Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Memnunuz, tavsiye ederim.

O Çevrimdışı

omergenc23 

Yeni Üye
18 May 2018
25
40

Memnunuz, tavsiye ederim.
teşekkürler çok sağolun

M Çevrimdışı

muratkrm

Yeni Üye
21 Eki 2020
1
35
Bm 502 diğerlerinden çok daha iyi. Yine de indirim kampanyası biterse bm 401 diyebilirim. Bende bu iki ürün arasında kalrak 502 yi tercih etmiştim. Arçelik’te ise biraz daha çıkarak 6344 modelini (alt model ama marka diye) tercih edebilirsiniz. Su tasarrufu konusunda yıllık 1 ton tasarruf sağlıyor 502. Kısa yıkama 18-30-50 dk. Kaşıklık alt sepet boyunca hareket ediyor. Asansör sistem falan hepsi full.

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
144
Bosch SMS44DW00T ve Siemens SN234W00DT modelleri arasında kaldım.
Anladığım kadarıyla ikisi de aynı kategorinin ürünü. Hatta iki marka da aynı fabrikalarda üretiliyormuş sanırım.
Mediamarktte Bosch olan 2700 TL'ye, Siemens olan 2300 TL ye satılıyor, üstelik 12 taksitle.
Evimde buzdolabı, çamaşır makinesi, ocak, fırın hepsi Bosch marka, bu yüzden seriyi bozmayıp Bosch mu almalı, yoksa aradaki 400 lira farkı ödemektense Siemens mi almalı?
Özellikle bu modelleri kullanan arkadaşlar varsa tavsiyelerini yazmalarını isterim :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
BSH gurubu yan BOSCH PROFİLO SİEMENS üretimleri aynen bizim ARÇELİK BEKO ALTUS veya VESTEL REGAL SEG gibi bir şey.

TV dünyasında nasıl ki SONY markası adını satıyor ise, beyaz eşyada yine alman markası gazlaması ile BOSCH ürünleri liderliğini sürdürüyor ancak ısrarla yazıyorum ki o eski BOSCH lar değil bunlar. Yine de kalitelerine dair yorum yapmıyorum.

Bu minvalde sırf seri bozulmasın diye ürün alabilecek durumdaysanız (Ekonomik anlamda) elbette alınız ancak donanım kalitesi anlamında zerre farkları olmadığını bilmenizi isterim.

Böyle bir mühendislik zekasına sahip olan bu adamlardı, bulaşık makinesinin içini plastik gövdeli yapan :)

Bir dönem DH nin Electrolux pazarlamacısı (Sonradan BSH gurubunu pazarlamaya başlamıştı gizli gizli) çok tamponlamış ve herkese ''Gayet güzel, hiç bir şey olmaz'' demişti bu üretimler için.

Halbuki şu an şikayetlere baksanız, plastik taban olması nedeniyle su kaçırma, plastik kokusu, çatlama vs sorunlarından geçilmiyordu ortalık o dönem, halen de devam ediyor ama halen de satılıyor bu ürünler. Ne yazıktır ki halen de ''Bir şey olmaz'' diyen pazarlamacılar var.

Arkadaş, iki gram az çelik kullansınlar diye üretimden kısmışlar işte neyin ''bir şey olmaz'' ı bu?

Önüne BOSCH yazdın diye parayı ikiye katla, ama içindeki malzemeyi de ikiye böl, oh ne ala memleket.

Durun yahu, konumuz bu değildi değil mi? :alala

C Çevrimdışı

cetinsalih

Yeni Üye
2 Ara 2019
35
28
bende de bosch ürünler var ama 11.11'de indirim kuponuyla siemens bulaşık makinesi aldım. aralarında o kadar fiyat farkı verilecek bir farklılık yok bence

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
eskiden beyaz eşyadan küçük ev aletlerine kadar bosch alan biri olarak bosch buzdolabı faciasından sonra bende bu markadan vazgeçtim bende hocama katılıyorum eski bosch değil artık.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Normalde Siemens daha pahalı satılır. Siemens Audi, Bosch Wolsvagen gibi düşünülür
Bu işte hep zamanında yapılan kalite yarışı ve reklamdan kaynaklı.
O algı kalmış ve kulaktan kulağa yayılmaya devam ediyor.
Bir zamanlar yıllar boyu giden makineler yaptı bu adamlar evet ama bugün bırak makineyi, ürettikleri sigortadan matkaba kadar kalite düşüşü söz konusu.
Bazı ürün gruplarını bu sebepten Çin'de ürettiriyorlar.
Sony gibi yani.
İsim var ama gerisi?

Şu bir gerçek, kalite ucuza olmuyor artık. Pahalı olması da o firmayı tamamen güvenilir kılmıyor tabi.
Kısacası kapitalizm de geç işte. Bir malı 20 yıl kullanmanı istiyorlarsa da ona göre bedel alıyorlar senden. :hihi

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
türk parası 1tl 1 euro olsa hemen bütün beyaz esşyaları miele alırım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

artık paramız vestele bile yetmiyorda bimden -A101 den Vestel ve arçeliğin alt markalarına bakıyoruz.

Geri
Üst Alt