Corona günlerinde ben

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
50'li ve üstünde olanlar neler gördü neler. Allah hepimizi korusun.
Amin ,gerçekten neler gördük,bazen oğluma anlatıyorum,"baba neler yaşamışsınız"der hep.Evden mümkün mertebe çıkmıyoruz ,çıkarsak asansörü kullanmıyoruz,trabzanlara tutunarak ne iniyoruz nede çıkıyoruz (4.cü kattayız),eve girmeden ellerimizi alkolle siliyoruz,hatta kapının tokmağını bile siliyoruz,haber kanallarını izlemiyoruz pek,zaten hiç izlemiyorduk,kart ile alışveriş yaptığımızda kartımı kendim çekiyorum (kredi değil ,maaş kartıdır) ,şifreyi papixle giriyorum,girdikten sonra çöp varsa -ki mutlaka var- çöpe atıyorum ,yoksa cebimizde torba var papix için ,içine atıp sonra çöpe atıyorum :)

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Amin ,gerçekten neler gördük,bazen oğluma anlatıyorum,"baba neler yaşamışsınız"der hep.Evden mümkün mertebe çıkmıyoruz ,çıkarsak asansörü kullanmıyoruz,trabzanlara tutunarak ne iniyoruz nede çıkıyoruz (4.cü kattayız),eve girmeden ellerimizi alkolle siliyoruz,hatta kapının tokmağını bile siliyoruz,haber kanallarını izlemiyoruz pek,zaten hiç izlemiyorduk,kart ile alışveriş yaptığımızda kartımı kendim çekiyorum (kredi değil ,maaş kartıdır) ,şifreyi papixle giriyorum,girdikten sonra çöp varsa -ki mutlaka var- çöpe atıyorum ,yoksa cebimizde torba var papix için ,içine atıp sonra çöpe atıyorum :)

Hocam papix nedir? İlk defa duydum.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559

İlk defa duydum gerçekten. Sonra baktım ekşi de şunu buldum :)

bir plastik sanayi ve ticaret a.ş. ismi. deterjan şişesi falan üretiyorlar.

ama bunlar türkiye'de muhtemelen ilk kulak temizleme çubuğunu ve makyaj temizleme pamuğunu üretmiş olduklarından, bazı ailelerde/yörelerde bu isim hala kulak temizleme çubuğu yerine kullanılır. hadisesi. aslında artık kulak temizleme çubuğu üretmiyorlarmış. gazete haberinin yalancısıyım. daha doğrusu üretiyorlarmış da piyasaya sürmüyorlarmış. şirketin eşantiyonu olarak fuarlarda ya da hediye falan dağıtmak amacıyla kullanıyorlarmış. ben çocukken duyardım kulak temizleme çubuğuna papix dendiğini, pek komik bulurdum. son yıllarda hiç kimseden duymadım. aslında düşünürsen daha da pratik hem.

Bizim yörede kulak temizleme çubuğu dendiği için duymadım sanırım :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet ,aynen...
Birde küçük torba cebimizde ,alışveriş poşeti değil ama ,hani elektronikçiler veya boncukcular kullanıyor ya ondan :) işim bitince koyuyorum torbaya,kolay oluyor,hatta önce kürdan kullanayım dedim ,kırıldı kürdan :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Gençler aslında bu konuyu özel kendim için açmadım :)
Herkese açtım ki herkes neler yapıyor korona günlerinde diye merak ettiğim için açtım ,bakmayın başlıktaki "ben" kelimesine ,oradaki "ben" ,yazan kişi demektir ,yani sizler neler yapıyorsunuz bu günlerde ,hadi ben emekliyim,günüm zaten evde geçiyordu (bilenler bilir :) ) ,hanım zorlanıyor işin aslı :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Gençler aslında bu konuyu özel kendim için açmadım :)
Herkese açtım ki herkes neler yapıyor korona günlerinde diye merak ettiğim için açtım ,bakmayın başlıktaki "ben" kelimesine ,oradaki "ben" ,yazan kişi demektir ,yani sizler neler yapıyorsunuz bu günlerde ,hadi ben emekliyim,günüm zaten evde geçiyordu (bilenler bilir :) ) ,hanım zorlanıyor işin aslı :)
Herkes halinden çok memnun sanırım ,ya da hayattan "gizli" yaşıyorsunuz, yaşadıklarınızı anlatacak cümleler yok :hihi

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Emmi eski günleri arar olduk hanım eve temizliğe temizlik şiketinden bayan çağırırdı şimdi o iş bitti beni çağırıyor.ne güzel di o eski günler :haha

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Herkes halinden çok memnun sanırım ,ya da hayattan "gizli" yaşıyorsunuz, yaşadıklarınızı anlatacak cümleler yok :hihi

Evdeyim, ekmek alma dışında kesinlikle çıkmıyorum.
Bir an önce bitmesini ümit ediyorum, dört duvar arasında insan kendisini dinliyor çünkü.
Netflix, oyun vs. bir yere kadar.
Yürüyüş yapan, bisiklet süren insanım ben. Nasıl kalayım öyle ölüm korkusuyla dört duvar arasında?
Evdekiler işe gitmese neyse, o zaman bu kadar kafaya takmam virüsü.
Ama dışarı ile temas halinde 2 kişi var, nasıl rahat edeyim? Odaya kapansam da kendi vücudumu dinlemekten alıkoyamıyor beynim. :bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt