Bosch Condense 2300i İncelemesi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
siğorta yeri düzenlenmesi yapılması
2 amperlik sigorta olması gerekir herhalde .
baca eğimi verilmesi ?

servis açılış yapar mı bilmiyorum siğorta durumu ?
bosch buderus aynı su alma vanası hiç hoşuma gitmedi .

hayırlısı diyelim .

IMG_20200303_220123527ce907f5009537.jpg
2A sigorta olmaz.
En az 10A takılır ,tabii banim nacizane fikrimdir,bu arada kurulum kitapçığında yazar aslında,bilemem belkide 2A yetiyordur :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,428
32
Onu bilmiyorum maalesef. Yoğuşma suyu sonuçta yakılan gazın ayrı bir eşanjöre sokulması sonucu elde edilen su.
Mutlaka atık gazla ilgili bir şey vardır.
Elinizi sıcak suda yıkayın geçer, ne diyeyim bilmiyorum ki. :bilmiyom :kiskis

İlkokulda bir deney yapmıştı arkadaşım, klima suyu ile beslenen çiçek daha kısa sürede gelişmişti. :kiskis
(Üniteden akan sudan bahsediyorum.)

Ama o sigortanın yerini değiştirtin derim ben. Bir de boruların geliş şeklini, montajını nedense beğenmedim. :hihi
Onu bilmiyorum maalesef. Yoğuşma suyu sonuçta yakılan gazın ayrı bir eşanjöre sokulması sonucu elde edilen su.
Mutlaka atık gazla ilgili bir şey vardır.
Elinizi sıcak suda yıkayın geçer, ne diyeyim bilmiyorum ki. :bilmiyom :kiskis

İlkokulda bir deney yapmıştı arkadaşım, klima suyu ile beslenen çiçek daha kısa sürede gelişmişti. :kiskis
(Üniteden akan sudan bahsediyorum.)

Ama o sigortanın yerini değiştirtin derim ben. Bir de boruların geliş şeklini, montajını nedense beğenmedim. :hihi
Klimanın ki biraz daha masum hocam .Tamamen sıcak soğuk yoğuşması sonucu çıkıyor ama araştırdığıma göre kombinin ki tehlikeli.

Hava ile CH4 nın yanma sonucu açığa çıkan 8 mol N2 su buharı ile reaksiyona girerek HNO3 oluşturur bu da suyun pH değerini yükseltir. Bu yüzden su asidik olduğu için bahçe veya çiçek sulamada kullanılamaz. Bazı magnezyum-aliminyum-silisyum içeren bacalar bunu nötralize ederler böylece kondens suyu hiçbir işleme tutulmadan gidere verilebilir.

Hava ile tam yanma denklemi şu şekildeydi:

CH4 + 2 O4 + 8 N2 à CO2 + 2 H2O + 8N2 + Enerjiffice
surprised.gif
ffice" />>>

yazılmış başka bir forumda.Yani dediğiniz gibi doğalgazın içinde su var doğal olarak.

Montaj için evet önceden daha düzgündü ama dolap içinde olunca ancak bu kadar oluyor ustaya da hak verdim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hadi karalıyayım yine de :)
Umut doğru yazdı mert,o sigorta olda O-L-M-A-Z dedikten sonra sustum yine :)
haklısınız hocam 5 yıldır orada ama elim değerse yan tarafa taşımaya çalışacağım .

siğorta yeri düzenlenmesi yapılması
2 amperlik sigorta olması gerekir herhalde .
baca eğimi verilmesi ?

servis açılış yapar mı bilmiyorum siğorta durumu ?
bosch buderus aynı su alma vanası hiç hoşuma gitmedi .

hayırlısı diyelim .

IMG_20200303_220123527ce907f5009537.jpg
Bacada eğim yapıldı hocam servis montajı beğendi zaten.

Sigorta konusuna ikaz etti .

Evet bende bosch buderus un vanayı beğenmiyorum böylesine kaliteli güzel bir cihazda niye böyle dandik vana kullanmışlar anlamıyorum.

adam parmağını yaralamış. ?

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
Klimanın ki biraz daha masum hocam .Tamamen sıcak soğuk yoğuşması sonucu çıkıyor ama araştırdığıma göre kombinin ki tehlikeli.
Hava ile CH4 nın yanma sonucu açığa çıkan 8 mol N2 su buharı ile reaksiyona girerek HNO3 oluşturur bu da suyun pH değerini yükseltir. Bu yüzden su asidik olduğu için bahçe veya çiçek sulamada kullanılamaz. Bazı magnezyum-aliminyum-silisyum içeren bacalar bunu nötralize ederler böylece kondens suyu hiçbir işleme tutulmadan gidere verilebilir.
Hava ile tam yanma denklemi şu şekildeydi:
CH4 + 2 O4 + 8 N2 à CO2 + 2 H2O + 8N2 + Enerjiffice
surprised.gif
ffice" />>>
yazılmış başka bir forumda.Yani dediğiniz gibi doğalgazın içinde su var doğal olarak.
Montaj için evet önceden daha düzgündü ama dolap içinde olunca ancak bu kadar oluyor ustaya da hak verdim.

haklısınız hocam 5 yıldır orada ama elim değerse yan tarafa taşımaya çalışacağım .

Evet bende bosch buderus un vanayı beğenmiyorum böylesine kaliteli güzel bir cihazda niye böyle dandik vana kullanmışlar anlamıyorum.

tekrar hayırlı olsun . vermiş olduğunuz bilği için teşekkürler .

servis kaç amper sigorta takılması gerekir kaç amper dedi ?

bende Buderus Logomax U072-24K Konvansiyonel Hermetik Kombi var

2 amper siğorta kendim taktım ve voltaj regülatörü 3 amper cam siğorta
ALLAH'a şükür bir kez dahi siğorta atmadı .

cam siğorta elektronik devrelerimizi k orumak için
normal siğorta kabloyu koruma için .

yeni tip kombiler tam bilmiyorum .
açıklamalara baktım . gözümden kaçmış olabilir .kaç amper takılacak ibaresi göremedim .
voltaj aralıklarını varsayımdır .örneğin : 190 volt / 240 volt çalışır gibi

alt foto da bilğilere bakarak
max voltaj 100 watt diyor 100 watt /220 volt = 0.46 amper eder
voltaj düştü diyelim varsayım dır 190 amper 100 watt / 220 volt = 0.87 amper

bu durumda 2 amper b tipi siğorta yeter .

diğer içindeki 5AF fuse diyor 5 amper cam siğorta

pompa ne kadar amper çekiyor bilmiyorum .
içinde varsayımdır . 5 amper cam siğorta olduğuna göre

6 amper b tipi siğorta takılması gerekebilir

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073

alt foto yazmıştım unutmuşum

boschdfe42e40c8259706.png

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
Sn.meebbe yeni kombiniz hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.Güzel seçim yapmışsınız ekstra bir durum olmazsa uzun süre sorunsuz kullanabileceğiniz kaliteli kombilerdendir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,428
32
Sn.meebbe yeni kombiniz hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.Güzel seçim yapmışsınız ekstra bir durum olmazsa uzun süre sorunsuz kullanabileceğiniz kaliteli kombilerdendir.

teşekkür ederim.Umarım öyle olur maddi külfet in yanında ciddi uğraş ve zaman verdik.Montajı da ayrı bir dert oldu bizim için , adam gibi firma vs. gelen firma vailant çı olmasına rağmen profesyonel değillerdi.Vailant bu şekildeyse diğerlerinin vay haline dedim.Neyseki 250 tl gibi rakama hallettiler montaj başı.Ortalık biraz battı falan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
teşekkür ederim.Umarım öyle olur maddi külfet in yanında ciddi uğraş ve zaman verdik.Montajı da ayrı bir dert oldu bizim için , adam gibi firma vs. gelen firma vailant çı olmasına rağmen profesyonel değillerdi.Vailant bu şekildeyse diğerlerinin vay haline dedim.Neyseki 250 tl gibi rakama hallettiler montaj başı.Ortalık biraz battı falan.

Montajı Bosch servisi yapmadı mı? :hmm

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,428
32
Montajı Bosch servisi yapmadı mı? :hmm
Daha önce de yazmıştım sanırsam ,kombilerde montajı servis yapmıyor.Ücret karşılığı yetkili tesisatçı yani doğalgaz mühendislik firmaları yapıyor.Bacası ,alt boru grubu dahil hepsini tesisatçı yapıyor.En son servisi gelip kombiyi devreye alıyor yani tuşuna basıp anlatımını yapıyor.Bazı servisler ve markalar elektriğini dahi bağlamıyormuş ama bende gelen arkadaş bağladı.Zaten bağlaması tamam 5 dk bekle ben bağlarım derdim.

Dünya da sanmıyorum böyle bir uygulama başka bir ülkede olsun.Alet parçası eksik çıksa hasarlı çıksa al başına bela.Doğalgaz firmalarında teklif alırken biri anlatmıştı pompası çalınmış cihazdan kutudan öyle çıkmış bereket müşteri yanında açtıkta mesuliyet bizden çıkmıştı dedi.

İşte güzel ülkemin 3. sınıf dünya ülkesi olduğunu gösteriyor bunlar malasef.

konurcan Çevrimdışı

konurcan

Yeni Üye
13 Mar 2019
30
39
İnceleme için teşekkürler, yaza kısmetse ben de kombi değiştireceğim, hazıra kondum resmen :)

Geri
Üst Alt