teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy,

ustam denedim bunda da aynı sn yok yada yanlış yazılım dedi artık bende cihaz acılan yazılım yükledim tekrar bu sekilde kullanmak en iyisi başka botec aldım onu kullanıcam şimdilik
Çok ilginç ,en son şunu sorayım bari ,flash olarak üzerinde ne var dı merak ettim.
Birde diğer botechi nereden aldın acaba,link verirsen sevinirim,funcam varmı yeni aldığın cihazda :)

P Çevrimdışı

plus007

Yeni Üye
27 Ara 2019
2
41
Ustalar ben çok acemiyim . Piko 700 cihaz var bende . Evde bilgisayarım yok , tabletten USB ile medaistar 770 cihaza dönüşümü yapabilirmiyim. Bana yardımcı olabilir misiniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ustalar ben çok acemiyim . Piko 700 cihaz var bende . Evde bilgisayarım yok , tabletten USB ile medaistar 770 cihaza dönüşümü yapabilirmiyim. Bana yardımcı olabilir misiniz
Android için olmaz sanırım maalesef ,çünkü program windows programı(.exe) :ok

M Çevrimdışı

mrt05

Aktif Üye
10 May 2020
54
41
teraspy ustam botech 600 hd plus çok aradım piyasadan kalktı galiba bulamadım 1-2 yerde buldum ondada funcam yoktu sonunda 1 yıl funcam botech 700 hd aldım bugun test ettim youtube calışmıyor funcam aktif olmadı sinyal göterge berbat cihaz üzerinden yazılım güncelleme yapınca funcam aktif oldu ama youtube yine aynı bende dısegc motor var anten ayarlarında sağa sola dönder ince ayar vs.hiçbirşey yok usals dediğiniz gibi 3 şehir yüklü evdeki diğer cihazdan astra ayarladım çanağı 700 hd taktım aynı frekansdaki kanallarda bile birinde sinyal var diyerinde sinyal yok hatta şuan işteyim sinyal sıfır kalite 65 hayır çanağı mesela hotbirdde çeviren herdefasında diğer uydu alıcısını takacağım kısacası iyice cihaz sinir etti beni
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ustam bu cihazı flash değiştirmeden 600 hd plus , mediastar veya daha stabil bir yazılıma
bendeki min usb ile rs232 den yapabilirmiyim cihaza dikkat ettim rs232 girişinde 3 tane pin gözüküyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hemen usals denemesi için 700 yazılımını yükleyip ,nasıl yapacağını yazayım .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet ,rs232 ile dönersin ,piko600 yazılımı iyidir.Sanki ben 700 yazılımının kötü olduğunu yazmıştım diye hatırlıyorum,ama telaş etme eğer flash değiştirince istediğin yazılımı yüklersin :ok
Bende F1+ yüklüydü ,şimdi piko700 attım ,eğer flash değiştirirsen vision pro+ tavsiye ederim.Funcam 1.32 dir ,elindeki rs232 kablosu ile değişim yapmadan da dene yazılımları ,ama önce pikoya uygun kablo yapmalısın :ok
Bu arada usals ayarı ,"kurulum" menüsünde ,doğu ve kuzey koordinatı gireceksin sadece ,diğer menüyü göz ardı et,ben piko ile çeviriyorum motoru ,köyde :) next vardı mtoru çeviren ,ama uzun zamandır piko ile çeviriyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu arada ekleme yapayım ,flood gibi olacak gerçi , Menü +kurulum + Anten ayarı ,2.ci sayfaya geçip orada önce " Motor modu "nu ister diseqC yap ister usals yap,sonra da yukarıdaki dediğim yerden koordinatı gir :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Piko rs232 bağlantı pimi devresi.

M Çevrimdışı

mrt05

Aktif Üye
10 May 2020
54
41
Piko rs232 bağlantı pimi devresi.
ustam cihaza giriş miniusb sadece yerler değişecek değilmi birde bendeki cihazın yazılım yedeğini alayımmı evet ise nasıl baktım bulamadım ama

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
O fotoda yazmıştım ,ona göre yap rs232 yi ,eski bir cihazdan sökülen kablolar işe yarıyor bu konuda :)
Cevap "evet" bir usb tak ,cihazı aç , "menü + usb kontrol +Usb yöneticisi tıkla ,usb penceresi geldiğinde kumandadan 0+9+4+3+1+2+8 tuşla ,mesaj gelecek ,ok bas çık mesajdan ,ama usbyi kontrol et ,2 dosya atacak içine ,bu dosyaları sadece rs232 ile atabilirsin yanlız :) ,

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt