Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Alın size enflasyon geçen sene 1 TL olan ekmek şimdi 4 TL bu ay 440 TL elektirik faturası 80tl şu faturası yazın ortasında 200 TL doğalgaz faturası geldi kışın ortasında 250 üstü fatura görmemiştik biz su için konu bile açmıştım 15 20 lira hatta 15 liranın altında olduğu zaman fatura gelmiyordu şüpheye bile düşmüştüm ben önceki kiracılar kaçak su mu çekti diye elektirik de ben bildim bileli kullanım oranı 250kw civarı eski evde klasik buzdolabı çamaşır bulaşık makinesinin yanında tek bir ampul çalışıyordu şimdi çok daha büyük 4+1 160m2 eve taşındık ortalama en az 3 4 ampul 30 40 metre LED 75inch TV bilgisayar 3 tane vantilatör davlumbaz fırın eşlik etti faturaya ama değişen bir şey yok hala 250kw kullanımımız var geçen sene fatura 80 100 arası her ay 15 20 koya koya geliyordu şimdi 440 oldu artık 50 50 koymaya başladı
kışın çok canlar yakacak hayat pahalılığı. ama buna sebep olanlar, burunlarından kıl aldırmıyor. kibirle, "yine biz kazanırız " diye geziyorlar. halk arasında değil tabi. o zor çünkü. toplumda kazanırız algısı yaratarak, balkon oldu bittisi ile , atı alır üsküdar'ı geçeriz , sanıyorlar. ama üsküdar'a gider iken aldı da bir yağmur.

:hoba1

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bizim mahalleye doğalgaz gelmediği için soba kuracağım kömür sordum torbası 110 tl dediler en son martta torbası 60 tl almıştım.artık soba ile ısınmak bile lüks oldu.hayaldi gerçek oldu hedef 2999.

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Kapıda hocam ben diyeyim Eylül, siz diyin Ekim ayında başlayacak zam furyası.
bende elektrik + gaza zam bekliyordum uzun amandır zam yapmadılar çünkü

botaş zarar giderek büyüyor

kimileride seçim var ondan zam yapaıyor diyorlar seçimi kazandıklarında yüksek miktarlarda zam olabilir miş

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22
aylık 2200tl kredi ödemesi hariç başka borcum kalmadı. (ev kredisi+ihtiyaç kredisi+kredi kartlarını geçen ay komple kapadım)

Bu kış benim için vız gelir tırıs gider :cigara
ama kurt yediği ayazı unutmaz...
Bizde yeni başladık onları ödemeye daha 1 sene oldu kaldı 9 sene 12k falan kredi kartı borcu ev kredisi ihtiyaç kredisi onaylanırsa araba kredisi bu kış donduk biz anlaşıldı

Şaka maka bu kış ortalama bir ailenin doğalgazı 2000 altı zor gelir millet hep 1000tl falan ödedi geçen sene bu sene 2000 altını düşünmüyorum ben inim inim inleyecek millet mustehak ama hak ediyor bizim millet keşke daha da zam gelse

Geri
Üst Alt