Derneğimiz İçin Logo Talebimdir.

caner22 Çevrimdışı

caner22 

Aktif Üye
17 Eyl 2018
73
Merhaba,

Bende internette biraz baktım beğendiğim logo olabileceğini düşündüğüm bir kaç örnek taslak olarak hazırladım, henüz vektörel halde değiller. Eğer aralarından beğenilen var ise vektörel olarak çizebilirim.

Değerli görüşlerinizi merak ile bekliyor olacağım. :cay

Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji Umut Barış Umut Barış

Isimsiz-1.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Alan adı satın alındıktan sonra dernek kurum şahıs fark etmeksizin satış yapılarak devredilebilir ondan yana sıkıntı yok. Derneğin alan adının kısa olmasının bir sakıncası yok önemli olan içerik ve resmi kurumlara bildirilen alan adı. Benim önerim alan adı ve hosting alıp wordpress kurmak ve ücretsiz temalardan yararlanmak. Internet üzerinde dolaşan ücretsiz scriptlerin güvenilirliği tartışılır o yüzden bilindik scriptlere yönelmekte fayda var. Alan adını olabildiğince org.tr olmasına özen gösterin örneğin bilinci.org.tr gibi akılda kalıcı olması herkese fayda sağlar. Hosting alan adı farklı firmalardan satın alabilirsiniz. Hosting alırken sadece trafiğine dikkat edin çünkü baya bir trafik oluşacak gibi duruyor.
Eğer yeterli olmayan bir alım ise sonradan büyütebilirmiyiz? (Aldık sonuçta o nedenle soruyorum)

Sonuç olarak 3 yıllık hosting domain aldım, Sevgili Hakkının yönlendirmesi ile hosting 100mb ve 3gb gibi değerlerde aldım. Hiç ilgi alanıma girmediği için ne ifade ettiklerini derin detay olarak bilmiyorum ancak ''Abi en küçüğü olsun'' dedi onu aldım.

Resmi anlamda özellikle bölgedeki yaşayan vatandaşların da irtibat noktası olacağız ve derbis denen sisteme giriş yapacağız ama bizim web sitesinde ne derece trafik olur bilemiyorum.

Web sitesi içerisinde örnek dilekçeler (PDF olarak ve indirilebilir) hukuki mevzuatların makaleleri, tüketici kanununun en çok özellikle forumda üstünde çok durduğumuz maddelerin içerdiği noktalar, güncel tüketiciyi ilgilendiren bilgiler vs olsun istiyorum. Tabi arzular şelale ama zamanla şekillenerek oturur diye düşünüyorum.

Birkaç site inceledim , şimdi de hakkının örnek olarak yaptığı yeri inceleyeceğim bakalım neler çıkacak ortaya. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba,

Bende internette biraz baktım beğendiğim logo olabileceğini düşündüğüm bir kaç örnek taslak olarak hazırladım, henüz vektörel halde değiller. Eğer aralarından beğenilen var ise vektörel olarak çizebilirim.

Değerli görüşlerinizi merak ile bekliyor olacağım. :cay

Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji Umut Barış Umut Barış

Isimsiz-1.jpg
En sol alttaki ve hemen yanındaki (Bilginin de kişien kişiye yayılıp büyüyeceği izlenimi) dikkatimi çekmiş olmakla birlikte, hakkının hazırladığı örnek siteye baktıktan sonra daha detaylı inceleyeceğim, emeklerinize sağlık :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bitüder'i resmi evrakta kullanamazlar belki ama domain olarak kullanılabilir.
Marka tescili domain'i bağlamaz. Ama ünvan geçecek yerlerde, resmi yazışmalarda, dernek tabelasında kullanmaları sıkıntı olabilir bitümcüler bitüderi tescil ettirdilerse. Zaten de domain dışında kısa isim kullanılmasını pek önermem, zira bilinçli tüketicinin kısaltılmışı fonetik olarak direk bitüme yürüyor :haha1 :gul :kiskis

Bilinçsiz tüketicileri katranla tüye bulayan dernek olsa bi derece (hani katran->bitüm)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bir karalama. Elbette geliştirecek
Ne ifade ediyor, ne görüyorsunuz, neye benziyor ya da benzemiyor.?
(esas karalama/skeç kağıtta ama onun fotosunu koymam, kıyısında köşesinde bissürü ipucu notu var, sorumun anlamı kalmaz soona :kiskis )
Şu an monokrom.
Fikirler / düşünceler????

Not: Kafasına göre resim ekliyor ya da eklemiyor, baltalık bende mi yoksa telekom hatlara gene yağ mı bastı datalar kolay kaysın diye:tara:seytan
Heh!!! Bu sefer oldu?

Untitled-3a25b8a2b32746ce2.jpg
Hocam amuda kalkmış gözlüklü bir abinin bize gülümsediğini görüyorum ya da bu gün çok yoruldum :kiskis

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Hocam amuda kalkmış gözlüklü bir abinin bize gülümsediğini görüyorum ya da bu gün çok yoruldum :kiskis
:haha1
Tamam, demek ki olmamış :kiskis
yarın bi daha bakın, olmadı kağıttaki karalamayı çeker koyarım:ok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eğer yeterli olmayan bir alım ise sonradan büyütebilirmiyiz? (Aldık sonuçta o nedenle soruyorum)

Sonuç olarak 3 yıllık hosting domain aldım, Sevgili Hakkının yönlendirmesi ile hosting 100mb ve 3gb gibi değerlerde aldım. Hiç ilgi alanıma girmediği için ne ifade ettiklerini derin detay olarak bilmiyorum ancak ''Abi en küçüğü olsun'' dedi onu aldım.

Resmi anlamda özellikle bölgedeki yaşayan vatandaşların da irtibat noktası olacağız ve derbis denen sisteme giriş yapacağız ama bizim web sitesinde ne derece trafik olur bilemiyorum.

Web sitesi içerisinde örnek dilekçeler (PDF olarak ve indirilebilir) hukuki mevzuatların makaleleri, tüketici kanununun en çok özellikle forumda üstünde çok durduğumuz maddelerin içerdiği noktalar, güncel tüketiciyi ilgilendiren bilgiler vs olsun istiyorum. Tabi arzular şelale ama zamanla şekillenerek oturur diye düşünüyorum.

Birkaç site inceledim , şimdi de hakkının örnek olarak yaptığı yeri inceleyeceğim bakalım neler çıkacak ortaya. :ok
hosting trafiği kaldırmazsa büyütürsünüz sıkıntı değil. zati belli bi değerin üstüne çıkar çıkmaz uyarı gelir, gerekeni yaparsınız.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810

Tabi ki arttırabilirsiniz hocam ama bence az olmuş. Neden trafik olacak, ilk kurulduğunda ve içerik eklemeye başladığında forumdan yönelen kullanıcılar, seo kuracağınızı da düşünürsek aramadan gelecek kişiler ve bu doğrultuda hiç paylaşım yapmasanız bile site üzerinden tekrarlanan sorulara toplu cevap verebilmek için sitede yapacağınız paylaşımlar zamanla büyük trafiğe neden olacak ve her yapacağınız paylaşım zamanla indexlenmeye başlayacak akabinde aramalarda üst sıralara çıkacak. Tabi bu benim düşüncem.

100 mb ı bir flash disk olarak düşünün sitenin içeriğine ekleyebileceğiniz son likit

3gb ıda internet hızınızın upload kotası olarak düşünün siteye her paket isteği yani giriş yapıldığında kotanızdan düşecek tabi cashlerin devreye girmesinin faydası olacak. Kabaca böyle

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tabi ki arttırabilirsiniz hocam ama bence az olmuş. Neden trafik olacak, ilk kurulduğunda ve içerik eklemeye başladığında forumdan yönelen kullanıcılar, seo kuracağınızı da düşünürsek aramadan gelecek kişiler ve bu doğrultuda hiç paylaşım yapmasanız bile site üzerinden tekrarlanan sorulara toplu cevap verebilmek için sitede yapacağınız paylaşımlar zamanla büyük trafiğe neden olacak ve her yapacağınız paylaşım zamanla indexlenmeye başlayacak akabinde aramalarda üst sıralara çıkacak. Tabi bu benim düşüncem.

100 mb ı bir flash disk olarak düşünün sitenin içeriğine ekleyebileceğiniz son likit

3gb ıda internet hızınızın upload kotası olarak düşünün siteye her paket isteği yani giriş yapıldığında kotanızdan düşecek tabi cashlerin devreye girmesinin faydası olacak. Kabaca böyle
Tamam neticede arttırılabilir bir durum ise, şu istedikleri resmi evrakları yollayayım, sonrasında sanırım gsm operatörleri gibi paket değişikliği yapıp bir üste çıkabiliyoruz.

Sizce uygun olan değer nedir peki?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Tamam neticede arttırılabilir bir durum ise, şu istedikleri resmi evrakları yollayayım, sonrasında sanırım gsm operatörleri gibi paket değişikliği yapıp bir üste çıkabiliyoruz.

Sizce uygun olan değer nedir peki?
Bence zaman. benim çalıştığım firmalar yıl sonunda toplam trafiğe bakıp ona göre paketler seçmeme yardımcı oluyordu. Böyle bir gidin trafik dolduğunda arttırma yoluna giderseniz yıl sonunda toplam trafiğe bakıp ona göre seçim yaparsınız. Aslında ilk mesajımda alan adını sorma sebebim bu işlemleri benim yapacak olmamdı keşke biraz erken yazabilseydim

Geri
Üst Alt