Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Yansıtılmadığını kim biliyor ki. Kaç liraymış da kaç lira olmuş kw sı onu öğrenebilsek.
Yani onlara hiç zam yapılmayıp hepsi bize yüklenseydi demiştim. Az çok bir zam yapılmış onlarada yazıktır:) Biz alışkınız, onlar mağdur olmuş,bu hatadan dönerler umarım, biz alıştık bir araba alırken diğerini devlete almaya.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Ne nankörsünüz hee, bundan 20 yıl önce elektrik mi vardı ? Mum bulamazdıkta taşları birbirine vurarak ateş yakardık, şimdiki nesil bilmez tabi. Hiç unutmam arkadaşla bir gün avlanmaya çıktık, tabi 20 yıl önce öyle market, bakkal felan yok nerdeee, hava karanlık tabi sen gel dinozor bizim arkadaşı yakala bir lokmada yut, eeyy gidi rahmetli elektrik olaydı görür kaçardık. Sonra ağlayarak döndük mağaramıza, evde yoktu tabii neee ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
20 sene önce, asgari ücrete yakın maaşım vardı. kirada otururdum yine. evde bir beyaz eşya bozulunca, ertesi gün gidip yenisini alırdım. üstelik markaların üçüncü, beşinci yan marka, dandik mallarını değil. has birinci sınıf ürünlerinden.

şimdi her an dua ediyorum: umarım herhangi bir elektrikli alet bozulmaz diye. bıktım vallahi.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Eski resimlerden birinde gördüm. 2001 senesi dükkanın camında yazıyor, tavuk döner 1.500.000. Yani bugünün parasıyla 1,5 lira. Bugün bu paraya yarım ekmeğin içine tavuğun bkunu koy desen dayak yersin, b.k kaç para haberin var mı diye.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Onu da vermez. Gidip fırından kendin alırsan ne ala. Adama yarım ekmek ver 1,5’a desen, hem alıp geleceğiz, hem keseceğiz, hem de eline tutuşturacağız öylemi, yıkın itoğluiti der.
Dün Ankaranın kötü bir semtinde 50 gr tavuk döner gördüm 24 lira yazıyordu. Biz neyi tartışıyoruz anlamadım. Yok Chp Hdp ile yürüyormuşta falan fistan başlık gördüm, cinlerim tepeme çıktı. Biz (muhalefet) cidden adam olmayız, muhalefete muhalefet yapmak vatanseverlik oldu.

Geri
Üst Alt