Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kesinlikle. Seçmenin söylediği tek bir söz var. Hadi buna vermeyelim de kime verelim.
O tez çürüdü son seçimi bu bozdu ekonomiyi bozduğu gibi düzeltsin diyenlerden aldığı oyla kazandı :kiskis

Demek ki bozan düzeltemiyormuş daha da bozuyormuş bunu öğrenmiş olduk .

Bizim burda bir tane fırın var soğanlı böreği kıymalı diye iteliyor millete oda bundan başkası yok dedi..

Alışverişi kestim kazıkçı üç kâğıtçı takımı bundan başkası yok diyor denetim olmadığı için milleti öpüyorlar..

Denetim diye birşey yok hilebazlar hırsızlar bu yönetimden çıkarı olanlar gözü kapalı destekliyor..

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Alacağın ev 10 yıl sonra değil kuvvetle muhtemel 3 yıl sonra 870.000 TL eder. Anlık gaza gelmemek lazım.
1 yıl içerisinde bile gelebilir. Geçen sene 150 bine Tekirdağ'da bir site satılan evler bu yıl 700 bin.

atacak herkes akıllı..
Bizim çok akıllı vatandaşlarımız sanıyorlarki millet 0.99 İle kredi çekecek onlarda satacak herkes akıllı..

Ülke neden gelişmiyor belli herkes birbirini düdükleme derdinde sonra hep beraber aynı şarkı ile devam..
Fiyat artışlarını vatandaşa yüklemek A haber zihniyeti.

İnşaat yapıyorum ben son 1 yılda maliyet %500 oranında arttı. Sıfır dairelerin fiyatı yükselince ikinci el de doğal olarak yükseliyor. Fiyat artışının sebebi budur. Bana son bir yıl içinde en az 3 kat fiyatı artmayan herhangi bir şey gösterebilir misin?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
1 yıl içerisinde bile gelebilir. Geçen sene 150 bine Tekirdağ'da bir site satılan evler bu yıl 700 bin.

İnşaat yapıyorum ben son 1 yılda maliyet %500 oranında arttı. Sıfır dairelerin fiyatı yükselince ikinci el de doğal olarak yükseliyor. Fiyat artışının sebebi budur. Bana son bir yıl içinde en az 3 kat fiyatı artmayan herhangi bir şey gösterebilir misin?
Reis adamın eleştirisi genel değil göreceli. 0.99 faiz kararından sonra artan fiyatlar için söylüyor bunu. İnşaat maliyetleri bu faiz olayından önce daha mı düşüktü?

Biz bu karardan önceki fiyat artışlarına hiç bir ses çıkarmıyoruz. Bu olay bu seviyede enflasyon olmayan 2017 yılında da oldu. 0.49 konut kampanyası çıkar çıkmaz benim oturduğum daire 120bin liradan 180bin liraya çıktı. Arada 2 hafta bile yoktu. O faiz kampanyasından önceki maliyeti ile sonraki maliyeti hiç değişmemiş oldu yani.

Bunun suçlusu da ne siz ne de ev sahipleri. Bunun olacağını göre-bile-isteye yapan yetkili birim her kimse.

Bu durum haricinde konuşursak da fiyat artışlarında yine halk suçlanamaz. Arada normalin üzerinde zam yapanların da yapması hakkıdır hatta benim gözümde. Çünkü adamın satışıyla stok çekişi arasında geçen sürede ne olacağının garantisi yok. Kendini korumak için ekstra yükseltmesi gayet olağan.

Devletin bunlarla savaşmak yerine enflasyonun sebebiyle savaşması gerekiyor.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Reis adamın eleştirisi genel değil göreceli. 0.99 faiz kararından sonra artan fiyatlar için söylüyor bunu. İnşaat maliyetleri bu faiz olayından önce daha mı düşüktü?

Biz bu karardan önceki fiyat artışlarına hiç bir ses çıkarmıyoruz. Bu olay bu seviyede enflasyon olmayan 2017 yılında da oldu. 0.49 konut kampanyası çıkar çıkmaz benim oturduğum daire 120bin liradan 180bin liraya çıktı. Arada 2 hafta bile yoktu. O faiz kampanyasından önceki maliyeti ile sonraki maliyeti hiç değişmemiş oldu yani.

Bunun suçlusu da ne siz ne de ev sahipleri. Bunun olacağını göre-bile-isteye yapan yetkili birim her kimse.

Bu durum haricinde konuşursak da fiyat artışlarında yine halk suçlanamaz. Arada normalin üzerinde zam yapanların da yapması hakkıdır hatta benim gözümde. Çünkü adamın satışıyla stok çekişi arasında geçen sürede ne olacağının garantisi yok. Kendini korumak için ekstra yükseltmesi gayet olağan.

Devletin bunlarla savaşmak yerine enflasyonun sebebiyle savaşması gerekiyor.
Fiyatı talep ve maliyet belirler. Kredi faiz indirimden sonra millet dairelere saldırdı sanki gerçekten de indirim varmış gibi. 500 bine almadıkları dairelere 1.5m'dan saldırdılar. Talep yükselince fiyatlar da doğal olarak arttı.

Karardan sonra ilan fiyatlarını yükseltenler devede kulak, benim çevremde kimse o gece yükseltmedi mesela fiyatları ama talep ve maliyetler yükseldikçe zam gelmeye devam ediyor. Hemen hemen her ay zam yapıyoruz çünkü malzemeyi asla üst üste 2 defa aynı fiyata alamıyorsun.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Fiyat artışlarına birşey dediğimiz yok bende inşaat yapıyorum çimento demir tuğla ne kadar arttı biliyorum.

Sözümüz fırsatçılara 0.99 dan sonra 100k 200k extra zam yapan uyanıklara sanki krediyi beleş alıyor vatandaş.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Mum gaz yağı stoklayalım taş devrine dönüş yapalım:haha bizim değil hükümetin hazırlık yapması lazım..
hükümete bir şey olmaz çöpten ekmek toplayanlar bile herkesin altında arabası varmış herkesin evi varmış yollar süper olmuş vs diye tayip babayı hala yere göğe sığdıramıyorlar.ülkede bir akıl tutulması yaşanıyor.insanlar bu kafayla giderse hedef 2073 te olur 3073 te.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bugün Ankaranın çok uzak lokasyanunda bir inşaata yolum düştü, birisi gelip yetkiliye örnek daire varsa görüp,beğenirsek almak istiyoruz dedi. Yetkili önümüzdeki ay örnek daire biter o zaman görebilirsiniz dedi. Adam gidince yetkiliye sordum 3+1 daire en düşük fiyatlısı ne kadar diye, 2.200.000 TL dedi. İnsanlar hergün daire soruyorlarmış, buna daha çok şaşırdım. Bir biz parasız kalmışız sanırım dostlar. Hergün görüyorum klima tv almak için fiyat performans araştırması yapan insanları bu sitede. Millet milyonları konuşuyor biz binlerde kalmışız dostlar! Yazık!

Geri
Üst Alt