Corona günlerinde ben

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Kimse de kaymağa odaklanmamış. Ah be emmi o kadar kaymak üretmişsiniz, yağlayana kadar taze çıtır ekmek köşesi ile giremedin mi olaya !?!??? ?

Virüs bitsin makina üreteyimden yola çıkarak, hazır kimse dışarı da çıkamıyoken, hepimiz pek çok konuda fikir sahibiyken (forumda hemen her konuya bilgimiz dahilinde yazılar yazıyoruz) ve bu kadar yetenek bir aradayken (kanunu da bilen var aramızda, yazılımı da tasarımı da...) bir yazılım, mobil uygulama mı üretsek ? Tamam fikir vermesi için garajımızın olması lazım ama yok neapalım ?!??? ?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Benim aklıma bir fikir geldi.

Ölülerimiz var hepimizinde, ebedi mekanlarında yatıyorlar, Allah mekanlarını Cennet etsin !
Hayrına dedim, köydeki kabristana offline sistem Yasin-i Şerif ve alakalı dualar okuyacak bir sistem kursam ?!? Aklıma raspberry üzerine bi düzenek geldi.

- raspberyy
- 12v akü
- 2 megafon
- güneş paneli
...

Fikir geldi de, raspberry e fısıldayacak, normal zamanda dua okuyup ezan vaktinde yayını kesecek komutlar ile ilgili bilgim sıfır olduğundan onlar gelmedi. ? hatta yeni mefta defin edilirken kablosuz mikrofonlu imamın bağlanarak gerekli helallik ve duaların okunacağı bir düzenek...

Bu işe uygun yapılmış bir sistem var mı ya da ? Evden çıkamayınca, kapıda ölüm olunca ilk gelen fikir fani dünyadan asli dünyaya göç ile alakalı geldi ?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Çok sempatik adamsın abicim. :hoba1 Tanışmak isterim seninle.İnşallah şu virüs olayı bir an önce sona erer de yudumladığımız çaydan keyif alabiliriz.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Benim aklıma bir fikir geldi.

Ölülerimiz var hepimizinde, ebedi mekanlarında yatıyorlar, Allah mekanlarını Cennet etsin !
Hayrına dedim, köydeki kabristana offline sistem Yasin-i Şerif ve alakalı dualar okuyacak bir sistem kursam ?!? Aklıma raspberry üzerine bi düzenek geldi.

- raspberyy
- 12v akü
- 2 megafon
- güneş paneli
...

Fikir geldi de, raspberry e fısıldayacak, normal zamanda dua okuyup ezan vaktinde yayını kesecek komutlar ile ilgili bilgim sıfır olduğundan onlar gelmedi. ? hatta yeni mefta defin edilirken kablosuz mikrofonlu imamın bağlanarak gerekli helallik ve duaların okunacağı bir düzenek...

Bu işe uygun yapılmış bir sistem var mı ya da ? Evden çıkamayınca, kapıda ölüm olunca ilk gelen fikir fani dünyadan asli dünyaya göç ile alakalı geldi ?
Vizyontele deki Emin geldi aklima O da rahmetli annesinin sevdiği turku radyoda cikinca radyoyla mezarliga kosuyordu.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Aynen o mantıkta bir şey yapılabilir mi ? Ama bu kendi kendisine çalışacak, evden tesisat çekilmeyecek ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kimse de kaymağa odaklanmamış. Ah be emmi o kadar kaymak üretmişsiniz, yağlayana kadar taze çıtır ekmek köşesi ile giremedin mi olaya !?!??? ?

Virüs bitsin makina üreteyimden yola çıkarak, hazır kimse dışarı da çıkamıyoken, hepimiz pek çok konuda fikir sahibiyken (forumda hemen her konuya bilgimiz dahilinde yazılar yazıyoruz) ve bu kadar yetenek bir aradayken (kanunu da bilen var aramızda, yazılımı da tasarımı da...) bir yazılım, mobil uygulama mı üretsek ? Tamam fikir vermesi için garajımızın olması lazım ama yok neapalım ?!??? ?
Ohooo,hemen kızarmış ekmeğe sürüp yedik desem,ayıp olurmu acaba (nasılsa ekmeği ve yağı herkes bulabiliyor :) )

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Çok sempatik adamsın abicim. :hoba1 Tanışmak isterim seninle.İnşallah şu virüs olayı bir an önce sona erer de yudumladığımız çaydan keyif alabiliriz.
Teşekkür ederim,hep böyleyim ben ,bizim hanım yeğenin oğlu var 6 yaşında "enişteeee seni heryerde tanırım" dedi birgün ,şaşırdım "nasıl tanıyacakmışın bakayım" dedim ,senin gibi kimse gülmüyor,aha aha aha diye " dedi :) ,düğünde o kadar kişi içinde çocuk gelip yanımda oturdu düğün bitene kadar :haha1
teraspy teraspy Emmim canım emmim hoşgelmişsin valla yakuşukluymusun deaaaa :haha1
Teşekkür ederim koray ,sen beni birde gençliğmde görecektin,hele düğün çalarken,hanım öyle aşık oldu zaten ,hep de söyler :hihi
Abi tam düzen adamısın heeee, alta serilmiş örtüler vs :kas
Olmazsa olmaz adem :)
Hadi çırpıyorum tamam da,birde yerleri temizlemeyeyim :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt