Bu da bizim tv - 47PF9090 :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Bu gün yine tv çökünce (smart uygulamasını içine gömdüm de,tv kapa-aç yapınca çöktü) ,yazılımı yükledikten sonra hemen elimdeki son aldığım CLONE00000 dosyasını attım,aslında biliyordum ama bizde hem çanak-merkezi sistem- hemde kablotv var,ayrıca kablo+çanak anten xml dosyası olarak da var(her ihtimale karşı) ,yani uydu kanallarını yükledim acaba dedim,kablotv ile beraber tvye yüklenirmi CLONE ile, ve yüklendi.
Yani tvniz vestel ise,hem uydu hem kablotv izliyorsanız mutlaka kendinize otel menüden CLONE dosyası alın,elinizin altında bulunsun ?

EK:
Düzenleme yaptım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Pekiii,bu xml kanal listesini nasıl editleriz acaba,bilgisi olan varmı ,kanallar karma karışık görünüyorlar.

xml1.png

EK:
Bu arada ilginç bir şey gördüm xml içinde,ilk satırdaki "xmlns: dvb=urn: dvb:ipisdns:2006" uydu anteni, "xmlns:tva=urn:tva:metadata:2005" bu kablotv analog yayın, "xmlns:mpeg7="urn:tva:mpeg7:2005" bu da kablotv dijital yayın,hadi bunları anlarım da ,2.ci satırdaki "BroadcastDiscovery DomainName" neyin nesi oluyor,alman kanalı ard gösteriyor,ayrıca mpeg7 nedir acaba
Kod:
<dvb:ServiceDiscovery xmlns:dvb="urn:dvb:ipisdns:2006" xmlns:tva="urn:tva:metadata:2005" xmlns:mpeg7="urn:tva:mpeg7:2005" Version="0">
    <dvb:BroadcastDiscovery DomainName="ard.de" Version="1" ChannelListVersion="1" CountryCode="33">

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Teşekkür ederim sevgili hosbulduk,bunu denemiştim, kanallar çıkmıyordu bende,resim almıştım programdan ,olmuyor yani sony editor maalesef

edit.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
hosbulduk hosbulduk ,sen daha iyi tarıyorsun ortamı,acaba bana sony xml kanal listesi bulsan da incelsem,belki vesteli uyarlarım sony editörle ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Olmadı,iki liste çok farklı,demekki vestel tv olmayacak,elle yapmak lazım ,ilgine çok teşekkürler.

Bu sony kanal xml:
b.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
meebbe meebbe ;
Mert,sendeki tvnin servis menü fotosunu buraya ekle bakayım ,bu arada yazılımını unuttum sanma sakın,sadece ekran bozulunca acaip canım sıkıldı,zaten geldimi arka arakaya gelir derler yaz,işte öyle birşey benimki :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt