A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şu ürünleri buldum sizce hangisi yada direk bir model önerirseniz çok sevinirim çok fazla ürün var kararsız kalıyorum. Çoğunun özellikleri de ayrıntılı yazmıyor seçmek zorlaşıyor. Bir de yeni öğrendim enerji etiketleri de değişmiş şimdi iyice karıştı ?

1)

2)

3)
Hoooverden kesinlikle uzak durun lütfen. O Hooover sizin bildiğiniz Hoover değil ne yazık ki :)

Listenizden hareketle tercihim Beko 5130 olur. Kaldı ki Beyaz eşya konusunda yine de güvenirim Arçelik üreticisine.

Bu arada anlıyorum ki Beyaz Eşya konusunda da sahaya yeni alternatifler lazım. :)

MİDEA yetkilileri ile görüşüp klimalardaki kaliteyi Beyaz Eşya konusunda da sahaya sunabilirler mi soracağım mutlaka :ok

Hatta bu konuya sevgili Erinç Erinç kardeşimi de etiketleyeyim onun bağlantıları kuvvetlidir.

Sahada böyle bir ihtiyaç var gibi geliyor bana zira eskiden güvendiğimiz dağlara kar yağdı.

Ne Vestel ne Arçelik artık eskiden olduğu gibi göğsümüzü gere gere ''Alabilirsin Gardaş'' diyebileceğimiz ürünleri üretmiyorlar.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Hoooverden kesinlikle uzak durun lütfen. O Hooover sizin bildiğiniz Hoover değil ne yazık ki :)

Listenizden hareketle tercihim Beko 5130 olur. Kaldı ki Beyaz eşya konusunda yine de güvenirim Arçelik üreticisine.

Bu arada anlıyorum ki Beyaz Eşya konusunda da sahaya yeni alternatifler lazım. :)

MİDEA yetkilileri ile görüşüp klimalardaki kaliteyi Beyaz Eşya konusunda da sahaya sunabilirler mi soracağım mutlaka :ok

Hatta bu konuya sevgili Erinç Erinç kardeşimi de etiketleyeyim onun bağlantıları kuvvetlidir.

Sahada böyle bir ihtiyaç var gibi geliyor bana zira eskiden güvendiğimiz dağlara kar yağdı.

Ne Vestel ne Arçelik artık eskiden olduğu gibi göğsümüzü gere gere ''Alabilirsin Gardaş'' diyebileceğimiz ürünleri üretmiyorlar.
5130 Ankastre görünüyor. diğerleri solo. arkadaşa ne lazım acaba

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
lg alacaktım fakat en düşük modeli bile çok pahalı olduğu için yerli markalarada güvenmediğim için samsung aldım şimdilik memnunum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
lg alacaktım fakat en düşük modeli bile çok pahalı olduğu için yerli markalarada güvenmediğim için samsung aldım şimdilik memnunum.
İlginçtir ki LG aslında yıllar önce Beyaz Eşyada Ülkemizden çekilmişti, Sadece klima ve tv kalmıştı. Sonra baktım ''Yooo öyle bir şey yok, devam ediyoruz'' dediler.

Yahu kardeşim o dönem ben mağazada demo panosunda iş yaparken koca mağazadan ürünleri bile boşaltmışlardı. (Bir teknoloji market) Ne oldu dediğimde ülkeden çekilme kararları doğrultusunda hareket ettiklerini söylemişlerdi.

Bu konuda resmi bir açıklama da yok, güvensiz bir durum yani.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
İlginçtir ki LG aslında yıllar önce Beyaz Eşyada Ülkemizden çekilmişti, Sadece klima ve tv kalmıştı. Sonra baktım ''Yooo öyle bir şey yok, devam ediyoruz'' dediler.

Yahu kardeşim o dönem ben mağazada demo panosunda iş yaparken koca mağazadan ürünleri bile boşaltmışlardı. (Bir teknoloji market) Ne oldu dediğimde ülkeden çekilme kararları doğrultusunda hareket ettiklerini söylemişlerdi.

Bu konuda resmi bir açıklama da yok, güvensiz bir durum yani.
hocam ben lg çamaşır makinasından memnun kalınca emektar arçelik leydi bozulunca lg bulaşık makinası alayım dedim fakat en düşük programlı modeli bile o zaman 4000 tl civarıydı.bende vestel veya arçelik tenekelerine güvenemediğim için samsung aldım şimdilik iyi.

R Çevrimdışı

regalo

Yeni Üye
17 Tem 2021
20
34
5130 Ankastre görünüyor. diğerleri solo. arkadaşa ne lazım acaba
Ölçüler uyduktan sonra ankastre solo farketmez hocam.
A Adem Helvacı hocam o listeyi çıkarırken bu yeni enerji etiketlerinden haberim yoktu o yüzden E sınıfı gördüğümü eledim halbuki eskinin A++ 'ı ile denkmiş :/ yani varsa tavsiye edeceğiniz başka model bilmek isterim. Teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam ben lg çamaşır makinasından memnun kalınca emektar arçelik leydi bozulunca lg bulaşık makinası alayım dedim fakat en düşük programlı modeli bile o zaman 4000 tl civarıydı.bende vestel veya arçelik tenekelerine güvenemediğim için samsung aldım şimdilik iyi.
Aman aman, Şeytan Kulağına Kurşun diyelim.

H Çevrimdışı

halitclp

Yeni Üye
8 Tem 2021
3
40
Merhaba. Dün akşam mutfakta bir kablo yanık kokusu hissettim. incelediğimde bulaşık makinesinin kablosu çok ısınmıştı. Hemen makineyi durdurdum. Makine 60 derece programında çalışıyordu. Kablo soğuduktan sora 30 derece programında tekrar çalıştırdım. Kaldığı yerden devam etti sanırım kısa sürede bitti, kablo önceki kadar olmasa da yine ısındı. 14 yıllık makine. Sorunu ne olabilir? Tamir ettirme değer mi? Havaların sıcak olmasından olabilir mi? Ya da ısıtıcı rezistans kireç tutmuş bu nedenle istenen ısıya ulaşmak uzun sürüyor olabilir mi? Bu haliyle kullanmaya devam etsem mi kararsızım.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Arkadaşlar, BM 3111 3 proğram ( 2.175TL) ile Grundig GDF 5104 5 proğram (2.298 tl) arasında kaldım.
Bir de, Vestfrost VF BM 4010 4 Programlı ( 2.048 tl) var.
Ne dersiniz?

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Arkadaşlar, BM 3111 3 proğram ( 2.175TL) ile Grundig GDF 5104 5 proğram (2.298 tl) arasında kaldım.
Bir de, Vestfrost VF BM 4010 4 Programlı ( 2.048 tl) var.
Ne dersiniz?
Vestfrost VF BM 4010 4 Programlı makinanın digital ekranlı olanında aqua zone diye bir sistem var görünüyor sanki, Vestel patentli,bu özellik kayda değer bir fayda sağlıyor mu acaba, pek de bilgi bulamıyorum hakkında..

A Çevrimdışı

Aga44

Yeni Üye
15 Eyl 2018
10
48

Vestel BM 5302 X WIFI 5 Programlı Bulaşık Makinesi

Vestelin sitesinde 3049,00 TL tavsiye edermisiniz Adem bey bu makineyi veya tavsiye edeceğiniz bir ürün varmı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt