Bu konu, belirsizlik ve eksik belge neticesi kilitlenmiştir.

Puzik Çevrimiçi

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Abi bir de şu tipler var ki bunlara bazen verecek cevap bulamıyorum.

Yurt dışında yaşayıp oranın koşullarına göre yaşayıp burayı değerlendirmelerine öyle ifrit oluyor, öyle nefret ediyorum anlatamam.

Bu benim bu ülke koşullarında yaşayıp, Somali Etiyopya gibi ülkelerdeki insanlara ''Bence ülkenizde açlık yok, siz sığır sürüleri bütün gün yatıyorsunuz da ondan böyle oluyor'' demem gibi bir şey bana göre.

Fotoda okumak zor olur diye yazıları aşağıya yapıştırdım.

cahikl.jpg

Siemens IQ500 WT

• 21 dakika önce
Bence ... Marka degil... tüketici bir cok durumda suclu.... videolari izliyorum ... Kullandiklari sekil icin ceza almalari lazim. Ben almanyada yasiyorum... burda da vestelin ürünleri satiliyor... burda satilan beyaz esyalar Türkiyeden geliyor ama burda ne rulman ne birsey bozuluyor. Demeki memleketimiz deki insan... kullanmasini bilmiyor...

Adem Helvacı

• 1 saniye önce
Yurt dışında yaşayan kardeşlerimiz neden bizleri hep böyle 1920 lerden bir anda bu günlere gelmiş derecede cahil görüyor anlamıyorum. Ülkemizden ihraç edilen ürünlere kullanılan donanım ile yurt içinde kullanılanlar aynı değil size bunu anlatamıyoruz bir türlü. Neden? sizin yaşadığınız ülkedeki DİSİPLİN VE SİSTEM, bizim ülkemizdeki gibi halka sunulan çürük çarık ürünlere izin vermeyecek şekilde dizayn edilmiş durumda da ondan. Ne düşünüyorsunuz anlamıyorum yani 84 milyon Türk vatandaşı gerizekalı, cahil, embesil, mal kullanmayı bilmiyor ve siz yüce gurbetçi kardeşlerimiz gibi medeniyet yüzü görmediğimiz için makinelerin içerisinde koyunlarımızı yıkayıp rulmanları mı bozuyoruz.? Her şeyi geçtim, sizin yaşadığınız ülkede size DEVLET tarafından verilmiş olan yasal bir garantiye rağmen herhangi bir üretici ''Ben devletin kanununu tanımıyorum, garantiyi de takmıyorum, bu iş için para ödeyeceksin'' diyebiliyor mu? Tamam hocam markayı savunun bizi de gömün de rica ediyorum bunun a bir seviyesi olsun. Allah ıslah eylesin ne diyeyim.
Yorum yapacaktım ama zaten roket atmışsın hocam, orantısız zeka kullanmışsın, ağzına parmaklarına sağlık. Bu tipler hep vardı ve olacaklarda.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ben gençlik yıllardımda araç klimaları yapan bir firmada çalıştım yurt dışına giden ürünlerde 1 sınıf malzeme kullanıyorlardı.polyester kasalarda bile nokta kadar sorun olsa yerli üretime ayırıyorlardı.fakat iç piyasaya giden ürünlerde ise sür macunu geç yaptırıyorlardı.iç piyasaya giden ürünlerde malzeme kalitesi bile düşüktü.mesela dış piyasaya giden ürünlerde tek parça yalıtım malzemesi kalıpla kesiliyordu iç piyasaya giden ürünlerde ise artık bütün parçalar yapıştırılıp kullanılıyordu.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Köyünde açlıktan ölmek üzereyken ışınlama ile modern dünyaya gavur poku temizlemeye koşanlar adam olmuş ahkam kesiyor, ne güzel.

İşi gücü, geçimi, az buçuk toprağı vb olan gavur ellere koşmamış. Her anlamda en sefillerimiz oraya gitmiş genel olarak. Kendileri ve çocukları ülkemizi "çok güzel temsil ediyorlar", sağ olsunlar. 60 öncesindeki Avrupa'daki Türk imajı bunları eksport edince 20 senede poka dönmüş, anlayın işte.

Farklı durumu olanları tenzih ederim ama maalesef durum bu.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
ana dilinde yazılı olarak iletişim kuramayan yurdum insanları örn no:12395874

yine iyi anlamışsınız yazılanları. Ben sizlerin tercümelerinden anlayabildim içeriği.
Göğsünü gere gere milliyetçiyim der, sosyal medya profilinde mutlaka arka fonda bayrak, elde silah ve tespih fotoğrafı vardır. Ama gel gelelim anadilini doğru yazamaz, konuşamaz bu canlı türü. Bu bir genelleme değildir. Tüm milliyetçi kardeşlerimizi kapsamamaktadır, onları tenzih ederim..

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
google dayıya "ülkelerin kitap okuma oranları" yazınca infogram diye bi site çıktı ilginç iddialar var :)

Türkiye'de yılda 12 bin 89 kişiye 1 kitap düşüyor.
Japonya'da 1 kişi yılda ortalama 25 kitap okurken, Türkiye'de bu oran komik: 6 kişi 1 kitap okuyor.

Japonya'da yılda 4 milyar 200 milyon kitap basılıyor. Türkiye'de sadece 23 milyon.

yazılı ya da sözlü anadilde iletişimle kitap okuma oranları arasında bir ilişki olduğunu düşünerek paylaşayım dedim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
google dayıya "ülkelerin kitap okuma oranları" yazınca infogram diye bi site çıktı ilginç iddialar var :)

Türkiye'de yılda 12 bin 89 kişiye 1 kitap düşüyor.
Japonya'da 1 kişi yılda ortalama 25 kitap okurken, Türkiye'de bu oran komik: 6 kişi 1 kitap okuyor.

Japonya'da yılda 4 milyar 200 milyon kitap basılıyor. Türkiye'de sadece 23 milyon.

yazılı ya da sözlü anadilde iletişimle kitap okuma oranları arasında bir ilişki olduğunu düşünerek paylaşayım dedim.
Bu konuya bir youtube yorumumda daha yeni değinmiştim.

TV izlemeye ayırdığımız zamanın 10 da birini kitap okumaya ayırsak o bile inanılmaz fark yaratır ülkede.

Ama ne gerek var, Acun denen zibidinin daha çok para kazanması lazım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
aman Adem Helvacı Adem Helvacı hocam sakata gelmeyesin acur'u yıldızla bari :slap
Yasal anlamda zibidi de sorun olmayacağı için seçtim :)
yani sonuçta zibidi nin kelime anlamı ne ise, Acun efendiye uyuyor. Yersiz ve zamansız hareket eden, dar ve kısa giyinen diyor sevgili sözlük. Acun da parmak arası ve bermuda ile çok gezip nerede na yapacağı belli olmadığı için gayet uygun tanımlama olmuş sanki :)

Değiştirip abv mi yazsam acaba , twitter hukuk dairesinde sormuştum, yasal olarak abv nin bir yaptırımı yokmuş :)

Geri
Üst Alt