Corona günlerinde ben

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Öncelikle #Evdekal durumundayız,yine de köye gidip ,120 litre su doldurdum ,ön tarafın otlarını biçtim,evin etrafındaki diğer otları da biçtim,
çünkü havalar ısınıyor malum, yılan basmasın evin etrafını,elektrikleri kapattım neme lazım diyerek,birde sokağa çıkma yasağı gelirse -ki geelmeliydi bu güne kadar- gidemeyebiliriz dedim.
Eve döndüğümde hanım her tarafımı -ayakkabılarım dahil- sirkeli su ile sildi,eve girmeden üstümü başımı duvarın arkasında değiştirtti ,çıkardıklarımı bir torbaya
koyup doğru çamaşır makinasına attı yıkadı.20 litrelik su bidonlarını da sildi tabii, yani dışarıdan eve ne getirdiysem ben dahil ,hepsi tek tek silinip
eve alındık (bu temizliğin ,mezarlıktan dönüşümde de yapıldığını belirteyim),emekli promosyonum yatmış,onu da çektim neme lazım,elimizde nakit para bulunsun dedim,o paralarda tek tek silindi. :)
Bol bol film izliyoruz evde,bazen balkona çıkıyoruz güneş altında duruyoruz,benim sokak-kahve hayatım olmadığından evde oturmaya alışığım ama hanım değil,ona zor geliyor evde kalmak,mesela bugün pazara gitti.
Daha önceden biriktirdiği sütün kaymaklarını "hadi tereyağı yapayım bari" dedi,baktım mutfakta söyleniyor ,gittim "dur yapayım" dedim,aldım çırpıcıyı elinden
başladım tereyağı yapmaya ,yaklaşık 300-400 gram tereyağı çıktı :) Bu arada benim fotomu çekmiş(haberim yoktu ,olsaydı poz verirdim :) ) ,bende "dur kız,bunu forumda yayınlayayım" dedim

alo1.png

Bu arada film izliyorum derken,hem kablotv kanallarını hemde astra19 sinema kanallarını bazen altyazı indirip-olmazsa ingilizce orjinal dille izliyorum.İnternetten
tüm gazeteleri de okuduğumu belirteyim,hergün okuyorum hepsini ,işin aslı firefoxta açılış sayfası zaten tüm gazete-server-web yönetim ile dolu,tıklayınca açılışı
blank_ yaptığımdan benim için kolay oluyor,tek tıkla açıp okuyorum (sanki siz çok tıkla açıyormuşunuz gibi :) )

Bu benim "Corona günlerinde ben" yazım, sanırım hepinizin vardır.Yani sadece kendimi anlatan değil bu yazım ,eee,ne duruyorsunuz bakayım :)

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
emmi hanımda izinli olunca e bizim mesai saatleride 11:00-17:00 olunca eve gelir gelmez benide temizlik operasyonlarına dahil ediyor .yav daha 2 gün önce bu odayı temizlemedik .olmaz tekrar temizleyecez .virüs vakası bitsede normale dönsek:kas:kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hosgeldiniz ,saglikli oldugunuzu görmek sevindirdi..corona icin aman dikkat diyorum, izmir rakamlari ic acici degil.
Teşekkür ederim sevgili hosbulduk ,evden dışarı çıkmıyoruz ,ama almanya da pek iyi değil,aman ha ,yeğenler orada kölnde ,(hanım yeğenleri),eniştem,evden çıkmıyoruz diyorlar.
Abi senin durum yine iyi eve tıkılı kaldık çamaşır bulaşık yemek hani biri dedi ya bu virüsü hanımlar çıkardı vallahi billahi doğru intikam alıyorlar bizden :haha1
Bende hep hanıma derim bunu :hihi
sirkeden acilen vazgeçip, 1/10 çamaşır suyu ile sulandırılmış su hazırlayın hocam. sirkenin zerre etkisi yok virüse.
Merak etme sevgili rambo3434 ,o da var önce sirke :hihi
Emmi tahminimden genc ve yakişıkliymissin Yengeye söyle bence kiskansin seni.:clap2:cool:ok
Sorma,kurt kuzuyunca böyle oluyor,bir tek ütü yaptıramıyor iyimi :haha1
emmi hanımda izinli olunca e bizim mesai saatleride 11:00-17:00 olunca eve gelir gelmez benide temizlik operasyonlarına dahil ediyor .yav daha 2 gün önce bu odayı temizlemedik .olmaz tekrar temizleyecez .virüs vakası bitsede normale dönsek:kas:kiskis
Eee,dua et ,evin dışında soyunup kıyafetlerini değiştirtmiyor gelin hanım :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
canım işkembe çorbası çekti gece vakti ya. sirke mirke yazdık. az sa sarımsakla falan, oohhh.
Şu virüs derdi olmasaydı ,alacaktık işkembe -şaka değil- ama hemen eve dönüyoruz ,fazla durmuyoruz dışarıda :):)
Maşallah subhanallah, benden genç duruyorsun abi... :hihi
Geçenlerde sakalım daha da uzundu ,trafik kontrol vardı Bayındırda, trafik polisi yanıma geldi ,"sen geç amca" dedi ,hanım kızdı "salma salma,kontrol et" demez mi :hihi ,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt