Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
m semtte yok fakat arkadaşlar kullanıyor izmirde 500 tldan aşağı gelen yok 250 tl

oda termostatı kulllanmak 22 / 24 derece oda sıcaklığı kullanmak ideal dir

eğer sen bunu 25 / 27 derece yaparsan eğer yada sıcağı seversen 500 değil 700 de gelecek tir

ben yıllardır kullanıyorum doğalgaz 250 geçtiğini hiç görmedim üst komsu ise 400 den aşağı gelmiyor

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
oda termostatı kulllanmak 22 / 24 derece oda sıcaklığı kullanmak ideal dir

eğer sen bunu 25 / 27 derece yaparsan eğer yada sıcağı seversen 500 değil 700 de gelecek tir

ben yıllardır kullanıyorum doğalgaz 250 geçtiğini hiç görmedim üst komsu ise 400 den aşağı gelmiyor
Tabi bunun yanında ısı yalıtımı, evin büyüklüğü vb. birçok etken var. Aynı bölgede ısı yalıtımlı çift camlı bir evde hiçbir ısıtıcı kullanmadan otururken diğerinde gürül gürül soba ile ısınamamayı tecrübe ettim. ?

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
karşı komşum ihtiyar bir annemiz (eşi rahmetli oldu) yaşlı olduğu için sobayla falan uğraşmasın diye oğlu ona geçen sene 12lik lg klima almıştı.ısınmak için bu ay çalıştırmış tek başına olduğu halde 350 tl eski tariden fatura gelmiş.yeni tarifeyi ise düşünemiyorum.yani demek istediğim klima lüks değilki artık ihtiyaç.
700 /800 tl den aşağı fatura gelmez

Tabi bunun yanında ısı yalıtımı, evin büyüklüğü vb. birçok etken var. Aynı bölgede ısı yalıtımlı çift camlı bir evde hiçbir ısıtıcı kullanmadan otururken diğerinde gürül gürül soba ile ısınamamayı tecrübe ettim. ?

evet dediğin doğru benim ev 100 m2 izmir gibi sıcak yer binam eski ve yalıtım yok

karşı komşum ihtiyar bir annemiz (eşi rahmetli oldu) yaşlı olduğu için sobayla falan uğraşmasın diye oğlu ona geçen sene 12lik lg klima almıştı.ısınmak için bu ay çalıştırmış tek başına olduğu halde 350 tl eski tariden fatura gelmiş.yeni tarifeyi ise düşünemiyorum.yani demek istediğim klima lüks değilki artık ihtiyaç.
yazlıkta 18,000 btu klima 28 m2 açık mutfak ta çatı katta yazın klima çalışıyor 400 kw * 0,92 : 370 tl geliyordu

bu sene 700 / 800 den aşağı gelmez

sadece klima mı elektrik mi

12 kg tüp temmuz 2021 de 142 tl idi şimdi 250 tl

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Fatura dün kesildi 192 kwh 202 TL kesmişler 8 günlük ocak farkı eklenmiş 175 gelmesi lazımdı 2 günde geç okudu şerefsiz herifler

elektrik.png

Gelecek ay 192 kwh kullanabilirsem 312 TL Fatura gelecek aşağıdaki link üzerinden gelecek ayki faturanızı hesaplamasını yapabilirsiniz..

Ekran-Alintisi663.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
EPDK hem kendi sitesinde hesaplama aracında aralık ayı fatuasını zamlı hesaplıyor zamlı fatura incelemesi yapacaklarmış

Kendisi 91 kuruştan hesaplaması lazımken 01,05 kuruştan hesaplıyor sonrada inceleme başlatmış limak uludağ eletrik m.h telefonları kapatmış ulaşılamıyor

EPDK Zamlı hesaplamış şiketler'de epdk sitesin,de yazdığı gibi 1,05 den hesaplayıp fatura kesmişler şirketler de haklı epdk öyle hesaplamış

Şİmdi şirketleri inceleyeceklermiş milletin gazını almak için yalan haber EPDK denilen kurum kendi sitesinde zamlı hesaplamış

Azda olsa faturalara zam yansıtılmış bunların kafaları dumanlı ne yaptıklarını bilmiyorlar Devletin içine ettiler düzgün kurum kalmadı

epdk214042c5dc191ce3.png

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
EPDK hem kendi sitesinde hesaplama aracında aralık ayı fatuasını zamlı hesaplıyor zamlı fatura incelemesi yapacaklarmış

Kendisi 91 kuruştan hesaplaması lazımken 01,05 kuruştan hesaplıyor sonrada inceleme başlatmış limak uludağ eletrik m.h telefonları kapatmış ulaşılamıyor

EPDK Zamlı hesaplamış şiketler'de epdk sitesin,de yazdığı gibi 1,05 den hesaplayıp fatura kesmişler şirketler de haklı epdk öyle hesaplamış

Şİmdi şirketleri inceleyeceklermiş milletin gazını almak için yalan haber EPDK denilen kurum kendi sitesinde zamlı hesaplamış

Azda olsa faturalara zam yansıtılmış bunların kafaları dumanlı ne yaptıklarını bilmiyorlar Devletin içine ettiler düzgün kurum kalmadı

epdk214042c5dc191ce3.png

Karpuzun keleği
İtin uyuzuna kaldığımız bir dönemdeyiz her bok olur.

Herkes kendinin kabadayısı olmuş- kendince keyfi karar aliyorlar.

Dolar molar ........... koyduğumun dövizinide geçti bu durum artık. Kriz bu memleketin içinde yaşayanlar. Bu kriz de sittin sene çözülmez.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bize de bu ayın faturası hem geç geldi,hem de zamlı geldi.Tahminim,iyice incelemedim ama yılbaşından bu güne kadar olan tüketime zamlı tarife uygulamışlar.
öyle ocak ayı kaç gün geçtiyse yansınmışlar Ama faturalarda geç ookundu ayın 1den1ne okusunlar o zaman bizmi geç okuyun dedik

Saçmalık işte daha ne olsun fırsatı kaçıırmıyorlar şak diye yapıştırıyorlar .

Geri
Üst Alt