Disney Plus Resmen Türkiye'de

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Denemek için 1 ay alacaktım iyiki almamışım izlemediğim yeni içerik yok hep eski dolu..

Arkadaştan rica ettim k. adı şifre verdi girdim gözüm yeni birşeyler aradı yok.

Daha önce altyazılı izlediğim birkaç dizi dublaj eklenmiş 3-5 yeni dizi bölümler haftalık yükleniyor..

Bir aylık alsan bir dizi gelse sezonnu bitiremeden üyelik bitecek işkence.

Diziler 50-60 dk arası süresi kısa yeni içerik yok çıkış yılına göre arama yok .

Yeni içerikler son çıkanlar diye bölüm yok iyice suyunu çıkarmışlar :kiskis

1 yıllık güzel kitlediler millete 4 ay indirmli 1 sene sonra 1 aylık paket alan kâra geçer bence.

Disney bu hali ile yıllık değil 1 sene bekleyip içerikler birikince aylık paket alırsan idare eder,

Oda yeni içerikler üretirlerse ben beğenmedim Adı var sadece Disney :haha

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Denemek için 1 ay alacaktım iyiki almamışım izlemediğim yeni içerik yok hep eski dolu..

Arkadaştan rica ettim k. adı şifre verdi girdim gözüm yeni birşeyler aradı yok.

Daha önce altyazılı izlediğim birkaç dizi dublaj eklenmiş 3-5 yeni dizi bölümler haftalık yükleniyor..

Bir aylık alsan bir dizi gelse sezonnu bitiremeden üyelik bitecek işkence.

Diziler 50-60 dk arası süresi kısa yeni içerik yok çıkış yılına göre arama yok .

Yeni içerikler son çıkanlar diye bölüm yok iyice suyunu çıkarmışlar :kiskis

1 yıllık güzel kitlediler millete 4 ay indirmli 1 sene sonra 1 aylık paket alan kâra geçer bence.

Disney bu hali ile yıllık değil 1 sene bekleyip içerikler birikince aylık paket alırsan idare eder,

Oda yeni içerikler üretirlerse ben beğenmedim Adı var sadece Disney :haha
Valla çok katılmıyorum. Tabiki kişisel olarak içerikler yeterli bulunamayabilir. Ama genellememek lazım.

Şahsen ben kardeşim ve yakın arkadaşım ile 3 kişi 280₺'ye kişi başı 100₺'den yıllık aldım. İçerikler bu 100₺'ye her türlü değer. Zaten sadece 3 dizi beğenseniz ve toplam 3 saat sürse 3 sinema bileti değerinde olur. Sonraki diziler bedavaya gelmiş olur o yıl için.

Kesinlikle 1 kişi için bile uygun iken 2 yada 3 kişi olarak fazlasıyla fiyatını hakettiğini düşünüyorum. Hele ki bizim gibi marvel hayranları için.

Loki
Hawkeye
The Falcon and the Winter Soldier
WandaVision

Bu dört içeriği korsan izlememek için cebimden çıkan 280₺'ye (gerçi benden 80₺ çıktı) gram acımıyorum açıkçası. Eşimle birlikte iki sinema bileti 4 film zaten 240₺ ediyor. Bunun arabası yolu ve içeride alınacak mısırı ile o fiyatı çoktan çıkarıyor. Bu içeriklerin dışında da sayısız içerik var.

E tabi eleştiriyi sadece fiyat üzerinden yorumladım. Dizilerde özet atlama ve sonraki diziye geçme özellikleri zayıf. İçerik arama özellikleri zayıf.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Valla çok katılmıyorum. Tabiki kişisel olarak içerikler yeterli bulunamayabilir. Ama genellememek lazım.

Şahsen ben kardeşim ve yakın arkadaşım ile 3 kişi 280₺'ye kişi başı 100₺'den yıllık aldım. İçerikler bu 100₺'ye her türlü değer. Zaten sadece 3 dizi beğenseniz ve toplam 3 saat sürse 3 sinema bileti değerinde olur. Sonraki diziler bedavaya gelmiş olur o yıl için.

Kesinlikle 1 kişi için bile uygun iken 2 yada 3 kişi olarak fazlasıyla fiyatını hakettiğini düşünüyorum. Hele ki bizim gibi marvel hayranları için.

Loki
Hawkeye
WandaVision

Bu dört içeriği korsan izlememek için cebimden çıkan 280₺'ye (gerçi benden 80₺ çıktı) gram acımıyorum açıkçası. Eşimle birlikte iki sinema bileti 4 film zaten 240₺ ediyor. Bunun arabası yolu ve içeride alınacak mısırı ile o fiyatı çoktan çıkarıyor. Bu içeriklerin dışında da sayısız içerik var.

E tabi eleştiriyi sadece fiyat üzerinden yorumladım. Dizilerde özet atlama ve sonraki diziye geçme özellikleri zayıf. İçerik arama özellikleri zayıf.
Para kısmına fazla takılmadım ama Disney deyince insan beklentiye giriyor site editörü kötü.

Site ağır çalışıyor dolaşırken kasıyor altyapıyı beğenmedim Disney marka diye isim yaptık diye,

Siteye fazla özen göstermemişler düzen diye birşey yok site tasarım arama video player kısmında zayıf kalmışlar..

Bence bu hali ile eksikleri çok biraz daha özenli olabilrlerdi ama gerek görmemişler Disney Adı yeter diye..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610

Loki
Hawkeye
WandaVision

Netflix'e göre iyi.
Netflix'in arayüzü çöplük.
Disney yine gruplandırmış adam akıllı.
İçerik artışı zamanla olacaktır bence.
Netflix o fiyattan TR'de müşteri bulamaz eskisi gibi.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Disney+ geldi hoş geldi, hemen tv box'ada indirdim uygulamayı, üyelikte mevcut. Öncelikle içeriklere göre fiyat gayet yeterli, içeriklerin dahada artacağına eminim, çünkü şuan başka ülkelerde olan içerikler Türkiye içeriklerinin 2 katı kadar diyebiliriz 🙂 zamanla oturacaktır. Uygulamaya gelirsek asla bir Netflix uygulaması gibi seri ve stabil değil. Uygulama ağır ve yavaş Netflix'e göre, içerik ve çeşit açısındanda asla bir Netflix değil, kıyaslama bile kabul edemem şahsen 🙂 zaten Netflix'in ederi belli, Disney'in ederi belli, ne kadar ekmek o kadar köfte mevzusu.

Netflix bazı ülkelerde yaptığı gibi paylaşım olayını Türkiye'dede yasaklarsa, 6 ay içinde tası tarağı toplar giderler Türkiye'den. Çünkü ödeme yapacak abone bulamazlar, abonelerin %80 nini belkide daha fazlasını kaybederler. Disney çok uygun fiyata ( yıllık 280 tl ) Türkiye'ye girmesine rağmen hemen ortak gruplar kurulmaya başlandı, 70 tl kişi başı ödeyip 1 yıllık abone oluyor herkes. Netflix yıllık ücreti şuan için 936 tl, kişi başı yıllık 234 tl yapıyor. Türkiye'de kimse Netflix'e tek başına 936 tl vermez, o yüzden paylaşımı engellediği an Netflix'in Türkiye'den çıkışına doğru gider bu iş.

Zaten kendisine pek bağımlı olmayan, hep bir arayış içerisinde olan kitle ( Prime Video bunu karşılayamıyordu ) Disney'in gelişiyle Netflix'ten ayrılacaktır. Kendisine bağımlı olan kemik kitlesini ve içerik zenginliğinden dolayı Netflix'te kalan kitlesini koruyacaktır. Ama paylaşım engellenirse sonun başlangıcı olur.

R Çevrimdışı

robur 

Aktif Üye
3 Haz 2022
77
44
İçerikte tam olarak neler var? Kullananlar bir iki ss paylaşabilir mi? 1 hafta bile olsa bi deneme hakkı olsa iyi olurdu. O kadar para verip pişman olmak istemiyorum. Bknz blutv pişmanlığı.
Donanımhaber'in YouTube kanalında içerikle ilgili güzel bir inceleme videosu var, bir bakın isterseniz.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Kişisel olarak Netflix ve Disney yapımlarını beğenmiyorum, Amazon ile WB/HBO güzel. HBO Max da gelecek yakında bakalım ne olacak. 😅 Benim için fark yok aslında yine korsan izleyeceğim. 🤓
Korsan demişken 2 senedir Stremio kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, dünden beri 400 MB 120 peerli bir şey bile açsam donuyor. Sadece Stremio böyle yapıyor. Sizde de oluyor mu?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kişisel olarak Netflix ve Disney yapımlarını beğenmiyorum, Amazon ile WB/HBO güzel. HBO Max da gelecek yakında bakalım ne olacak. 😅 Benim için fark yok aslında yine korsan izleyeceğim. 🤓
Korsan değil hepsi büyük şirketler para babası firmalar paraya ihtiyaçları yok korsana göz yumuyorlar..

Yani legal şikayet eden önünü kesen yok neresi korsan bunun parası olan alıyor yeter onlara..

Sadece para veripte alanlar korsan izleyenlere sitem ediyor biz ödüyoruz onlar beleş izliyor diye :kiskis

Alıcı var çark dönüyor alıcısı olmasa korsanla sıkı mücadele ederler yada fiyatları aşağıya çekerler ..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri