Burayı Büyük Bir Forum Yapmaya Ne Dersiniz?

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
bakın bu sitede en çok seveceğim yönlerden birisi.
dün bu mesajı yazdım. ado üstadın. belki de siteye reklam için yaptı. ben de hani cidden amd lerde düşük boyutlu ve frekanslı ramlerin derdini çekmiş biri olarak intel işlemciniz varsa kaçırmayın dedim. çünkü abi amd bi anakart yapıyor. en az 5 sene gidiyor. intel her sene anakart değiştirsin :) ki geçen sene 2x4 tanıtılan sistemlerde alan adamlar şimdi tek modül 8 hatta 16 alaydık diye ağlıyor :)
ki geçen sene o 2x4 ramlerden birini öneren bi zerzevata gene kardeşim amd sisteme bunu öneriyorsunuz. o adam seneye 2 tane 4 gb ram mi alsın? dual rami gpu su olmayan bi ryzende napıcaksınız? dedim diye kovuldum :)
ama arkadaş sabahtan beri forumda hatta bana burda alıntı bile yapmış. ama benim bu eleştirime hiç bi şey dememiş. işte bu tür güzel şeyleri görünce insanın yüzü gülümsüyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
hocam, o benzer durumları ben de yaşadım ve bu konuda çok forum da silindii gitti. misal frmtr şu anda hala tıkı fazla ama içeri k diye bi şey kalmadı. tnctr de gitti. malı sattıracam peşinde koşarsan 3 kuruş kazanırsın satıcı firmadan. ama tıklayıcı azalırsa satıcı firma da sana reklam vermez olur.
o yüzden az kazan hep kazan mantığı esas olmalıdır. bunun da yolu dürüstlükten geçiyor. misal bu tür forumlarda -ben pc ve elkektronikle takılıyorum- hunharca zalman ve corsair in psu ları önerildi. ben de yapmayın abi diyorum. anlatamıyorum. bu firmalar psu fabrikasına sahip değil, fsp ye ya da başkasına ürettiriyorlar. o firma da sana kendi malını vermez. adi malını alıyor fsp nin ona etiket basıp çakıyorlar millete. 500 watt fsp nin verdiği verimi corsair 650 watt veremiyorsa nedeni bu diye de anlatamıyoruz. sonra ne oldu? işte forumlara ilgi azaldı. şimdi herkes feys gruplarında farkında iseniz.

hocam ben o siteye üye falan değilim. kimseyi kimseyi de şikayet etmem. dedim ya feysime geliyor bu sitelerin reklamları. ben engelliyorum bu sefer sadece yorum yazmam kilitleniyor ama gene reklam geliyor :) ben de dayanamayıp yazınca bu sefer birileri sövebiliyor. hem kimin nerde sövdüğü önemsiz. asıl mevzuu böyle cahil insanları toplayan çöp yığını oldu forumlar. hiç hoş değil.
Mesajinizi yanlis anlamisim
sovme olayi burda yasandigini sandim.
ona istinaden mesaj numarasini sordum.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
bakın ben recep baltaşın mantığını söyleyeyim. aynı şu tür bi mesajı vardı.
"i3 6100 gtx1080 e darboğaz yapmaz
i5 6500 gtx 1080 e darboğaz yapmaz.
17 6700 gtx1080 e darboğaz yapmaz."
e şimdi? adamlar rx580 e hatta rx570 e 2500x taktırmanın peşinde.
bi dakka ya? nasıl lan?
sen geçen senelerde bu işlemciler bu kartları besler diyordun. 2500x nerde 6. nesil inteller nerde?
bi kere 6100 değil 2500x r3 1200 le bile baş edemeyen bi işlemci. 1200 ün rakibi intelde 6500 falan. sen birine 1080 taktırıp öbürüne neden 570 için öyle bi işlemci istiyorsun? şaka mısın?
Tebessum attırdin bana :haha
gül hocam gül. ilk günden küfür yesem ben de gülerdim kendime :)

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Ağız tadıyla oturup sohbet ediyoruz.
Mevlam keyfimizi bozmasin :ok
da tebessüm atmak nedir? technopatta olsan şimdi 1 sene ban yemiştin :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

o değil de pubg de technopattan ders alıyor galiba. özellikle lite sürüm, hile şüphesi varsa 100 hile ispatı varsa 1000 sene ban nedir ya:)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
çayı pükürttürmüştün ya :)
diyom ya. monitörü kutudan çıkarmayı beceremiyorlar. gelip bize had bildirmeye kalkıyorlar :)
Güç,makam,mevki,tanınırlık zehir gibidir.
hem karşıdakini hemde kendini zehirler
farkında olmadan.

zehire maruz kamamak için zehirli ortamdan uzak durmak gerekir. :ok

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Güç,makam,mevki,tanınırlık zehir gibidir.
hem karşıdakini hemde kendini zehirler
farkında olmadan.

zehire maruz kamamak için zehirli ortamdan uzak durmak gerekir. :ok
ama başka bi söz de der ki dostunu yakın tut, düşmanını daha da yakın :)

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Siyaset konusunda ben tarafsız değilim ve olamıyorum. Tarafımı da zaten bilen biliyor, o nedenle siyasi konulara hiç girmiyorum artık.
Futbol ile ise sadece top ile oynandığını bilecek kadar ilgiliyim.

benim kastım tarafsızlıktan ziyade bölüm,forum kurallarının üyelerin siyasi görüşlerinden yada tuttukları takımlara göre değil herkese adil şekilde uygulanmasıdır.örneğin ben a partiliyimdir siz b partilisinizdir .burada b partili üyelere ayrıcalıklı davranmanız,yazılı forum kurallarını ihlal ettiği halde görmezden gelmeniz doğru olmaz.donanımhaber örneğinde olduğu gibi karşıt görüşlere yapılan birçok hakaretler ,küçük düşürücü ifadeler görmezden gelinip ceza uygulanmıyor.ama şahsen benim böyle forum sitem olsa işimi düşünceme asla karıştırmam

bir ara sık kullandığım bir forum sitesi vardı.ilk kurulduğu yıllarda ömürboyu ücretsiz kalacak deniliyordu sonra baktım sunucu masraflarını karşılayamıyoruz denilerek ücretli vip üyeliğe geçtiler.umarım burada da aynısı yaşanmaz :)

Son düzenleme:
yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
benim kastım tarafsızlıktan ziyade bölüm,forum kurallarının üyelerin siyasi görüşlerinden yada tuttukları takımlara göre değil herkese adil şekilde uygulanmasıdır.örneğin ben a partiliyimdir siz b partilisinizdir .burada b partili üyelere ayrıcalıklı davranmanız,yazılı forum kurallarını ihlal ettiği halde görmezden gelmeniz doğru olmaz.donanımhaber örneğinde olduğu gibi karşıt görüşlere yapılan birçok hakaretler ,küçük düşürücü ifadeler görmezden gelinip ceza uygulanmıyor.ama şahsen benim böyle forum sitem olsa işimi düşünceme asla karıştırmam

bir ara sık kullandığım bir forum sitesi vardı.ilk kurulduğu yıllarda ömürboyu ücretsiz kalacak deniliyordu sonra baktım sunucu masraflarını karşılayamıyoruz denilerek ücretli vip üyeliğe geçtiler.umarım burada da aynısı yaşanmaz :)
sanırım arkadaş burda ben siyaset konusunda kendimi biliyorum. o konulara girmiyorum demek istemiş. en iyisini de yapıyor. çünkü ben de aynı kafadayım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
asiri hizli buyume surecine girmedikten sonra
olusacak tum masraflari rahatlikla karsilayabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri