Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

S Çevrimdışı

Serra

Yeni Üye
29 Ağu 2022
11
61
Kendisinin bütün videolarını izledim.
Benim yaklaşık 50 yıldır yaptığımın aynısını yapıyor.
Evler aldım, güzel paralar kazandım.
Takip edilecek bir beyefendi.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
30
An itibariyle Ankara’da 19lt Hayat Su Damacana 30 liradan 34 liraya çıktı. Hiç affetmiyor hemen yapıştırıyorlar zammı. Sessiz kalan kesime anlam veremiyorum. İçtiğimiz suya yazın yaklaşık 200 lira veriyoruz, içmediğimiz suyada 100 lira civarı. Yazık bu vatandaşa! Zamlar hemen aşağı doğru yansıtılıyor!
Arıtma suyu şiddetle tavsiye ediyorum. Benim 8 filtreli 12 litre kapasiteli aritmam var. 2000 tl ye almıştım. Gayet memnunum. Kahve seviyorsaniz eğer kahve içinde uygun bir su elde etmis oluyorsunuz. Yahut akvaryumunuz varsa ozmoz filtresen ciktiktan sonra bir musluk koydurup (3-5tl) ye hazir akvaryum suyunuzda var. Aslında bir ürün ile birden çok işlemi yapabilirisiniz.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Hocam birkaç kez arıtması olanlardan denedim lakin lezzeti kuyu suyu gibiydi. Su konusunda damak tadım hassastır, içerek size yöresini tahmin edebilirim :) Hayat Su Nestle ve Pınar beğendiğim tadlar arasında, eskiden Çine Madran alırdık o suyun tadı kaçınca bunlara geçtik. Belirttiğiniz sistemleri sanıyorum çok büyük ilk yatırım maliyetlerine kurulabiliyor. Benim için olmasa bile bu konuda bilgileri güncel bir konuda paylaşabilirseniz birilerini bu giderden kurtarabilirsiniz. Yakın zamanda dünyanın en kaliteli ve içilebilir sularının olduğu bir ülkeye yerleşeceğim ve çeşmeden akan bu kaliteli sular tam tamına BEDAVA :)
Ne mutlu size. Hayırlısı olur hakkınızda inşallah.
Ben sadece kireci almak istediğimden dediğim gibi 1-2-3. kademe filtreler, arıtma suyu musluğu, 3/8" çoklayıcı, hızlı klips 3/8" ek aparatı, hortum. Hepsi bu kadardı aldıklarımın. İstersem ileride kaliteli membran ve coconut tatlandırıcı filtre alıp 3. kademe filtre sonrasına ekleyebilirim. Bir sürü video var nasıl yapıldığıyla ilgili.

B Çevrimdışı

Bayberty

Yeni Üye
2 Tem 2022
49
bugün elektrik faturası geldi; 292 lira ... :uzgun
su; 91 (bu yıl 80-100 arası geliyor)
doğalgaz; 80 (kışın ortasında 550 gelmişti) ...

S Çevrimdışı

Serra

Yeni Üye
29 Ağu 2022
11
61
Geçen ay elektrik faturam 1.678 TL gelmişti.
Bu ay 1.450 TL geldi.
Daha fazla bekliyordum ama 3 lü tarifeyi bu sefer güzel uygulamışım.

S Çevrimdışı

Serra

Yeni Üye
29 Ağu 2022
11
61
24 saat klimam çalışıyor.
Kışın 24 saat 2 klima çalışacak 3.000 TL civarı gelir.
Hergün bulaşık makinesi 1 sefer.
Çamaşır makinesi 5 sefer çalışır.
2 televizyon bütün gün açık vs vs.
Yani normal kullanım bunlar. Bende bir problem yok.
Emekli aileyiz ek gelir oğlumuz var. 😂

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22
24 saat klimam çalışıyor.
Kışın 24 saat 2 klima çalışacak 3.000 TL civarı gelir.
Hergün bulaşık makinesi 1 sefer.
Çamaşır makinesi 5 sefer çalışır.
2 televizyon bütün gün açık vs vs.
Yani normal kullanım bunlar. Bende bir problem yok.
Emekli aileyiz ek gelir oğlumuz var. 😂
Çamaşır makinesi ayda 5 sefer mi gunde 5 sefer mi

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
O yalan evet resmi olarak aslında öyle ama hiç bir zaman o fiyatlar da gelmiyor çoğunlukla daha ucuz geliyor mesela bizim elektirik kullanımı bu ay 250kw oldu 440 TL geldi 600 TL ye yakın bir ücret çıkması gerekirdi
250 kw diyorsun

240 kw 1,45 : 348 tl
10 kw 2,17 : 22 tl

toplamda 370 tl gelmesi lazım en fazlacık nasıl 440 geldi daha zamlı fiyat yansımadı

diyelim 10 ağustos fatua geldi zam yansımıyor eylülde hepsi az birazı yansıyor

Geri
Üst Alt