Daikin servisi vakum yapmıyoruz dedi.

F Çevrimdışı

Foxbat

Yeni Üye
4 Ağu 2021
18
23
Bu bence ciddi bir durum ya ben yanlış bir bilgi sahibiyim vakumlama yapılmasa da olur bunun zararları ciddi değildir veya zararsızdır ya da ben haklıyım bu servislerin büyük çoğunluğu eksik hizmet veriyorlar, ciddiyim vakum yapmıyorlar bu daikin olmuş başka servis olmuş ama daikinde tecrübe ettiğim değil ama iletişime geçtiğim 2 serviste vakum yapmıyoruz diyorlar. Ayrıca vakum yerine daha basit bir yöntem anlatıyorlar sanırım ismi süpürme denilen işlem bugün tekrar herhalde numaram onlara da düştü x şehrinden gelen destek ekibiyiz daikin servisiyiz kuruluma geleceğiz konum atar mısınız diye arandım sabah ben de yok ben bir daikin servisiyle anlaştım kurulum için dedim ama öncesinde meraklandığım için bu vakum konusunda bildirmeden önce Vakum yapıyor musunuz ? vakum cihazı kullanıyor musunuz ? diye sordum cevap hayır onlarda aynı cevabı verdi bir önceki servis ile yok yeni cihaz falan bir şeyler anlattı peki dedim ben başka bir servisle anlaştım diyerek kapattım. Demek istediğim şu biz bilinçli tüketici olmaya çalışırken bir yanlış yapıyoruz ya da bu teknik servisler gerçekten eksik hizmet veriyorlar ilk bana bunu diyen servis hakkında şikayette bulundum ama bir arayan soran olmadı bu sabahta arayan arkadaşlar gerçekten masum cevaplar verdiler. Ama sonuç olarak buna gerek olmadığını falan anlattılar. Herneyse 10 gün sonraya randevu veren ve biz vakumsuz kurulum yapamayız diyen bir teknik servis ile anlaştım montaj için ama sonuç olarak bence burada vahim bir durum var. Ben bilimsel yönüyle yaklaştığımda konuya gerçekten bunu kesin yapılmasını düşünüyorum bu kendi fikrim.
Ayrıca aramızdaki bu işle uğraşan arkadaşlar veya diğer bir perspektiften bakmamızı isteyen arkadaşlara da sözüm yok bu insanların bir suçu yok bence suç standartların doğru belirtilmemesi ya da belirlenip eksik uygulanması çünkü daikin müşteri hizmetleri bunun kesinlikle yapılması gerektiğini söylerken teknik servis böyle düşünmüyor.
Hayır ilk görüştüğüm servis bana sen vakumlamanın ne demek olduğunu biliyor musun da hizmetini istiyorsun gibi bir açıklama yaptı bunu da not düşeyim.

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
A Adem Helvacı , Sota Sota kesinlikle yapılması gerekir diyorlar zaten. Adamlar yıllardır bu işin içindeler. Ve vakum yapmamayı ısrarla söyleyen servis elemanlarının sığındığı nokta cihazların fabrika çıkışlı zaten vakumlu olduğu yönünde. Evet cihazlar fabrika çıkışlı vakumlu, ya arada kullanılan bakır veya alüminyum borular onlarda mı aynı fabrika çıkışlı ve vakumlu (ki bu mümkün değil, bağlantı yapılırken vakumlu olsalar da ağızları açılacak). Gelen servis ya bunu idrak edemiyor ya da işlerine gelmiyor veya bu konuda tam bir bilgi beceriye sahip değiller.

F Çevrimdışı

Foxbat

Yeni Üye
4 Ağu 2021
18
23
A Adem Helvacı , Sota Sota kesinlikle yapılması gerekir diyorlar zaten. Adamlar yıllardır bu işin içindeler. Ve vakum yapmamayı ısrarla söyleyen servis elemanlarının sığındığı nokta cihazların fabrika çıkışlı zaten vakumlu olduğu yönünde. Evet cihazlar fabrika çıkışlı vakumlu, ya arada kullanılan bakır veya alüminyum borular onlarda mı aynı fabrika çıkışlı ve vakumlu (ki bu mümkün değil, bağlantı yapılırken vakumlu olsalar da ağızları açılacak). Gelen servis ya bunu idrak edemiyor ya da işlerine gelmiyor veya bu konuda tam bir bilgi beceriye sahip değiller.
Evet atmosfer basıncı 1 durumunda bakır borunun içinde. Mühendislikte de genelde termodinamik çözümlerde bu durumda hesaplanır, yani en azından ben böyle öğrendim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Mesele idrak değil pustluk,hainlik,milli servet düşmanlığı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
suç standartların doğru belirtilmemesi ya da belirlenip eksik uygulanması çünkü daikin müşteri hizmetleri bunun kesinlikle yapılması gerektiğini söylerken teknik servis böyle düşünmüyor.
Her makinanın montaj kurulum klavuzu olur.
Bu klavuzda herşey detaylıca anlatılır.
gaz salınma safhasından önce vakulama bölümü vardır
nasıl yapılacağı bilale anlatır gibi anlatılır.

Bunu tasarlayan üreten mühendis,arge ekibi yapılmalı der ve klavuz hazırlar
göt cebine pense,kontrol kalemi takıp ortalıklarda ustayım diye gezinen vakuma gerek yok diyen isterse yetkili servis olsun
Adamın anlını karışlarım.

Herhangibir bir servis basında durduğum montajda ben istediğim halde vakumsuz yapacak haaa
ya işinden ederim yada servisliğinden.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Klima montajlarında neden vakum yapılması gerektiği çeşitli forumlarda yıllardır anlatılıyor, yıllardır söyleniyor. Binlerce başlık, yüzbinlerce yazı var bunun hakkında, bu yetmiyor youtube da bir sürü video var artık bu konu hakkında. O yüzden artık bu işin bilim, ilim, irfan yanını geçelim artık. En basitinden ilgili servislere nasıl montaj yapılacağı söyleniyor, anlatılıyor, yetmiyor seminer veriliyor, oda yetmiyor bir de eline broşür veriyorlar ahaa oku diye. Hepsinde de klima montajında VAKUM yapılması gerektiği yazıyor, hatta VAKUM yapılmazsa çıkacak olumsuzlukların yazdığı uyarılar bile var. Hiç birinde bunlar fabrikadan vakumlu yada vakuma gerek yok yazmaz.

Valla artık bu vakum yapmak istemeyen servislerden gına geldi, aslında yaptırcaksın bunlara montajı sonra şikayet edeceksin, şikayet yetmez ise THH ye vereceksin, o dış ünite değişene kadar tepe tepe kullanacaksın, aradan da gidip bir iki tekme de sallayıp döneceksin. Nasıl olsa her türlü değişecek o dış ünite, bunlara müstehak.

F Çevrimdışı

Foxbat

Yeni Üye
4 Ağu 2021
18
23
Değerli forum üyeleri tavsiyeleriniz için tekrardan teşekkür ederim, bugün sabah saatlerinde klima kurulumum gerçekleşti Birlik Teknik'ten gelen Şafak ustama gerçekten teşekkür ederim güler yüzlü bir şekilde gayet temiz bir montaj gerçekleştirdi. Vakum yaptı bir de anlattı açıkçası bunun gerekliliğini nasıl yapıldığını detaylarını gerçekten biraz bekledim 10 gün gibi bir süre geç olsun güç olmasın diyerek ama beklediğime değdi en sonunda ayrıca klima hakkında tecrübelerimi de zaman geçtikçe paylaşacağım

a864c9f3-4a97-459d-840f-2582193df9c4.jpg

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Hadi hayırlısı artık.Demek ki istenirse vakum yapılıp,müşteriye bilgi verilebiliyormuş.Sizin son işinizi yapan servis gibi bilgili,işini iyi yapan,müşteriye bilgi veren,tatlı dilli,güler yüzlü servislerin çoğalması dileğiyle. :ok :clap2

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt