Burayı Büyük Bir Forum Yapmaya Ne Dersiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
T bicer79, Forumu ayakta tutmak belli butceye ihtiyac var.
Aylik sunucu masrafi,Yillik Domain ve Forum scriptinin guncelleme lisans ucreti gibi.
bunlara ek olarak foruma yardimci yazilarin ucreti eklentidiginde
ortaya ciddi rakamlar cikiyor.

Cok sukur reklamlarda yagmasa damliyor.
elde edilen geliri toplayip forumu ceviriyoruz.

Foruma katki saglayan degerli arkadaslarimiza
Cam sakizi Coban armagani kucuk hediye yollamak istiyorum. (yakin zamanda kokusu cikar)

Velhasil is donuyor dolasiyor paraya dayaniyor. :hihi
Neyse parayi dert etmeyin Admin birsekilde çözer :haha

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
beyler technopat a laf ettim diye bi şeyler demişsiniz. ki aslında küfür yememişiz :) şaka bi yana. benim techno patta bi üyeliğim yok. disqus ve feysten takip ediyorum. aslında takip etmiyorum. adamlar reklam verişler. engellesem bile sayfama çıkıyor. ve ben de madem zorla izletiyorsunuz ben de yorum yaparım mantığı ile gidiyorum :) ve arkadaşlar ben size link de verdim. adamlar milleti nokta hatası yaptı diye banlayıp utanmadan kendileri rezilliğin kralı hatalar yapıyor.
abi şöyle düşünün. bu adminler imlaya özenmeli. neden?
çünkü sen donanım hakkında ilk bilgiyi verensin yani en çok okunan mesaj senin mesajın olucak. ve aynı zamanda örnek olmalısın falan filan. ama asıl önemli şey. site sahibi isen para kazanıyorsun. az bi özen.
oysa ben kullanıcıyım. ben buraya boş vakit bulunca giriyorum. yeri geliyor ben adminin hatasını düzelticem yeri gelicek admin beni düzelticek. ve ben öyle senin gibi bu işten para kazanmadığım için de ben senin gibi özenme gereği duymam. kısacası banane abi, hem benim mesajım sayesinde reklam alıcaksın parayı kıracaksın, hem de kalkıp benim hatam yüzünden beni mi paylayacaksın? hiç unutmam şu giga nın taktik monitör diye bildiğimiz yasal hile sunan monitörünü tanıtan bi zerzevat a "monitörü kutudan çıkaramayandan tavsiye alır olduk" cümlesini telefondan yazdığım için tr karakter kullanmadım diye " sen bi türkçe öğren sonra gel" diye efelenme aldım. oysa ki anlatmak istediğim, monitörün öyle çıkarılmayacağı idi. kutudan tüplü monitörü öyle çıkarmaya çalışsan o ağırlıkla düşürürsün, normal lcd yi de çıkarıyorsun. abi sen gene örneksin ve öyle şekilde gösterince seni izleyen 15 yaşındaki çocuk monitörü kutusundan öyle çıkarmaya çalışacak ve sonra ya paneli patlatıcak ya ölü piksel yapıcak. zaten kutudan ölü pikselli çıkan monitörlerin bi kısmı çıkarma esnasında oluşuyor. bunu anlatmak istedim ama arkadaş böyle türkçe öğren de gel diyince insanın tüm şevki kaçıyor. işte bu ince ayrıntılar sizin aldığınız milyarlık sistemleri pert etmenizi engelleyebilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu arada masraf konusunda sonuna kadar katılıyorum.
discord bile botların belli özellikleri için premium istiyor:)
ama şimdi abi para lazım diye de insanları yanlışa yönlendirmek nedir!

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
yolgezer yolgezer,
yogun olarak telefondan giriyorum foruma.
telefonda otomatik duzeltme açık bazen
kelimelerin sonuna anlamsiz ekler koyuyor.

bununda farkindayim bazen gorup duzeltiyorum bazende kaliyor.

e kendimemi ban atayim simdi :hihi

türkçeyi asiri sekilde katletmedikten sonra
turkce kelirmelerde bilerek q,w kullanimi.
kimse uyaracagimi sanmiyorum.

Burda forumdan once aile ortami inşaa etmeye calisiyoruz.
yardimlasma, empatiyi yuksek tutmaya calisiyoruz.
bunlar kultur haline geldikten sonra
kuralsiz forum haline geliriz.

benim encok istedigim seydir.

technopat icin size kim kufur etti.
goremedim.
konu mesaj numarasini verirmisin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
umarım öyledir .çünkü kayıtlı olduğum forumlarda genelde üye ,mesaj sayısı arttıkça hep işi ticaret döküyorlar
şuana kadar tarafsız siyaset yapılan forum göremedım.futbolda da öyle
forum yöneticileri bu konularda tarafsız olamıyorlar
Siyaset konusunda ben tarafsız değilim ve olamıyorum. Tarafımı da zaten bilen biliyor, o nedenle siyasi konulara hiç girmiyorum artık.
Futbol ile ise sadece top ile oynandığını bilecek kadar ilgiliyim.
Ticaret konusunda ise sanıyorum bizim kadar şeffaf ve bu derece açık yürekli yaklaşan başka bir mecra yoktur.
Arkadaşların belirttiği konularda zamanında dert çekmiş ve hatta o derdin çekilmesine neden olan yönetim kadrosunda bulunmuş birisi olarak olaya hem yönetim hem de üye tarafından bakabiliyorum. Her iki tarafın da haklı olduğu konular olmakla birlikte Yönetim kanadının elindeki yetki ve olanaklar nedeniyle genelde her zaman haksızlığı UYGULAYAN taraf olduğu da aşikar.

Ahmet ile bu yola çıkarken en önemli önceliğimiz şeffaflık ve dürüstlük idi. Halen de öyle. Yönetime yeni katılan arkadaşlarımız ve sizler gibi bu mecrayı seven, kalmaya değer gören üyelerimizin desteği ile amacımıza ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

Neyse ki amacımız anlamsız ve ölçüsüz büyüyerek reklam gelirlerine odaklanmak değil. Öncelikli amacımız daha bilinçli bir tüketici toplumu oluşturabilmek veya en azından bir nebze de olsa katkı sunabilmek.

Bu anlamda hem size hem de destek veren tüm diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam wardom.org sitesinde 2007 de üye oldum.
Nikim aynı , hacking ve computer hacking security üzerine birakin Türkiye'yi , dünya üzerinde kimsenin yazmadığı dokümanları yazdım. Bu vesile ile dünya hacker dostum oldu yerli/yabancı . Tsk askeri yazılım mühendisleri ile proje bile üretip , beta tester olup. Bunları paylaştım.
Dünya program ve proje üretim. Ama site yi askerden sonra biraktim. Ara sıra bakıyorum göz ucuyla.
Post bile atmıyorum. Vestel TV alinca DH den ado ustadimi tanıdım. Sorulara Cevaplara verdiği üsluba açıkça , hayran kaldım. Ve takip ettim bugune kadar.
Bu aralar sizleri biraz ihmal ettim ama sebebini açıklamıştım. Neyse ki işleri istediğimiz düzene getirdik, çok kısa bir yolumuz kaldı, sonra yine uzun uzun sıkılmadan yazmaya ve cevaplamaya devam.

Bu arada güzel düşünceleriniz için gönülden teşekkür ederim :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
T bicer79, Forumu ayakta tutmak belli butceye ihtiyac var.
Aylik sunucu masrafi,Yillik Domain ve Forum scriptinin guncelleme lisans ucreti gibi.
bunlara ek olarak foruma yardimci yazilarin ucreti eklentidiginde
ortaya ciddi rakamlar cikiyor.

Cok sukur reklamlarda yagmasa damliyor.
elde edilen geliri toplayip forumu ceviriyoruz.

Foruma katki saglayan degerli arkadaslarimiza
Cam sakizi Coban armagani kucuk hediye yollamak istiyorum. (yakin zamanda kokusu cikar)

Velhasil is donuyor dolasiyor paraya dayaniyor. :hihi
Neyse parayi dert etmeyin Admin birsekilde çözer :haha

Herkese teşekkür ediyoruz ama seni de pas geçmiyoruz De gidi gocca Adanalı :ok

Zor evet, ama biz zor olduğu için seviyoruz bu yolu belki de :ok

Evet forumun ilk gelir kaynakları benim internet sorunum için harcanmıştı, Bulunduğum bölgede TT nin altyapısı olmaması nedeniyle 4 ayrı cep telefonuna ek paketler yükleyerek aylık 30-40gb dolayında yazılım video paylaştığım günlerden birisinde baktım ki bana bir koca kutu geldi kargo ile. Alıcısı vericisi aktarıcısı vs vs her şey kodlanmış hazırlanmış ve böylece 5ghz üzerinden 12km menzili ile bir kablosuz wifi taşıyıcım oldu. Tekrar teşekkür ederim Ahmetim :ok

Diğer konu ne oldu? Konuştuğumuzdan beri hareket yok halen :kas

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
forumlarda %70 motosiklet %30 bilişim üzerine takip ettiğim şeyler var, geçmiş zamanda motosiklet forumlarında çok yazdık çizdik adminlik yaptık yönetim kadroları herkese aynı mesafede olmadığından bu işler sarpasarıyor. bir kişi ye açılan kapı herkese açılmalı birine kapanana herkese kapanmalı.

siyaset spor ve dini konulara girmeden forumlar yönetilmeli eğer forumda kaos olsun istenmiyorsa. forumun konusu ne ise orda yoğunlaşılmalı.

kötü bir malı ticari kaydıdan dolayı övmek satılmasını sağlamak benim cebimdeki cüzdanı çalmaktan farklı bir durum değil, gasptan farkı yok.
hal böyle olunca kan kaybetmeye mahkum forumlar.

mesela ben bir forumda birisine bir motosiklet önermişim (99 dan beri motor üzerindeyim) adminlerden biri italyan motora biniyor öneri isteyene motorunu yapıştırmanın peşindeymiş benim önerimi silmiş.ya hayırdır niye sildiniz yok biz silmedik :) değişik kafalar ee ne oldu o foruma komple kapandı gitti yöneticilik tarafsızlık samimiyet önemli.

forumları ayakta tutan önce samimi ortam sonra heryerde aranıp bulunamayan bilginin kısa sürede burada bulunması, bağımlılık yapmasıda kalite seviyesinin artarak ilerlemesiyle oluyor bence.

forum kuralları yıkıcı küstürücü değil yapıcı pozitif olmalı bence. yanlış yere başlık açtın konu islinmemeli imla kurallarına dikkat etmedin okunan metin anlaşılıyorsa kalmalı silinmemeli.

bence bu forum büyük bir forum ve daha da büyük bir forum olacak.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
forumlarda %70 motosiklet %30 bilişim üzerine takip ettiğim şeyler var, geçmiş zamanda motosiklet forumlarında çok yazdık çizdik adminlik yaptık yönetim kadroları herkese aynı mesafede olmadığından bu işler sarpasarıyor. bir kişi ye açılan kapı herkese açılmalı birine kapanana herkese kapanmalı.

siyaset spor ve dini konulara girmeden forumlar yönetilmeli eğer forumda kaos olsun istenmiyorsa. forumun konusu ne ise orda yoğunlaşılmalı.

kötü bir malı ticari kaydıdan dolayı övmek satılmasını sağlamak benim cebimdeki cüzdanı çalmaktan farklı bir durum değil, gasptan farkı yok.

mesela ben bir forumda birisine bir motosiklet önermişim (99 dan beri motor üzerindeyim) adminlerden biri italyan motora biniyor öneri isteyene motorunu yapıştırmanın peşindeymiş benim önerimi silmiş.ya hayırdır niye sildiniz yok biz silmedik :) değişik kafalar ee ne oldu o foruma komple kapandı gitti yöneticilik tarafsızlık samimiyet önemli.

forumları ayakta tutan önce samimi ortam sonra heryerde aranıp bulunamayan bilginin kısa sürede burada bulunması, bağımlılık yapmasıda kalite seviyesinin artarak ilerlemesiyle oluyor bence.

forum kuralları yıkıcı küstürücü değil yapıcı pozitif olmalı bence. yanlış yere başlık açtın konu islinmemeli imla kurallarına dikkat etmedin okunan metin anlaşılıyorsa kalmalı silinmemeli.

Biz birlikte isek olacak o dediğin sevgili kardeşim :ok

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
DH F 'ye 6 yıldır üyeyim ve faal olarak sürekli çevrimiçiydim. Son zamanlarda 1-2 yıldır üreyen troll hesaplar yüzünden forumun işleyişi eksi yöne doğru gitmeye başladı.Bu trollere gerekli yaptırımlar yapılmamakta ancak şahsım olarak sadece bir kez inceltici bir kelime kullandım diye 1 ay ban yedim.Bu ban yeme durumum aşırı derecede sıklaştı.Halbuki kurallara uygun yazıyorum ama bu trollerin şikayetçi olması hesabımın hem ban yemesine hemde açtığım konuların hemen silinmesine neden oldu.
Baktım olacak gibi değil.Bende dinsizin hakkından imansız gelir felsefesiyle olayı gırgıra vurdum ve üşenmedim oturdum bilgisayarın başına açtığım konuları yazdığım yorumları teker teker sildim. Silemediklerimi adminlere raporladım ve silinmesini istedim. Çok da güzel oldu. Aktif hesabımı bir kenara koyup yeni bir Troll Hesap açtım ve aslında DH F'nin nasıl bir forum olduğunu çok iyi anladım.
Sonra nereden ve nasıl bilmem ama Burayı tanıdım. İyi ki de tanımışım. Burada açtığım konunun aynısını DH F'de de açtım ve inanın Linç yedim.Ama burada @Umut Barış hocam sağ olsun bıkmadan bana yardımcı oldu.İşte Forum dediğin böyle olur dedim ve herkese tüm tanıdıklarıma Tavsiye Forumu önerdim.Eminim ki burası çok güzel bir forum olacak. ?

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398

hocam, o benzer durumları ben de yaşadım ve bu konuda çok forum da silindii gitti. misal frmtr şu anda hala tıkı fazla ama içeri k diye bi şey kalmadı. tnctr de gitti. malı sattıracam peşinde koşarsan 3 kuruş kazanırsın satıcı firmadan. ama tıklayıcı azalırsa satıcı firma da sana reklam vermez olur.
o yüzden az kazan hep kazan mantığı esas olmalıdır. bunun da yolu dürüstlükten geçiyor. misal bu tür forumlarda -ben pc ve elkektronikle takılıyorum- hunharca zalman ve corsair in psu ları önerildi. ben de yapmayın abi diyorum. anlatamıyorum. bu firmalar psu fabrikasına sahip değil, fsp ye ya da başkasına ürettiriyorlar. o firma da sana kendi malını vermez. adi malını alıyor fsp nin ona etiket basıp çakıyorlar millete. 500 watt fsp nin verdiği verimi corsair 650 watt veremiyorsa nedeni bu diye de anlatamıyoruz. sonra ne oldu? işte forumlara ilgi azaldı. şimdi herkes feys gruplarında farkında iseniz.
yolgezer yolgezer,
yogun olarak telefondan giriyorum foruma.
telefonda otomatik duzeltme açık bazen
kelimelerin sonuna anlamsiz ekler koyuyor.

bununda farkindayim bazen gorup duzeltiyorum bazende kaliyor.

e kendimemi ban atayim simdi :hihi

türkçeyi asiri sekilde katletmedikten sonra
turkce kelirmelerde bilerek q,w kullanimi.
kimse uyaracagimi sanmiyorum.

Burda forumdan once aile ortami inşaa etmeye calisiyoruz.
yardimlasma, empatiyi yuksek tutmaya calisiyoruz.
bunlar kultur haline geldikten sonra
kuralsiz forum haline geliriz.

benim encok istedigim seydir.

technopat icin size kim kufur etti.
goremedim.
konu mesaj numarasini verirmisin.
hocam ben o siteye üye falan değilim. kimseyi kimseyi de şikayet etmem. dedim ya feysime geliyor bu sitelerin reklamları. ben engelliyorum bu sefer sadece yorum yazmam kilitleniyor ama gene reklam geliyor :) ben de dayanamayıp yazınca bu sefer birileri sövebiliyor. hem kimin nerde sövdüğü önemsiz. asıl mevzuu böyle cahil insanları toplayan çöp yığını oldu forumlar. hiç hoş değil.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
DH F 'ye 6 yıldır üyeyim ve faal olarak sürekli çevrimiçiydim. Son zamanlarda 1-2 yıldır üreyen troll hesaplar yüzünden forumun işleyişi eksi yöne doğru gitmeye başladı.Bu trollere gerekli yaptırımlar yapılmamakta ancak şahsım olarak sadece bir kez inceltici bir kelime kullandım diye 1 ay ban yedim.Bu ban yeme durumum aşırı derecede sıklaştı.Halbuki kurallara uygun yazıyorum ama bu trollerin şikayetçi olması hesabımın hem ban yemesine hemde açtığım konuların hemen silinmesine neden oldu.
Baktım olacak gibi değil.Bende dinsizin hakkından imansız gelir felsefesiyle olayı gırgıra vurdum ve üşenmedim oturdum bilgisayarın başına açtığım konuları yazdığım yorumları teker teker sildim. Silemediklerimi adminlere raporladım ve silinmesini istedim. Çok da güzel oldu. Aktif hesabımı bir kenara koyup yeni bir Troll Hesap açtım ve aslında DH F'nin nasıl bir forum olduğunu çok iyi anladım.
Sonra nereden ve nasıl bilmem ama Burayı tanıdım. İyi ki de tanımışım. Burada açtığım konunun aynısını DH F'de de açtım ve inanın Linç yedim.Ama burada @Umut Barış hocam sağ olsun bıkmadan bana yardımcı oldu.İşte Forum dediğin böyle olur dedim ve herkese tüm tanıdıklarıma Tavsiye Forumu önerdim.Eminim ki burası çok güzel bir forum olacak. ?
Trol hesaplara izin verilmesi sonucunda koca forumun ne hale geldigini hepberaber gorduk.

benzer duruma dusmemek icin trol hesaplara izin vermiyoruz.

insanogluyuz olursa bizimde eksik yada yanlis uygulamarimizi fark ederseniz.
Cekinmeden Bize ulasin kismindan mail yada bana DM atabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt