci elde dikkat edeceğimiz hususlar nelerdir biraz yazmışsınız ama bu konuda tamamen yabancıyım sahibinden com adresine bakıyorum yeni 5+1 pahalı eskiler ise 10 senelik filan uygun 5+1 ler var bilmediğim için soruyorum hem ekonomik olsun hemde beklentileri karşılasın dersek 10 senelik 5+1leri hangi sınıfta değerlendirme biliriz

Şöyle diyeyim film izlemek için mi 5+1 istiyorsunuz?

5+1 demek 6 kanal ses demektir. (Ön sol, ön sağ, merkez, arka sol, arka sağ, bir de subwoofer (bas hoparlörü) )
Netflix kullanıyorum veya internetten 5.1 sesi olan filmler indiriyorum onları izleyeceğim diyorsanız tamam 5+1 sistem bakalım.

Ama TV'nin sesinden memnun değilim, bas tiz güzel bir ses alayım diye sistem bakıyorsanız stereo (2 kanal) sistemlere bakmakta yarar var.

Önce kullanım amacınızı anlayalım. Ona göre yardımcı olurum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
10 yıllık dediğiniz eskidir,ayrıca bu kadar eski bir sistem alınmaz,bizde ses işinde 2.el ciddi pahalıdır ne hikmetse!

ayrıca benim tavsiyem şudur;şayet "Stereo" cu iseniz,o zaman eski iyi bir bildik cihaz alınır!
ancak bu lafım sadece Stereo cular içindir!

5.1/7.1 çok ayrı bir olay ve yine hele hele bizde yine 2.el alınmaz!

kısaca 5.1 sistemler de ciddi değişti özellikle AVR olarak ki bunlar da yine bizde aşırı pahalıdır
2.elini zaten geçtim!

bu işin uzman bir stereo cu değilseniz veya böyle bir takıntınız v.s yoksa o zaman kuracağınız sistem de
5.1 dir işin pratiği olarak ama AVR ler yine pahalı! Speaker ayrı bir alem,bir de "son model"+günümüz ses sistemlerini
+video sistemlerini ve ilgili portları da güncel olan demektir!

ancak ben ucuz yollu bir şey alacağım deyip de 500/600 kağıtlık bütçeyle eski 5.1 de alınabilir tabiki kimileri
için bu üstelik son derece uygun da olabilir

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Umut Barış Umut Barış, netfix izliyorum genel tercihim tv sinema izlemek için
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

albanez albanez, öortalama sinema izleyicisiyim o kadar çok beklentiler içine fazla girmiyorum profesyonel bir sistem kurmak pahalı olabilir ve bilgi gerekir diye düşünüyorum o bilgi maalesef bende yok biz hazır paket olan 5+1 ler yöneliyoruz bize ekonomik olsun bizi biraz da ses olarak tatmin etsin istiyoruz sırf sinema izlemek maç izlemek için 65 inç TV aldık buna uygun 5+1 önerinizi değerlendirebilirim

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

O zaman dijital (yani sayısal) girişi olan sistemler bakacağız.
HDMI ARC desteği olan veya Optical girişi olan ses sistemi bakacağız.

DVD veya Blu-ray oynatıcılı ev sinema sistemlerine bakmalısınız.
Bakmayı düşündüğünüz ürünlerin model numaralarını öğrenip kullanım kılavuzlarını da incelersek güzel olur.
Neyi destekliyor, neyi desteklemiyor öğrenir, böylece nokta atışı iş yapmış oluruz.

Onun haricinde ürünü deneyip almak kalıyor.
Patlağı, tamiri vs var mı bunlara dikkat etmek gerekiyor.
Yani subwoofer'ın hoparlöründe veya uydu hoparlörlerde (küçük hoparlörler) yırtık vs. varsa o üründen bir performans beklememek gerekir.

Hangi ilde oturduğunuzu söylerseniz, dikkatimi çeken bir kaç sistemi buraya atarım. (Sahibinden.com üzerinden.)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Merhaba alacağınız sistemde mutlaka bir av receiver olmalı, optik çıkış ve hdmi şart, dts, dts hd, dolby digital ve DD plus olursa iyi olur, daha yeni sistemler örneğin dolby atmos içeren sistemler daha pahalı olacaktır. Netflix için de yeni kodecleri kullanmak için mutlaka en üst pakete abone olmak gerekiyor, alt paketlerde dolby digital veriyor netflix. Şimdi bütün bunlardan sonra kendi düzenimi anlatayım benim elimde 255w lık Samsung ht ds 100 b 5.1 home theatre sistem var, televizyonum vestel 65 ub 9100, ikisi arasında optik kablo ile bağlantı yaptığımızda, tvden ses ayarlarında sayısal çıkışı sıkıştırılmış seçmemiz lazım, bu durumda Netflixte dd olarak 5.1 ses alabiliyoruz, eğer sistemin içine bir xbox sokarsak o zaman dts ses de alabiliyorum, bu durumu gözönüne alarak ucuz yollu seçim yapılabilir, ama anfisi olmayan bir 5.1 speaker seti arkadaşların da dediği gibi kesinlikle işe yaramayacaktır. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, çok memnun olurum ses sistemleri hakkında inanın çok bilgim yok bu konuda yardımını çok. Memnun eder Tekirdağ /çerkezköy de oturuyorum

Şunları bir araştıralım derim;

Şu sistemler de alternatif olarak düşünülebilir;

Samsung'un ev sinema sistemlerini her ne kadar beğenmesem de, elimizde fazla alternatif yok.

Panasonic SA-HE90 bulduklarımın en iyisi olabilir ama üretim tarihi itibariyle oldukça eski bir cihaz diye biliyorum. TV'nin optik çıkışından gelen sesleri çözebilir mi bilemiyorum. Muhtemelen çözer ama denemekte fayda var.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Aragorn Aragorn, inanın ki ben sadece televizyonu n fişini takan biriyim☹️☹️inanın ki av recever nedir onu dahi bilmiyorum bana uygun bir sistem yazarsanız ne gerekli ancak o şekil sistemi toplayabilirim yani biraz hazırcı biriyim örneğin siz sisteminizin tek tek parça parca yazarsanız sizlerin yardımları ile bende bir sistem toplayabilirim de
diğim gibi ben bu işlerden anlayan biri değilim

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Aragorn Aragorn, inanın ki ben sadece televizyonu n fişini takan biriyim☹☹inanın ki av recever nedir onu dahi bilmiyorum bana uygun bir sistem yazarsanız ne gerekli ancak o şekil sistemi toplayabilirim yani biraz hazırcı biriyim örneğin siz sisteminizin tek tek parça parca yazarsanız sizlerin yardımları ile bende bir sistem toplayabilirim de
diğim gibi ben bu işlerden anlayan biri değilim
Alttaki benim dvd player li 14 yıllık sistemim buna kendi özel kabloları ile analog olarak speakerları bağlıyoruz, sonra optik kablo ile tvye bağlıyoruz sonuç 5.1 ses, ben sana bir kaç tane örmek bulayım

15872944652443535394352916099844.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt