Deneyim BMW Android Ekran Değişimi Nasıl Yapılır? (Detaylı)

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
kesip biçme işlemi olmaması adına söylemiştim.

örnek uygulama
benim attigim andorid aletler tam uygun eskisini söküp kablolari soketlerine takip yerine oturtuyorsun islem sirasinda 4-6 tane vida söküyorsun yapim videolarini izlemistim
kesme bicme islemi hic ekrani olmayan araclarda gerekiyor

orjinal ekranda dokunmatik özelligi olmadigi icin car play sistemiyle herseyi kontrolcü üzerinden yapmak gerekecek bu da söylemeyi unuttugum bir fark

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
japon yeni :haha😝

keske lira olsa alamanyada araba alim gücü acisindan türkiyeye göre ucuz ama araba fiyatlari artti malesef eurodan bahsediyorum

benim eski araba 115 bin km de deri koltuk ve sunroof u yoktu bir kac yerinde cizigi vardi ama navigasyonu vs vardi jantlar daha iyiydi vs vs 10200 euroya almistim
simdi bazi özellikleri daha iyi olan 1 yas daha yasli arabayi 11600 euroya aldim

yanlis hatirlamiyorsam 2018 de opel corsa d 1.6 benzinli arac 2010 model 4 bin euroya almistim simdi yine 2010 model corsa d araca 150-160 bin de 4 -5 bin euro istiyorlar
sizin icin bu normal gelebilir ama almanyada türkiye gibi degildi arabanin 1 yas yasli olmasi -500 euro 10 bin km fazla yol yapmis olmasi -500 euro digerlerinden eksik olan her bir donanim -500 euro diye fiyati düsürürdü
Demek Japon euroyen'i de çıktı,zaman ne çabuk akıyor :haha1

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
benim attigim andorid aletler tam uygun eskisini söküp kablolari soketlerine takip yerine oturtuyorsun islem sirasinda 4-6 tane vida söküyorsun yapim videolarini izlemistim
kesme bicme islemi hic ekrani olmayan araclarda gerekiyor

orjinal ekranda dokunmatik özelligi olmadigi icin car play sistemiyle herseyi kontrolcü üzerinden yapmak gerekecek bu da söylemeyi unuttugum bir fark
orjinal ekranda dokunmatik yoksa corvin işe yaramaz.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Konuyu görünce arkadaş geldi aklıma 10 gün önce arabasına hırsız girmiş, ekran, elektronik tüm aksami komple götürmüş. Sanırım aynı model araç. Adam herseyi 2 dk da soktugune gore değişmi zor olmasa gerek 😁

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Demek Japon euroyen'i de çıktı,zaman ne çabuk akıyor :haha1
taze cikti firindan :fiskos:kas
orjinal ekranda dokunmatik yoksa corvin işe yaramaz.
corvin zaten bmw icin degil sanirim kisaca baktim dokunmatik ekranli araba varsa androidde olmali aslinda cok sacma birsey
bmw icin paylastigim linkteki cihazlar var sanirim sadece
Konuyu görünce arkadaş geldi aklıma 10 gün önce arabasına hırsız girmiş, ekran, elektronik tüm aksami komple götürmüş. Sanırım aynı model araç. Adam herseyi 2 dk da soktugune gore değişmi zor olmasa gerek 😁
montaji zor görünmüyor cizilmesin kirilmasin diye dikkat edersen yavas yavas yaptiginda bir kac saatte hallediliyormus zaten paylastigim videoya bakarsan basit oldugunu görürsün
tabiki hirsizin arabayi cizdim kirdim derdi olmadigi icin 4 tane vidayi söküp kablolari cikarip alip gitmesi 5 dk bile sürmüyordur deneyimli olursa daha da hizli yapar
benim sorunum baglanti vs uyumlu cihazi tespit etmek dogru cihazi satin almak montaj konusunda pek sorun yasayacagimi düsünmüyorum arkadasini arabada zaten biraz deney... :kiskis
neyse daha fazla konuyu uzatmiyim arkadasina gecmis olsun
bu arada cindeki saticilardan birtanesi bendeki cihazin 6 pin oldugunu söylüyor mesajimda fazla takilmadan calissin birazda hafizasi olsun vs dedigim icin asagidaki cihazi tavsiye ettigini söylemis bu cihaz uyumlumu eminmisin vs diye geri yazdim bakalim ne olacak

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
güncelleme yapildi..
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Örnek ürün eğer çok maliyetli değilse oldukça mantıklı bir seçenek. Çünkü şu tarihten sonra 2 yada 4 GB RAM' e sahip bir cihaz çok kısa sürede sıkıntı yaratacaktır. Heyecanla gelişmeleri bekliyoruz. :deli1

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Örnek ürün eğer çok maliyetli değilse oldukça mantıklı bir seçenek. Çünkü şu tarihten sonra 2 yada 4 GB RAM' e sahip bir cihaz çok kısa sürede sıkıntı yaratacaktır. Heyecanla gelişmeleri bekliyoruz. :deli1
elimden geldig kadari anlatmaya calisiyorum
maliyet kisiye göre degisir ekonomik duruma bagli
aslinda cok iyi bir cihaz gereklimi bilmiyorum sonucta 2 tane app kullanilacak ayni anda

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
elimden geldig kadari anlatmaya calisiyorum
maliyet kisiye göre degisir ekonomik duruma bagli
aslinda cok iyi bir cihaz gereklimi bilmiyorum sonucta 2 tane app kullanilacak ayni anda
Açıkçası sırf yazılım güncellemeleri nedeniyle birçok cihazı çöp haline getirdiler. Bana Android ekosistemi iyice mantıksızlaştı gibi geliyor ama yine de ayak uydurmak için belirli bir seviyede cihaz temin etmek gerekli. Android auto ve navigasyon kullanırsanız kaynak gereksinimi çok oluyor. Medya oynatma konusunda pek sıkıntı olmuyor ama diğer uygulamalarda bence doğru bir seçenek.

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Açıkçası sırf yazılım güncellemeleri nedeniyle birçok cihazı çöp haline getirdiler. Bana Android ekosistemi iyice mantıksızlaştı gibi geliyor ama yine de ayak uydurmak için belirli bir seviyede cihaz temin etmek gerekli. Android auto ve navigasyon kullanırsanız kaynak gereksinimi çok oluyor. Medya oynatma konusunda pek sıkıntı olmuyor ama diğer uygulamalarda bence doğru bir seçenek.
bu cihazlarda acikasi yazilim güncellmesi durumunu hic düsünmedim düzgün calistiktan sonra ve istedigim app leri kurabildikden sonra andorid sistemi son model olmus olmamis pek önemli degil
2 gb ram 32 gb versiyonu navigasyonu sorunsuz calistirirmi önemli olan bu bunu nasil ögrenirim bilmiyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
bu cihazlarda acikasi yazilim güncellmesi durumunu hic düsünmedim düzgün calistiktan sonra ve istedigim app leri kurabildikden sonra andorid sistemi son model olmus olmamis pek önemli degil
2 gb ram 32 gb versiyonu navigasyonu sorunsuz calistirirmi önemli olan bu bunu nasil ögrenirim bilmiyorum
Uygulamalar artık güncellemeden kullanayım seçeneğini aşmaya başladı. Bu yüzden yukarıdaki bilgiyi paylaştım. Yani cihazın ana yazılımı güncellenmezse bazı uygulamalar uyumlu değil uyarısıyla çalışmaz hale geliyor. 2 GB olan cihaz eğer ram modülü dd4 ise bir süre daha iş görür. Ancak bu çok uzun bir süre olmayacaktır.

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Uygulamalar artık güncellemeden kullanayım seçeneğini aşmaya başladı. Bu yüzden yukarıdaki bilgiyi paylaştım. Yani cihazın ana yazılımı güncellenmezse bazı uygulamalar uyumlu değil uyarısıyla çalışmaz hale geliyor. 2 GB olan cihaz eğer ram modülü dd4 ise bir süre daha iş görür. Ancak bu çok uzun bir süre olmayacaktır.
hayat uzun vadeli planlar yapmak icin cok kisa :fiskos :haha

saticilarla iletisim halindeyim ilk mesaja eklemeler yaptim su anda aktuel olan bir andorid sisteme tomtom vs kursam senin cihaz eski artik kullanamazsin uyarisi gelene kadar en az 5 sene gecer 5 sene icinde o arac bende kalirmi bilmiyorum zaten bu sistem degisikligine gitmek istememin sebebi hem güzel görünmesi hemde rahat bir sekilde müzik dinlemek icin tomtom kurmak navigasyon da diger önemli bir etken güzel görüntü ve müzik dinleme olayi cihaz bozulmadigi sürece sorun yapmaz android istedigi kadar eski olsun atarim icine flac müzikleri yüksek kalitede dinlerim imkan olurda bir amfi filan dahil edersem 10 numara sistem olur geriye sorun yapacak bir tek tomtom kaliyor oda en az 5 sene sorunsuz idare eder etmedigi yerde telefondan naviyi acarim cihazin ekrana yansitirim :kas
birde blitzer diye bir uygulama var alamanyada kullanicilarin geri bildirimlerine dayanarak radar uyarisi yapiyor

yolda giderken ben bir radar görüyorum ve tiklayarak radar bildirimi yapiyorum bir kac kisi ayni seyi yaparsa diger kullanicilar oradan gececegi zaman program uyari veriyor.
kücük cihazlarda mevcut bluetooth üzerinden bilgileri alip uyari veren vs

Amazon product ASIN B07Q619ZKS
aslinda tomtom un radar uyarsi beni cok kurtardi gayet yeterli buluyorum ama ek olarak bu programida kullanabilirim o da gittigi yere kadar ve dedigim gibi gitmedigi yerde telefondan devam..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
hayat uzun vadeli planlar yapmak icin cok kisa :fiskos :haha

saticilarla iletisim halindeyim ilk mesaja eklemeler yaptim su anda aktuel olan bir andorid sisteme tomtom vs kursam senin cihaz eski artik kullanamazsin uyarisi gelene kadar en az 5 sene gecer 5 sene icinde o arac bende kalirmi bilmiyorum zaten bu sistem degisikligine gitmek istememin sebebi hem güzel görünmesi hemde rahat bir sekilde müzik dinlemek icin tomtom kurmak navigasyon da diger önemli bir etken güzel görüntü ve müzik dinleme olayi cihaz bozulmadigi sürece sorun yapmaz android istedigi kadar eski olsun atarim icine flac müzikleri yüksek kalitede dinlerim imkan olurda bir amfi filan dahil edersem 10 numara sistem olur geriye sorun yapacak bir tek tomtom kaliyor oda en az 5 sene sorunsuz idare eder etmedigi yerde telefondan naviyi acarim cihazin ekrana yansitirim :kas
birde blitzer diye bir uygulama var alamanyada kullanicilarin geri bildirimlerine dayanarak radar uyarisi yapiyor

yolda giderken ben bir radar görüyorum ve tiklayarak radar bildirimi yapiyorum bir kac kisi ayni seyi yaparsa diger kullanicilar oradan gececegi zaman program uyari veriyor.
kücük cihazlarda mevcut bluetooth üzerinden bilgileri alip uyari veren vs

Amazon product ASIN B07Q619ZKS
aslinda tomtom un radar uyarsi beni cok kurtardi gayet yeterli buluyorum ama ek olarak bu programida kullanabilirim o da gittigi yere kadar ve dedigim gibi gitmedigi yerde telefondan devam..
Radar uygulaması bir ara kullanmıştım.
Çok fazla fake gösterdiği için vazgeçmistim.
Doğruluk % fazla olan uygulama varsa
denemek isterim.

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Radar uygulaması bir ara kullanmıştım.
Çok fazla fake gösterdiği için vazgeçmistim.
Doğruluk % fazla olan uygulama varsa
denemek isterim.
türkiye icin kesin bir tavsiyede bulunamam fakat almanya ve avrupada tomtom gayet is görüyor cok defa beni kurtardi.
radar konusunda tek bir cözüm var radar dedektörü. amerikada filan satiliyor 200 euro orta kalite güzel bisey 2-3 km önceden radardan gelen ölcüm sinyallerini tespit ederek uyari sinyali veriyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri