Disney Plus Resmen Türkiye'de

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir sürü platform çıktı hangi birine üye olacaksın para tuzağı alternatif sitelerde içerikler yayınlanıyor :kiskis

Reklamı fazla oluyor takip etmekte biraz sıkıntı başlayıp devam etmeyi unuttuğun dizilerde oluyor idare eder..

Suyunu çıkardılar bu işin zam zam sonra müşteri kaybı var diye netflix efendi ağlıyor ..
Mevcut olanların ne vaat edip neyi gerçekleştirebildiği de önemli.
Netflix UHD üyeyim kaç zamandır, yakın zamanda sanırım neden Netflix adam gibi net izleyemiyoruz içeriği çekip yayınlayacağım.
Daha bugün bile Netflix ile görüşme yazptım yazılı kanaldan. Teknik soru soruyorum genel cevap alıyorum.
Gayet basit ve net şekilde diyorum ki ''Youtube ve APV de, aynı zamanda tv nin hız testinde bağlantı hızımın 50 55mb/s olduğunu görüyorken neden Netflix de bu hız 12-15mb/s bana açıklayabilirmisiniz.?''

Benimle görüşne hanımefendi gayet sorunu çözme odaklı ve mücadeleci olsa da sorunumun çözümünün o hanımefendide olmadığını ben zaten biliyordum.

Biraz bekletme, birkaç kişiye sorma sonrası ZATWN netflix kendi sitesinde yazılı olan çözümlerin önerildiği linki paylaşmaktan öteye geçemediler.

Yani parayı ödemek ve platformlara üye olmak bir yana hangi sonucu alacağın da ciddi merak konusu.

Ülke genelinde insanlar bas bas bağırıyor ve diyor ki ''Netflix önüne tül perde çekilmiş gibi izlememizin sebebi ne?''

İşte bu sebebi kaynağı veya müsebbibi araştırıyorum halen. Bakalım ne çıkacak ortaya.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Bir sürü platform çıktı hangi birine üye olacaksın para tuzağı alternatif sitelerde içerikler yayınlanıyor :kiskis

Reklamı fazla oluyor takip etmekte biraz sıkıntı başlayıp devam etmeyi unuttuğun dizilerde oluyor idare eder..

Suyunu çıkardılar bu işin zam zam sonra müşteri kaybı var diye netflix efendi ağlıyor ..
hepsini almak zorunda değiliz ki. izle öde mantığı bunlar. 3 ay kullan bittimi işin iptal et.
alternatif siteler keşke evdeki tv de açılsa :) açılsada kullanmam orası ayrı. 1080p diye ekledikleri film amazon videoda 480p falan.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29

Kısır döngüye girdiler. Kullanıcısı azalıyor bütçesi azalıyor, bütçesi azaldığı için içerikleri ve kalitesi de azalıyor. Bundan mütevellit kullanıcısı daha da azalıyor.

Ben kapatıyorum bu ay. Zaten marvel evrenini sevmeyen yoktur, Disney+ forever artık.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kısır döngüye girdiler. Kullanıcısı azalıyor bütçesi azalıyor, bütçesi azaldığı için içerikleri ve kalitesi de azalıyor. Bundan mütevellit kullanıcısı daha da azalıyor.

Ben kapatıyorum bu ay. Zaten marvel evrenini sevmeyen yoktur, Disney+ forever artık.
Düzgün senaryo kalmadı. Hızlı hap içerikler bayıyor artık.

Daha önce çok açıkladım, homofobik değilim ama özellikle Netflix dizilerinde vıcık vıcık bisexüellik normalleştirme pompalamaları beni rahatsız ediyor.

Hele nereden bulaştımsa şu ELİTE dizisi ile artık tabiri caiz ise hakikaten bokunu çıkarmışlar. Gay normalleştirmesini geçtim, dizi karakterlerinin hangisi ERKEK onu gözler arar oldu artık.

Daha önce tepki amaçlı Digiturk vs kapattım ama testlerde bu Netflix ne türevlerini ister istemez kullanıyorum.

Bizim hatun Kore dizileri seyrediyor gündüzleri o işe yarıyor en azından.

TV kanallarını izlemem herkes iktidara bir şekilde yalakalık yapma peşinde, Yabancı kanalları izleyemiyorum yabancı dilim yok, Digital platformların pohu çıkmış durumda, Exxen beni ıslak odunla dövseler evime sokmam zira Acundan nefret ederim o olmaz bu uymaz şu gitmez vs derken ben yine kaldım Dmax ve TLC kanallarına.

Yaşasın Ya sev Ya Sat gibi programlar :kiskis

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Mevcut olanların ne vaat edip neyi gerçekleştirebildiği de önemli.
Netflix UHD üyeyim kaç zamandır, yakın zamanda sanırım neden Netflix adam gibi net izleyemiyoruz içeriği çekip yayınlayacağım.
Daha bugün bile Netflix ile görüşme yazptım yazılı kanaldan. Teknik soru soruyorum genel cevap alıyorum.
Gayet basit ve net şekilde diyorum ki ''Youtube ve APV de, aynı zamanda tv nin hız testinde bağlantı hızımın 50 55mb/s olduğunu görüyorken neden Netflix de bu hız 12-15mb/s bana açıklayabilirmisiniz.?''

Benimle görüşne hanımefendi gayet sorunu çözme odaklı ve mücadeleci olsa da sorunumun çözümünün o hanımefendide olmadığını ben zaten biliyordum.

Biraz bekletme, birkaç kişiye sorma sonrası ZATWN netflix kendi sitesinde yazılı olan çözümlerin önerildiği linki paylaşmaktan öteye geçemediler.

Yani parayı ödemek ve platformlara üye olmak bir yana hangi sonucu alacağın da ciddi merak konusu.

Ülke genelinde insanlar bas bas bağırıyor ve diyor ki ''Netflix önüne tül perde çekilmiş gibi izlememizin sebebi ne?''

İşte bu sebebi kaynağı veya müsebbibi araştırıyorum halen. Bakalım ne çıkacak ortaya.
benim vestel tv de info tuşu var. i şeklinde. basınca sol üstte minik şekilde;
video kalitesi: 1080p 720 vs
kalan zaman : 55.33 gibi
ve en önemlisi mps şeklinde bitrate değeri yazıyor. 1080p d-film 1.6mps oluyor... çok düşük değer bu 1080 için aslında

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi harbi bütün arkadaşlarım da bunu söylüyor ama bende mükemmel. Operatörlerin müdahalesi falan mı var acaba?

Vodafone kendi altyapısındayım 200mb
Abi hazır konu gelmişken senden rica etsem ayarlarda AĞ AYARLARINI TEST ET bölümü var onu bir çalıştırırmısın.
Sunucu 1-2-3-4-5 derken internet bağlantısı ve en son hız testi diyor.

5-10 saniye bekletip bağlantı hızını yzıyor, rica etsem sende kaç bi bakarmısın?

Hatta mümkünse foto olsa süper olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
benim vestel tv de info tuşu var. i şeklinde. basınca sol üstte minik şekilde;
video kalitesi: 1080p 720 vs
kalan zaman : 55.33 gibi
ve en önemlisi mps şeklinde bitrate değeri yazıyor. 1080p d-film 1.6mps oluyor... çok düşük değer bu 1080 için aslında
Benim mevcut Samsung tv de ben sürekli bu değerleri takip eder ve her şeyi test manyaklığım olduğu için ara ara görüntüler alırım mutlaka.
İşin kötü yanı, Amazon Prime Video da çalışmıyor bu özellik.

Var mı içinizde APV de bağlantı hızı kontrol edebilen?

Ayrıca 1.6 çok düşük yahu :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben de lnb kablosunu söktüm şimdi tv sadece fiş ile çalışıyor pırıl pırıl kablosuz oldu arkası :hoba1
Bizim hatun da Mutfaktaki tv için, yerini değiştireyim diye aynı şeyi istiyor benden.
''Kızım kahvaltıda akşam yemeğinde haberlere bakıyorum ben'' diyorum, cevap belli ''Bakma'' :kop

Koltuğun yerini değiştirip tv yi karşısına almak istiyor. TV nin arkasında realme takılı, hemen yanda priz var. ''TV yi duvara as, prize kabloyu tak yeter'' modunda o :kiskis

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Abi hazır konu gelmişken senden rica etsem ayarlarda AĞ AYARLARINI TEST ET bölümü var onu bir çalıştırırmısın.

5-10 saniye bekletip bağlantı hızını yzıyor, rica etsem sende kaç bi bakarmısın?

10474AB0-D45F-491A-AADD-473105EF971E.jpg

Ekran-goruntusu-2022-04-28-184146.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bak işte ben bunu Müşteri Hizmetlerindeki değerli dostumuza anlatamıyorum.

Sana 200 ün 91 ini veriyorken bana 55 in 12 sini veriyor.

Kablolu bağlantı,
Bağlantı hızım 55mb/s
Youtube bunu doğruluyor
TV nin hız testi doğruluyor
Ama Netflix 12 15 civarı ya veriyor ya vermiyor bende.

Kaldı ki Samsung KU7500 haricinde daha önce test için gelen tv lerde de bu sorunu yaşıyordum hep.

a11d1e264b89a08200.jpg
a2009e468663e5cac2.jpg

a3c802d49f1c3bcbb1.jpg
a4cad9bcdd7020560b.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Modem de bitiyor iş Adem Abi yeni nesil wi-fi 5 5ghz yada kablolu bağlanacaksın 2.4ghz ile düşük kalite oluyor videolar 2.4 ile bağlıysan video kalite sorunu yaşarsın..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri