Bu Kıbrıs şimdi mi kıymetli oldu!!!

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
22
Murat Kardeşim aslında olması gereken, Herkesin görüşüne saygı duymak şeklindedir.
Ülkenin birliğine ve bütünlüğüne, Ahlaki ve dini ve insani değerlerimize saldıran cümleler olmadıkça herkes her şekilde düşünüp ifade edebilmekte özgür olmalı, Zaten bu gün yaşadığımız en büyük sıkıntı da bu değil mi?

Biz bu gün iktidarda olanları ''Bizi konuşturmuyorlar'' diye eleştirirken, İktidar partisine gönül veren kardeşlerimizin fikirlerini burada kabullenememek de bizim tezatımız olur. :ok

Tamam birbirimizin fikirlerini benimsemeyebiliriz, ama söylenmesinde bize zarar veren hiç bir şey olmadığı görüşündeyim. Sen ne dersin ?
Haklısın abi biraz havanın sıcaklığı birazda burdaki muhabbet sinirlendirdi be kusura bakma ??

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
ado. hacı abi bu konuyu kilitleyelim. işin suyu çıkmadan istersen. silivri soğuktur şimdi :)

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
22
Abim şimdi karar verdim, Bu devlet adamlarına üslup dersi verecek kadar anlayışlı ve nezaket dolu yapacağız bu forumu.

Bizi görsün onlar utansınlar :kiskis
Aslında güzel olur. Siyasilere hakaret edilmeden ama yaptıklarıda söylenerek tartışma ortamı oluşturulabiliriz

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ado. hacı abi bu konuyu kilitleyelim. işin suyu çıkmadan istersen. silivri soğuktur şimdi :)
Havalar ısındı biraz ya, cesaret geldi :kop

Şaka bir yana söyleyeceğimizi söyledik konuyu kilitlemesek de mevzuyu kendi aramızda kapattık. Küfür yok, hakaret yok, devlet böyüklerimize saygısızlık yok, sadece olan biten 1-2 örnek verdik hepsi bu :)

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
17 yıldır ülkeyi yönetemeyenlerin de ne olduğunu herkes biliyor, yalnız bazılarının işine gelmiyor.
hiçmi hizmeti yok.. chp'den iyi en azından
Baksanız gündüzleri dilinden Allahuekberi, tespihi düşürmeyen esnaf adam akşam tekelin yolunu tutuyor, yapmayın kardeşim bunu. Başımıza ne geliyorsa bundan geliyor.
hiç olmazsa kabahati gizli yapıyor bu onunla Allah arasında.. içki içitiği halde ak partiye oy veren var.

Biz hepimiz kardeşiz. Sizin siyasi görüşünüz beni ilgilendirmiyor.
budur.... peki partisiz siyaset nasıl olacak olmadığına göre ??
'İslam dini Barış dinidir'' diye biz etrafımıza İslamiyetin güzelliğini saymaya anlatmaya çalışırken, Din adamları Nur Suresi 24 ve 24/2 den dem vurarak İslamiyette aslında şiddetin de var olduğunu söyleyebiliyorsa
dinimizde var olanı bizim tartışmamız doğru değil.. barış dini aynı zamanda cezada var.
Türkiye olarak sulh esas ama düşman saldırırsa mecbür savunma savaş olur he ülkede böyle değilmi
Liyakat yok
Adalet yok
Hak ve eşitlik yok
Gelir adaleti yok
Ülke adaleti yok
Bilim adına yatırım yok
Üniversiteler abluka altında
Gençler din kitap iman bilmez hale geldi bu baskı rejimi sonrası
bahsettiklerine katılıyorum çünkü efendimiz işleri ehline verin buyurmakta..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aslında güzel olur. Siyasilere hakaret edilmeden ama yaptıklarıda söylenerek tartışma ortamı oluşturulabiliriz
olması gereken bu işte

Abim Videoyu şimdi bulamadım da, ünv li birkaç kardeşimizin yaptığı bir roket vardı, Onun gibi olmasın da :kiskis
videodan kastı anlamadım
resmi site..

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
22
hiçmi hizmeti yok.. chp'den iyi en azından

hiç olmazsa kabahati gizli yapıyor bu onunla Allah arasında.. içki içitiği halde ak partiye oy veren var.

budur.... peki partisiz siyaset nasıl olacak olmadığına göre ??

dinimizde var olanı bizim tartışmamız doğru değil.. barış dini aynı zamanda cezada var.
Türkiye olarak sulh esas ama düşman saldırırsa mecbür savunma savaş olur he ülkede böyle değilmi

bahsettiklerine katılıyorum çünkü efendimiz işleri ehline verin buyurmakta..

olması gereken bu işte
Olması gereken bu hakaret etmiyorum zaten dediklerini diyorum. Genelde hakaret eden kendileridir sayın erdoğan

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yahu 23 ünden sonra yine herkes birbirine ''Vaaay gangaaaa nassın gaaari?'' diyecek.

Hep bu siyasi tırtlar gerim geriyor vatandaşı. Bırakın petrolü onlar çıkartsın, domatizi biz ekelim, tohumu onlar satsın mutlu mesut geçinip gidelim işte :ok

Biz işimize bakalım :ok

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
konuyu hizlica okudum tansiyonum cikti :slap:hihi
ado yazdiklarinda %birmilyar tirilyor hakli
milliyetci duygulardan olusmus at gözlügü ile akp yi destekleyen birisine laf anlatmaniz imkansizdir ben cok denedim basaramadim
hastahaneler düzeldi saglik sistemi artik daha iyi ücretsiz hersey diyor , yigenimin ameliyati icin 150 bin lira istediler diyorum yok istemezler diyor
yol yabdi metro yabdi diyor , 1 liralik isi 10 liraya yapti 9 lirayi yancilarina dolayli olarak kendine aldi diyorsun "olsun eskiden o yollar metrolar yoktu" diyor
paralari caliyor diyorsun " caliyor ama calisiyor yol yabiyor" diyor
araban varmi o yollarda sürebiliyormusun diyorsun " nerde araba alacak para ama olsun" diyor
ekonomi batiyor issizlik enflasyon almis basini gidiyor diyorsun " yalan her evin önünde en az 2 araba var " diyor
seninkiler nerde ailende kac kisinin arabasi var ozaman diyorsun " bizde yok diyor "
bu hikaye böyle uzar gider türkiyedekiler neysede yurt disinda yasayan öküzlere deli oluyorum
sayiyor o düzeldi ülke öyle güzel böyle güzel almanyayi vs solladik bizi kiskaniyorlar vs diye iyi hadi git gel biteni ben alcam diyorum niye gidiyim burda hersey daha iyi diyor :haha
bir "insan?" cahil olabilir bilgisiz olabilir yanlis biliyor olabilir herseyi anlarimda 1 saniye önce kendi söyledigi söze 1 saniye sonra tam zit fikirde seyler söylemesi nasil tanimlanir bilmiyorum gerizekali desem olmuyor embesil desem olmuyor literatür de yok bunu tanimliycak birsey
bu modellerin hepsi böyle kronik sorunlu üretim hatasi o yüzden bosverin malesef bununla yasamak zorundasiniz
ülkenin düzelmesi icin ado gibi sorgulayabilen bilincli vatandaslar gerekli parti,görüs,din,mezheb,irk gözetmeksizin sorgulayip hakkini arayan. kim olursa olsun memurdan cumhurbaskanina alayinin vatandas tarafindan vatandasa hizmet icin görevlendirilen birer isci oldugunu ve bunun icin maas aldiklarinin bilincinde olan gerektiginde bu kisilere hesap sorabilecek en azindan secimlerde ( ki secimlerde direkt yada endirekt akp kontrolünde artik o da mümkün degil) görevden alip yerine hak edeni getirebilecek insanlar gerekli ütopya da bunlar mümkün türkiye de mümkün degil

kücük bir anekdot: sehir merkezinde gezerken esim belediye baskanini görünce " aa belediye baskani burdaymis" gibi bir tepki verdi bunu duyan belediye baskani ceketinin önünü ilikleyip selam verdi ( lokasyon türkiyeyi cok kiskanan alamanya)

türkiye de olsa herhalde sen niye belediye baskani diyorsun sayin diyeceksin diye korumalarina dövdürürdü :haha

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Genel olarak tarihini bilmeyen, tarih diye düzmece yalanlarla uyutulan yabancıların ülkemiz menfaatleri hesapları paraleline destekleyici algılarla beyinleri kendi menfaatleri ve ülke zararına isteklerle doldurulmuş bir milletin evladı ne yapsın? Anca ya iktidarına ya karşısındakilere karşı çıkar. Millet menfaati değil önce kendi menfaatini düşünür. Bundan ne şehitlik beklenir, ne de fedakarlık.

Bilgi birleştirir, dünyada hiç ondalık sistemde 2x2=4 demeyen bilim insanı duydunuzmu? Öğrendiği bir olduğundan söylediği de bir olur.
Bir milletin alt guruplarına yalan dolan işinize göre bilgileri basarsanız tabidir farklı sesler çıkar. Örnek mi ülke yöneticileri uzun soluklu projeye dahil olup, öncelikle doğudan batıya hızlı tren projesi yapıyor, projenin ayağı olarak 3. köprüyü yapıyor, ülkemiz kazanan tarafta olacakken kaybecek taraf adam devşirip ormanı katledeceksiniz deyip yapmayın diyebiliyor. Bir başka guruba inancını öne çıkarıp verilen ismi öne çıkarılıp bak yapanlar size zulüm ediyor. denebiliyor.
Halbuki projeler derin bir aklın projeleri ve bize de fayda getiren projeler, üstelik teknolojiyi ve krediyi de dahil olduğumuz projenin üslenicileri 'Hızlı tren ÇİN' karşılıyor.

Bu projelerden zarar görecek ülkeler 10.000 km öteden beriye canı sıkıldığından değil, birşeyler yapmazsa hapı yutacağından geliyor. Kıbrıs yeni sistemde isviçre nin yerini alacak, yani paranın merkezi olacak. Adamlar isviçredelerdi geçen yüzyılda, ülkenin ne ordusu var ne savunması niye, paranın baronları ne kendilerine saldırır nede bir güç yer yüzünde onlara saldırabilir. Yeni sistemde ABd başaramazsa kıbrıs paranın ve baronlarının merkezi olacak, enerjide bizim üzerimizden dağıtılacaktır. Adamlar bunun olmaması için elbirliğiyle alternatifleri hazırlamaya çalışıyorlar. Doğu akdenize en uzun sınırı olan ülkeyiz, kıbrıs da üzerine eklenince enerji pastasından en büyük pay alacak ülkeyiz.

Kendi çocuklarını ve neslinin geleceğini düşünen bencil bir bu ülke insanı 'yurttaş' şu olanlara bakarsa deniz kuvvetlerimiz ve silahlı kuvvetlerimiz başta olmak üzere tüm iktidara ve devletinin memurlarına bu mevcut politikaları uyguladığı sürece tüm gücüyle destek verir.
Sorunlarımız birikmiş ve borcumuz gibi çok, ama ödemek için kaynak olarak yeni borçlar değil böyle büyük gelir getirecek ve borçlanmamızı bitirip artıya geçirecek atıl kaynaklarımıza yönelmemiz ve bu sahip olduğumuz haklarımızı birlik olup birlikte savunarak kaptırmamamız gerekir. Elbette ardından kaynağımız arttıkça sorunlarımız da çözüle çözüle kendiliğinden azalacaktır.

Araştırmayı sevenlere bir soru sorayım,
Hz. Muhammed (S.A.V) medine de kurduğu devletin devamı 4 halife ve sonraki halifelerin yönettiği devletin yönetimi Yavuz Sultan Selim Hanın Mısır seferi sonrası Osmanlı hanedanı devletine geçmesiyle Osmanlı hanedanı devleti neye evrilmiştir. Padişah dediğimiz halifeler resmi evraklarda önceki devletimizi nasıl tanımlıyorlardı? Şu anda dünyadaki halifelik makamı hangi kurumumuzdadır?
Fikir sormuyorum dikkat bilgi soruyorum.... Tarih konusunda yetkin araştırmacı üyelerimiz varsa ve delilleriyle aydınlatırlarsa güzel olur.
Bizim Meclisimiz İstanbul daki çalışmalarına 18 mart da verilen aradan sonra "Padişah da 11 nisanda istanbuldaki meclisi-mebusan ı kapatmıştır" 23 nisan 1920 de yenilenen seçilmiş mebuslarıyla ankara daki ilk çalışmalarına başlamıştır. Cumhuriyetin ilanı ise 29 ekim 1923 de yine aynı meclisinin kararıyla olmuştur.

Bence bilgi paylaşınca değerli yoksa paylaşacak birisi gelinceye kadar paylaşılmayan insan gibi bilgi de gariptir.

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Şu siyaseti hiç sevmem iki ucu boklu değnek iki tarafında faydasına bir sonuç çıkarmayan her ortamı her durumu bozan bir davranış biçimi benden de ülkemden de uzak dursun başka birşey istemiyorum..

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
konuyu hizlica okudum tansiyonum cikti :slap:hihi
ado yazdiklarinda %birmilyar tirilyor hakli
milliyetci duygulardan olusmus at gözlügü ile akp yi destekleyen birisine laf anlatmaniz imkansizdir ben cok denedim basaramadim
hastahaneler düzeldi saglik sistemi artik daha iyi ücretsiz hersey diyor , yigenimin ameliyati icin 150 bin lira istediler diyorum yok istemezler diyor
yol yabdi metro yabdi diyor , 1 liralik isi 10 liraya yapti 9 lirayi yancilarina dolayli olarak kendine aldi diyorsun "olsun eskiden o yollar metrolar yoktu" diyor
paralari caliyor diyorsun " caliyor ama calisiyor yol yabiyor" diyor
araban varmi o yollarda sürebiliyormusun diyorsun " nerde araba alacak para ama olsun" diyor
ekonomi batiyor issizlik enflasyon almis basini gidiyor diyorsun " yalan her evin önünde en az 2 araba var " diyor
seninkiler nerde ailende kac kisinin arabasi var ozaman diyorsun " bizde yok diyor "
bu hikaye böyle uzar gider türkiyedekiler neysede yurt disinda yasayan öküzlere deli oluyorum
sayiyor o düzeldi ülke öyle güzel böyle güzel almanyayi vs solladik bizi kiskaniyorlar vs diye iyi hadi git gel biteni ben alcam diyorum niye gidiyim burda hersey daha iyi diyor :haha
bir "insan?" cahil olabilir bilgisiz olabilir yanlis biliyor olabilir herseyi anlarimda 1 saniye önce kendi söyledigi söze 1 saniye sonra tam zit fikirde seyler söylemesi nasil tanimlanir bilmiyorum gerizekali desem olmuyor embesil desem olmuyor literatür de yok bunu tanimliycak birsey
bu modellerin hepsi böyle kronik sorunlu üretim hatasi o yüzden bosverin malesef bununla yasamak zorundasiniz
ülkenin düzelmesi icin ado gibi sorgulayabilen bilincli vatandaslar gerekli parti,görüs,din,mezheb,irk gözetmeksizin sorgulayip hakkini arayan. kim olursa olsun memurdan cumhurbaskanina alayinin vatandas tarafindan vatandasa hizmet icin görevlendirilen birer isci oldugunu ve bunun icin maas aldiklarinin bilincinde olan gerektiginde bu kisilere hesap sorabilecek en azindan secimlerde ( ki secimlerde direkt yada endirekt akp kontrolünde artik o da mümkün degil) görevden alip yerine hak edeni getirebilecek insanlar gerekli ütopya da bunlar mümkün türkiye de mümkün degil

kücük bir anekdot: sehir merkezinde gezerken esim belediye baskanini görünce " aa belediye baskani burdaymis" gibi bir tepki verdi bunu duyan belediye baskani ceketinin önünü ilikleyip selam verdi ( lokasyon türkiyeyi cok kiskanan alamanya)

türkiye de olsa herhalde sen niye belediye baskani diyorsun sayin diyeceksin diye korumalarina dövdürürdü :haha
Özet olarak durum tam da budur, ellerine yüreğine sağlık... :ok

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
milliyetci duygulardan olusmus at gözlügü ile akp yi destekleyen birisine laf anlatmaniz imkansizdir
bu bir anlayışsızlıktır,nerden biliyorsun
asıl ülkeye pek hizmeti olmayan chp'ye baksen.
söylediklerin kelimesi kelimesine chp için geçerlidir..hiç kusura bakma bu konuda.
1 liralik isi 10 liraya yapti 9 lirayi yancilarina dolayli olarak kendine aldi diyorsun "olsun eskiden o yollar metrolar yoktu" diyor
1 liralık iş neymiş ortaya öylece bırakılmaz bu

malesef hepsini chpli barındırır
Bölgede güçlu turkiye istenmiyor mesele bu
DEDİĞİM BUDUR TAM BAĞIMSIZ GÜÇLÜ TÜRKİYE İNŞAALLAH KURULACAKTIR içimizdeki anlamayanlara rağmen
Özet olarak durum tam da budur, ellerine yüreğine sağlık.
hatalı ön yargılı ama...
ister chp ister ak parti ister başka parti için GÜÇLÜ TÜRKİYE'den vazgeçemem.. LİDER OLMALIYIZ.
resmi site..
Bağış yapılabilir Türkiyemiz için................ :ok :ok
Meramımı bu anlatabilir umarım.. Kırgınlığa sebeb olmamak için konuyla fazla yazmayacağım elden geldiği kadar.
isterse ( ...at gözlügü ....destekleyen birisine laf anlatmaniz imkansizdir..... ) desinler istediği kadar diyebilir.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt