Bosch Buzdolabı Soğutmamaya başladı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
eski dolaplar bence yeni dolaplardan daha uzun gidiyor daha doğrusu beyaz eşyalar. Eski tüplü tvlerler gibi. Çoğu yerde okuyorum benim dolap süper alalı 10 yıl oldu 2-3 kez tamir gördü gibi. Yani 10 yılda 2-3 kez tamir görmesi insanları sevindiriyor durumuna geldi aldık. Eskiden akrabalar almandan elektronik aletler getirirlerdi 30-40 yıllık aletler hala çalışıyorlar. Eskiden ne kadar sağlam yapabilirsek o kadar iyi mantığı varken şu anda ne kadar satabilirsek mantığı var

Tabi ama yine de gaz yenileme vs ile gider diye düşünüyorum şimdiki dolaplar da. :alala

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
eski dolaplar bence yeni dolaplardan daha uzun gidiyor daha doğrusu beyaz eşyalar. Eski tüplü tvlerler gibi. Çoğu yerde okuyorum benim dolap süper alalı 10 yıl oldu 2-3 kez tamir gördü gibi. Yani 10 yılda 2-3 kez tamir görmesi insanları sevindiriyor durumuna geldi aldık. Eskiden akrabalar almandan elektronik aletler getirirlerdi 30-40 yıllık aletler hala çalışıyorlar. Eskiden ne kadar sağlam yapabilirsek o kadar iyi mantığı varken şu anda ne kadar satabilirsek mantığı var
senin dolap sanırsam motor değişecek gaz basılacak gibi ıvır zıvır derken işçilik falan derken 1000 TL masraf çıkar yeni yada ikinci el olmadı spotçularda ucuz sıfır dolaplar var hangisi uygun ise onu yapın tamir sıfır spot ikinci el secenek çok ona göre bir aksiyon alın :ok

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
senin dolap sanırsam motor değişecek gaz basılacak gibi ıvır zıvır derken işçilik falan derken 1000 TL masraf çıkar yeni yada ikinci el olmadı spotçularda ucuz sıfır dolaplar var hangisi uygun ise onu yapın tamir sıfır spot ikinci el secenek çok ona göre bir aksiyon alın :ok
benim bosch buzdolabınında kompresörü değişmişti fakat bir daha aynı soğutma randumanını dolap vermedi.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
4 tane dolapcı geldi hiçbiri sorunu çözemedi dolabı kaldırıp balkonda aşağı atacaktım az daha . Bugünkü gelen son dolapçı direk buzluğu açtı ve arka taraf buz tutmuş o yüzden dolap soğutmuyor ve bu sebeble de sürekli çalışıyor dedi. timerı zaten yeni değiştirdik onu da kontrol etti bir sorun yok. Kompreserün içindeki yağ motoru tıkamış dedi. örneğin dolap -20 ye ayarlı ve yağ tıkadığı için dolap en fazla -15 e ulaştığı için sürekli çalışıyor olabilir dedi ve gitti.

Youtubeda şöyle birşey buldum.

A Adem Helvacı
piyasada USTA diye dolanan çok kişiler var maalesef.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
buzdolabı hakkında bir şey sormak isterim.

Şimdi haftadan haftaya gittiğim bir ev var.
oraya buzdolabı alacağım.
ürünü haftadan haftaya kullanacağım için, gittiğim zaman fişini takıp soğuması için beklemek yerine, sürekli fişinin takılı kalması ve çalışması bir hafta boyunca kapağının açılmaması ve çalışır durum da olması sorun oluşturur mu?(mantık olarak bir hafta boyunca kapısının açılıp kapanmayacağı için ve içerisindeki soğukluk muhafaza edeceğinden dolayı çok da çalışmaya devam etmez herhalde diye düşünüyorum)
Bu arada bozulmalara karşı içerisindeki ürünlerin erimesini de dikkat ederek içindekileri muhafaza edeceğim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

ürünü haftadan haftaya kullanacağım için, gittiğim zaman fişini takıp soğuması için beklemek yerine, sürekli fişinin takılı kalması ve çalışması bir hafta boyunca kapağının açılmaması ve çalışır durum da olması sorun oluşturur mu?(mantık olarak bir hafta boyunca kapısının açılıp kapanmayacağı için ve içerisindeki soğukluk muhafaza edeceğinden dolayı çok da çalışmaya devam etmez herhalde diye düşünüyorum)
Bu arada bozulmalara karşı içerisindeki ürünlerin erimesini de dikkat ederek içindekileri muhafaza edeceğim.

Şöyle tahmini bir yanıt vereyim;

Dolaba fazla bir şey koymayacaksanız, düşük bir ayarda tutmanız yeterli olur diye düşünüyorum.
Zaten dereceye ulaştığında çalışmayı durdurur, sonra ısı belirli bir seviyeye düşünce tekrar çalışır.
Inverter olmayan dolaplar böyle benim bildiğim.

Inverter da dur kalk, yüksek devirde çalışma yerine düşük devirde devam etme gibi bir durum vardı sanki öyle hatırlıyorum.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43

Tatil modu var veya 1 de çalıştırırsınız.

O Çevrimdışı

Omerb

Yeni Üye
2 Ağu 2021
3
44
Merhaba,benim de KSU5700NE model buzdolabim var,fani bozuldu yenisini alabilmem için Bosch servisi seri numarasinin bulundugu etiketin resmini goturmemi istedi,etiket de benim dolapta okunamiyor,silik.
Sizden ricam seri numarasinin bulundugu etiket resmini buraya atabilir misiniz.Teşekkurler.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Merhaba,benim de KSU5700NE model buzdolabim var,fani bozuldu yenisini alabilmem için Bosch servisi seri numarasinin bulundugu etiketin resmini goturmemi istedi,etiket de benim dolapta okunamiyor,silik.
Sizden ricam seri numarasinin bulundugu etiket resmini buraya atabilir misiniz.Teşekkurler.
boşuna bosch servisinden alıp da fazladan bilmem kaç para vermeyin gidin herhangi bir beyazeşya parçaları satan yere aynı boyda bir pernave alıp kendiniz takın oldukça basit youtubedan videolara bakabilirsiniz.

B Çevrimdışı

badass.221boy

Yeni Üye
31 Tem 2021
11
26
Hocam yazini tam okumadim ama sorun pervanede olmayabilir eger Dondurucu calisiyor ve alt kisim calismiyorsa Aynisi bizim de basimiza geldi bizde Bosch kullaniyoruz. Ust kisim ile alt kisim arasinda bir bolme var orada ki alet bozulmus onunu yenisini takmislardi 1 .5 yil once 700 liraydi parca bu parca yukardan gelen sular yuzunden nasil geldi bilmiyorum ama donmus ve alt kisima sogukluk vermiyordu sizde de boyle bir durum olmus olabilir.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Konuyla biraz alakalı olduğu için bir soru sormak istedim, şebekeden evime gelen voltaj 200-205 V ise bu düşük voltaj buzdolabının performansını etkilermi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Konuyla biraz alakalı olduğu için bir soru sormak istedim, şebekeden evime gelen voltaj 200-205 V ise bu düşük voltaj buzdolabının performansını etkilermi.
Köydeyken bazen 210-215 e kadar düşüyordu,sıkıntı olmuyordu ama onun da aşağısında sıkıntı çıkartırmı bilemiyorum doğrusu,200 baya düşük bana göre .

O Çevrimdışı

Omerb

Yeni Üye
2 Ağu 2021
3
44
Hocam yazini tam okumadim ama sorun pervanede olmayabilir eger Dondurucu calisiyor ve alt kisim calismiyorsa Aynisi bizim de basimiza geldi bizde Bosch kullaniyoruz. Ust kisim ile alt kisim arasinda bir bolme var orada ki alet bozulmus onunu yenisini takmislardi 1 .5 yil once 700 liraydi parca bu parca yukardan gelen sular yuzunden nasil geldi bilmiyorum ama donmus ve alt kisima sogukluk vermiyordu sizde de boyle bir durum olmus olabilir.
Tesekkurler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri