Eski ses sistemleri alınır mı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A arven5959 A/V Receiver alacaksanız eğer desteklediği formatlara ve çözünürlüklere dikkat etmeniz lazım. 4K desteği olmayan AVR'den 4K video sinyali alamazsınız TV'nize. (TV'niz 4K ise eğer. TV'niz neydi unuttum.)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A arven5959 şu sistem de var isterseniz ama mi-box ile doğrudan bağlantı olmaz bu sistemlerde. bunlarla anca TV aracılığıyla sisteme gönderip mi-box'ın sesini çözebilirsiniz. mi-box'dan hdmı ile bu cihaza girseniz, bu cihazdan tv ye çıkışınız yok. A/V receiver gibi değil maalesef.

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Umut Barış Umut Barış, teşekkür ederim bu sistemler herhangi bir dvd player a kurulabilir mi fi tarihinden eski bir dvd playerim var gerçi gönderder miş olduğunuz linkteki sistem mantıklı maceraya gerek yok sanırım sisteme güvensem görmeden alaçağım ama tekirdağda böyle bir sistem yok olsa hemen alacağım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, teşekkür ederim bu sistemler herhangi bir dvd player a kurulabilir mi fi tarihinden eski bir dvd playerim var gerçi gönderder miş olduğunuz linkteki sistem mantıklı maceraya gerek yok sanırım sisteme güvensem görmeden alaçağım ama tekirdağda böyle bir sistem yok olsa hemen alacağım

Dahili amfisi varsa ve uyumlu hoparlör bulabilirseniz olur.
Ama desteklediği formatlar uymalı en başta.

Siz mi-box'tan film izlemek için sistem arıyordunuz değil mi?
TV neydi sizin? Marka model?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
yaw bu iş çok pahalı beyler,böyle eski dandik sistemler ile bir şey alamazsınız boşuna para vermeyin bunlara

4K lı AVR+Speaker işi size kalıyor!
mekan da uygun olacak,sizler de KEDİ gibi kulak yok ki! yada en kısık volume de bile çok kaliteli alacaksın!
alırsın ama öyle cihazlar ile alırsın bunlar da acaip pahalı!

5.1 nasıl alınacak! hangi kanal da var?? Astra izliyorsanız bazı Alman kanalları Stereo ama süper ses veriyor!
hatta 5.1 verenler de var diye biliyorum,5 kanala "ses" vermek değil demek istediğim!

bunun en pratik yolu öncelikle uygun içeriğe sahip(audio olarak) olması gerekiyor+BluRay olmazsa-olmaz oluyor!

oradan buradan indirme de yapılabiliyor ve bunlarda olur ama mekan çok önemli ve bu cihazların
çoğu bu konuda iyi değildir! çünkü aleti bağırtmak gerekiyor,bağırmazsa esprisi olamıyor,o zaman da komşu
durumu ortaya çıkıyor! bağırmadan ses güzel vermek mümkün ama bu cihazlar pahalı yaw çok pahalı

Eskiden bir iki panel de özellikle CRT zamanın da Philips ler(bu şimdiki ÇİN mallarından bahsetmiyorum!)
çok çok iyiydi hatta cüssesine göre dehşey iiydi,neticede bu bir TV idi ses sistemi değildi,"bağırmak" yok
adam gibi ses vermek vardı bunlarda!

Sonra bir ara benim de kullandığım Toshiba ZF355 panel çıktı(bu panel dünyadaki ilk Sound-bar lı TV dir!!)
EISA ödüllüdür başka bir sürü süper şeyleri vardı kısaca biz buna(Avrupada üstelik Ferrari ZF355 diyorduk)
öyle dehşet bir paneldi yıl 2007/08 buraya dikkat şimdi!
Herifler üzerine 2x10 ONKYO sound-bar tipi speaker sistemi kurmuşlar,o Onkyo da Made in JAPAN şimdiki
gibi çakma Çin işi değildi! ben normal de ses le işim olmaz hatta anlamam bile diyebilirim,kafama göre takılırım bu konuda

yaw paneli aldım ilk günler dedimki ülen bunun nesi 2X10 Onkyo filan,zaten adam gibi Stereo kanal da yok!
sonra bizim Kamaxx hocam abi Astradan Almanları aç dedi bazıların da süper ses var... oraya geçince durum değişti
tabiki panel kendine geldi ses olarak,o sıralar Bluray de kullanıyordum ama ilk zamanlar hiç açmamıştım sonra
5.1 lik bir film vardı aksiyon tarzı onu bir taktım ses de o sırada yüksekteymiş,ülen bu ne dedim,çok ciddi biçimde
panelden ses geliyordu,benim tabirimle de "bağırmıyordu" ülen dedim heriflere haybeye küfür etmişim,bunun nesi
Onkyo nesi bilmem nedir diye,yaw o küçücük yerden bu ses nasıl çıkıyordu:kiskis

Sound-bar panelin hemen altında,çerçeveside çok ince(bu arada bu panel bir de EISA dan çerçeve ödülü bile kazanmıştı:haha)
abi "ödüllü çerçevemi" olur,valla herifler vermiş işte anlayın gari

Şu anda kullandığım Tosh SV685 de bu konuda iyi değil adeta süper diyebilirim! ses olayı müthiş+Bluray de yine çok ciddi
değişiyor! zaten panel derinliği de 11,5CM !!! öyle şimdiki gibi jilet misali ama fiziki sorun yaratanlar gibi değildir!
11,5 derinlik vardır daha da ileri gideyim Sony X4500 de derinlik 12,5CM dir(Sony nin tek efsane panelide işte budur:ok)
ama ses konusunda iyi değil,Tosh bunun yanında AVR li sistem gibi kalıyor yaw

Derinlik fazla olması demek fiziki alanın genişliği sebebiyle takılan Speaker lar da ona göre iyi oluyor,gerçi ufak
ama çok iyi Speak. lar da vardır süper ses veren ama bunlar günümüz panellerinin içinde ne gezer!
herifler dandik Çin malı Speak.takıyorlar panelin içine!

Benim panelin Audio menüsüne giriyorum sankim AVR ye girmiş gibiyim yaw,bir dünya ayarı var,ben kullanmıyorum ama
herifler onuda düşünmüşler! Bluray izlemek (5.1 türü) ciddi zevk veriyor

Sharp vardı efsane XS1 bunu hiç anlatmayayım! herifler 2X20 Pioneer sis sistemi takmışlardı! özel üretim tabiki!
logosu da "Powered By Pioneer" idi ve herifler böyle panelleri 2008/2010 arasında yaptılar!
O Sharp lar sanırım 32 ve 52 bin kağıt idiler 2008/09 gibi o rakamlara satılmıştı! (52" ve 65")
kimler aldı diye sormayın ama ses sistemi müthiş idi! Futbolcular,"Artizler",Patronlar,değişik daldan
özellikle Sporcular v.s yaw o kadar kimde vardı o zamanAraba pasına idi bunlar,örneğin 2009 da kaç paraydı
örneğin Toyota Corolla?? veya Opel filan???

Benim Tosh da Analog Tuner de var(o zamanlar Analog devam ediyordu)herifler gitmişler en iyisi olan "Panasonic TUNER"takmışlar yaw
Analog&Digital&Cable tümleşik Panasonic Tuner ki hala da düyada en iyisi budur!

Konu ses olayı olunca hemen herkes zaten panel kullanıyor ve buna bağlıyor sistemi,ama bizim kazma çakallar
şöyle akıl edip de güzelce bir ses (dahili) sistemi takmıyorlar! yaw bunlar sır değilki!

ama şimdi birisi bunu yapar şöyle ses sistemi var der acap pahalıya o paneli satmaya kalkar!

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
[QUO
Umut Barış Umut Barış, 55ru7105
[/QU@albanez, üstat bu konuda nasıl yardım edebilirsiniz bu işler bütçe isteyen işler bizler dar gelirli insanlarız bizim istediğimiz bizi ses olarak tatmin etsin yeter çok üst düzey olamayan başlangıç sistemi yeter şu an 4k tv var onlafilim izleyecek internetim yok evimin önünden fiber internet geçiyor benim evim aile apartmanı olduğu için fiber alamıyorum ttnet eski 16 mb internet kullanıyorum daha düzgün online filim açmıyor bir netfix izleyebiliyorum o da internetten dolayı görüntü net değil nasıl bir sistem kurmalıyız

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
[QUO
[/QU@albanez, üstat bu konuda nasıl yardım edebilirsiniz bu işler bütçe isteyen işler bizler dar gelirli insanlarız bizim istediğimiz bizi ses olarak tatmin etsin yeter çok üst düzey olamayan başlangıç sistemi yeter şu an 4k tv var onlafilim izleyecek internetim yok evimin önünden fiber internet geçiyor benim evim aile apartmanı olduğu için fiber alamıyorum ttnet eski 16 mb internet kullanıyorum daha düzgün online filim açmıyor bir netfix izleyebiliyorum o da internetten dolayı görüntü net değil nasıl bir sistem kurmalıyız

Oynatıcılı paket sistemler bu işi ucuza çözer.
Ben sizi başka bir üyeyle karıştırdım bu arada, mi-box için sistem bakan birisi vardı da.

Sizin TV'de HDMI ARC ve CEC mevcut.
Linklerini verdiğim sistemler gibi HDMI ARC ve CEC olan sistemler işinizi görür.

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Umut Barış Umut Barış, mi box codec çözer mi konusunu sanırım ben yazdım sizin tavsiyeniz olan daha ekonik bir sisteme yöneleceğim İnterneti m de çok hızlı olmadı ğı için tam verim alamayacağım tvden 4k olayı şuan yalan internetten dolayı ama ieri doğru güzel bir sistem toplayacağım fikirlerinden istifade edeceğim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, mi box codec çözer mi konusunu sanırım ben yazdım sizin tavsiyeniz olan daha ekonik bir sisteme yöneleceğim İnterneti m de çok hızlı olmadı ğı için tam verim alamayacağım tvden 4k olayı şuan yalan internetten dolayı ama ieri doğru güzel bir sistem toplayacağım fikirlerinden istifade edeceğim

Sistem toplamaya dair ne tavsiye etsem yalan olur. O işin piri değilim maalesef.
Yani şu iyidir bu güzeldir diyemem.

Virüs olayı bitsin, o zaman enine boyuna konuşuruz bu konuları.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
[QUO

yaw bilader senin sesle ne işin var onu anlamadım,bırak sonra alırsın veya alma,insanların nasıl ses istediklerini bilmiyorum
örneğin ben o işin de uzmanı hiç değilim,bana bir ses gelsin yeter derim,11 senedir panelin ilgili Audio bölümünü açıp da
ayar filan bile çekmedim yaw:kiskis

örneğin seni "Sound-bar" kesmezmi şimdi??

yaw herkeste 4K var da ses nerede??? adam gibi Stereo ses bile yok! TV/Uydu lar bu konuda iyi olmaz veya değildir!
Online film ile de bence olmaz hatta hiç olmaz,ben de izlerim ama ses hiç takılmıyorum,ya da sen ses çıksın ama
"bağırsın" mı istiyorsun?? zevk meseleis bu da rahatsız olan yoksa

16MB ile bir bok olmaz 25 bile yemiyor yaw ben en son 35 de idim aman aman buda yemedi,geçen hafta 50 ye çıktım
tam bu iyi dedim bu sefer de başka teknik sorunları çıkıyor,örneğin "bit-rate" çok yüksekse 50bile yemiyor abi 100 e çıkacağım
ama çok para yaw,neyse bunu geçtim diyelimki filim normal bit-rate ile geliyor ama bir şekilde net problemi veya
trafik problemi veya playerın o andaki çalışma sistemi bozulması veya server sorunları v.s v.s v.s kısaca 100MB bile
olsa tam bir çözüm değildir

ama benim alt komşum var gidip LGE Sound-bar almış 1500 kağıda bana göre dandik ve sadece bağırıyor sistem abi süper ses
alıyorum nasıl ama diye bana soruyor,ben de "süper" diyorum!
herif Online RUS siteleri vardır 1080p diye film açıyor abi süper diyor,resim 720 bile değil! en fazla 480 ama ona da "süper"
diyorum!

bence bu ses sistemlerine fazla takılmayın hele de bütçeniz nanaysa hiç girmeyin,panel ne veriyorsa eyvallah deyin

"İnternet üzeri" işler çıktı günümüz de iyi güzel ve pratik v.s ama işler rayında gidemiyor,çünkü bir sürü sıkıntı çıkıyor
internet üzeri işlemler de

ben bir ara bir site bulmuştum(paralı)bana beleş tarifeden izletiyorlardı;ama hiç bir zaman açamadım bile!
tıklıyorum anında donuyordu,sonra arkadaşa sordum ne iştir diye;senin net hızın nedir demişti;25MB dedim adam bana
gülmüştü yaw:haha1
min.50MB ister yok Atmos/5.1-DV yok HDR filan olursa duruma göre 100MB sağlam ister demişti!
yaw sen ne kullanıyorsun o zaman diye sormuştum(yer Rusya Kazan şehri civarı kasaba gibi bir yer!) 1GB dedi yaw:hoba1
1 sene evvel bu olay oldu,evvelki gün kontrol edeyim dedim ama site kapanmış!

en pratiği bence bir tane server bulup IPTV den izlemek,en azından bir dünya kanal var,hepsini zaplasan 4/5 saat geçiyor yaw
bunların net hızları oldukça yeterli veya zaten düşük den veriyorlar ki herkes izlesin diye,gerçi bu da sorunlu bir sistem

uğraşmasız hiç bir şey yok,hatta parasını versen bile bu sefer server dandik çıkıyor veya kapanıyor veya kötü oluyor
internet çıktı bütün bu sorunlar arttı,hele öyle 16 ile 25 ile filan bir cacık olmuyor kafadan bence 100MB olmalı!

"Atmos" lu film açıyorum veya yüksek dosya boyutlu 4K v.s 50MB yemiyor yaw
hatta 1080p filmler var Atmos matmos filan dosya boyutuda 12/15GB onu bile açamıyor yaw kafayı yiyecem
20GB lık dosyada bile takılıyor! 50MB hız

herif filmi sıkıştırmış bakın ne oluyor 1080p=1GB hatta 785MB yawğ çamur gibi oluyor! hesapda tıklıyorsun 1080p diye
veya 2Gb lik dosya var sonra 4/5GB olunca biraz düzeliyor sonra 10/12GB olunca ciddi düzeliyor ama bu sefer de
ya Premium hesabın olacak yada net hızın yemiyor! ben 50MB ile bazı yerlerden açamıyorum 15GB lık dosyayı!

Not;bu bahsettiğim atraksiyonları TVBox üzerinden yapıyorum,TV den değildir! TV ile bunlar pek olamıyor yada hiç
olamıyor benim Grundig panel gibi örneğin! Cep telefondan daha rahat açılıyor ama onda kalite düşüyor,panele verirsen
daha da kötü v.s

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
albanez albanez, üstadım netfix var evimde ondan bile net faydalanamıyorum maalesef ttnet sağolsun bize gördüğü hizmet kapımın önünden vadafone fiber geçiyor evim aile apartmanı olduğu için alamıyorum bu kadar gızmayın beyaa tavsiye alıyoruz orta yol bulmaya çalışıyoruz

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
İkinci el sistem toplayabilirsiniz tabi ama hoparlörlerin çıkışı gücü veya ürettikleri desibel seviyeleri aynı olmalı.
Aksi takdirde biri diğerini ne yaparsanız yapın baskılayacaktır çünkü mühendislikleri farklı.

5 hoparlör, 1 aktif subwoofer, 1 adet a/v receiver alarak da bir sistem toplayabilirsiniz tabi.

DVD veya Blu-ray'li hazır sistemler daha kolay ve daha ucuz diye tavsiye etmiştim.

İstanbul'da şu sistem mesela güzel bir fırsat, denk gelmişken paylaşayım;

Mi-box'a takacaktınız ama sanırım? :alala
bu sistem güzel mi ? ayaklı olması daha iyi olur benim için. İstanbuldayım aslında arkadaşa yakın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt