CGN IP havuzundan çıkmanın yolu yok mu?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
" In the topmost menu item "System", you will find the heading "Switch mode" on the left-hand side. "Router mode" is selected by default here. Change this to "Bridge mode" and click on "Save" to confirm the change. The modem will now be rebooted and comes online in bridge mode. "
Bu modem ,bizim modemden değil sevgili rambo3434 :ok
bizimkisi aşağıda :)
modem2a.jpg

modem2b.jpg

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Netspeed adslnin cgn ipsinden kurtulmak için denedim. Bridge moduna aldığım iki Farklı adsl modem ve iki farklı router ile internete girebildim. Lakin gelen ip yine 100lü cgn oldu. Menude wan ipsini ayrıca gördüm.

Sanırım Netspeed’de CGN dışı ip yok. :)

Bağlantı kurulup internet çalışır olduktan sonra bir şekilde router tekrar kapatılıp açılırsa gelen ip 172li oluyor ve hiçbir şekilde internete girilemiyor.

Şimdilik vazgeçtim uğraşmaktan.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Netspeed adslnin cgn ipsinden kurtulmak için denedim. Bridge moduna aldığım iki Farklı adsl modem ve iki farklı router ile internete girebildim. Lakin gelen ip yine 100lü cgn oldu. Menude wan ipsini ayrıca gördüm.

Sanırım Netspeed’de CGN dışı ip yok. :)

Bağlantı kurulup internet çalışır olduktan sonra bir şekilde router tekrar kapatılıp açılırsa gelen ip 172li oluyor ve hiçbir şekilde internete girilemiyor.

Şimdilik vazgeçtim uğraşmaktan.
Modemi Bridge moda aldiktan sonra
tekrar yeniden başlatıyorsunuz degil mi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Netmaster modem tarafi bende bu şekilde

Screenshot_20200605-230030_Samsung-Internet.jpg

Router olarak mikrotik kullaniyorum.
dahili ip 192.168.10.x olarak yapilandirdim.
harici ip 46.197.xx.xx kendisi otomatik olarak aldi.

20200605_230258.jpg

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Enteresan acaba çözüm mü ürettiler.

Servis sağlayıcının yapısından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Sadece 3000 kusur IP adresi ile birlikte onbinlerce abonesi olan bu issde belki de statikler dışında herkes CGNdir. Ortada boşta duran bir gerçek IP olmayınca mecburen olanı alıyor router.

uzman değilim tabii, tahmin bu.

Edit: Tahminim doğru imiş. Statik hariç istisnasız herkese CGN havuzundan ip veriyorlarmış. Yöntem bu yüzden işe yaramıyor

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bugün Kablonet online işlemlerden Canlı Destek den CGN havuzundan çıkmak istediğimi söyledim , bir neden uydurdum bakalım kabul görecek mi :hihi

S00624-180251.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt