Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
normalde ayın 8. gününde okunurdu.
Bu ayın 12. gününe sarkıttılar.
Başkan bence ocak ayı için zam yansıtmaya hakları yok bizmi dedik 8 de 12 sinde oku diye gelip ayın 1 de okusunlar aralık ayı faturasının geç Okunması tamamen şirkertin şuçu 91 kuruş üzerinden hesaplanmalıydı faturalar öyle ocak'dan gün aldı diye zamlı fatura kesilmez ..
Bize kesilen fatura yeni kademeli sisteme göre kesilmiş fatura dönemi 01/2022 diye kesilmiş fatura dönemi 12/2021 olarak kesilmeliydi
Faturayı kestikleri ayı fatura dönemi sayıyorlar kesilen ay değil kullanılan ay fatura dönemidir herşey yanlış girilmiş ş....siz bunlar...

zamli-fatura.png

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
başlık değişmiş, uygun olmuş. gerçekten mega bir zam oldu. 150 kw ye kadar eski fiyat, 150 üstü % 50 olsaydı bu kadar tepki çekmezdi. ama insanlık dışı bir zam yapıldı. özellikle kış döneminde yapılması , vatandaşına "ısınma, öl" demek gibi oldu nitekim. :uzgun

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Buda benden. Sanıyorum eski tarife ve hata yok. 2 kişiyiz ve bu faturada 2 hafta evde yoktuk yine 150kw limitindeyiz. Allah akıl fikir versin bu limiti koyanlara!

06106A52-A536-4876-8ED5-77382C090AB4.png
bence bu tarifeleri bakın zam değil bu tarifeleri getirenler gayet aklı başında iş yapmışlar

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Buda benden. Sanıyorum eski tarife ve hata yok. 2 kişiyiz ve bu faturada 2 hafta evde yoktuk yine 150kw limitindeyiz. Allah akıl fikir versin bu limiti koyanlara!

Trt payı duruyor orada. Sorsan bu fatura 21 son okumalı. Karar 25 inde yayınlandı derler. Ama zammı önceki aya kilitler. Resmi gazetede tasarrufu teşvik için kademe konulması diyor. Ağalar eyleniyor bizimle. 150 kw bugün ancak emekli yalnız yaşayan iki kişinin limiti olur. Çocuklu bir ailenin 150 kw da kalmasına imkan yok. İnsanlar para ödediği bir şeyi zaten boşa harcamaz. Bu teşvik sadece bizim harcamalarımızı size yıktık demek. Geçen ay 130 gelen ocak ve şofbenin bağlı olduğu gaz bu ay 250 lira gelmiş. Benzin önümüzdeki günlerde 16 lira olacak. Sonra millet enflasyon altında ezilmedi. Tabi tabi.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,074
Başkan bence ocak ayı için zam yansıtmaya hakları yok bizmi dedik 8 de 12 sinde oku diye gelip ayın 1 de okusunlar aralık ayı faturasının geç Okunması tamamen şirkertin şuçu 91 kuruş üzerinden hesaplanmalıydı faturalar öyle ocak'dan gün aldı diye zamlı fatura kesilmez ..
Bize kesilen fatura yeni kademeli sisteme göre kesilmiş fatura dönemi 01/2022 diye kesilmiş fatura dönemi 12/2021 olarak kesilmeliydi
Faturayı kestikleri ayı fatura dönemi sayıyorlar kesilen ay değil kullanılan ay fatura dönemidir herşey yanlış girilmiş ş....siz bunlar...

zamli-fatura.png

zamli-fatura86f1b24ebcae78ff.png

Fİyatlar çok farklı foto gösterimi ( alt foto )

Enerji satış şirketini değişmek !!!
Kullanım firma satış bedeli
Fatura firma satiş bedeli

Hangisinden işlem görür ?

Fiyatlarda hangi firma ucuzsa + % ? indirim o firmadan almak gerekir diye düşünüyorum .

20220113_152827a89a0718037c0767.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
264
50
Normalde her ayın en geç 7-8 gibi fatura çıkardı ama haala gelmedi , katlamalı kitlemek için uzatıyorlar herhalde

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,074

Zam öncesi fatura : Son okuma 21.12.2021
Yıllar öncede kademeli tarife günlük 5 kw uygulaması vardı sonra iptal edildi !!!

O zamanlar üçlü tarifeye geçmiştim sıkıntı çek ( çamaşır , bulaşık vs gece yıka ) kar denk geliyor
Puant az olacak ( en pahalı tarife )
Sonra kademe iptal edilince tam zarar tekli ( normal ) şimdiki tarifeye dönmüştüm .

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elektrik şirketiyle konuştum fatura ayın 8 de okunmuş ocak ayındaki 8 günlük kullanım zamlı olarak faturandırılmış

faturayı geç okuyan kendileri aslında geçte değil her ayın 7 sinde okuyorlar yine 1 aylık kullanım

Ayın 1 de okudularda okumayın mı dedik sanki kendileri geç okuyor 1 hafta sarkıtıyorlar bence zam yansıtmaya hakları yok

kasım faturasıda 7 aralıkta okundu her aydan bir hafta çalıyorlar itiraz ettim sonuç alınmaz ise THH'ye başvuru yapacağım ...

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Haberde EPDK ya başvurulması isteniyor. Birileri dünyanın dengesiyle fena oynuyor, galiba hoşlandıkları yeni dengenin gelmesine zemin hazırlıyorlar...

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
izmirde bile hava buz gibi oldu klimayı mecbur açtık(elim titreyerek) klima bile çalıştırmaya artık korkar olduk.hayaldi gerçek oldu.
aslında yorum yapmak istemiyorum çünkü hepimiz aynı gemideyiz
gülümseyerek hedef 2023 az kaldı sabredin doğalgaz ve bor yataklarımız patlama yapacak sabr ve şükür

Geri
Üst Alt