Disney Plus Resmen Türkiye'de

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Benim mevcut Samsung tv de ben sürekli bu değerleri takip eder ve her şeyi test manyaklığım olduğu için ara ara görüntüler alırım mutlaka.
İşin kötü yanı, Amazon Prime Video da çalışmıyor bu özellik.

Var mı içinizde APV de bağlantı hızı kontrol edebilen?

Ayrıca 1.6 çok düşük yahu :alala
Vestel bey nedense o tuşu netflixe özel yapmış. sadece netflixte aktif. amazon da film açınca direk 4k oluyor gözle seçiliyor. youtube 4k gösteriyor onu da görebiliyorum ama netflix sıkıntı. evde net hızlı 30mp sabit geliyor. tv kablo ile modeme bağlı kayıp olmasın diye.
android tv olmadığından ek hız testi uygulaması kuramuyorum. menuda olan 30 gösteriyor.

disney uygulaması gelirse tv ye onda nasıl sonuç alırım en çok onu merak ediyorum

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Bak işte ben bunu Müşteri Hizmetlerindeki değerli dostumuza anlatamıyorum.

Sana 200 ün 91 ini veriyorken bana 55 in 12 sini veriyor.

Kablolu bağlantı,
Bağlantı hızım 55mb/s
Youtube bunu doğruluyor
TV nin hız testi doğruluyor
Ama Netflix 12 15 civarı ya veriyor ya vermiyor bende.

Kaldı ki Samsung KU7500 haricinde daha önce test için gelen tv lerde de bu sorunu yaşıyordum hep.

a11d1e264b89a08200.jpg
a2009e468663e5cac2.jpg

a3c802d49f1c3bcbb1.jpg
a4cad9bcdd7020560b.jpg
Belki test sunucuları üst limit 100 mbit veriyordur derim 92 normal görerek ama sende 12 baya düşük abi. Bu arada benim ping 30-40 ms olarak çok yüksek yani ben de ping konusunda vodafone'den şikayetçiyim. Sendeki durumun da operatörle ilgisi vardır diye düşünüyorum. Ağı çok meşgul etmesin diye bant sınırlıyorlardır. Bu da ping seviyesini düşük tutmaya pozitif etki sağlıyor bölgedeki kullanıcıların.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Belki test sunucuları üst limit 100 mbit veriyordur derim 92 normal görerek ama sende 12 baya düşük abi. Bu arada benim ping 30-40 ms olarak çok yüksek yani ben de ping konusunda vodafone'den şikayetçiyim. Sendeki durumun da operatörle ilgisi vardır diye düşünüyorum. Ağı çok meşgul etmesin diye bant sınırlıyorlardır. Bu da ping seviyesini düşük tutmaya pozitif etki sağlıyor bölgedeki kullanıcıların.
Peki abi aynı TV, aynı bağlantı, aynı modem, aynı operatör ama Youtube da çatır çatır 50 55 i basıyor :alala

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İnternet stabil değil 1080 60p de takılmalar donmalar 50 mbps modeme gelen hız 1080p de sıkıntı oluyor

VDSL2 birde ISS'lerin dns sunucularının iyi kaliteli olması lazım TT özelleştirildiği için bazı yatırımlar eksik yapıldı

Eski altyapıda ufak iyileştirmeler yapıldı hepsi o kadar ülkede betona yatırım var teknolojiye yok kısır döngü..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vestel bey nedense o tuşu netflixe özel yapmış. sadece netflixte aktif. amazon da film açınca direk 4k oluyor gözle seçiliyor. youtube 4k gösteriyor onu da görebiliyorum ama netflix sıkıntı. evde net hızlı 30mp sabit geliyor. tv kablo ile modeme bağlı kayıp olmasın diye.
android tv olmadığından ek hız testi uygulaması kuramuyorum. menuda olan 30 gösteriyor.

disney uygulaması gelirse tv ye onda nasıl sonuç alırım en çok onu merak ediyorum
Youtube da Meraklısı için istatistikler diye bir bölüm var, 4K bir video açıp oradankontrol edebilirmisin?

20220428_190202.jpg
20220428_190230.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Netflix in video barındırma serveri nerede nereye bağlanıyoruz onun gibi sıkıntılardan kaynaklı

Hız kaybı yaşama olasılığı yüksek Tv uygulama donanıma göre farklılık olur mu bilemiyorum

Netfilx video ayar var oradan kalite seçimi yapılıyor Adem Abi orayı kurcalayıp denedin mi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Modem de bitiyor iş Adem Abi yeni nesil wi-fi 5 5ghz yada kablolu bağlanacaksın 2.4ghz ile düşük kalite oluyor videolar 2.4 ile bağlıysan video kalite sorunu yaşarsın..
Farkındayım Modem öyle uçan kaçanbirşey değil lakin anlaşmam yani paketim 50mbit olmasına rağmen ben 55 58 bantlarında geziyorum Download. Upl ise 7 8,5 arası. Yani modem işini en azından bu kısımda yapıyor görünüyor

Kablo desen tv ye kablo ile bağlı.
Onun haricinde sevgili Ömere de yazdığım gibi aynı tv de aynı altyapı ile Youtube çatır çatır basıyor 55 i mesela.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Netflix in video barındırma serveri nerede nereye bağlanıyoruz onun gibi sıkıntılardan kaynaklı

Hız kaybı yaşama olasılığı yüksek Tv uygulama donanıma göre farklılık olur mu bilemiyorum

Netfilx video ayar var oradan kalite seçimi yapılıyor Adem Abi orayı kurcalayıp denedin mi
Abi video ayarı menüsünde kotalı kullanıcılar için değer düşürme seçeneği var. Biz aksine yükseltmek istiyoruz.
Benim aklıma sürekli olarak bu adamların kendi sunucularından kaynaklı bir şey var diye geliyor nedense.
Peki o zaman Ömer kardeşimizde nasıl 90küsür oluyor?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Farkındayım Modem öyle uçan kaçanbirşey değil lakin anlaşmam yani paketim 50mbit olmasına rağmen ben 55 58 bantlarında geziyorum Download. Upl ise 7 8,5 arası. Yani modem işini en azından bu kısımda yapıyor görünüyor

Kablo desen tv ye kablo ile bağlı.
Onun haricinde sevgili Ömere de yazdığım gibi aynı tv de aynı altyapı ile Youtube çatır çatır basıyor 55 i mesela.
Burada anlatıyor video kalite ayarı var netfilx'te onu yüksek yapamazsan bir düşük bir kaliteli karışık açıyor

Otomatik kalitede çalışıyor Adem Abi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Abi video ayarı menüsünde kotalı kullanıcılar için değer düşürme seçeneği var. Biz aksine yükseltmek istiyoruz.
Benim aklıma sürekli olarak bu adamların kendi sunucularından kaynaklı bir şey var diye geliyor nedense.
Peki o zaman Ömer kardeşimizde nasıl 90küsür oluyor?
Adem Abi sen netflix k.adı şifreni Sota Sota Başkana ver o bir kalite kontrol yapsın hız testi video veri akış ayarlarını bir kontrol etsin Onda sorun olmazsa sorun senin TV donanım yada ISS kaynaklı sorun olabilir test yapmak lazım geçen sene TT sitelere özel yavaşlatma yapıyordu tek engelleme site adresine özel TT engelleme yapıyor TT nin böyle bir huyu var bilerek siteleri yavaşlatıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Burada anlatıyor video kalite ayarı var netfilx'te onu yüksek yapamazsan bir düşük bir kaliteli karışık açıyor

Otomatik kalitede çalışıyor Adem Abi

Abi o bende Yüksekte zaten, Bugün Müşteri hizmetlerindeki kendisi de kontrol etmemi istedi.
Zaten orada verilen limitler ve ntflx in kendi sisteminde ''En az 15mb/s olması lazım'' kısmı beni ikilemde bırakıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt