Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dün Ankaranın kötü bir semtinde 50 gr tavuk döner gördüm 24 lira yazıyordu. Biz neyi tartışıyoruz anlamadım. Yok Chp Hdp ile yürüyormuşta falan fistan başlık gördüm, cinlerim tepeme çıktı. Biz (muhalefet) cidden adam olmayız, muhalefete muhalefet yapmak vatanseverlik oldu.
Yarası olan kaşımaya çalışıyor 65 senedir sağ partiler yönetiyor bu ülkeyi ama nedense hep suçlu sol görüş..

Ülkeyi sol görüş bu hale getirdi onlar yönetiyor sanki yetkininin babasını verdiler adama durum ortada..

Kimse sarayı satılan ata malını hiç edilen kaynakları verilen garantileri sormaz sorgulamaz.

Bu kriz Ayasofya ile başladı o zaman da dedim faturası ağır olacak diye TL'nin çöküşü o gün başladı..

Oy için yapamayacakları yok sonuçlarını etkilerini bildikleri halde yaptılar yapıyorlar..

Ben vatanseverliğimden son derece eminim. Lakin devlet niye bizi sevmiyor, bütün hortumculara, arkasında üç kuruşluk dayısı olanlara, dolambaçlıya bu kadar fırsat tanıyor, pohpohluyor, işte bunu anlamıyorum.
Para Hocam paranın yüzü sıcaktır 2 yandaşa 1 kendine alınca gerisini görmüyorlar bütün mesele para..

Bu kadar işin altında imzan olursa olmayacak bütün işlere onay verirsen o koltuktan inmeye korkarsın..

Daha iyi günlerimiz neler olacak neler kim bilir kaos karışıklık çıkmadan ülke karışmadan atlatırsak iyi..

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
şu andaki gidişata göre, kış aylarında ne elektrik ne de doğalgazı ödeyebileceğiz. şaka gibi ama değil. bin lira ve katları faturaları kim ödeyebilecek? yahut, faturaları öderse, kirasını, gıdayı ve benzeri zilyon tane yaşamsal ihtiyacını nereden karşılayacak? herkes haramzade torunu değil ki. herkes onursuz , namussuz değil ki.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
evde günde 12 saat 9,000 btu klima çalışıyor günde

8 / 10 kw tüketim oluyor ayda 300 kw 477 tl yapacak

240 kw 1,45 tl : 348 düşük kademe
60 kw 2,18 tl : 130 yüksek kademe

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Elektrik fiyatı hala global seviyede yükselme eğiliminde. Muhtemelen 3 ayda bir önemli derecede zam görmeye devam edeceğiz. Tüketimi çok olan eski seri kombi, tv, çamaşır-bulaşık Makinesi vb. Neye sahipseniz hemen yenileyin. elektrik fiyatı artışından çok kısa sürede kendini amorti edecektir. kombi ise hem elektrik hem de doğalgaz sayesinde amorti edecektir. Yakın zamanda ev, arsa almayı planlayan hiç vakit kaybetmeden alsın. Orada da fiyatlar yükselecek.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elektrik fiyatı hala global seviyede yükselme eğiliminde. Muhtemelen 3 ayda bir önemli derecede zam görmeye devam edeceğiz. Tüketimi çok olan eski seri kombi, tv, çamaşır-bulaşık Makinesi vb. Neye sahipseniz hemen yenileyin. elektrik fiyatı artışından çok kısa sürede kendini amorti edecektir. kombi ise hem elektrik hem de doğalgaz sayesinde amorti edecektir. Yakın zamanda ev, arsa almayı planlayan hiç vakit kaybetmeden alsın. Orada da fiyatlar yükselecek.
peynir süt yoğurt şüt ürünleri kırmızı et beyaz et bunları almayalım

Vejetaryen olalım diğer adıyla otobur olalım ülkece ot sever olalım cimlerde otlarız beleş :hihi

Cimlere yayılırız miss hazır evrim geçirmeye başladık evrimimizi tamamlayalım .. :kop

otobur-hayvanlar.jpg

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
peynir süt yoğurt şüt ürünleri kırmızı et beyaz et bunları almayalım

Vejetaryen olalım diğer adıyla otobur olalım ülkece ot sever olalım cimlerde otlarız beleş :hihi

Cimlere yayılırız miss hazır evrim geçirmeye başladık evrimimizi tamamlayalım .. :kop

otobur-hayvanlar.jpg
Onlar da artacak elbette. Ancak onlar düzenli tüketim ürünleri olduğu için fiyat artışlarına maruz kalmaktan kaçamıyoruz. Ama bireysel olarak dünyayı/Türkiyeyi takip ederek bize olan etkilerini azaltmaya çalışabiliriz. Dünyanın geldiği ve gideceği nokta çok düşündürücü. seneye seçimlerde iktidar da değişse hayat pahalılığı ortadan kalkmayacak, fiyat artışları durmayacak. O nedenle herkesin kendi önlemini kendi alması gerekiyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Onlar da artacak elbette. Ancak onlar düzenli tüketim ürünleri olduğu için fiyat artışlarına maruz kalmaktan kaçamıyoruz. Ama bireysel olarak dünyayı/Türkiyeyi takip ederek bize olan etkilerini azaltmaya çalışabiliriz. Dünyanın geldiği ve gideceği nokta çok düşündürücü. seneye seçimlerde iktidar da değişse hayat pahalılığı ortadan kalkmayacak, fiyat artışları durmayacak. O nedenle herkesin kendi önlemini kendi alması gerekiyor.
Ben şakasına takılıyorum bizde pahalılık diye birşey yok aslında herşey çok ucuz .. sadece paramız değersiz

Kendini bilmezler ata malını ne var ne yok sattılar hep hazır yediler üste de borçlandılar...

Şimdi hesap yüklü gelmeye başladı borcun faizini bile ödeyemez oldular alacaklılar sıkıştırıyor.

Durum böyle olunca aslında 3 lira olan mala 15 lira ödeyip alıyoruz mal yine ucuz bizim arpa bozuk..

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Ben şakasına takılıyorum bizde pahalılık diye birşey yok aslında herşey çok ucuz .. sadece paramız değersiz

Kendini bilmezler ata malını ne var ne yok sattılar hep hazır yediler üste de borçlandılar...

Şimdi hesap yüklü gelmeye başladı borcun faizini bile ödeyemez oldular alacaklılar sıkıştırıyor.

Durum böyle olunca aslında 3 lira olan mala 15 lira ödeyip alıyoruz mal yine ucuz bizim arpa bozuk..
siyaset eleştirisinden ayrı bir şekilde söylüyorum. Bizde de pahalılık var, dünyada da pahalılık var. Bu pahalılık da herkesi etkiliyor. Şu an yaşadığımız satın alım güçlülüğünün gerekçesi belirttiğiniz hikaye değil. Bunları söyleyerek kendimizi rahatlatıyoruz ama gerçekten dünya zor durumda. Üstelik biz bir de kur etkisini hissettiğimiz için iki kat zorlanıyoruz.

İnsanoğlunun çok temel bir refleksi vardı. Sorunu basitleştirerek konuyu da basitleştirmek dolayısıyla çözümü de basitleştirmek. Aslında sorun da basit değil. Çözüm de.

son yıl itibariyle ”aslında Pahalılık yok bizim paramız ucuz” diyoruz ya. Tam olarak öyle değil. artık hem hayat pahalı hem de paramız ucuz.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
siyaset eleştirisinden ayrı bir şekilde söylüyorum. Bizde de pahalılık var, dünyada da pahalılık var. Bu pahalılık da herkesi etkiliyor. Şu an yaşadığımız satın alım güçlülüğünün gerekçesi belirttiğiniz hikaye değil. Bunları söyleyerek kendimizi rahatlatıyoruz ama gerçekten dünya zor durumda. Üstelik biz bir de kur etkisini hissettiğimiz için iki kat zorlanıyoruz.

İnsanoğlunun çok temel bir refleksi vardı. Sorunu basitleştirerek konuyu da basitleştirmek dolayısıyla çözümü de basitleştirmek. Aslında sorun da basit değil. Çözüm de.

son yıl itibariyle ”aslında Pahalılık yok bizim paramız ucuz” diyoruz ya. Tam olarak öyle değil. artık hem hayat pahalı hem de paramız ucuz.
"dünya zor durumda" ??? beynim yandı, nasıl? sorusuna cevap bulamadım. herifçioğlu 1500 küsur dolar verip (ortalama az çalışıp, az kazanan abd asgari ücretlisi, benzinci pompacısı, lavabo paspasçısının 1 aylık geliri) iphone'un en pahalı telefonunu alabilir. bizdeki üniversite mezunu , asgari ücret ile çalışan gariban, 10 aylık maaşını yatırsa, 2-3 bin eksik kalıyor. masal anlatarak neyi amaçlıyorsunuz? art niyet arıyorum artık. omorigada roflar boş , da deseniz tam olacak. bu agresifliğimin nedeni, artık saçma sapan yazılara toleransımın sıfır olması.

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
dünyada arz sorunları var. gerek pandemi dönemi, gerekse rusya'nın yaptığı hıyarlığın sonucu. ama açlık sınırının altındaki ülke nüfusunun yarısı, hiç bir batı ülkesinde yok. nerde kendi ikbali uğruna ülke çıkarlarını yok eden tayfa varsa, orada haksızlık var, açlık var, adaletsizlik var. sonra traş yapan birileri çıkıyor, "dünya sıkıntıda yaov gardeşüm" falan diyor, benim nevrim acayip dönüyor. neyse ki aklımdan geçen her şeyi yazmıyorum. fena olurdu yoksa buralar.

asgari ücret (çalışanların yarısının aldığı , 1 ay it gibi çalışmanın karşılığı sadaka) bir adet düzgün çam. mak, bul. mak. buzdolabı vs. almaya yetmiyor. siz ne zırvalıklar yazıyorsunuz?

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
"dünya zor durumda" ??? beynim yandı, nasıl? sorusuna cevap bulamadım. herifçioğlu 1500 küsur dolar verip (ortalama az çalışıp, az kazanan abd asgari ücretlisi, benzinci pompacısı, lavabo paspasçısının 1 aylık geliri) iphone'un en pahalı telefonunu alabilir. bizdeki üniversite mezunu , asgari ücret ile çalışan gariban, 10 aylık maaşını yatırsa, 2-3 bin eksik kalıyor. masal anlatarak neyi amaçlıyorsunuz? art niyet arıyorum artık. omorigada roflar boş , da deseniz tam olacak. bu agresifliğimin nedeni, artık saçma sapan yazılara toleransımın sıfır olması.
Sizin bu kapasitede olmanız üzücü. İnsan dünyaya bu kadar mikro seviyede baktığında anlatılanı anlamıyor, dolayısıyla agresifleşiyor. Sonra da görece iyi para kazanan adamlar sizin için haramzade oluyor, namussuz oluyor, onursuz oluyor.

Ama sizi de anlıyorum. Kendinize bakıyorsunuz, asgari ücretten fazlasını alabileceğinizi düşünmüyorsunuz, o nedenle her hesabı asgari ücret üzerinden yapıyorsunuz.

Bir konuda yorum yazan insanlar illa ki o konunun tarafı olmak zorunda değil. (Yandaş ya da muhalif)

Sadece tespit yapıyor da olabilirler. Kendinizi bu kadar küçük düşürmeyin. Sizin saçma sapan yorumladığınız yazıların aslında sizin kapasiteniz veya bakış açınız nedeniyle size saçma geldiğini de düşünün isterseniz. Normalde bu seviyede cevap yazanı muhatap almam ama dışarıdan gelip de bu forumu okuyan kişiler forumun bu kadar tehammülsüz, bu kadar bağnaz bir forum olmadığını da görsün istiyorum. yoksa bu seviyede arabesk cahil muhalefeti en son küçük Emrah filmlerinde görmüştüm.

Geri
Üst Alt