Cihaz WiFi ye bağlandığı anda internet gidiyor

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Telefonlarda sorun olmayıp box da sorun oluyorsa 5G bağlantısından kaynaklı problem vardır. Modemden 5G kapatıp 2.4ghz frekansı ile bağlanıp deneyin daha önce bunu söyleyenler olmuş ama gözünüzden kaçtı herhalde. Buda çözüm olmuyorsa boxda üçüncü parti denen uygulamalarda bu gibi hatalara sebep olabiliyor box sıfırlayıp 2.4ghz bağlanmayı deneyin.
kablolu bağlayınca da koptuğu nu söylemiş arkadaş.Aklım almadı iş yerinde türlü türlü gariplikler görüyoruz arkadaşın sorunu da
ilk defa duydum ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Eternetle bağlanınca da kopuyor maalesef
yani kablolu da bağladınız ve tüm internet yine gitti doğru mu anladım?

Bu durum da iş yerinde de başımıza sık gelen dhcp sorunu gibi görünüyor.Acaba cihaz modeme DHCP server mi yapıyor?

video çekme şansınız var mı?Ssid yayını mı gidiyor yoksa diğer cihazlar modeme bağlı ancak nete mi çıkamıyor?

bende de tanix var çin li marka android kutu.Nedense emülatör modu var ordan wifi yayını yapıyor , vs. sizde de bu şekilde bir ayar olabilir dhcp ile ilgili ayarlarına bakın derim.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
modemdeki şifreleme, kanal ve bant türünü değiştirelim? (modem, kablosuz ayarları bölümünden)

şifreleme tipi; WPA2 olsun,

Adsizbb11fdc8ba11e93a.png

kanal; ben bendeki cihazları en uygun 5nci kanalda sabitleyebildim. başka kanalları denedim, ya mi box wifisi kopup durdu ya da pc wifisi. (tahminim sizdeki sorunu bu yöntemle çözebileceğiz) dediğiniz gibi android box ı açtığımda modem düşüyordu.

Adsiz044ed2b6d9819e10.png

bant genişliği; yine deneme ve yanılmalar ile sonuca ulaştığım bir bölüm, 20/40 MHZ dönüşümlü dediğimde bağlanan cihazların randımanın düştüğünü gördüğüm için bendeki modemin ayarını 20 MHZ olarak sabitledim.

Adsiz6cc4fcb148eb472c.png

tahminim kanal ayarını değiştirdiğinizde sorununuz çözülecektir. 13 kanal var, onları değiştirerek deneyin. çözüm olmaz ise diğer seçenekleri de deneme yanılma ile deneyebilirsiniz. (modem marka modelimiz aynı değil ! )

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Olamadı yine de teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkür ederim şimdi hepsini sırayla yapacağım inşallah olur
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkür ederim kardeşim şimdilik sorun çözüldü çok sinir bozucu bir durumdu emeğine sağlık
Geçmiş olsun kardeşim teşekkür ederim geç cevap için kusura bakma forumda çok aktif deyilim.

B Çevrimdışı

blueweyes

Yeni Üye
10 Mar 2023
5
21
Hocam aynı sorun bende de var aynı modem üstelik. Şöyle; telefondan internete bağlanınca sorun yok ama ne zaman kablolu/kablosuz pc den internete bağlansam wifi bağlantısı var ama hiçbir şeye girmiyor yani internet gidiyor. Modemin üstündeki ışıklarda da herhangi bir sorun yok.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Hocam aynı sorun bende de var aynı modem üstelik. Şöyle; telefondan internete bağlanınca sorun yok ama ne zaman kablolu/kablosuz pc den internete bağlansam wifi bağlantısı var ama hiçbir şeye girmiyor yani internet gidiyor. Modemin üstündeki ışıklarda da herhangi bir sorun yok.
modem ayarlarınıza bakılması lazım. evinizde modem harici başka cihaz var mı.

B Çevrimdışı

blueweyes

Yeni Üye
10 Mar 2023
5
21
modem ayarlarınıza bakılması lazım. evinizde modem harici başka cihaz var mı.
Hayır başka modem yok.
Modem bundan önce çalışıyordu, 1 ay önce internetimizi iptal ettik ve geçen hafta yeniden aldık interneti, pc de yeni aldık ve böyle bir sorunla karşılaştık. Tüm yazılımlar güncel. Modeme reset de attım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hayır başka modem yok.
Modem bundan önce çalışıyordu, 1 ay önce internetimizi iptal ettik ve geçen hafta yeniden aldık interneti, pc de yeni aldık ve böyle bir sorunla karşılaştık. Tüm yazılımlar güncel. Modeme reset de attım.
Konu başında çözümler üretilmiş ,deneme yapıldı mı acaba bu çözümler :alala

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
pc deki internet wifi baglanti bilgileriniz güncellendi mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Hayır başka modem yok.
Bu aksam müsait olursanız bilgisayarınıza uzakta bağlantı yapıp modeminizi kontrol edebilirim.

B Çevrimdışı

blueweyes

Yeni Üye
10 Mar 2023
5
21

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt