Bu konu, belirsizlik ve eksik belge neticesi kilitlenmiştir.

M Çevrimdışı

Muhammet tümay

Yeni Üye
4 May 2021
1
44
Vestel‘den aldığımız sıfır ürün de özürlü sorunlu sıkıntılı olmasına rağmen bir yıldan bu yana TV bozuk kullanamıyorum tüketici mahkeme heyetine gittim tüketici mahkeme heyeti beni haklı buldu ama vestel Çözüm merkezi lan bir bayan biz size hiçbir şekilde çivi değişimi veya yeni ürün konusunda yardımcı olmayacağız olmuyoruz dediler bayi Aldığım bayiden rica ettim konuyu araştırması için araştırdı ve iki gün sonra döndü bana müdür yardımcısı müşteri hizmetleri onun kararı imiş bir yıl önceki para fatura bedelini iade etmek istiyorlar bir yıl önce aldım Fatura tutarı 4200 şu anda İse TV 7000 tl tüketici mahkeme heyeti kararını yok sayıyorlar hem mağduriyet hat safada hem de sanki ben onları mağdur etmişim gibi tavırlar sergiliyorlar ve medya sorumlusu kutlu Bey de benimle inatlaştı bu konuda Mahalle arası bakkalları üslubuyla inatlaşlıyor benimle lanet olsun mesela ulaştığım güne diyeceğim vestel alakası olduğunu düşünmüyorum yönetim ve çözüm kısmı ile alakası olduğunu düşünüyorum düşünüyorum Vestel çözüm merkezi tarafından yüksek dozda mağdur edildim tam anlamıyla paramla rezil oldum bir yıldan bu yana parama kullanıyorlar ben ise TVlerini kullanamıyorum bozuk şekilde evde duruyor TV modeli 60 ud 9860 Altta fotoğrafını yükledim tüketici mahkeme heyeti kararının

AC835BC6-9DA7-4A9E-878A-E139CD4C939E.jpg

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Geçmiş olsun sizin adınıza çok üzüldüm.

Edit: Çok da üzülmemiş olabilirim ?

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vestele kararı e-posta olarak at şikayet var'a yaz değişim yada tamiri satıcıyı üreticiyi zorlamıyorsa diye yazıyor tamiri değişimi mümkün değil deyip kanunun etrafından dolanıyor bedel iade yapmak istiyor Vestel kanunen değişimde yapabilir bedel iadesi de kanun böyle diyor fiyat farkı ile ilgili malesef bir yaptırım yok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Karar size tebliğ edileli ne kadar oldu? (Yazıyı çok detaylı okumadan soruyorum)
Karşı tarafa tanınan 15 günlük itiraz hakkı süresi doldu mu?
Karşı taraf size kararı TANIMADIĞINI beyan etti mi?

Durum öyle ise yapacağınız işlem basit.

En yakınınızdaki icra müdürlüğüne gidin, sanıyorum 50-60tl dolayında idi bir dosya bedeli var onu yatırın, dilekçenizi yazın, elinizdeki THH karar örneğinin kopyasını dosyaya dilekçenize ekleyin ve HACİZ işlemi başlatın bu kadar basit.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Karar size tebliğ edileli ne kadar oldu? (Yazıyı çok detaylı okumadan soruyorum)

En yakınınızdaki icra müdürlüğüne gidin, sanıyorum 50-60tl dolayında idi bir dosya bedeli var onu yatırın, dilekçenizi yazın, elinizdeki THH karar örneğinin kopyasını dosyaya dilekçenize ekleyin ve HACİZ işlemi başlatın bu kadar basit.
Ama yanlış anlamadıysam vestel zaten para vermek istiyor, tüketici cihaz istiyor, cihazın da fiyatı artmış ne olacak şimdi ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Haciz işlemi başlatmaktan başka yolu yok Vestel ile anlaşma sağlanmazsa anlaşmazlık tutarı 3559 TL yazıyor TV 7000 TL olmuş diyor iade istemiyor aradaki fark için maddi manevi tazminat davası vs açan olmuşmudur yada maddi manevi tazminat davası açılsa sonuç alırnır mı diye merak ediyorum A Adem Helvacı hocam ne dersiniz hukuk kanun ABD de firmalara maddi manevi tazminat davaları çok açılıyor bizde de işe yarar mı ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
O benimde dikkatimi çekti 60 inç TV almış üst model diye fark vermeden 75 inç talep ettiyse Vestel yanaşmaz anlaşmazlık olur Vestel değişim konularında pek sorun çıkarmıyor diye biliyorum ben
Benim bildiğim Vestel tüketicinin avukatıdır. Bence buradaki sorun Daha büyük tv istenmesi büyük tv ye ek para alınması gerekir diye düşünüyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Benim bildiğim Vestel tüketicinin avukatıdır. Bence buradaki sorun Daha büyük tv istenmesi büyük tv ye ek para alınması gerekir diye düşünüyorum.
Tüketicilerin bazen büyük firma diye fazla istekleri olabiliyor geçen matkap konusu vardı firmada dediği matkapbın tüketici de olduğunu 150 TL'ye satın aldığını satıcı firmadan güncel fiyat üzerinden 289 TL talep ettiğini görmüştük :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri