Cihaz WiFi ye bağlandığı anda internet gidiyor

Y Çevrimdışı

yenibiri 

Yeni Üye
14 Haz 2020
17
38
Transpeed x3 pro 8k tv Box var
Son bir haftadır cihaz wi fi ye bağlandığı anda modem İnterneti kesiyor. Demenedigim kalmadı, başına gelen ya da çözüm yolunu bilen var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
1.Modemi kapatın.
2.Modemi açın ve bekleyin normal internet gelene kadar.
3.Modemin reset tuşuna basıp modemi resetleyin.
4.Modem resetlendikten sonra açılmasını bekleyip ışıkların normale dönmesini bekleyin.
5.Modemin fişini çekip açma tuşuna basıp 1 dk bekleyin.
6.Modemin açma kapatma tuşundan kapatıp 10-15 sn sonra fişe takın ve modemin açın.
7.İp çakışması mevcut sizde düzelmese 2.4 2.5 olan kısımları foto çekin yönlendirelim sizleri.

Y Çevrimdışı

yenibiri 

Yeni Üye
14 Haz 2020
17
38
Modemi resetlemeyi deneyin.
Olamadı yine de teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1.Modemi kapatın.
4.Modem resetlendikten sonra açılmasını bekleyip ışıkların normale dönmesini bekleyin.
6.Modemin açma kapatma tuşundan kapatıp 10-15 sn sonra fişe takın ve modemin açın.
7.İp çakışması mevcut sizde düzelmese 2.4 2.5 olan kısımları foto çekin yönlendirelim sizleri.
Teşekkür ederim şimdi hepsini sırayla yapacağım inşallah olur

Teşekkür ederim kardeşim şimdilik sorun çözüldü çok sinir bozucu bir durumdu emeğine sağlık

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yenibiri 

Yeni Üye
14 Haz 2020
17
38
1.Modemi kapatın.
Kardeşim ilk 6 maddeyi adım adım uyguladım (15 dakika kadar sorun düzeldi ya da ben öyle zannettim) sonra tekrar başladı. 7. maddeyi de anlamadım. Yardımcı olur musun

Normal şartlarda ip çakışmasında internetin kesilmemesi lazım .Cihaz sadece internete çıkış yapamaz. Siz modemi fabrika ayarlarına döndürüp yazılım güncellemesi vb şeyleri kontrol ediniz
Bunları da yaptım kardeşim ama sorun devam ediyor

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yenibiri 

Yeni Üye
14 Haz 2020
17
38
tamamdır, şu an adsl/vdsl/fiber... yani kısaca modemden mi bağlanıyorsunuz internete?
Evet hocam

kablosuz ayarlarından b g n ac ayarlarına bakın.Baldızın modem g de kalmış birden fazla cihaz bağlanınca aynısını oluyordu otomatiğe alınca düzeldi.

Tamam hocam

Evet hocam

Tamam hocam

Sorun yok gibi

IMG-20201212-WA000013056865b41e2b2e.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt