Daikin servisi vakum yapmıyoruz dedi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aslında mesele marka güveni değil, teknisyen.
Burada kullanıcılara da iş düşüyor
Tıpkı senin klima ne zaman alınmalı videonda olduğu gibi çoğu servis kitlendi işlere yetişemiyor. Bu yüzden klima kışın alınmalı.
Offffff bu gün bir kadın kanalda bir yardırmış veysel efendiye inanamazsın.
7 inci kere ''Geliyoruz'' demiş ama takmamışlar klimayı.

Uyarıyoruz abi, klimayı zamanında almak lazım.

F Çevrimdışı

Foxbat

Yeni Üye
4 Ağu 2021
18
23
Son olarak daikin müşteri hizmetleri bir randevu talebi daha oluşturdu. Bu sefer direk ben numaralarını istedim servisin görüştüm. İlgili insanlardı vakumun kesinlikle yapılması gerektiğini söylediler ve en erken 10 gün sonraya randevu verdiler dedim geç olsun güç olmasın . Bakalım takılsın görüşlerimi enerji tüketimini paylaşacağım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aslında mesele marka güveni değil, teknisyen.
Burada kullanıcılara da iş düşüyor
Tıpkı senin klima ne zaman alınmalı videonda olduğu gibi çoğu servis kitlendi işlere yetişemiyor. Bu yüzden klima kışın alınmalı.
Bunun montaj sırasında vakum yapılmamasıyla ilgisi nedir ?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
benim klimayı kışın taktıkları halde gene vakum yapmadılar yani servisin insiyatifine kalmış birşey kimi yapıyor kimi yapmıyor bunada üst yönetimler göz yumuyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bunun montaj sırasında vakum yapılmamasıyla ilgisi nedir ?
Düşünün ki ortalama günde 4 klima kuruyorsun işler yoğun sezondasin kuruyorsun 6 tane...
Bu sefer hem müşteri Ilgın düşüyor hem yorgun oluyorsun hemde vakit kazanmak için elinden geleni yapıyorsun ☺️ senle şu an yaz sebebi ile 1 saat ilgilenecegine, özene bozene iş yapacagina hemde 1-2 gün içinde montaj sağladığını düşün ?

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Düşünün ki ortalama günde 4 klima kuruyorsun işler yoğun sezondasin kuruyorsun 6 tane...
Bu sefer hem müşteri Ilgın düşüyor hem yorgun oluyorsun hemde vakit kazanmak için elinden geleni yapıyorsun ☺️ senle şu an yaz sebebi ile 1 saat ilgilenecegine, özene bozene iş yapacagina hemde 1-2 gün içinde montaj sağladığını düşün ?
Ama bu mazeret olamaz, olmamalı. Parasını verip malı alıyorsun, karşılığında da hizmet bekliyorsun, yani zaten sen malı aldığında bu hizmeti de almış oluyorsun. Dolayısıyla yoğunluk mazeret olamaz, zaten 10 gün sonraya sallamışlar montaj işini.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Ama bu mazeret olamaz, olmamalı. Parasını verip malı alıyorsun, karşılığında da hizmet bekliyorsun, yani zaten sen malı aldığında bu hizmeti de almış oluyorsun. Dolayısıyla yoğunluk mazeret olamaz, zaten 10 gün sonraya sallamışlar montaj işini.
Hocam örnek veriyorum kurban bayramının geleceği geçen senden belli sen arefe günü derindorucu satın alıyorsun haliyle senin nakliye montaj bayramdan sonraya kalır.

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Hocam örnek veriyorum kurban bayramının geleceği geçen senden belli sen arefe günü derindorucu satın alıyorsun haliyle senin nakliye montaj bayramdan sonraya kalır.
Burada sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş, olay sadece servis işinin 10 gün sonraya sallanması değil, servis gelince ne gerekiyorsa her işlemin tam olarak yapılmasıdır. Yani vakumlama işinin hemen servis gelse de, 10 gün sonra gelse de mazeret gösterilmeden yapılması gerekmektedir. Bu bir teknik konudur, aldığınız malın düzgün ve uzun yıllar sorunsuz çalışması için elzemdir. Hatta yapılmaması garanti dışı kalmasını gerektirmektedir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bizde en çok derin dondurucu kurban bayramı öncesi satılır en çok klima cehennem sıcakları bastırınca satılır.fakat para verip yılın hangi zamanındada müşteri alsa servsilerin aynı kalitede hizmet vermesi gerekir.bunuda bir düzenleme ile gerekirse servislerin kafalarına vura vura öğretilmesi gerekitr.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Maalesef biz millet olarak hemen her şeyi en son anda almaya,yapmaya,yaptırmaya alışkınız.Hani bir deyimimiz var yumurta kapıya dayandı diye.İhtiyaçlarımızı önceden belirleyip,maddi kısmını da ayarlayabilirsek,işler sıkışmadan uygun zamanda yaptırmak hem yapan için hem de yaptıran için rahatlık olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt