Cumhurbaşkanın Müjdesi

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,230
ülen ben de bir çıkacak da bir şeylere ilaç olacak diye bekledim haybeye!

Rezerv doğruysa o zaman bu iş yatar!
atılacak taş ürkütülecek kuşa değmez!

ama kazıya devam! bir bakmışız,müthiş bir rezervli kaynak bulunmuş
o zaman yan gel Osman deriz yaw

yoksa seçim meçim filanmı var yakında diye şöyle bir düşündüm zira Reis
güzel sıkıyor ama artık atacak mermi kalmadı,alooo

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ülkenin içinde bulunduğu en sıkıntılı durum tam da bu konu başlığında ve forumdaki siyasete dönen tüm başlıklarda olduğu gibi BÖLÜNMEK.

VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ kavramının içini, önce MİLLETİ BÖLEREK boşaltmaya başlayan zihniyetedir bu forumdaki muhalif yazanların tepkisi.

Muhalif yazan herkes terörist veya cahapeli ilan edilirken, siyasi iktidara yakın yazan herkes de Akapeli yobaz olarak yaftalanıveriyor hemen. Bu da milletçe bölünmenin foruma yansımasıdır resmen.

Cahapeli kuran okumaz, Akapeli de içki içmez tabuları hemen devreye giriveriyor.

Siyasi iktidarın seçim yatırımına ve parti menfaatine uyguladığı müjdeli uçuklu kaçıklı haberlere Somut gerekçeler ile itibar etmeyen muhalif tayfası yine elbette üstü kapalı vatan haini ilan edilme yolunda ilerliyor o ayrı konu.

Siyasi iktidara yakın arkadaşlarımız hiç demiyor ki ''Yahu bu adamlar da Vatan Millet diyor biz de, Bu adamlar da CUMHURİYET diyor biz de, Bu adamlar da Bayrak inmez diyor biz de, o halde anlaşamadığımız konu nedir?''

Bana göre körü körüne bağlanmak, Aşırı uç siyasi bakış açısı, duyguların baskın gelmesi nedeniyle mantığın geri planda kalması gibi kavramlar ön plana çıkıyor.

Konunun özelinde bakacak olursak eğer duruma, Öncelikle memleketimizde doğal bir kaynak bulunmuş, her şeyden evvel buna sevinmeyen zaten açık ve net vatan hainidir bu kadar aleni yazıyorum zira memleket ve halk faydasına olacak bir duruma sevinmeyen bizden değildir. (Halen BİZ diyebiliyorum siyasi görüş ayırmadan tüm TÜRK milletini kast ederek)

Fakat; Muhalif yazanların tepkisini neden anlamak istemez siyasi iktidara gönül veren arkadaşlar bunu anlayamıyorum.

Tepkilere biraz kulak verseniz, Siyasi iktidarın geçmişte aldığı kararların acısını çektikleri için bu kadar isyan ettiklerini anlarsınız. Ülkede doğal bir kaynak bulunmuş ve benim aklıma ilk gelen şey ne biliyormusunuz? Memlekete yarayacak orası kesin ancak HALK'A YARAYACAK MI? bakın işte o bir muamma zira halk ile siyasi erk tamamen kopmuş, ayrı dünyaları yaşar durumdalar. Bir tarafta Saray + 5 büyükler + Siyasi Yandaşlar + onların aileleri, Diğer tarafta ise geçim derdinde olan halk. Haa Siyasi iktidara gönül veren arkadaşlarımıza baksak her yerde lüx araba olduğu için aslında millet çok refah içerisinde yaşıyor ama bazı soysuzlar yalandan ''açız'' diyor.

Memlekette belli başlı zengin ailelere peşkeş çekilen projeler memlekete yarıyor fakat halka yaramıyor. Saray besleniyor ama halk beslenmiyor, 5 büyük müteahhit her zaman olduğu gibi ihya oluyor ancak halk sokakta sessiz sedasız isyan ediyor zira Osmanlı dönemini aratmayan bir antidemokratik uygulama var ülkemizde. 5 Büyüklerin vergi borcu siliniyor, aradaki fark sıradan vatandaşın üstüne pay ediliyor.

Sokağa çıkıp da cumhurbaşkanını eleştirel söylemlerde bulunup röportaj verebilecek birisinin olası sonrasını düşünebiliyormusunuz siz?

Gazeteciler içeride ama, tecavüzcüler, kadına şiddet uygulayanlar, Hırsızlar, mafya babaları, dolandırıcılar dışarıda. Neticede dolandırıcı hırsız ve tecavüzcülerin saraya zararı yok nasılsa, ama gazetecilerin var. Yaşasın demokrasi.

Doğal bir kaynak bulunmuş, rabbime şükürler olsun ne büyük mutluluk gerçekten ülkemiz adına. Fakat bize ne faydası olacak?

Sokakta para bulmadık dostlar, Yerin bilmem kaç km altında gaz bulduk, bunu çıkartmak için yapılacak yatırım kararını alırken kime danışacaklar hiç düşündünüz mü?

Köprüleri hangi müteahhite vereceklerine nasıl kendileri karar verdiyse buna da onlar karar vermeyecek mi?

O köprünün geçiş garantili yaptırılıp yaptırılmamasını bana sormadıklarına göre bunu da sormayacaklar doğru mu?

Müşteri garantili hastane yaptırıp yandaşlara peşkeş çekerken bana sormadılar haksızmıyım?

Ben kimim peki? Ülkenin diğer yarısıyım, belki daha fazlasıyım.

Geçmediğim köprü için benim cebimden para çıkmasına onlar karar verdiğine göre, bu gazın çıkartılması için de benim iznim onayım olmadan, düşüncem sorulmadan yine bu iş 5 büyüklerden birisine peşkeş çekilecek, yatırım maliyetleri bizim cebimizden çıkacak, 5 yıl sonra ne olacak belli değil..

Buna paralel bu ülkede siyasi iktidara özellikle bu tarz durumlarda inanılmaz büyük bir GÜVENSİZLİK olmasının nedeni yine muhalifler mi yoksa dış güçler mi acaba dostlar?

Bunun bir seçim yatırımı olduğunu düşünenlerin sayısına bakmak sizi rahatsız etmezse lütfen bir değerlendirin bunu, Ülkenin yarısından fazlasının mevcut siyasi iktidara güvenmemesinin nedeni dış güçler mi yoksa mevcut siyasi iktidarın politikalarının kendi halkının üstünde oluşturduğu negatif bakış açısı mı acaba? lütfen tarafsız olarak bir düşünün bunu.

Tamam bizler muhalifler olarak olaya daha pozitif bakmaya çalışalım ancak sizler de bizi anlayın artık lütfen. Oluşan bu tablonun eser sahibidir Adalet ve Kalkınma partisi.

Ülkemizde bir doğal kaynak bulunmasına değil bizim bakış açımızın negatif olmasının nedeni, Siyasi erkin bunun üzerinde oynayacağı oyunlar bizi kara kara düşündürüyor bu kadar net.

''Aynı müjdeyi daha kaç kere verecek?'' diye sorular sorulmasının sebebi muhalifler mi?

Her seçim öncesi Yerli uçak göklerde, Yerli Tank marsta, yerli milli yerli milli bla bla bla diye nutuk atan taraf muhalefet mi?

Allah için söyleyin şu yerli ve milli uçağımız için kaç seçim boyunca müjde verildi Türk halkına?

İlk olarak 2007 yılında verildi ''Yerli uçağımız göklerde'' müjdesi. Sene 2020, bu uçak uçuyor da biz mi görmüyoruz? Veya onlar uçurabilecekti de muhalefet mi engel oldu?

Doğalgaz müjdesi gçmiş yıllarda defalarca verilmişti, 300.00 hanenin 10 yıllık ihtiyacını karşılayacaktı vs vs. Taaa Demokrat parti zamanından beri bu ''petrol bulundu uçuyoruz yakında marstayız'' gibi haberlerin yapıldığını biz bilmiyormuyuz sanki? Okuyan insan bilir bunları, Tarihi unutmayan insan bilir, Bildiği için sorgular, sorguladığı için vatan haini olamaz bir insan.

Teknoloji konusunda bu forum kadar hiç ama hiç bir forum bu derece etkili değil benim gözümde, bu doğrultuda size sormak istiyorum, motoru Hollandadan gelen İHA SİHA larımız nasıl yerli ve milli oluyor?

Tüm bunlardan sonra, tüm bunları yapan şahıs bir müjde verdiğinde şüphe ile yaklaşınca biz mi suçlu oluyoruz?

Yapmayın lütfen dostlar, gerçekleri sorguluyoruz diye bize her seferinde böyle heykelci Putçu Betoncu muamelesi yapmayın.

Bir defa milletçe şunu ESKİDEN OLDUĞU GİBİ anlamamız lazım. Kimin ne ibadet ettiği, Kimin ne içtiği, Kimin Kimle yattığı HİÇ KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ, Hiç kimseyi rahatsız etmediği sürece.

Ermeniler Rumlar Türkler Kürtler yüzyıllarca iç içe konu komşu yaşamayı başarmış, Damat almış, Kız vermiş, Aile oluşturmuş bu topraklarda fakat bizler Türk takımı olarak aynı mevzuya AYNI noktadan bakmayı bile başaramıyoruz ki yazıklar olsun hepimize ve en önemlisi ise sebep olanlara.

Adalet ve Kalkınma partisi ilerleyen yıllarda da var olacak bir parti ise eğer, benim bu parti ile ilgili hatırlayacağım tek ama tek unsur MİLLETİ BÖLMESİ olacaktır açık ve net..

Adalet ve Kalkınma Partisine Gönül Vermiş kardeşim, Evet sen! Sen benim kardeşimsin. Sen benim Milletimsin, Sen bensin, Ben sen'im ancak gönül verdiğin ülkü benim ülküm değil. Biz Biriz fakat bakış açılarımız aynı değil. farklılıklarımız ve ayrı düşündüklerimizle birbirimizi sevmeyi ve kabullenmeyi öğrenemediğimiz, Farklılıklarımız üzerinden birbirimizi ötekileştirmeyi bırakmadığımız sürece biz bir bütün olamayız, bunun farkına varmadığımız sürece sen ve ben ezilen, onlar ise refah içerisinde yaşayan, çırağan sarayında şatafatlı bebek partileri düzenleyen taraf olmaya devam edecekler.

Cumhurun başı, Milletin tamamını kucaklayamamıştır. ''Bizdensin-Değilsin'' politikası izlemiştir. Seçim zamanı ''gelin birlik olalım, Seçim bitince ZİLLET olduk biz her seferinde.

Cumhurun başı seçim yatırımı yapmaz, Cumhurun başının tek düşüneceği Cumhurun TÜMÜ dür.

Cumhurun başının izleyeceği tek ama tek politika CUMHURİYET ilkeleri doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün ilke ve inkılapları doğrultusunda tüm milleti kucaklamayı prensip edinen politikadır.

Önce bu yanlış yürütülen politika düzeltilsin, sonra milletçe tekrar BİR OLMAYI oturup konuşuruz elbet..

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
daha önce bir sürü örneğini canlı canlı yaşadığımız akp tipi yalana, propagandaya inanmadığımız için vatan haini ilan ediliyoruz. vatan akp demekse, doğrudur. ama vatan Türkiye ise yanlıştır. biz vatanını seven insanlarız. akp'yi ve siyasetini ise sevmiyoruz. nedenleri milyon tane. şu konudaki yorumlar bile yeterli aslında. heykel heykel yazan , gözü kapalı taraftarların anlamasını beklemek ise aşırı iyimserlik olur.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Kendi taramamızı yapabilmemiz, kendi sondajımızı yapabilmemiz çok güzel. Ama bulunan rezerv ve kopartılan kıyamet arasında büyük fark var. Yine siyasete alet edilmiş, ekonomik krizin gündemden uzaklaşması için yapılmiş bir PR çalışması.

Hayır bir de yabancı kaynaklara 800 milyar m3 olarak sızdırılması olayı var. TL'nin değer kaybını önlemek için her şeyi yaptınız bitti de, bundan mı medet umar hale geldiniz? Tek o değil tabi; Enerji Bakanı dururken, damatın pişmiş kelle gibi sırıtarak konuşturulması var. Teknik bilgi vermek dururken, Mete Han'dan girip Kurtuluş Savaşı'ndan çıkılması hamaseti var. Adamların tüm işi boş goygoy döndürmek.

Umalım ki başka rezervlere de ulaşılsın.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sırf bu yüzden imzamı değiştirdim.

Bizim; Millet olarak ihtiyacımız olan tek şey ilimdir, Fendir, Bilim insanıdır. Siyasi rant peşinde koşan politikacılara değil, Bilim insanlarına ihtiyacımız var.

Şu adamın yazdıklarına bakın, Kendisi Bilim Adamı. Nalına da vuruyor mıhına da. Doğrusu ne ise onu yazıyor adam, neden? Doğru söyleyince kovan yok, yalan söyleyince çıkarı yok.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Ülkemiz açısından sevindim. Umarım yap işlet devret ile peşkeş çekmezler
Buyuk bir ihtimal ile socar a devrederler...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfinin Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasından hemen sonra Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi not görünümünü durağandan negatife indirdiğini açıklıyor. Neden şimdi yapıyor bu açıklamayı? Nedeni çok basit: Doğalgaz rezervi keşfinin açıklanması çok olumlu bir hava oluşturdu. Bu olumlu havanın ekonomiyle ilgili beklentilere de yansıması kaçınılmazdır

Moderatör tarafında düzenlendi:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,230
yaw şimdi bu GAZ işi de Osuruk çıktı ve netice de bu da bir Gaz türü,salla gitsin yaw:haha1

işi çoktandır dikkat ederseniz,ben gırgıra vurmuş birisiyim,zira konuşacak hiç bir
ciddi muhabbetler bulamıyorum!

neyse Ali bey Feneri bari bu sene Şampiyon yap da,neşemizi bulalım :hihi

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Değerli büyüklerim/küçüklerim ben bu konuyu sizler tartışın olayı siyasete getirin diye açmadım. Bir halk olaraktan olayı anlamak ve size de bilgi vermek amaçlı açtım. Lakin görüyorum ki konu siyasete girmiş oradanda çıkıp başka yerlere gidiyor. Konunun silinmesini şahsım adıma rica ediyorum. Eğer buna hakkım var ise silerseniz sevinirim. Konu ilk başta konu dışı bölümündeydi sonra siyasete taşındı ben konumun siyasete girmesine buna ön ayak olmasına karşıyım. Rica ediyorum bu konuda siyasi düşüncelerinizi yazmayın başka siyasi içerikli konu açıp oraya yazın umarım beni anlarsınız. Saygılarımla.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfinin Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasından hemen sonra Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi not görünümünü durağandan negatife indirdiğini açıklıyor. Neden şimdi yapıyor bu açıklamayı? Nedeni çok basit: Doğalgaz rezervi keşfinin açıklanması çok olumlu bir hava oluşturdu. Bu olumlu havanın ekonomiyle ilgili beklentilere de yansıması kaçınılmazdır

Fitch'in değerlendirmesi ile gaz rezervi bulunmasının ne ilgisi var? :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konuyu silmek, tüm yazarlara saygısızlık olur o nedenle silmeyi uygun görmedim. Kendi son mesajımı sildim ve konuyu kilitledim.

Sorun şu ki yapılan açıklama bir siyasetçi tarafından beyan edilmiştir, içerik de dünya genelinde siyasi konudur o nedenle içeriğin evrilmesi zaten olağan durumdu.

Talep doğrultusunda en uygun sonuca vardığımı düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt