Derneğimiz İçin Logo Talebimdir.

caner22 Çevrimdışı

caner22 

Aktif Üye
17 Eyl 2018
73
En sol alttaki ve hemen yanındaki (Bilginin de kişien kişiye yayılıp büyüyeceği izlenimi) dikkatimi çekmiş olmakla birlikte, hakkının hazırladığı örnek siteye baktıktan sonra daha detaylı inceleyeceğim, emeklerinize sağlık :ok

Rica ederim :clap2, beğendiğiniz logonun vektörel halini en kısa sürede oluşturacağım :cay, tekrar inceledikten sonra farklı bir logo çizimi için lütfen belirtiniz. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İngilizce, Türkçe, Latince, Arapça dahil her varyasyonu denedim 2 gün boyunca.

Sonra olaya teraspy teraspy Alo abi el atınca anladık ki bütün sıkıntı güzelnetin kendisinden kaynaklanıyor.

org.tr-alinmis..png

org.tr-musait.png

İki gündür kök söktürdü adamlar bana 5 dakikalık iş için.

Harf hatası yok, Türkçe karakterli olarak dahi bilerek satın aldım. Ancak yasal olarak resmi belgemizdeki isim ile uyuşmadığından iadesini yaptık bu gün.

Netice itibari ile adresi bizim, adresi de bizim.

.org olanı guzelnet den, .org.tr olanı METUnic den aldım.

Emeğine sağlık Alo abi.

Bu arada Linux tabanlı sistem, 1gb +15gb alan ve trafik.

NOT: Her iki sitede aynı anda tarama yaptım, Güzelnet Daha Önce Alınmış uyarısı veriyorken METUnic müsait diyordu. Her iki sayfanın da ekran görüntüsünü aldım ama masa üstüne yanlış kaydetmişim.

Neticede önemli olan, Güzelnet ALINMIŞ derken benim gidip METUnic den alan adını 5 dakikada almış olduğum gerçeğinin ortada olduğu.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,281
64

Sonra olaya teraspy teraspy Alo abi el atınca anladık ki bütün sıkıntı güzelnetin kendisinden kaynaklanıyor.

org.tr-alinmis..png

org.tr-musait.png

Harf hatası yok, Türkçe karakterli olarak dahi bilerek satın aldım. Ancak yasal olarak resmi belgemizdeki isim ile uyuşmadığından iadesini yaptık bu gün.

Emeğine sağlık Alo abi.

Birşey yapmadım sevgili adem,azıcık bilgi verdim sadece ,firmada kalan parayla hostingi uzatabilirsin(iz),eee bu işe girdiğimde yıl 1999 idi ,gençlere pek karışmak istemedim ama okuyordum sadece ,bu arada arada epey fiyat farkı var ,hatta %50 neredeyse :)
Yani metunic.com.tr adresi daha ucuz,hem com.tr hem de org.tr için ,yani firması olup da domain alacaklara da bilgi olsun ,buradan alın firmanıza domaininizi :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Birşey yapmadım sevgili adem,azıcık bilgi verdim sadece ,firmada kalan parayla hostingi uzatabilirsin(iz),eee bu işe girdiğimde yıl 1999 idi ,gençlere pek karışmak istemedim ama okuyordum sadece ,bu arada arada epey fiyat farkı var ,hatta %50 neredeyse :)
Yani metunic.com.tr adresi daha ucuz,hem com.tr hem de org.tr için ,yani firması olup da domain alacaklara da bilgi olsun ,buradan alın firmanıza domaininizi :ok
Evet abi yıllık 29.90 :ok

Yarın gündüz seninle bir ara görüşelim abi şu hosting bağlama konusunu da çözersek artık şu alan adı bla bla bla derdinden kurtulmuş oluruz. :ok

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33

Yarın gündüz seninle bir ara görüşelim abi şu hosting bağlama konusunu da çözersek artık şu alan adı bla bla bla derdinden kurtulmuş oluruz. :ok
Abi firmanın sorun cıkarmasına üzüldüm açıkçası kusuruma bakma güzel hosting i önermemdeki amaç 2008 den beri faliyet gösterdigini bildigim içindi benim daha önce cok dilim yandı iki tane calıstıgım firma kapatıp gitti metunic sanırım yeni kurulmuş bi firma inşallah problem olmaz

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,281
64
Abi firmanın sorun cıkarmasına üzüldüm açıkçası kusuruma bakma güzel hosting i önermemdeki amaç 2008 den beri faliyet gösterdigini bildigim içindi benim daha önce cok dilim yandı iki tane calıstıgım firma kapatıp gitti metunic sanırım yeni kurulmuş bi firma inşallah problem olmaz
Sevgili 06hakki ,hiç üzülme,bende telefonda tavsiye ettim ,ama host olarak tabii ,metunic ,eskiden nic.tr odtü içindeydi,biliyorsun oradan alınınca onlarda bu şirketi(diyeyim) kurdular,açılımı "Middle East Technical Universityic" tir .
Bu konuda sıkıntıya girme sakın,büyük ihtimalle ademde aynı şeyi yazacaktır :ok

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Alan Adı Ücretleri
.org.tr
Başvuru Sırasında Belge +1 Yıl 15 TL2 Yıl 28 TL3 Yıl 40 TL4 Yıl 50 TL5 Yıl 60 TL

ANASAYFA

FİYATLAR
danışın sistem nasıl ?

ANASAYFA
ana sayfada ücretsiz taşıyın diyor

AKTARIM AÇIKLAMA .
nic.tr de kayıtlı olan alan adlarınızı aşağıdaki adımları izleyerek METUnic’ e aktarabilirsiniz.

metunic.com.tr/content/migration

taşıma süresi var mı bilmiyorum
( aldıktan sona 23 mart 2020 kadar ) ? taşıma !!!
danışmanız .

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abim konunun seninle ilgisi yok. Aksine adamlardan aldığım hizmetten de memnunum, ilgilendiler, ben kaynaklı hataları tolere ettiler vs daha ne yapsınlar. Bu gün anket paunlarına 9 9 9 verdim o anlamda bir sorun yok ama sistemlerinde bir hata var belli ki sağlıklı çalışmıyor gerçekten 2 gün 1000 tane adres denedim olan, kıymetli zamanıma oldu o kadar :)

Tüm şu işlemler bitsin de önümüze, işimize bakalım artık :ok

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052

FİYATLAR

ANA SAYFA

Nic.tr Başvuruya ve Yenilemeye Kapatılıyor.

video alt yorumu

Kesinlikle aktarım yapmadan önce alan adlarınızı uzatabildiğiniz kadar uzatın.
Diğer hizmet veren firmaların nic.tr kadar ucuz olacağını sanmıyorum.
Bilinçli olduğunu sanmıyorum fakat ortada ufak bir tuzak var ve bu tuzağa düşmemek için .com.tr alan adlarınızı aktarım yapmadan önce muhakkak uzatın. (nic.tr de .com.tr uzatma 18 tl idi. diğer yerlerde 18 dolar. )

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611

org.tr-alinmis..png

org.tr-musait.png

Emeğine sağlık Alo abi.

NOT: Her iki sitede aynı anda tarama yaptım, Güzelnet Daha Önce Alınmış uyarısı veriyorken METUnic müsait diyordu. Her iki sayfanın da ekran görüntüsünü aldım ama masa üstüne yanlış kaydetmişim.

Neticede önemli olan, Güzelnet ALINMIŞ derken benim gidip METUnic den alan adını 5 dakikada almış olduğum gerçeğinin ortada olduğu.

Hayırlı olsun. :rock

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Açılış ne zaman, kurdele kesecek müyüz? :hihi

Valilik defterlerimizi tasdik ettikten sonra ilk genel kurul ve dolayısı ile ilk seçimi yapacağız.
Hazirun sonrası artık resmi olarak faaliyetlerimize başlarız.

Senin için o gece bir kurdele keserim Umut kardeşim ?

Valiliğe defterlerimizi yollayalı 10 gün oldu, bir ay içerisinde işlemlerin bittiğini belirttiler. (Noterden de yapılırmış ama her defter için 180TL istiyorlar, 6 defter var sen düşün artık :) )

Tahminen en geç bir ay içerisinde n ufak eksik kalmadan başlarız artık :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri