BOTECH 600 HD PLUS ve BOTECH 600Z dönüşüm yazılımları

A Çevrimdışı

akume

Yeni Üye
3 Nis 2019
43
63
Üstat tavsiyen üzerine Pico 600Z aldım üzerindeki yazılım bu buna hangi yazılımı tavsiye edersiniz ve nasıl yükleyebilirim.şimdiden Teşekkür ederim kolay gelsin

pico-600Z.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Üstat tavsiyen üzerine Pico 600Z aldım üzerindeki yazılım bu buna hangi yazılımı tavsiye edersiniz ve nasıl yükleyebilirim.şimdiden Teşekkür ederim kolay gelsin

pico-600Z.jpg
İnternet üzerinden önce yükselt ,funcam bitene kadar da kullan ,kendi yazılımında en azından funcam süresini doldur (1 yıl) :)
Oradaki wifi type hem halk arasında next denilen MT7601,hemde realtek 5370 usb dir.
Ayrıca usbnet dediğimiz eternet kablosunu ve de ben çok anlamasam da sanırım cep dongle denilen wifiyi destekliyor,3 stream 1 de lokal iptv desteği var,güle güle kullan :ok
Hele birde hotbird veya astra çanağın da varsa süper :)

D Çevrimdışı

danceman

Yeni Üye
3 Ara 2019
13
39
Starcom 8383ca cihazı almıştım aliexperesten yazılım bulamamış. sonunda starcom 8840hd yazılımı buldum ve cihaza yükledim. yazılım çalıştı. hatta kumanda koduda değişmedi akabilnde GX6605S HW203.00.001 TEN SPORTS & CCCAM OK NEW SOFTWARE WITH BEAUTIFUL MENU.bin bu yazılımı buldum yükledim sorunsuzca fakat kumandası çalışmadı ama şans botech piko 700 kumandası çalıştı. cihaz bişey benzemeye başladı.
bana GX6605S HW203.00.001 versiyonu aldığına göre düzgün youtubesi vs yada içinde server olan hangi yazılıma dönüştürmeliyim. birde cihaz üstündeki ve gözdeki yazılar gitti bu arada çalışmaya devam ediyor. cihazın orjinal yazılımını dump aldım. en kötü ihtimalle kendi yazılımına dönerim ama onda paylaşım ayarları kısmı yok içime sinmedi. bana yazılım tavsiye edermisiniz. yazılımların boyutları 4.096 kb hep

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Starcom 8383ca cihazı almıştım aliexperesten yazılım bulamamış. sonunda starcom 8840hd yazılımı buldum ve cihaza yükledim. yazılım çalıştı. hatta kumanda koduda değişmedi akabilnde GX6605S HW203.00.001 TEN SPORTS & CCCAM OK NEW SOFTWARE WITH BEAUTIFUL MENU.bin bu yazılımı buldum yükledim sorunsuzca fakat kumandası çalışmadı ama şans botech piko 700 kumandası çalıştı. cihaz bişey benzemeye başladı.
bana GX6605S HW203.00.001 versiyonu aldığına göre düzgün youtubesi vs yada içinde server olan hangi yazılıma dönüştürmeliyim. birde cihaz üstündeki ve gözdeki yazılar gitti bu arada çalışmaya devam ediyor. cihazın orjinal yazılımını dump aldım. en kötü ihtimalle kendi yazılımına dönerim ama onda paylaşım ayarları kısmı yok içime sinmedi. bana yazılım tavsiye edermisiniz. yazılımların boyutları 4.096 kb hep
Cihaz gözündeki ledlerin gitmesi sorun değil zaten,IR çalışsın yeter :ok
Aşağıdaki linkte sana funcam serverli yazılım linki vereyim,indirip dene bakalım,piko kumandası bazı tuşların haricinde hemen hemen tamamı çalışıyor,ama cihazın seri no önemli,0(sıfır) ile başlamalı seri no,yoksa ID hatası verebilir (aşağıdaki foto)
spiderF1.jpg

Bu da yazılım linki : (Linki açık vermek istemedim,beğen olarak düzenledim )

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

danceman

Yeni Üye
3 Ara 2019
13
39
Cihaz gözündeki ledlerin gitmesi sorun değil zaten,IR çalışsın yeter :ok
Aşağıdaki linkte sana funcam serverli yazılım linki vereyim,indirip dene bakalım,piko kumandası bazı tuşların haricinde hemen hemen tamamı çalışıyor,ama cihazın seri no önemli,0(sıfır) ile başlamalı seri no,yoksa ID hatası verebilir (aşağıdaki foto)
spiderF1.jpg

Bu da yazılım linki : (Linki açık vermek istemedim,beğen olarak düzenledim )
[Gizli İçerik]
bendeki serial 0 la başlamıyor 16 ile başlıyor yazılımı kabul etmedi . şuan stabil bir yazılım oluşturdum keymab.xml düzenledim boteck kumandası çalışıyor cihazda cccam aktif youtube aktif xtream stabil şuan için iyi değişik menu ve free server bulursam yükleyeceğim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

düzenlediğim yazılım aşağıda link ekliyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bendeki serial 0 la başlamıyor 16 ile başlıyor yazılımı kabul etmedi . şuan stabil bir yazılım oluşturdum keymab.xml düzenledim boteck kumandası çalışıyor cihazda cccam aktif youtube aktif xtream stabil şuan için iyi değişik menu ve free server bulursam yükleyeceğim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

düzenlediğim yazılım aşağıda link ekliyorum

Bu serideki tüm yazılımları tek tek denedim :) (HW203.00.xxx serisi)
Sana bir tiyo vereyim ,gerçi genel olarak belirtmiştim konularda ,istediğin kadar 6605s yazılımını indir,diyelim 50 yazılım indirdin ,bunları deneyeceksin tek tek,eğer normal yolla yüklemeye kalkarsan yaklaşık bir yazılım 5-6 dakikada yükleniyor,e aç-kurcala-kontrol et ,epey zaman alıyor ,aşağıdaki linkte verdiğim fotodaki 4 teki yeri "usbdown" seç, bölümü yine "All" olsun.
Şimdi yazılımlara gelelim ,50 yazılımın adını komple değiştirip "1" yaparsan sırayla 50ye kadar gider,1.bin-2.bin-3.bin- gibi,bunları bir usbye kopyala ve uydu alıcıya tak belleği :)
Kabloyu normal yükleme gibi alıcıya tak,ve programdaki- fotoğraftaki- 6 nolu File kısmına da 1.bin yazıp start düğmesine bas,40 saniyede yazılım yükleniyor,alıcıyı resetleyip yazılımı test et,sonra fişi çek,6 nolu yere bu sefer 2.bin yaz ve start tıkla ,yani 1den 50ye kadar olan yazılımları hızlıca test edersin böylece :ok

Bu olayı forumda anlatmışmıydım bilemiyorum :)

D Çevrimdışı

danceman

Yeni Üye
3 Ara 2019
13
39
Starcom 8383ca cihazı ile ilgili video hazırladım gece :) sebepse cihazın çoğu yerde ismi ile bir destek yok. hatta cccam support bile yok deniyordu. cihazı başka cihaza cevirdim suan stabil. fakat halen turkish menu yapamadım. bu şekildede idare ediyor buyrun link

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt