Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
OLMASI GEREKEN . ( YANLIŞMI ? HESAPLAMA YAPTIM , KONTROL ETMENİZ )

01-22ce758fba33195db5.png

elk.png

148 + 60+ 21 = 229 ORTALAMA HESAPLAMA DİYELİM .

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

elk.png

Eski aralık ayındaki kullanımız kwh başına 0,91 kuruştan vergi dahil hesaplabilrisiniz bu ay faturanız aralık ayı dahil 1,12 TL vergi dahil Hesaplanmış karma fatura olarak 12 günlük kullanımınız zamlı yansıtılmış aynı kullanımı yaparsanız gelecek ay 360 TL civarı bir fatura gelecek...

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Eski aralık ayındaki kullanımız kwh başına 0,91 kuruştan vergi dahil hesaplabilrisiniz bu ay faturanız aralık ayı dahil 1,12 TL vergi dahil Hesaplanmış karma fatura olarak 12 günlük kullanımınız zamlı yansıtılmış aynı kullanımı yaparsanız gelecek ay 360 TL civarı bir fatura gelecek...

Zamlı fatura zaten , ( Yeni fatura )
Üstte hesaplama ( foto ) böyle hesaplama olması gerekir ama yapılmamış .

01-227627e74088bd7ee0.png

Geçen yılın faturası . ( Eski fatura )

12-21c2e65debac22dda7.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Zamlı fatura zaten , ( Yeni fatura )

01-227627e74088bd7ee0.png

Geçen yılın faturası . ( Eski fatura )

12-21c2e65debac22dda7.png
Tamam bende zamlı fatura diyorum bu fatura karma fatura esas zamlı faturayı şubat ayıında kesecekler

şimdiki karma aralık ocak Zamının az yansıtılmış hali oluyor karma fatura diyorlar bu faturaya

12 gün için 48 TL zamlı kesilmiş faturanuz zamsız kesilseydi 208 TL kesilecekti bu aya takılmayın. gelecek ay daha net anlarsınız.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Bende bana ne kardeşim gelip ayın 1 de okusaydın diyorum onlara böyle saçmalık olmaz
Böyle zamda olmaz onlar %130 zam yapınca sıkıntı yok vatandaş aralık faturası bu dediğinde ocaktan gün almışın diye saçma sapan açıklama yapıyorlar tüketici memnuniyeti adına çok yağlı ballı bir zam yapıldı gelecek fatura hadidinden fazla girecek vatandaşa
Ocak ayından sarkan 8 -10 görmeyin adam olun demek istedim anlanyan anladı zaten mevzu bu kadar basit aslında..

Elektrik şirketleri (EPDK) bu zammı günler öncesinden biliyordu fatura okuma gününü öne çekip bu karmaşanın önüne geçebilirlerdi ,
Sistem çökmüş çürümüş kokuşmuş 3 TL indirim yapıldı müjde diye haber yaptılar şimdi 3 TL indirim 200-300 TL faturaya zam..
Bütün Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına topluca ana avrat küfür etmekten farkıı yok bu zammın Dalga geçiyorlar herkese topluca koydular...
Yemişim ocak ayına sarkan günüde zammını da kardeşim çok adaletsiz düzensiz bir zam hemde devlet eliyle yapılıyor kimsenin sesi çıkmıyor.

İşte benim anlamadığım temmuz zammında
da benzer şey oldu o zaman bu muhabbet olmadı. Ya da ettiyseniz ben denk gelmedim. Zammı eleştirmek başka yıllardır uygulanan sistemi bugün bulunmuş gibi ilk defa yapılıyormus gibi eleştirmek başka birşey bence. Bu durum bana 20 yıldır hatta 1400 yıldır haram olan faizin şimdi haram olmuş gibi lanse edilmesi gibi garip geldi.

elk.png

Yazdıklarınızı anlamakta zorlanıyorum fakat
148,126 x 0.91 = 134
60 x 1.37 = 82
20 x 2.06 = 41

134 + 82 + 41 = 257 yaklaşık olarak son faturanız.. kusuratlari attim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
da benzer şey oldu o zaman bu muhabbet olmadı. Ya da ettiyseniz ben denk gelmedim. Zammı eleştirmek başka yıllardır uygulanan sistemi bugün bulunmuş gibi ilk defa yapılıyormus gibi eleştirmek başka birşey bence. Bu durum bana 20 yıldır hatta 1400 yıldır haram olan faizin şimdi haram olmuş gibi lanse edilmesi gibi garip geldi.

148,126 x 0.91 = 134
60 x 1.37 = 82
20 x 2.06 = 41

Zamlara karşı değilim temmuzdaki zam standart zamdı daha önce denenmiş ve kaldırılmış olan bişeyi yeni birşeymiş gibi yıllar önce denenen kademeli elektrik kullanımından farklı olarak halkı soyacak şekilde 150 kwh sınırı koymalarına karşıyız vatandaş garantili zam olmuş.
150 kwh diye sınırmı olur teknoloji çağında bize mağra taş devrine dönün diyorlar zamlar gerekli ölçüsünde yapılmal...

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

148,126 x 0.91 = 134
60 x 1.37 = 82
20 x 2.06 = 41

Bu iş selam verse küfretmiş geliyora döndü ? Böyle acımasızca kilitlenen zam bunları doğuruyor doğal olarak. İnsanlar daha algılayamadı bunu. Şubat faturalarında hisseder, iki üç ay taklayla ödenen faturalar bir yerde tıkanacak. Daha esnaf bu faturalarını yansıtmadı ürünlere. Bu arada benzin de 20 ye dayanırsa, nisan gibi ramazan zamları da kilitlenince seyreyle cümbüşü.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Aslında bu zamlar geri alınır halkın büyük bir kesimi sokağa insin zamları protesto etsin etki tepki zamlar hemen geri alınır.

Halkta hakkını arayacak yürek var mı ? insan e....k olursa sırtına semer vuran çok olur ağlamayan çocuğa meme yok :kiskis
Reis zamlardan sonra haklı tehdit etti bile. Türkiye'de hak aramak diye bir şey var mı sanki. En ufak bir protestoda bile terörist oluyorsun.

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
Elektriğe bir sonraki zam sanırım nisan 2022 de gelecek sizce yeni zam oranı kaç olur ? % 50 - 60 - 80 -90 ?

WhatsApp-Image-2022-01-14-at-13.30.36.jpg

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
istanbul istanbul, @?ℐℒ?ℐℛℐℳ,

Kullanımı daha fazla azaltabileceğimi sanmıyorum, annem kalp hastası böbrek yetmezliği var yemeği ancak yapmakta, bulaşıkları elde yıkayamaz termosifon sürekli açık minimumda soğuk suyu kullanamaz. Ev klimalı 3 adet lg inverter klima mavcut 2 tanesi sürekli açık. Taşındığımız sene doğalgaz yoktu sonradan geldi ev o yüzden klimalı.

Bu kadar tüketime 600 kilovat normal bile insanlar daha sıcak olan izmirde bile aylık 1000 kilovat harcayanlar var. Gelecek ay 1300-1400 geleceğini adlı siteden hesaplayıp öğrendim teşekkür ederim.

Evde en çok elektrik tüketen cihaz termosifon tam bir canavar. Onun yerine hermetik şofben bağlatsam daha iyi olacak gibi.

12 daireli binada herkesin sayacı ayrı bağımsız luna marka monofaze sayaç.

Geri
Üst Alt