Bu da bizim tv - 47PF9090 :)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
sayın teraspy teraspy smart menüyü nasıl değiştirdiniz :) 9090 da Toshiba smarta nasıl bağlandınız :redface:

teraspy teraspy Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum.
Ayrıca son yazılımdaki Gold Menü çok kötü kırmızı 3.3.8c dekine dönmek istiyorum ama bu seferde smart eski kalacak.
3.3.8c yi Core update olarak yüklesemmi ne dersin ?

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
SW profilde PİP özelliği görülüyor, googlede aratma yaptığımda 42pf6883 ve 39ph5906 kullanım kılavunda pip özelliği hakkında bilgi vermiş o tvlerde bu özelliik olduğunu anlıyorum hatta 39ph5906 üründe kulavuza göre pip-pap özellikler bölümünün içinde yer aldığı görülüyor ayrıca yine aynı yerde Menü arka planı demiş ve karşılık değeri olarak 0 yazıyor elinde bu tv den olan var mı? yada @hkn40 üstat bu özellikler hakkında desteğini rica etsem

PIPPPPPPP.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhaba, sw profilde profilde dashboard bölümünü göremedim tam olarak nerede ve hangi değerleri vereceğim, tek menü sitili mi var?
9x serilerde var olabilir,diğer kartları bilmiyorum çünkü diğer kartların profilleri kısıtlı geliyor tvden diye biliyorum :)
teraspy teraspy Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum.
Ayrıca son yazılımdaki Gold Menü çok kötü kırmızı 3.3.8c dekine dönmek istiyorum ama bu seferde smart eski kalacak.
3.3.8c yi Core update olarak yüklesemmi ne dersin ?
Sevgili rfve,şu an benim kullandığım sürüm daha da eskisi,362j :) içinde herşey var,çünkü smart bağlandığında 9x serisi portala giriyor,hatta birkaç sürüm daha test ettim,hatta daha ileriye gideyim,eski core yazılımları full haline çevirdim,core denilen yazılımların neredeyse tamamı 55'' için çıktı:haha1
Bu arada 338cyi tabii ki core yükleyebilirsin,adını değiştirip yükle,ama kendisini de yükleyebilirsin,smart sıkıntısı çıkartmaz.Bu arada tam kendimi toparlayamadım,bir kaçgün sonra sana oscamı yolluyayım ,sende kurcala bakalım :)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
9x serilerde var olabilir,diğer kartları bilmiyorum çünkü diğer kartların profilleri kısıtlı geliyor tvden diye biliyorum :)

Sevgili rfve,şu an benim kullandığım sürüm daha da eskisi,362j :) içinde herşey var,çünkü smart bağlandığında 9x serisi portala giriyor,hatta birkaç sürüm daha test ettim,hatta daha ileriye gideyim,eski core yazılımları full haline çevirdim,core denilen yazılımların neredeyse tamamı 55'' için çıktı:haha1
Bu arada 338cyi tabii ki core yükleyebilirsin,adını değiştirip yükle,ama kendisini de yükleyebilirsin,smart sıkıntısı çıkartmaz.Bu arada tam kendimi toparlayamadım,bir kaçgün sonra sana oscamı yolluyayım ,sende kurcala bakalım :)

tamamdır bende oscamı kurcalayım bakalım neler olacak.
Bu arada senin smart toshiba smart toshiba yazılımını mı kullanıyorsun mavi olan ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu arada senin smart toshiba smart toshiba yazılımını mı kullanıyorsun mavi olan ?
İnan tv sık sık reset attırdığımdan orjinal profillerle kullanıyorum,ha bire profil yüklemekten bıktım sevgili rfve,ama evet,onu kullanıyordum,dasbord menüyle beraber.Şu oscam keçisini(!) bırakayım uğraşmasını,tekrar dönerim,işin doğrusu çok da kullanmıyorum smart olayını,ama iptv sık kullanıyorum,usb ile ?:bye

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İnan tv sık sık reset attırdığımdan orjinal profillerle kullanıyorum,ha bire profil yüklemekten bıktım sevgili rfve,ama evet,onu kullanıyordum,dasbord menüyle beraber.Şu oscam keçisini(!) bırakayım uğraşmasını,tekrar dönerim,işin doğrusu çok da kullanmıyorum smart olayını,ama iptv sık kullanıyorum,usb ile ?:bye

Toshiba ile 9X Vestel'ler arasında portal yönünden bir fark var mı?
Farklı uygulamalar var mı?

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
@zifirikaranlik ;
Soru:
Aşağıdaki resimlerdeki hangi numaralı resimde dashboard menü görüyorsun ,numara olarak yazarsan sevinirim :)
1-

dash.png

2-
dash1.png

3-
dash2.png

4-
dash3.png

EK:
Editledim

sayın teraspy teraspy dün bu konudaki mesajınızı telefon dan görünce çok sevindim bugün bilgisayardan daha yakından inceleyince bazı sorularım oluştu.
Çünkü bir şey anlamadım ?

şimdi;

1. resimde ki gibi windows'ta not pad ile bu işlemi nasıl yapabilirim ben hex editörü açınca çince yazılar geliyor ctrl+g yapıyorum resim 1 deki gibi düzgün yazılar gelmiyor. :saskin sanırım siz Kwrite linxzta yapmışsınız.
1388ff7c6505a32fb.png

2. resimden bir şey anlamadım ?
2556d5c069864a35d.png

3. bendeki sw dosyasını açınca 3. resimdeki gibi oluyor yani dashboard menü görünmüyor, sizinde paylaştığınız resimde customer klasörünün altında görünmüyor
335576f061a99c2fb.png

4. resimde ise customerin hemen altında görünüyor olarak paylaşmışsınız nasıl yaptınız bende görünmüyor. siz sw profili hex editörde görünmeyen dashboard menüyü açıp, sonra tool boxta görünür mü yaptınız?

4405165dfda86f752.png

5. lütfen resim atarken birde açıklamada yazarsanız resimlere şu şöyle yapılır diye çok süper olacak ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
sayın teraspy teraspy dün bu konudaki mesajınızı telefon dan görünce çok sevindim bugün bilgisayardan daha yakından inceleyince bazı sorularım oluştu.
Çünkü bir şey anlamadım ?

şimdi;

1. resimde ki gibi windows'ta not pad ile bu işlemi nasıl yapabilirim ben hex editörü açınca çince yazılar geliyor ctrl+g yapıyorum resim 1 deki gibi düzgün yazılar gelmiyor. :saskin sanırım siz Kwrite linxzta yapmışsınız.
1388ff7c6505a32fb.png

2. resimden bir şey anlamadım ?
2556d5c069864a35d.png

3. bendeki sw dosyasını açınca 3. resimdeki gibi oluyor yani dashboard menü görünmüyor, sizinde paylaştığınız resimde customer klasörünün altında görünmüyor
335576f061a99c2fb.png

4. resimde ise customerin hemen altında görünüyor olarak paylaşmışsınız nasıl yaptınız bende görünmüyor. siz sw profili hex editörde görünmeyen dashboard menüyü açıp, sonra tool boxta görünür mü yaptınız?

4405165dfda86f752.png

5. lütfen resim atarken birde açıklamada yazarsanız resimlere şu şöyle yapılır diye çok süper olacak ?

Sadece 1. resimdeki soruya yanıt vereyim bu vestel profile reader tarafından anlamlı hale getirilmiş text dosyası.

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet 4 numarada ,birde 1 nolu resimde görünüyor,pekiii diğer 2 resimde neden görünmüyor dersin sevgili zifirikaranlik ?
Çünkü görünen resimler bizim 9x kartların resimleri,1 numaralı resim hexedit ile görünümü,4 numaralı da toolbox ile görünümü,peki diğer iki resimde neden yok biliyormusun ,çünkü onlar MB130 nolu karttan alınmadır,zaten txt dosyasına baktığında altta göreceksin MB130 olarak.
Benim devamlı yazdığım ve artık yazmaktan bıktığım "MBXXX nolu kartlardan profiller eksik geliyor,bu kartlarda fazla bir şey yapamazsınız" sözlerimin -yazılarımın doğruluğunu da göstermektedir bu resimler.
Yani kısacası devamlı yazdım, profiller eksik geliyor,olmaz diye ama ısrarla sormaya devam ettin"olurmu,nasıl yaparım,siz nediyorsunuz" gibi ,zaten olmuş olsa inan sana herşeyi yazardım,böyle böyle diye ?
Bu yüzden toolbox ile veya profile pacther veya adı neyse hatırlamadım şimdi,onlardan biriyle profilini açtığında bizlerde görünüpde sizlerde görünmeyen seçenekleri ne yaparsan yap ne açabilirsin nede kapatabilirsin,çünkü göremiyorsun,nedeni de "profillerin eksik gelmesinden"dir
Sadece 1. resimdeki soruya yanıt vereyim bu vestel profile reader tarafından anlamlı hale getirilmiş text dosyası.
Sevgili rfve'nin böyle cevap vermesinin nedeni de -ki süper cevaplamış- bizim dosyaların java altında bile okunması ve program tarafından bunu txt haline getirilmesidir,nedeni de profillerimizin tam olarak gelmesinden dolayıdır.Sizin dosya eksik geldiğinden java ile okunmadığından boş bir sayfa geliyor,bakınız resim 2
?

Bu konuyu yazıyla değil de resimle anlatmayı uygun gördüğümü de belirteyim .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt