Burayı Büyük Bir Forum Yapmaya Ne Dersiniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Donanımhaber'i bilen bilir. Ben de uzun zamandır üyeleriydim. (Kaç tane üyeliğimi kapattılar yok yere.) 

Artık taraf tutan yönetimi nedeniyle bence şeffaflığı kaybetmiş durumda. 

Bu forumu kim kurdu? Ben @Ado'nun beni yönlendirmesiyle üye oldum buraya. 

Bilgisayarla aram iyidir ancak Web işleri hakkında bilgim yok maalesef. Teknik yönden destek olamam. 

Şu an bilgisayar bölümü için güzel bir konu hazırlıyorum. (Günlerdir taslağa ellemedim tembellikten,  o ayrı mevzu.  :sırıtma2: ) 

Burayı kontrollü bir şekilde büyütmeye ne dersiniz? Bunu oturup istişare edelim derim ben.  :help:

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43
Ben sağolsun bana çok faydası dokunan Adem abinin sayesinde buradayım. Gereksiz yere yazmamaya özen gösteriyorum ama hergün mutlaka girip okuyorum. 

Büyük zamanla olabilir ama kalite olacağı çok büyük ihtimal. 

Herkes elinden geldiğince duyurmalı tavsiye etmeli.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Forumu @sota kurdu. Forum çok güzel değeri bilinmesi gereken bir platform bence gitgide büyüyor sağlıklı olarak. Tabiki çok daha büyük bir forum olmasını bende isterim.Sanırım oda zamanla olacak bişey.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
clearidas' Alıntı:
Forumu @sota kurdu. Forum çok güzel değeri bilinmesi gereken bir platform bence gitgide büyüyor sağlıklı olarak. Tabiki çok daha büyük bir forum olmasını bende isterim.Sanırım oda zamanla olacak bişey.

Forumun büyümesi için insanların da haberdar olması gerektiğini düşünüyorum. 
Ancak birkaç yerin teknik olarak iyileştirilmesi gerekli. 
(Örneğin resme tıklayınca, resmin yeni sekmede açılması gibi. Onun yerine geçerli sekmede bir pencere içinde açılabilse güzel olur.) 

Forumu büyütmek uğruna çöplüğe çevirelim demiyorum ancak aktif bir forum olsa güzel olurdu bence. 
Bir yanda geyik muhabbetinin döndüğü bir yanda insanların doğru bilgiyle bilgilendirildiği bir ortam olsa güzel olur bence.

Ben şahsen donanımhaber'in eski sıcak ortamını özlüyorum. O ortam burda olsa güzel olurdu. 
Eskiler uğramayı bıraktığı için o ortamı bulamıyorum. 
Yeniler ve firma çalışanları orada bir konu üstüne ustalaşmış insanlara bile illallah ettirdiler. 
(Ado hocam bilir Albani vardı forumda, adam forumu bıraktı. )
(Eskiden elektronik bölümü daha canlıydı mesela.) 

Bence adil bir yönetimle kaliteyi korumak mümkün olur. 
Donanımda yönetim bariz işine gelmeyene cevap vermiyor. 

Ben Technopat'a da üyeydim. Recep Baltaş'a laf ettim diye 2 yıl ban verdiler.
(Önce bir yıldı sonra iki yıla çıkarttılar.) 

Adamlar dilbilgisinde ciddi dayatma yapıyorlar fakat isimleri tamamen yabancı. 

(bu kötü değil ancak bu şekilde sadece forumdaki içeriklerin düzgün yazılmasını sağlarsınız, insanların her platformda buna özen göstermesini sağlayamazsınız. bu kişisel eğitim/vicdan ile ilgilidir. )

Technopat ile ilgili beğendiğim şey kullandıkları yazılım güzel. Xenforo kullanıyorlarmış. Fiyatı sıradan bir insana göre tuzlu.  :kıskıs:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
clearidas' Alıntı:

İnsanlar haberdar olmadıkça büyüme çok yavaş olur bence. Burayı çöplüğe çevirelim demiyorum ama donanımhaberdeki bıkan kitleyi çekebilir ve burada adil bir yönetimle saygı çerçevesinde iş yaparsak bence güzel olur. 

Orada 4 hesabım vardı. 3'ü ban yedi. 

Sonuncusu ise ülke gündeminden uzaklaştırıldı. Niye diyorum, tavrınızdan dolayı dediler. 
Hangi mesajımdaki tavırmış o dedim, cevap vermediler, talebimi kilitlediler. 

Kanıt gösterin diyorum, cevap vermiyorlar. Cevapları yok çünkü. Emir gelmiş belli ki. 

Cevap veremedikleri adamları uzaklaştırıyor bu parti trolleri. 

Adamlar işine gelmeyeni böyle engelleyebiliyor. Yönetimi vermişler resmen belli bir gruba. (Parti trolleri) 

Ben Technopat'a da üyeydim. Kendileri dilbilgisi konusunda dayatmacıdır ama isimleri yabancıdır ne hikmetse. 

(Şunu fark edemiyorlar, dilbilgisi dayatması sadece forumlardaki iletilerin düzgün olmasını sağlar. O iletileri atan kişilerin gündelik hayattaki kullanımını etkilemez, bu vicdan ve eğitim meselesidir. Noktadan sonra boşluk bırakmadın diye veya nokta koymadın diye 1 gün ban atıyorlar. Yönetimin tek işlevi imla takibi yapmak. Şaka gibi.) 

Kendileri teknik konularda işine gelmeyen bilgilere "yanlış bilgilendirme" diyerek ban atabiliyorlar. 

Yöneticilerinden olan Asım Demir ile bir konuda teknik yönden ben haklı olduğum halde bana uzun bir süre uzaklaştırma verdi.

Kız ismiyle kaydolmuş bir sahte hesapla tartıştım yine teknik konuda ben haklı olduğum halde bana "konuyla ilgisi olmayan mesaj" diye ban attılar. 

Recep Baltaş'ın chip online'dan gelen dünkü bebe olduğunu söyledim. (Aynen böyle, ki yalan da değil. Chip online'ın nasıl bir yer olduğunu bilen bilir. PCNET vardı. O da bitti.) 

Bana önce 1 yıl uzaklaştırma verdiler. Recep Baltaş tanrı mı? İnanca mı hakaret ettim? Bu ne tepki? 
Sonra Technopat'a tekrar girdim, bakayım bir değişiklik olmuş mu diye, o da ne? Cezamı bir yıl daha uzatmışlar. 
2019'da bitiyor. 

Asım Demir'e facebook üzerinden ulaştım, numaramı verdim. Dedim konuşalım diye. 
Okumadı bile. 

Tesadüfe bakın ki o da İzmir'de. Recep Baltaş'da İzmir'de. Arkadaşlar büyük ihtimal.  :kıskıs:

Ki kendileri şöyle bir duyguya sahip insanlardır; 

(Sen 10 kullanıyorsun diye insanlara 10 kullandırmayı dayatmak nedir? )
(Windows 7'nin güvenlik güncellemesi desteği kesilmedi ki?)
(Z270 anakartın Windows 7 sürücüsü var ki?)

Dipçe : Kusura bakmayın önceki mesajım gitmedi zannettim ancak gitmiş fakat silemiyorum veya düzeltemiyorum. Sadece son mesajı düzeltebiliyorum.  :ıslık:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,558
Merhaba Arkadaslar
Her Forumun Gayesi
Buyuk ve Taninir Bir Forum Olmaktir
Bunun Icin Caba Sarf Ediyoriz
Emin Olun
Ama
Uyelerimizden Destek Gelmezse
Forumu Sahiplenmezlerse
Yapilan Butun Emekler Bosadir
Yerimizde Sayar Dururuz

D.H Biz Niye Kactik
9Yillik Hesabimi
Bana Ait Forum Var Diye Kapattirlar
Ozaman Profilinde
Web Siteniz Bolumu Niye Kokuyorsun Sormazlar mi

Neyse
Donanim Haberden
Kacirilan Ustalari Hep Gorduk
Hala Gormeye Devam Ediyoruz

Ado Hocamiz Gibi Donanimli
Bilgiye Kaynagindan Ulasan
Bir Ustayi Bile Kacirdilar

Rahatca Yazabilmek Adina
klimaforumu
Forumunu Kurduk
Baktik Farkli Segmentlerde
Tavsiyeler Talepler Geliyor
Ado Hocama Danisarak

KlimaFORUMU
Uzerine Tavsiye FORUMU Insa Ettik

Son Gunlerde Guzel Ivme Kazandik
Bunda Sizlerin Katkilari Cok Buyuk Tesekkur Ederim

Tekrardan Yineliyorum
Forum Resmiyetten Bana Ait Olabilir
Ama Forumu Deger Katacak Olacak
Sizlersiniz

Her Turlu Görüş Oneriye Acigiz

Umut Senin Onerini
Bu Aksam Cozume Kavustururum
Kismet Olursa...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
delibozuq' Alıntı:
Ben sağolsun bana çok faydası dokunan Adem abinin sayesinde buradayım. Gereksiz yere yazmamaya özen gösteriyorum ama hergün mutlaka girip okuyorum. 

Büyük zamanla olabilir ama kalite olacağı çok büyük ihtimal. 

Herkes elinden geldiğince duyurmalı tavsiye etmeli.

Her zaman yazabilirsin kardeşim. Git konu dışına bir kafetarya aç, her sabah gelip çayını içelim :kıskıs:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
clearidas' Alıntı:

Ben de zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum lakin azmimiz büyük  :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konu çok uzun ve detaylı, tamamını yazmak oldukça sıkıcı olur ve elbette bir zamanlar içerisinde bulunduğum bir ailenin sırlarını ifşa etmek de bana yakışmaz. Lakin şunu belirteyim ki DH yi salt yönetim olarak tanımlamak yanlış olur.

Donanım Haber demek; Genç, Dinamik, Aktif, Beyin fırtınasını bırakın beyin tayfunu yaratacak düzeyde yapıcı bir GÖNÜLLÜ YÖNETİM ile, işi paraya bağlamış, ÜYE değil MÜŞTERİ gözüyle gördükleri userleri kendi istedikleri gibi yönetecek, O konuda bilgi sahibi olup olmamasına bakmadan ''yeter ki mesaj silsin bize rapor etsin'' düşüncesinden mütevellit bir ÜST YÖNETİM den oluşan büyük bir yapı demektir.

Eskiden büyük bir bilgi kaynağı ve ortak payda merkeziyken artık Kimin ne yazdığının (Küfür hakaret şikayet olmadıkça müdahale edilmeyen) zerre kadar önemi olmayan, BİLGİ ve DOĞRULUK sözcüklerinin artık zerre kadar anlam ifade etmediği hantal bir yapı halini almıştır maalesef.

Yönetimi eleştirmeyin arkadaşlar zira yaklaşık 70 tane pırıl pırıl kardeşim var orada ellerinden bir şey gelmeyen.

Bütün konu Gürkanın yönetim zaafiyetinden kaynaklanıyor ki o da emir kulu ne yapsın Gün öyle istedikten sonra.

DH de editör kadro ile moderatör ve admin kadro birbirinden farklıdır, yani hiç bir zaman hiç bir şekilde sadece DH YÖNETİMİ diyerek genel bir suçlamada bulunmak doğru olmaz.

Ben, DH üst yönetimi ile neden anlaşamadım? Anlaşamadım zira istedikleri şey yöneticilik değil çocuk bakıcılığıydı. Bu çocuk troll tayfasından birisine bir gün Sevgili Çocuk.. diye başlayan,hiç bir küfür hakaret vs olmayan bir mesajımdan sonra ertesi gün foruma girdim baktım ki emekli edilmişim. İNSANLIK namına haber vermeye bile gerek görmemiş muhteremler. Yönetici arkadaşlarımın dahi hiç birisinin konudan haberi yok. Hiç kimseye hiç bir şey sormadan kısa bir süre bekledim ve ben paylaşımlarıma devam ettim neticede ben yönetici olduğum için bilgi belge yazılım vs paylaşmıyordum. Bu kısa bekleyiş süresinde de kimsenin bir nezaket girişiminde bulunduğunu görmeyince ben de bana haksızlık yapıldığına inandığımdan dolayı DH de desteği kestim, Yazılım kaynaklarımı kapattım, artık sorulara cevap vermemeye başladım vs vs. Kendilerinin taleplerine ters düştüğüm için böyle terbiyesizce bir şekilde yetkilerimi almalarının asla affedilir bir yanı yok ancak sonrasında foruma giriş yapmama izin vermemeleri konusunda kendilerini suçlamam neticede sorunlarına ÇÖZÜM arayan insanlar DH de sadece laklak ile karşılaşıp çözüm için özelden bana yazdıklarında ben de mail adresimi veriyordum. Mailime yazdıklarında da yazılımları buraya yani @sota nın foruma yüklediğimi, alabileceklerini yazıyordum. E tabi bir şekilde bu tabiki dh yönetiminin işine gelmedi ve üyeliğimi askıya aldılar. Tabi üyeliğimin askıya alınmasının nedenaniden geliştiğini de sota ile biz biliyoruz. Kimin ne HALT ettiğini de biliyoruz ama atacağı son kazıktır bu, O muhterem DH yibenim için vazgeçilmez sandı ama böyle olmadığı gün gibi ortada.

Her şey iletişim arkadaşlar. Kısa bir söz, bir gönül almadır hayat. Benim yetkilerimi aldıklarında, o dönemler çok gergin bir süreçten geçtiğimiz klimaforumu kurucusu olan @sota Şu Konuyu açarak büyük bir nezaket örneği göstermiştir. Sağ olsun forumcu bir arkadaşım daha kapılarını açtı baştacı etti Allah razı olsun ama gönlüm buraya kaydı ve yazmaya başladım vs vs vs

Donanım Haber benim için çok ayrı bir dünyadır, Ailem gibidir,Turuncusu bile başka özeldir benim için. Lakin yıllar önce yine GÜRKAN (Powerstorm) ile bir tartışmamız sonucu yetkilerimi iade edip çekip gitmiş ve 8 yıl boyunca bir kere dahi forumdan içeri adım atmamıştım, hesabımı vs süresiz kapatmıştım o dönemler. Ancak seviyoruz diye haksızlıklara göz yumacak da değiliz.

Ben üst yönetime defalarca ''Arkadaşlar BİLGİ adı altında paylaşılan bu yazılar YANLIŞTIR, yanlış olduklarının ispatı şuradaki resmi kaynaklardır, bilginin DOĞRUSU bu dur.'' diye ayak diretmiş olsam da, o dönem bana ''Hocam bence siz o üye ye kafayı takmışsınız, bırakın yazsın'' cevabını aldım.

Elbette ki ''Bırakın yazsın'' diyecekler zira reklam verenler kimin doğru yazdığına değil, forumu kaç kişinin ziyaret edip kimlerin ne kadar çok yazıp,ne kadar çok zaman geçirdiklerine bakıyor.

Bu kadar tartışma konusu sizce neden var?

Biz bilmiyormuyuz burada bir başlık açıp milletin bam teline basıp burada tartışma çıkartıp herkesin arka arkaya mesaj atmasını sağlamayı ?

Sanırım bu kadar DH den bahsettiğimiz yeter.

Bu yazıları sizlere, işleyişin içeriğini kısmen de olsa bilmeniz adına yazdım.

Hiç kimse 4 4 lük değildir,Yarın belkide sota kardeşim ile de anlaşmazlığa düşeceğimiz yerler olacak.

İleride yoğunluğumuz artacak ve sizlerle kısıtlı veya kısıtsız yetki paylaşımında bulunacağız, yönetime geleceksiniz, o zaman sizlerlede her zaman her konuda aynı düşünemeyeceğiz elbette. Her ne olursa olsun kaybetmememiz gereken tek şey insanlığımız ve nezaketimiz olmalı.

Technopat-Dh-X-Y-Z bir sürü forum vardır, bir sürü oluşum vardır hiç birisi de mükemmel değildir. Biz de olamayız, ancak elimizden geldiğince iyileştirmeye çalışmaya ben varım. :ok:

Eski kasacılardanım, Bilgisayar dünyası ile 4-5 yıl önce bağım koptu zira ilgi alanım değişti,yine de oldukça bilgi sahibiyim, Sadece güncel modelleri işlemcileri vs takip etmeyi bıraktım artık.

PC sohbetlerini severim ama ucunun bir yere bağlanması bir sebebi olması lazım tabi :kıskıs:
Bu anlamda forumumuzda bir açık olduğu da aşikar, sanırım bu açığı kapatmaya adaysınız ne mutlu :ok:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ado' Alıntı:
Konu çok uzun ve detaylı, tamamını yazmak oldukça sıkıcı olur ve elbette bir zamanlar içerisinde bulunduğum bir ailenin sırlarını ifşa etmek de bana yakışmaz. Lakin şunu belirteyim ki DH yi salt yönetim olarak tanımlamak yanlış olur.

Donanım Haber demek; Genç, Dinamik, Aktif, Beyin fırtınasını bırakın beyin tayfunu yaratacak düzeyde yapıcı bir GÖNÜLLÜ YÖNETİM ile, işi paraya bağlamış, ÜYE değil MÜŞTERİ gözüyle gördükleri userleri kendi istedikleri gibi yönetecek, O konuda bilgi sahibi olup olmamasına bakmadan ''yeter ki mesaj silsin bize rapor etsin'' düşüncesinden mütevellit bir ÜST YÖNETİM den oluşan büyük bir yapı demektir.

Eskiden büyük bir bilgi kaynağı ve ortak payda merkeziyken artık Kimin ne yazdığının (Küfür hakaret şikayet olmadıkça müdahale edilmeyen) zerre kadar önemi olmayan, BİLGİ ve DOĞRULUK sözcüklerinin artık zerre kadar anlam ifade etmediği hantal bir yapı halini almıştır maalesef.

Yönetimi eleştirmeyin arkadaşlar zira yaklaşık 70 tane pırıl pırıl kardeşim var orada ellerinden bir şey gelmeyen.

Bütün konu Gürkanın yönetim zaafiyetinden kaynaklanıyor ki o da emir kulu ne yapsın Gün öyle istedikten sonra.

DH de editör kadro ile moderatör ve admin kadro birbirinden farklıdır, yani hiç bir zaman hiç bir şekilde sadece DH YÖNETİMİ diyerek genel bir suçlamada bulunmak doğru olmaz.

Ben, DH üst yönetimi ile neden anlaşamadım? Anlaşamadım zira istedikleri şey yöneticilik değil çocuk bakıcılığıydı. Bu çocuk troll tayfasından birisine bir gün Sevgili Çocuk.. diye başlayan,hiç bir küfür hakaret vs olmayan bir mesajımdan sonra ertesi gün foruma girdim baktım ki emekli edilmişim. İNSANLIK namına haber vermeye bile gerek görmemiş muhteremler. Yönetici arkadaşlarımın dahi hiç birisinin konudan haberi yok. Hiç kimseye hiç bir şey sormadan kısa bir süre bekledim ve ben paylaşımlarıma devam ettim neticede ben yönetici olduğum için bilgi belge yazılım vs paylaşmıyordum. Bu kısa bekleyiş süresinde de kimsenin bir nezaket girişiminde bulunduğunu görmeyince ben de bana haksızlık yapıldığına inandığımdan dolayı DH de desteği kestim, Yazılım kaynaklarımı kapattım, artık sorulara cevap vermemeye başladım vs vs. Kendilerinin taleplerine ters düştüğüm için böyle terbiyesizce bir şekilde yetkilerimi almalarının asla affedilir bir yanı yok ancak sonrasında foruma giriş yapmama izin vermemeleri konusunda kendilerini suçlamam neticede sorunlarına ÇÖZÜM arayan insanlar DH de sadece laklak ile karşılaşıp çözüm için özelden bana yazdıklarında ben de mail adresimi veriyordum. Mailime yazdıklarında da yazılımları buraya yani @sota nın foruma yüklediğimi, alabileceklerini yazıyordum. E tabi bir şekilde bu tabiki dh yönetiminin işine gelmedi ve üyeliğimi askıya aldılar. Tabi üyeliğimin askıya alınmasının nedenaniden geliştiğini de sota ile biz biliyoruz. Kimin ne HALT ettiğini de biliyoruz ama atacağı son kazıktır bu, O muhterem DH yibenim için vazgeçilmez sandı ama böyle olmadığı gün gibi ortada.

Her şey iletişim arkadaşlar. Kısa bir söz, bir gönül almadır hayat. Benim yetkilerimi aldıklarında, o dönemler çok gergin bir süreçten geçtiğimiz klimaforumu kurucusu olan @sota Şu Konuyu açarak büyük bir nezaket örneği göstermiştir. Sağ olsun forumcu bir arkadaşım daha kapılarını açtı baştacı etti Allah razı olsun ama gönlüm buraya kaydı ve yazmaya başladım vs vs vs

Donanım Haber benim için çok ayrı bir dünyadır, Ailem gibidir,Turuncusu bile başka özeldir benim için. Lakin yıllar önce yine GÜRKAN (Powerstorm) ile bir tartışmamız sonucu yetkilerimi iade edip çekip gitmiş ve 8 yıl boyunca bir kere dahi forumdan içeri adım atmamıştım, hesabımı vs süresiz kapatmıştım o dönemler. Ancak seviyoruz diye haksızlıklara göz yumacak da değiliz.

Ben üst yönetime defalarca ''Arkadaşlar BİLGİ adı altında paylaşılan bu yazılar YANLIŞTIR, yanlış olduklarının ispatı şuradaki resmi kaynaklardır, bilginin DOĞRUSU bu dur.'' diye ayak diretmiş olsam da, o dönem bana ''Hocam bence siz o üye ye kafayı takmışsınız, bırakın yazsın'' cevabını aldım.

Elbette ki ''Bırakın yazsın'' diyecekler zira reklam verenler kimin doğru yazdığına değil, forumu kaç kişinin ziyaret edip kimlerin ne kadar çok yazıp,ne kadar çok zaman geçirdiklerine bakıyor.

Bu kadar tartışma konusu sizce neden var?

Biz bilmiyormuyuz burada bir başlık açıp milletin bam teline basıp burada tartışma çıkartıp herkesin arka arkaya mesaj atmasını sağlamayı ?

Sanırım bu kadar DH den bahsettiğimiz yeter.

Bu yazıları sizlere, işleyişin içeriğini kısmen de olsa bilmeniz adına yazdım.

Hiç kimse 4 4 lük değildir,Yarın belkide sota kardeşim ile de anlaşmazlığa düşeceğimiz yerler olacak.

İleride yoğunluğumuz artacak ve sizlerle kısıtlı veya kısıtsız yetki paylaşımında bulunacağız, yönetime geleceksiniz, o zaman sizlerlede her zaman her konuda aynı düşünemeyeceğiz elbette. Her ne olursa olsun kaybetmememiz gereken tek şey insanlığımız ve nezaketimiz olmalı.

Technopat-Dh-X-Y-Z bir sürü forum vardır, bir sürü oluşum vardır hiç birisi de mükemmel değildir. Biz de olamayız, ancak elimizden geldiğince iyileştirmeye çalışmaya ben varım. :ok:

Eski kasacılardanım, Bilgisayar dünyası ile 4-5 yıl önce bağım koptu zira ilgi alanım değişti,yine de oldukça bilgi sahibiyim, Sadece güncel modelleri işlemcileri vs takip etmeyi bıraktım artık.

PC sohbetlerini severim ama ucunun bir yere bağlanması bir sebebi olması lazım tabi :kıskıs:
Bu anlamda forumumuzda bir açık olduğu da aşikar, sanırım bu açığı kapatmaya adaysınız ne mutlu :ok:

Hocam beni o forumlarda delirten şey bu yaptıkları umarsızlık.
Yahu bana dese ki şu şu şu mesajlarında şu üslubu kullanmışsın. Tamam eyvallah diyeceğim.

Powerstorm dönemleri yine iyiydi bence. Daha eskisi daha da iyiydi. :bilmiyom:

Şimdi Gün orayı bildiğin parti trollerine bırakmış. Adam komple bölümü (ülke gündemi, anasayfa haberleri) bırakmış ya.
Malum tayfa istediğine atarlı konuşuyor, istediğini yaftalıyor, istediğine vatan haini diyebiliyor.
Forum genelinden tepki fazla gelince göstermelik ban atıyorlar.
O örgütün alamayacağı telefon numarası yok. Bu bariz belli.

Gün beyin gözünü kazanç hırsı bürümüş başka birşey değil.
Gün geçtikçe konu dışının hitleri düşmeye başladı. O forumu konu dışının götürdüğü yılları biliyorum.

Sizinle Donanım Haber'e darıldığımız nokta aynı. Cevap vermeye tenezül etmiyorlar.
Verebilecekleri bir cevap yok bence. Gün istedi öyle oldu. Bu kadar basit.
Maddi sahibi diye böyle istediğini yaptırabilmesi etik değil.
Kullanıcıların reklam görüntülemesi üzerinden para kazanıyorsan, kullanıcıların da söz hakkı olması gerekir.
Adı donanım ama reklamveren kim ise onu savunuyor. Böyle bir çelişki olabilir mi?
Hostingi, vergisi, maaşları görüntülenme sayesinde ödüyorsun.
Bu forum kurulduğunda Dolar kaç TL idi Allah aşkına! Komik bir sermaye ile bu işe girmiş, patronculuk oynuyor şimdi.

Ben bu şekilde cevap verilmemesi tavrına çok kızıyorum. Doğru veya yanlış, kanıtlı bir cevap vermelisin.

Gün bey mobil uygulamasına ve Google'a çok güveniyor ama bir gün umarım Google ile ters düşer.
Forum olayında tekelciliğe de karşıyım. Türkiye'nin potansiyel tüm gelirini donanımhaber tek başına götürüyor. Böyle birşey var mı ya?
Gün bey ile yıllar önce tartıştığımda bana dediği aynen şuydu; Allah razı olsun Google'da bizi en üstte gösteriyor. Sen SEO kasmadığın sürece Google senin kara kaş kara gözüne mi bakacak? İçeriye yerleştiğin kodlar olmasa o motor nasıl inceleyecek sayfaları.

Şu altyapı işlerini halledebilir ve DH'ye güzel bir alternatif olabilirsek ben yapabileceğimizi düşünüyorum.
DH'nin yavaşlık nedeni için şişen database'i neden gösteriyorlardı. Tabi fosil olmuş asp.net yazılımının da payı var bunda.

Umarım Xenforo'ya geçeriz. :kıskıs:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,558
Mybb Bızı Bır Muddet Daha Goturur Sonrası Allah Kerım

Pamuk Eller Cebe der Xenforo Yapısırız :kıskıs:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota' Alıntı:
Mybb Bızı Bır Muddet Daha Goturur Sonrası Allah Kerım

Pamuk Eller Cebe der Xenforo Yapısırız :kıskıs:

Şu foruma bir dikdörtgen kutu içerisinde bağış kısmı yap. İnsanlar oraya tıklayınca iban numaranı görsünler. 

Enpara'da transferler hızlı ve ücretsiz.  :sırıtma2:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt