Büyük İkramiye Hayalleriniz?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
İşin ilginç yani o kadar para çıkacak ve siz halen Türkiye'de yaşıyacaksınız? Devlet sizden o parayı misliyle alır bir kaç seneye bir şeyiniz olmaz. Para çıksın çıktığı an, yurtdışındaki bir bankaya para gönderirim. Ardından başka ülkeye giderim. Hayatımın sonuna kadar o paranın faiziyle yaşarım nasıl mı? Yurtdışı dediysem şehire yerleşmem, güzel bir kasabaya yerleşirim. Bir kaç tane dükkan alırım yatırım amaçlı onların da kirası direkt bankaya gitsin para sürekli giriş yapsın. Ve ben de faizle ana paraya dokunmadan yaşayacağım.

Gölün kenarında, güzel bir ev, betondan değil, ağaçlık bir yerde, yerleşim yeri. Kasabada hane sayısı 500 geçmeyecek.. teknem olacak, atacağım oltamı göle balıkları pişirip mangal yapacağım, eş dostu davet ederim, ormanda yürüyüş yaparım (kasaba ve orman) ilginç hayal gücüm güzelmiş

Dünya ekonomisi de resesyona sürüklendiği için hiç bir yeri güvenli liman olarak görememeye başladım. :hihi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Son zamanlarda duyduklarıma göre bilinçlenen insanlar ucuz diye tatile karşı kıyıya gidiyor zaten, yanılıyor muyum? :hihi
Katılmıyorum...

Karşıya tatile gidenlerin gitme sebebi ucuz olması değil, daha pahalı olsa bile kalitenin olması... Burada kazanıp yurt dışında harcamanın maddi olarak uygunluğu yok çünkü...

Sahiller, bir takım çapsız insanların tekeline geçmiş durumda, orta halli tatil bütçesi olan insanlar için bu durum hoş değil... İtici tiplerin işlettiği mekanlara para vermek, kendi ülkesine ihanet etmiş gafillerin sahilde nargile keyfi yaparak, beyaz iç çamaşırı ile malak gibi yatmalarını görüp tiksinmek yerine, fazla paraya daha kaliteli tatil yapma olgusu var işin temelinde... ?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Katılmıyorum...

Karşıya tatile gidenlerin gitme sebebi ucuz olması değil, daha pahalı olsa bile kalitenin olması... Burada kazanıp yurt dışında harcamanın maddi olarak uygunluğu yok çünkü...

Sahiller, bir takım çapsız insanların tekeline geçmiş durumda, orta halli tatil bütçesi olan insanlar için bu durum hoş değil... İtici tiplerin işlettiği mekanlara para vermek, kendi ülkesine ihanet etmiş gafillerin sahilde nargile keyfi yaparak, beyaz iç çamaşırı ile malak gibi yatmalarını görüp tiksinmek yerine, fazla paraya daha kaliteli tatil yapma olgusu var işin temelinde... ?

Bu dediklerinize ucuzluk da dahil zannediyordum. :bilmiyom

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hocam iddiadan hep para kazanıyorum ve hep hayrını gördüm. Bence bir daha düşünün hayrı geliyor.
Devam etmeni istemem ama bu düşüncedeysen benim neyi isteyip istemediğimin etkisi yok maalesef... İşin doğrusunu anlatırdım ama her doğru her yerde söylenmiyor. :cigara

Bu dediklerinize ucuzluk da dahil zannediyordum. :bilmiyom
Yazın arkadaşım gitti...
Günlük araç kirası 50 € yani 330 ₺
Günlük kişi başı oda kahvaltı 80 € yani 520 ₺
Benzin litresi 1 € yani 6 küsur ₺

* * *

Orada kazanıp orada harcarsanız bu hesap tam tersi olarak alım gücünü göklere çıkartıyor... ?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Devam etmeni istemem ama bu düşüncedeysen benim neyi isteyip istemediğimin etkisi yok maalesef... İşin doğrusunu anlatırdım ama her doğru her yerde söylenmiyor. :cigara

Yazın arkadaşım gitti...

* * *

Orada kazanıp orada harcarsanız bu hesap tam tersi olarak alım gücünü göklere çıkartıyor... ?

Bunu kabullenemeyen o kadar insan var ki. Bu yüzden bu toplumdan ümidim yok. :bilmiyom

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Yazın arkadaşım gitti...

* * *

Hocam ben şahsen keyfine oynuyorum. Büyük rakamlar değil 10 TL aşmıyorum

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Ya Türkiye'de yazlık bir yere yerleşirim, ya da Avrupa'da bir ülkeye. Samsun'da kalmayacağım kesin. Karadeniz ikliminden yıldım. :hihi
Ben Rize’li ve Rize’de yaşayan biri olarak Samsun’da yaşamak isterdim. Özellikle Atakum, Çiftlik tarafında ?
Samsun hem kira, ev fiyatları yönünden uygun hem de yaşam kalitesi olarak Karadeniz bölgesine göre en iyi şehir diye düşünüyorum ?
Karadeniz iklimi dedin de, iklimin babası bizde ? Rize’de yağmur haftada iki kez yağar. Biri üç gün sürer diğeri dört gün :gul

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt